Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#21 PostWysłany: 26 Lis 2022 15:24 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Albo przypadek ;)
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#22 PostWysłany: 09 Sty 2023 23:05 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
Postanowiłem spróbować tego szatańskiego kiwi i skusiłem się na lot do Sztokholmu o prawię stówkę tańszy z opcję priority, niż byłoby to na stronie przewoźnika. Niby wszystko fajnie, na mailu i w aplikacji zapewniają mnie, że mają wszystko żeby dokonać za mnie automatycznej odprawy i w ogóle mam się niczym nie martwić. Tylko jak wpisuję przesłany przez nich numer PNR, to zarówno strona jak i aplikacja ryanaira wypluwa komunikat, że nie ma takiej rezerwacji :lol: No i teraz nie wiem, czy po prostu ryanairowe systemy potrzebują czasu na przetrawienie rezerwacji dokonanej przez kiwi, czy może to już znak, że szykują się przeboje 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#23 PostWysłany: 09 Sty 2023 23:10 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 258
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
Ja zazwyczaj dostaje od nich osobno kartę pokładowa.
Góra
 Profil Relacje PM off
TKR uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#24 PostWysłany: 09 Sty 2023 23:30 

Rejestracja: 09 Paź 2021
Posty: 134
niebieski
Z tego co pamiętam to Kiwi przy bookowaniu wciska swój adres mailowy, a nie Twój który podajesz przy rezerwacji. Z tego powodu nie jesteś w stanie odszukać rezerwacji w apce/na stronie, musisz wydębić adres od Kiwi albo dać im zrobić odprawę za Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off
TKR uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#25 PostWysłany: 10 Sty 2023 00:48 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
Praktycznie każde OTA tak robi, tylko inne typu bravofly czy lastmiute wysyłają ten mail i można mieć wgląd w rezerwację a kiwi nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
TKR uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#26 PostWysłany: 10 Sty 2023 09:30 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
Ano fakt, przed ostatecznym klepnięciem trzeba zaznaczyć, że zgadzam się na dokonanie przez kiwi procesu rezerwacji przy pomocy wygenerowanego przez nich maila.
Ludzie jednak jakoś wbijają te rezerwacje do aplikacji Ryanaira, więc zakładam, że teraz czeka mnie jedyne w swoim rodzaju doświadczenie w postaci kontaktu z obsługą klienta kiwi 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#27 PostWysłany: 10 Sty 2023 09:36 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
TKR napisał(a):
Postanowiłem spróbować tego szatańskiego kiwi i skusiłem się na lot do Sztokholmu o prawię stówkę tańszy z opcję priority, niż byłoby to na stronie przewoźnika. Niby wszystko fajnie, na mailu i w aplikacji zapewniają mnie, że mają wszystko żeby dokonać za mnie automatycznej odprawy i w ogóle mam się niczym nie martwić. Tylko jak wpisuję przesłany przez nich numer PNR, to zarówno strona jak i aplikacja ryanaira wypluwa komunikat, że nie ma takiej rezerwacji :lol: No i teraz nie wiem, czy po prostu ryanairowe systemy potrzebują czasu na przetrawienie rezerwacji dokonanej przez kiwi, czy może to już znak, że szykują się przeboje 8-)

bilet-kupiony-przez-kiwi-com-a-karta-pokladowa-ryanair,225,160647&p=1561601&hilit=Kiwi#p1561601
Góra
 Profil Relacje PM off
TKR uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#28 PostWysłany: 10 Sty 2023 10:46 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
W moim przypadku wspomnianego maila od Kiwi otrzymałem po jednej wiadomości do supportu. Po otrzymaniu maila w Ryanairze rezerwacja widoczna i odprawa bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
TKR uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#29 PostWysłany: 10 Sty 2023 11:08 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
Dzięki, napisałem wiadomość przez aplikację kiwi i po kilku minutach dostałem adres maila, po czym bezproblemowo dodałem rezerwację do aplikacji Ryanaira.
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#30 PostWysłany: 15 Sty 2023 03:59 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
Na Kiwi wyświetliło mi się okno o subskrypcji newslettera, do zgarnięcia kod na 110 zł przy rezerwacji od 705 zł przez apkę.
Załącznik:
Zrzut ekranu 2023-01-15 o 02.50.38.png
Zrzut ekranu 2023-01-15 o 02.50.38.png [ 98.37 KiB | Obejrzany 4724 razy ]
Załącznik:
kiwi.jpg
kiwi.jpg [ 54.21 KiB | Obejrzany 4724 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#31 PostWysłany: 21 Lut 2023 18:59 

