Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Sie 2023 11:53 

Rejestracja: 14 Sie 2023
Posty: 9
Witam wszystkich serdecznie. Planuje wyjazd do Afryki na 2 miesiące. Będzie to wypad głównie do stolic państw. Jako że nie jestem jakimś hardkorowym podróżnikiem i nie mam w planie przemierzania danego kraju wzdłuż i wszerz, między państwami będę poruszał się poprzez loty. Może jestem szalony albo głupi ale mam zamiar jechać tam tylko z bagażem podręcznym, ponieważ są tam pralki, pralnie, także o cicuhy się nie martwię. Zakupiłem do tego plecak CabinZero 36l. Z zakwaterowania będę korzystał głównie poprzez wynajem dobrze ocenionych lokali poprzez portal airbnb lub booking.com. W Afryce nie będę sam ponieważ mam znajomych tubylców, których znam od kilku lat. O to mój plan podróży a pod nim kilka pytań, dzięki którym niesamowicie możecie mi pomóc.
Rwanda/Kigali 🇷🇼 4 dni
Uganda/Kampala 🇺🇬 7 dni
Kenia/Nairobi 🇰🇪 ok. 5 dni
Tanzania/Dar es Salaam 7 dni/Zanzibar 5-7 dni 🇹🇿
Zambia/Livingstone 2-3 dni/Lusaka 7 dni 🇿🇲
Botswana/Gaborone 🇧🇼 7 dni
RPA/Johannesburg ok. 4dni/ Kapsztad ok. 4 dni 🇿🇦
Namibia/Windhoek 🇳🇦 ok. 5 dni

A o to kilka moich pytań.
Czy wybór bagażu podręcznego na taką podróż jest okej? I czy marka plecaka i model jaki zakupiłem jest dobry? (Na stronie producenta są informacje, że spełnia wymóg bagażu podręcznego wszystkich najpopularniejszych linii lotniczych)

Co jest lepsze względem bezpieczeństwa money belt czy saszetka ukryta pod koszulka? Tego płaskiego typu jak marki Deuter. A może obie te rzeczy naraz? Np money belt na kasę a saszetka na dokumenty?

Czy powinienem kupować kartę SIM w każdym kraju po wylądowaniu czy jest np jedna karta SIM która działa w kilku krajach? Np jedna w Rwandzie Ugandzie itp a inna na RPA Botswane Namibię?

Czy ktoś ogarniał zakwaterowanie w tych krajach przez Airbnb i jest to bezpieczne??

Ile mniej więcej w poszczególnych krajach kosztuje transfer na lotnisko i z lotniska?? (Proszę bez chamskich odpowiedzi typu stać Cię na loty to nie powinienes pytać o koszty transferu) Lubię mieć wszystko zaplanowane tak samo budżet na transport.


Jak wygląda wypłacanie pieniędzy z bankomatów? Czy prowizja jest wysoka? Czy bankomat wypłaca dolary amerykańskie czy lokalna walute? Posiadam Santander bank i zamierzam dodać do konta opcje z kontem walutowym do wypłacania USD z międzynarodowych bankomatów


Wiadomo że nie wezmę całego budżetu do kieszeni tylko mam zamiar wziąć z Polski dolary na budżet do Rwandy wymienić na lokalne franki i przed wylotem do kolejnego kraju wypłacic dolary z bankomatu na budżet do następnego kraju i tak w kółko z kraju do kraju. Czy to dobry pomysł?

Czy miejsca w których można płacić kartą są ogólnodostępne? I czy czesto występują? Chciałbym nosić jak najmniej gotówki przy sobie.


Pytanie na temat lekarstw? Czy Hydroksyzyna jest legalna? Mogę z tym wjechać do każdego z tych krajów? Używam tego że względu na niepewność przy lotach, także pomaga mi to w zasypianiu i depresji i redukuje stres związany z pobytem w nowych miejscach.


Będę ogromnie wdzięczny za pomoc są to pytania, które dręczą mnie jakiś czas a odpowiedzi na nie od kogoś doświadczonego kto był już w tych krajach niezmiernie mi pomoże.
Pozdrawiam wszystkich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 14 Sie 2023 11:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
IMO, zacznij lepiej z jednym krajem, zobaczysz co to spotkanie z Afryką i potem Tour de Africa.

PS. Stolica Tanzanii to Dodoma
PS 2. Warto sprawdzić ceny lotów między miastami, bo raczej tanie one nie są.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Sie 2023 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
rewiz napisał(a):
Czy wybór bagażu podręcznego na taką podróż jest okej?


