Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kłajpeda i okolice
#1 PostWysłany: 21 Kwi 2017 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3698
srebrny
Zawsze szukam pozytywów i staram się bronić każdej miejscowości, ale Kłajpeda to miasto na dwie godziny.
Zwiewać stamtąd od razu na Kosę Kurską. Wydmy robią wrażenie, zjadają nasze na śniadanie, włącznie z rozdeptaną Wydmą Łącką. Na Zalewie Kurskim dobre warunki do windsurfingu i żeglowania szuwarowo-bagiennego. No i jedna z lepszych gorzałek stumbras z kłosem ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 21 Kwi 2017 09:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Do tego jeszcze ;)

Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Kwi 2017 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
W Kłajpedzie można spożytkować trochę więcej czasu, ale faktycznie cud jakiś to to nie jest. "Starówka" szczątkowa, sporo tzw. małej architektury. Ciekawostką jest obrotowy most, muzeum zegarów, delfinarium i muzeum morskie (może w tym sezonie już ruszy po remoncie ??? :roll:). Polecam piwko Memel Brau z ichniejszego browaru. Z gorzałek preferuję Starkę lub Suktinisa...ale fakt, nie każdemu podchodzi. Warto również zapolować o poranku na świeżą wędzoną rybę. Pod wcześniej wymienione specyfiki, palce lizać ;) No i Nida, piękne miasteczko (dawniej rybackie, teraz przede wszystkim turystyczne). Wydmy...rewelacja !!! ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 21 Kwi 2017 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Jak pare lat temu doleciałem tam se SASem (również nocna rotacja) sluzbowo (nie tylko Orlen..) to za dnia mnie bolała szyja..
..od oglądania się za super zgrabnymi Litwinkami, odsetek modelek w społeczeństwie wysoki.

Skandal ze z polskich regionów tak drogo..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Kwi 2017 09:46 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6178
HON fly4free
odnośnie atrakcji, to w dniach 29/07-1/08 Kłajpeda będzie gościć uczestników regat The Tall Ships Races 2017
1/08 start do finałowego etapu do Szczecina, gdzie żaglowce uczestniczące w regatach będzie można podziwiać w dniach 5-8/08 -> http://tallships.szczecin.eu/pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Klajpeda i okolice
#6 PostWysłany: 27 Cze 2017 01:57 

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 118
Warto myślę nadmienić, że wybrzeże Litwy jest bardzo przyjazne rowerzystom a samych wypożyczalni rowerów jest bardzo dużo. Za 10 euro na dzień można zrobić np. wycieczkę do Kłajpedy z Połągi. Trasa bardzo przyjemna, płaska, asfaltowa ścieżka i głównie przez las a po drodze można zahaczyć o Memel-Nord, czyli baterię artyleryjską z czasów II wojny światowej wraz z bunkrem nieopodal. Niestety jest on otwarty dość krótko, po południu jakoś. Mi się nie udało zobaczyć wnętrza, ale cena 1 euro myślę, że warta ryzyka. Oprócz tego z innych atrakcji jest jeszcze po drodze prywatne muzeum taksydermii w Karkle, o którym się niestety nie mogę wypowiedzieć, bo nie byłem. W okolicy jest też najwyższy klif na Litwie (24 metry), czyli tzw. "Czapka Holendra". Krótkie informacje na temat tych i innych atrakcji znalazłem m.in. tutaj: http://www.eventumgroup.lt/uploaded_files/Klaipeda_places.pdf.

Załączniki:
Memel2.jpg
Memel2.jpg [ 299.94 KiB | Obejrzany 9738 razy ]
Memel1.jpg
Memel1.jpg [ 300.68 KiB | Obejrzany 9738 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Klajpeda i okolice
#7 PostWysłany: 28 Paź 2018 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Jak rozsądniej zwiedzić mierzeję Kurońską? Lepiej mieć bazę w Kłajpedzie, czy gdzieś na samej mierzei?
Chodzi o koszty przeprawy promowej (latem planuję być samochodem), bilety wstępu, problemy z parkowaniem na miejscu.
Z tego co widzę, ceny są takie:
- ceny przeprawy promowej: 12,30 EUR samochód, 1 EUR pieszy
- wjazd autem na mierzeję 5 EUR poza (!) sezonem
- bilet 5-dniowy do parku narodowego... miłe zaskoczenie, tylko 1 EUR