Rejestracja: 21 Lut 2023
Posty: 2
Hej,
być może będzie to głupie pytanie, ale kto pyta nie błądzi :')
12 lutego anulowałam rezerwację na Kiwi.com. Troszkę się u mnie skomplikowało i najchętniej skorzystałabym jednak z tego lotu - pls don't judge me, ale wiadomo, już anulowałam, więc.. pogodziłam się z tym, nie cofnę tego. No ale w aplikacji linii lotniczej (Lufthansa) moja rezerwacja nadal ma status 'Potwierdzona'. Chcąc się upewnić, zadzwoniłam na infolinię i pani z Lufthansy potwierdziła, że rezerwacja u nich cały czas jest potwierdzona, natomiast Kiwi, po kontakcie z nimi, odpisuje, że rezerwacja została anulowana. A więc moje pytanie: Jeśli po upływie tylu dni (od anulacji na kiwi.com) rezerwacja na stronie linii lotniczej nadal jest potwierdzona, to czy jest to możliwe, że kiwi nie anulowało moich biletów u linii lotniczej /lub czy jest możliwe, że tyle dni trwa anulacja? Dodam tylko, że lot ma się odbyć 1 marca + że anulując otrzymałam od kiwi "kupon" 11€ na następny lot. Piszę o tym tutaj, bo może ktoś miał takie doświadczenie i będzie w stanie mi jakoś na to odpowiedzieć :cry: Próbuję znaleźć w tym jakąś logikę, ale no, nie wiem o co chodzi :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#32 PostWysłany: 21 Lut 2023 19:05 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Nie ma reguły, nie wiadomo jakie relacje ma przewoźnik i OTA. Może być tak, że odwołają te bilety na trzy godziny przed wylotem, a może nigdy. Istnieje taka możliwość, że biletów nie dało się odwołać i kiwi wzięło koszty "na klatę" lub ktoś zwyczajnie zapomniał złożyć taką dyspozycję.

Osobiście bym próbował to wylatać, jednocześnie orientując się w jaki sposób wrócę, jeżeli zostanie odwołany lot powrotny (oczywiście w przypadku RT).
Góra
 Profil Relacje PM off
olczik13 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#33 PostWysłany: 15 Kwi 2023 11:58 

Rejestracja: 18 Lut 2010
Posty: 120
Odkopuję dla potomnych.
Jeśli używałeś karty do zakupu biletu, wystarczy poprosić bank o chargeback i wystawca karty zwraca kasę, a sam już później wiedzie spór ze sprzedawcą.
Banki nie lubią tej procedury, ale jak wydasz dyspozycję, to nie mają nic do gada, choć wcześniej będą Cię zniechęcać ;)

Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#34 PostWysłany: 16 Kwi 2023 20:11 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Wyszukiwarka. Też tak macie, główne wyniki wyszukiwania podają wyższa cenę, a jak się wejdzie w szczegóły to są tańsze połączenia?

Np szukam krk-wszędzie w maju, 1-3 dni na miejscu, wylot w pt,sb. Na głównej Mediolan od 875 zł, a w środku loty pasujące do zapytania za 424 zł. (Wrzuciłbym screenshot ale pewnie się forum przyczepi o rozdzielczość)
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#35 PostWysłany: 11 Maj 2023 12:55 

Rejestracja: 11 Maj 2023
Posty: 1
:evil: MAMY Z KOLEŻNKĄ PODOBNIE , trzeba zebrać ludzi i wystapić grupowo do sądu ...............
cezarys2 napisał(a):
Sprzedał bilety, lot anulowano, nie zwrócono środków. Według informacji od linii lotniczej, winę za brak zwrotu ponosi kiwi.com gdyż nie dopełnił procedur. Kiwi.com nie przyjmuje swojej odpowiedzialności i unika merytorycznej rozmowy - i kwituje że NA TO NIE MA WPŁYWU.