Jeden rabin powie "tak", inny "nie". Są ludzie, dla których jeden bagaż nadawany to za mało na weekend, są tacy, dla których podręczny wystarczy na półroczną podróż RTW. Tylko Ty wiesz do której grupy należysz.

Jeśli chodzi o pozostałe pytania, zainteresuj się - https://www.fly4free.pl/forum/afryka,forum,256, sporo odpowiedzi tam znajdziesz :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 14 Sie 2023 12:16 

Rejestracja: 19 Lut 2018
Posty: 63
Loty: 83
Kilometry: 179 269
rewiz napisał(a):
Co jest lepsze względem bezpieczeństwa money belt czy saszetka ukryta pod koszulka? Tego płaskiego typu jak marki Deuter. A może obie te rzeczy naraz? Np money belt na kasę a saszetka na dokumenty?

Jak korzystałem z paska na kase i saszetka pod ubranie na dokumenty
rewiz napisał(a):
Czy powinienem kupować kartę SIM w każdym kraju po wylądowaniu czy jest np jedna karta SIM która działa w kilku krajach? Np jedna w Rwandzie Ugandzie itp a inna na RPA Botswane Namibię?

Spróbuj sprawdzić esim na całą Afryke np. Airalo/Nomad Może okazać się że będzie to tańsze niż wszędzie kupować sima.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Sie 2023 12:31 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Oczywiscie kazdy jezdzi jak chce ale skupienie sie w Afryce na stolicach z mojego punktu widzenia ma niewiele sensu. To z reguly najmniej atrakcyjne miejsca na kontynencie.
Rozumiem spedzenie np w Kigali paru dni, raczej z wypadami jednodniowymi po kraju ale np Gaborone przez tydzien nie ma wedlug mnie kompletnie sensu bo tam nie ma co robic.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 14 Sie 2023 13:09 

Rejestracja: 14 Sie 2023
Posty: 9
-- 14 Sie 2023 13:00 --

pbak napisał(a):
Oczywiscie kazdy jezdzi jak chce ale skupienie sie w Afryce na stolicach z mojego punktu widzenia ma niewiele sensu. To z reguly najmniej atrakcyjne miejsca na kontynencie.
Rozumiem spedzenie np w Kigali paru dni, raczej z wypadami jednodniowymi po kraju ale np Gaborone przez tydzien nie ma wedlug mnie kompletnie sensu bo tam nie ma co robic.





Według Ciebie nie ma według mnie ma jeżeli ma się tam znajomych

-- 14 Sie 2023 13:02 --

Zeus napisał(a):
IMO, zacznij lepiej z jednym krajem, zobaczysz co to spotkanie z Afryką i potem Tour de Africa.

PS. Stolica Tanzanii to Dodoma
PS 2. Warto sprawdzić ceny lotów między miastami, bo raczej tanie one nie są.



Oczywiście Sodoma. Wspomniałem że będą to głównie stolice.
Akurat myślę że wiedzę o Afryce typowo na temat kultury czy jak się prawidłowo zachować posiadam na bardzo wysokim poziomie, wiem co mnie czeka, także jest to w pełni świadoma decyzja o takiej podróży, studiuje Afrykę od kilku lat, do dopełnienia mojego marzenia jedynie podróż jest potrzebna 😅

-- 14 Sie 2023 13:03 --

rewiz napisał(a):
-- 14 Sie 2023 13:00 --

pbak napisał(a):
Oczywiscie kazdy jezdzi jak chce ale skupienie sie w Afryce na stolicach z mojego punktu widzenia ma niewiele sensu. To z reguly najmniej atrakcyjne miejsca na kontynencie.
Rozumiem spedzenie np w Kigali paru dni, raczej z wypadami jednodniowymi po kraju ale np Gaborone przez tydzien nie ma wedlug mnie kompletnie sensu bo tam nie ma co robic.





Według Ciebie nie ma według mnie ma jeżeli ma się tam znajomych

-- 14 Sie 2023 13:02 --

Zeus napisał(a):
IMO, zacznij lepiej z jednym krajem, zobaczysz co to spotkanie z Afryką i potem Tour de Africa.

PS. Stolica Tanzanii to Dodoma
PS 2. Warto sprawdzić ceny lotów między miastami, bo raczej tanie one nie są.