Ale nie znalazłem nic konkretnego na temat częstotliwości kursowania komunikacji publicznej po mierzei i rozlokowaniu przystanków. Ze względu na chore ceny noclegów na mierzei (60 EUR+), taniej byłoby bazować w Kłajpedzie i po mierzei poruszać się komunikacją publiczną. Ktoś namierzył coś o jej cenach, przystankach, rozkładach jazdy?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Klajpeda i okolice
#8 PostWysłany: 28 Paź 2018 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Jeśli chcesz jechać do Juodkrante i Nidy to zdecydowanie polecam nocleg w Kłajpedzie i wypad autem na mierzeję. Jednodniowym wypadem wszystko ogarniesz. Komunikacja publiczna istnieje, ale nie da Ci elastyczności.
Jeśli chcesz zwiedzać Muzeum Morskie i Delfinarium, to tam możesz bez problemów dostać się pieszo-rowerowym promem z centrum + krótki spacer. Oszczędzisz na kosztach transportu, ale na miejscu i tak wydasz sporo na wejściówki.
Całość łącznie ze zwiedzaniem Kłajpedy zajmie Ci dwa dni. Jednodniowa wersja ekspresowa też jest możliwa...tylko, czy warto :roll:

Acha - Muzeum Morskie po remoncie oddano do użytku. Wszystko wygląda dużo lepiej niż w przeszłości, ale ceny biletów poszły w górę. W cenie biletu do muzeum, można także zwiedzać wystawy poświęcone twierdzy, uzbrojeniu, portowi w Kłajpedzie oraz ogólnie nawigacji morskiej. Trochę drogo, ale jak się już jest na miejscu to raczej warto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Klajpeda i okolice
#9 PostWysłany: 17 Gru 2018 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@Pacyfa autem to faktycznie wygoda i mobilność... ale patrzę na ceny wjazdu i oczy przecieram:
https://unipark.lt/en/page/ticket-to-neringa$general-information-71?v=4
20 EUR za wjazd autem w okresie 20.VI-20.VIII.2019 :shock: aż napisałem do operatora maila, czy ta cena to za wjazd jednorazowy czy za te 20 EUR mogę sobie codziennie wjeżdżać: odpowiedzieli, że jednorazowy :lol:
... czyli pozostaje autobus i autostop.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Klajpeda i okolice
#10 PostWysłany: 18 Gru 2018 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 118
Loty: 126
Kilometry: 165 727
Z mojej strony mogę Ci polecić przemieszczanie się rowerem. Naprawdę przyjemnie się jeździ! ;)
_________________
„Tu y yo, somos iguales.”
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Klajpeda i okolice
#11 PostWysłany: 26 Cze 2019 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Co do Mierzeji Kurońskiej w sposób inny niż autem, da się. Prom ze starego terminala kursuje mniej więcej co pół godziny za 1 EUR RT (o ile powrót tego samego dnia). Autobus jest skomunikowany z promem (ale ma mniej kursów niż ilość rotacji promu). Ilość chętnych do autobusu wydaje się być znacznie większa niż ilość miejsc, być może stąd wynika że wszyscy w chwili przybicia promu rzucają się falą na brzeg... sugeruję zająć dobre miejsca startowe :) Maksymalny koszt autobusu 4 EUR OW (do końca trasy tj do Nidy)

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Klajpeda i okolice
#12 PostWysłany: 27 Cze 2019 01:04 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 175
Loty: 164
Kilometry: 274 594
Dzięki za świeże info, przy informacji, że od 1 lipca wiza bezpłatnie wszelkie info bezcenne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Klajpeda i okolice
#13 PostWysłany: 08 Mar 2020 10:22 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Na luzie można zwiedzić Nidę (polecam od niej zacząć wcześnie rano) oraz Kłajpedę w jeden dzień. Oczywiście jeżeli ktoś nie ma więcej czasu. W Nidzie poza sezonem jest idealnie cicho, praktycznie nie ma turystów. Świetne miejsce na odpoczynek, spacery. Kilkaset metrów od centrum miasteczka zaczyna się szlak na wydmę Parnidis.