Mechanizm działania. W listopadzie 2021 kupiłem u Kiwi.com bilety o wartości 600 euro na lot 22 stycznia 2022r. Dnia 4 stycznia 2022 dostałem z Kiwi.com informację, że przewoźnik anulował ten lot. Dostałem propozycję wylotu w późniejszym terminie 24 stycznia 2022 lub zwrot gotówki . Wybrałem opcję zwrotu gotówki i Kiwi.com przyjęło tą dyspozycję 5 stycznia 2022. Z uwagi że blisko cały rok w sprawie reklamacji i zwrotu środków nic się działo- a od kiwi.com otrzymywałem wyłącznie zdawkowe informację, że proces trwa ale wymaga czasu - zwróciłem się z zapytaniem bezpośrednio do linii lotniczej tj FrenchBee.com. Linia lotnicza poinformowała mnie , że zwrot za bilety nie przysługuje gdyż nie stawiłem się na wylot (przełożony) 24 stycznia 2022. Linia w tej sytuacji zwraca tylko podatki tj 11 euro. W odpowiedzi poinformowałem linię, że dokonałem zgłoszenia anulacji swoich biletów już 5 stycznia 2022 i przedstawiłem dowód zgłoszenia ze strony kiwi.com Linia lotnicza podtrzymała swoje stanowisko, że nie otrzymała dyspozycji od KIWI.com. W ciągu uporczywej korespondencji z KIWI.com ustaliłem, że KIWI.com złożyło taką dyspozycję 26 stycznia 2022 czyli 21 dni po moim zgłoszeniu i 2 doby po wylocie samolotu. Ponownie otrzymałem od linii FrenchBee na piśmie informację , że powodem braku wypłaty pełnej kwoty za bilety jest BRAK dokonania anulacji biletów przez (już literalnie nazwane) KIWI.com. Oczywiście to pismo na KIWI.com nie zrobiło żadnego wrażenia. Zamiast tego dostałem radosną informację, że kiwi.com przelewa mi 11 euro , czyli kwotę otrzymaną od FrenchBee i tym samym zamyka proces reklamacyjny. CZy ktoś ma podobne doświadczenie i zna sposób wyjścia z tej sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#36 PostWysłany: 10 Sie 2023 09:36 

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 45
Cześć,

Kupiłem loty WAW-ESB-ADB Pegasus przez kiwi.com.
Mam numery PNR i generalnie dodałem sobie te loty do mojego konta Pegasus.
Zastanawiam się czy na tym etapie mogę "odciąć" kiwi.com od zarządzania moją rezerwacją poprzez zmianę ich dziwnego e-maila podpiętego do rezerwacji na swój.
Czy robił tak ktoś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#37 PostWysłany: 10 Sie 2023 11:54 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
@pepito28 możesz próbować, chociaż nie mam pewności czy w Pegasus system pozwoli. Zawsze lepiej dostawać bezpośrednio powiadomienia od linii o zmianach itp.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#38 PostWysłany: 10 Sie 2023 12:01 

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 45
Udało się :)
i załatwiłem z kiwi, żeby anulowali automatyczną odprawę - sam się odprawię w pegasus.

Jeszcze się nad jedną sprawą zastanawiam:)
Czy mogę samodzielnie w PGS zmienić sobie jeden z lotów(widzę, że jest taka możliwość za niewielką cenę)?
Czy może być jakiś problem z tym (chodzi mi tu o kiwi)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#39 PostWysłany: 10 Sie 2023 14:13 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
@pepito28 jeśli strona Pegasus przepuści to żadnego problemu nie będzie. Swoją drogą, ten lot był tańszy przez kiwi że akurat przez nich kupiłeś?
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiwi - opinie
#40 PostWysłany: 11 Sie 2023 08:08 

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 45
tak tak, akurat kod rabatowy miałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group