Oczywiście Dodoma. Wspomniałem że będą to głównie stolice.
Akurat myślę że wiedzę o Afryce typowo na temat kultury czy jak się prawidłowo zachować posiadam na bardzo wysokim poziomie, wiem co mnie czeka, także jest to w pełni świadoma decyzja o takiej podróży, studiuje Afrykę od kilku lat, do dopełnienia mojego marzenia jedynie podróż jest potrzebna 😅


-- 14 Sie 2023 13:04 --

Sorki jestem tutaj nowy i trochę jeszcze nie do końca ogarniam funkcjonowanie w postach 😅

-- 14 Sie 2023 13:06 --

Zeus napisał(a):
IMO, zacznij lepiej z jednym krajem, zobaczysz co to spotkanie z Afryką i potem Tour de Africa.

PS. Stolica Tanzanii to Dodoma
PS 2. Warto sprawdzić ceny lotów między miastami, bo raczej tanie one nie są.




+ Co do lotów wszystko już sprawdzone. Wybrałem taki sposób transportu ponieważ mają to być wakacje nie chce mi się kisić w publicznym transporcie kilkanaście godzin skoro mogę w godzinę samolotem być w kolejnym kraju nawet kosztem droższej opcji

-- 14 Sie 2023 13:09 --

Spróbuj sprawdzić esim na całą Afryke np. Airalo/Nomad Może okazać się że będzie to tańsze niż wszędzie kupować sima.[/quote]


Sprawdzę tych operatorów sieci. dzięki za pomoc. Też myślę żeby wziąć i pasek na hajs i saszetkę na dokumenty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Sie 2023 13:10 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W dalszym ciągu to nie ma sensu. Jechać do Afryki żeby siedzieć w mieście? Nawet jak ma się tam znajomych, to lepiej z nimi wybrać się poza miasto, żeby zobaczyć najlepsze, co Afryka ma do zaoferowania - przyrodę. Prawdziwę kulturę też prędzej poznasz poza miastami.
Jeżeli chcesz siedzieć w mieście, to szkoda kasy na wyjazd tamże, bo koszty są wysokie. Jest dużo bliższych i tańszych miast.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 14 Sie 2023 13:19 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
rewiz napisał(a):
+ Co do lotów wszystko już sprawdzone. Wybrałem taki sposób transportu ponieważ mają to być wakacje nie chce mi się kisić w publicznym transporcie kilkanaście godzin skoro mogę w godzinę samolotem być w kolejnym kraju nawet kosztem droższej opcji

.


Zakladasz pewnie, ze siatka lotow w Afryce wyglada podobnie do tej w Europie. Sprawdz najpierw jak to jest dla lotnisk w miastach, ktore wybrales.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 14 Sie 2023 13:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Jak mawia klasyk pierwszy: Afryka nie jest dla każdego.
Jak mawia drugi klasyk: teoria i praktyka są 2 różne byty.

Znowu powiem to samo, uważam ze lepiej lecieć do Tanzanii/Kenii, spędzić tam 10-12 dni, zwiedzić, zobaczyć jak to jest.
Nie każdy jest gotowy na 2 miesięczny trip co dopiero do Afryki.

Rzuciłem z ciekawości ceny wszystkich lotów to prawie 5-6k PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Sie 2023 13:38 

Rejestracja: 14 Sie 2023
Posty: 9
Zeus napisał(a):
Jak mawia klasyk pierwszy: Afryka nie jest dla każdego.
Jak mawia drugi klasyk: teoria i praktyka są 2 różne byty.

Znowu powiem to samo, uważam ze lepiej lecieć do Tanzanii/Kenii, spędzić tam 10-12 dni, zwiedzić, zobaczyć jak to jest.
Nie każdy jest gotowy na 2 miesięczny trip co dopiero do Afryki.

Rzuciłem z ciekawości ceny wszystkich lotów to prawie 5-6k PLN.


Rozumiem co masz na myśli. Wszystko mam obliczone z budżetem 30-40k
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Sie 2023 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Kazdy kraj niby podobny ale kazdy bedzie inny.
Wizy, poczytaj sobie o nich bo np. RPA bez ale 350zl za Namibie, a nie wiem czy wszystkie kraj co wyminieles daja wizy online/on-arrival?

Co do bezpieczenstwa AirBnb to wg mnie spoko, za duzo wyboru nie bedzie - kiedys korzystalem z jakiejs Afrykanskiej wersji Airbnb i bylo wiele taniej i wiecej.
Bezpieczenstwo ogólne poza JNB to wg mnie jak nie bedziesz chodzil po nocach w zlych dzielnicach to powinno byc OK - chociaz przy takiej podrozy szanse ze cos gdzies stracisz sa dosc wysokie.

Ja zawsze polegalem na bankomatach ale z nimi byly historie - brak gotówki, czasem bankomat nie obslugiwal Visy a tylko MasterCard, czasem w ogóle z jednego banku nie chcialo dzialac.
Oczywiscie wziecie ze soba dolarów rozwiazuje ten problem ale wtedy szanse rosna ze je stracisz.