Poniżej rozkłady jazdy autobusów oraz promów.

https://ibb.co/C089Wsc

https://ibb.co/MGM9Z3x

Załączniki:
20200308_101529.jpg
20200308_101529.jpg [ 855.88 KiB | Obejrzany 5729 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 20 Kwi 2023 14:14 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 49
Hej, ma ktoś dostęp do aktualnych rozkładów promów z Kłaipedy do Smiltyne i busów Smiltyne-Nida? Wszystkie strony litewskie w zakresie rozkładów promów odsyłają na stronę: https://www.keltas.lt/en/information/, na którą z żadnego z trzech telefonów i trzech laptopów nie mogę wejść :( dostaję info, że jestem zablokowany.
Plan jest taki, by w majówkową niedzielę rano wskoczyć w prom do Smiltyne, stamtąd autobusem do Nidy i wynajem roweru w celu objazdu mierzei. Finish w muzeum morza w Smiltyne, tam zdanie roweru i powrót do Klaipedy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Kwi 2023 14:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
@Sajsi wejdź przez VPN z litewskim IP, zadziała.
Rozkład pokazuje tylko na ten tydzień, na tę niedzielę wygląda jak niżej

Załączniki:
Przechwytywanie1.PNG
Przechwytywanie1.PNG [ 50.04 KiB | Obejrzany 1536 razy ]
Przechwytywanie2.PNG
Przechwytywanie2.PNG [ 71.85 KiB | Obejrzany 1536 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 21 Kwi 2023 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Jak coś, to wszystko działa elegancko zgodnie z tym rozkładem. Płynąłem wczoraj - bilet w obie strony 1.30 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Maj 2023 22:51 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 49
Dzięki za pomoc, również potwierdzam, z tym że jechałem autem. 18,30 euro za podróż w dwie strony.
Uwaga, nie wiem jak to wygląda w normalnym sezonie ale w niedzielę 30 kwietnia, po nałożeniu kilku zachęt - długiego weekendu, darmowego wstępu do muzeum morza, ostatniego dnia tańszego wjazdu do parku narodowego i pięknego słoneczka stałem w kolejce na prom bite 1,5 godziny w każdą stronę :) a warto podkreślić, że promy powrotne „na ląd” po godzinie 20, aby rozładować kolejkę, nie kursowały zgodnie z rozkładem co godzinę a średnio co 10 minut. więc kilka punktów wycieczki przez tę niespodziewaną przeszkodę uciekło.

PS. Mierzeja Kurońska absolutny TOP. Bardzo ciekawe (dla dzieci i dorosłych) muzeum morza, przepiękne i klimatyczne miasteczka, i urywająca d… przyroda i widoki. Następny raz raczej rowerem i z noclegiem na mierzei :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Cze 2023 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Chciałbym zostawić samochód w Kłajpedzie i popłynąć promem na mierzeję. Waham się czy na jeden dzień czy dwa. Myślę o wypożyczeniu rowerów. Macie jakieś sprawdzone patenty lub sugestie typu dokąd dojechać, gdzie nocleg, jakieś wypożyczalnie rowerów, gdzie jakaś fajna plaża żeby popływać w morzu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Cze 2023 14:35 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
@yendras
Jeden czy dwa dni... To zależy na co masz ochotę. Mierzeja Kurońska ma piękne i ciągnące się wiele kilometrów plaże. Doskonały teren na długie spacery pieszy lub rowerowe. Jeżeli chodzi o kąpiel - byliśmy (parę lat temu) na początku sierpnia, od wielu dniu była świetna słoneczna pogoda, ale woda pozostała zimna, wg. miejscowego komunikatu miała 17 stopni.

Przyjeżdżasz na krótko - ja bym na Twoim miejscu zatrzymał się na nocleg w Kłajpedzie. Miasto nie jest specjalnie ciekawe, choć też nie jest jakieś paskudne. Ma przyjemne knajpki co zapewnia wieczorem dobrą biesiadę (genialny chłodnik litewski) z piwem.

Z Kłajpedy na Mierzeję jest rzut beretem. Z portu promy kursują promy co pół godziny. Przeprawa trwa ok. 10 minut. Po drugiej stronie po kolejnych 10 minutach pieszej wędrówki przez sosnowy las jest rozległa plaża - bardzo szeroko i ciągnącą się przez wiele kilometrów. I co najważniejsze po przejściu 2-3 kilometrów staje się prawie zupełnie bezludna.

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
yendras lubi ten post.
yendras uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group