Co do dostepnosci miejsc z placeniem karta, w wiekszych miastach wieksze sklepy, drozsze sklepy powinno byc ok, ale jakies mniejsze sklepiki, knajpki ciagle preferuja gotówke.

Jak dla mnie to tylko bagaz podreczny na taka wycieczke, mniej do targania, im mniej masz ze soba tym mniej mozesz stracic, latwiej do jakiegos busa wskoczyc, wygladasz jak biedny backpacker a nie jak bogaty turysta itd.

Poczytaj na linku powyzszym o kazdym kraju z osobna. Rowniez jak piszesz ze masz tam znajomych to moze lepiej bylo by ich sie popytac o te szczególy? Tu na forum troche ucichlo po Covidzie co do lotów do krajów Afrykanskich a wiedza z 2018 moze byc nieaktualna.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 14 Sie 2023 13:55 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Zadajesz dosyć podstawowe pytania jak na taką trasę i budżet.
Powodzenia w wyprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 14 Sie 2023 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Nie widzę odpowiedzi na internet, więc sprawdziłem airlo dla Afryki. 1GB 27$, 3 GB to 59$

Jeśli pytasz tutaj na forum jaki zabrać plecak, to znaczy ze Twoje doświadczenie nie jest duże, no offence.
Dlatego wybrałbym na Twoim miejscu krótsza trasę, może nawet jeden, max dwa kraje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 14 Sie 2023 14:31 

Rejestracja: 14 Sie 2023
Posty: 9
-- 14 Sie 2023 14:17 --

LonDynia napisał(a):
Kazdy kraj niby podobny ale kazdy bedzie inny.
Wizy, poczytaj sobie o nich bo np. RPA bez ale 350zl za Namibie, a nie wiem czy wszystkie kraj co wyminieles daja wizy online/on-arrival?

Co do bezpieczenstwa AirBnb to wg mnie spoko, za duzo wyboru nie bedzie - kiedys korzystalem z jakiejs Afrykanskiej wersji Airbnb i bylo wiele taniej i wiecej.
Bezpieczenstwo ogólne poza JNB to wg mnie jak nie bedziesz chodzil po nocach w zlych dzielnicach to powinno byc OK - chociaz przy takiej podrozy szanse ze cos gdzies stracisz sa dosc wysokie.

Ja zawsze polegalem na bankomatach ale z nimi byly historie - brak gotówki, czasem bankomat nie obslugiwal Visy a tylko MasterCard, czasem w ogóle z jednego banku nie chcialo dzialac.
Oczywiscie wziecie ze soba dolarów rozwiazuje ten problem ale wtedy szanse rosna ze je stracisz.

Co do dostepnosci miejsc z placeniem karta, w wiekszych miastach wieksze sklepy, drozsze sklepy powinno byc ok, ale jakies mniejsze sklepiki, knajpki ciagle preferuja gotówke.

Jak dla mnie to tylko bagaz podreczny na taka wycieczke, mniej do targania, im mniej masz ze soba tym mniej mozesz stracic, latwiej do jakiegos busa wskoczyc, wygladasz jak biedny backpacker a nie jak bogaty turysta itd.

Poczytaj na linku powyzszym o kazdym kraju z osobna. Rowniez jak piszesz ze masz tam znajomych to moze lepiej bylo by ich sie popytac o te szczególy? Tu na forum troche ucichlo po Covidzie co do lotów do krajów Afrykanskich a wiedza z 2018 moze byc nieaktualna.




Pytałem miedzy innymi o karty SIM, która najlepiej wypada i gdzie + dostałem info że płatność kartą w supermarketach czy restauracjach
Jest powszechna

Co do wiz. Przez internet można załatwić wizę na wschodnią Afrykę za 100$ na Rwandę Ugandę i Kenię oszczędza się 50$ jakby miało się osobno wykupywać. Na Tanzanię wizę online też idzie załatwić. Wiza do Zambii, RPA, Botswany nie potrzebna do Namibii jest on arrival na lotnisku

-- 14 Sie 2023 14:20 --

pbak napisał(a):
rewiz napisał(a):
+ Co do lotów wszystko już sprawdzone. Wybrałem taki sposób transportu ponieważ mają to być wakacje nie chce mi się kisić w publicznym transporcie kilkanaście godzin skoro mogę w godzinę samolotem być w kolejnym kraju nawet kosztem droższej opcji

.


Zakladasz pewnie, ze siatka lotow w Afryce wyglada podobnie do tej w Europie. Sprawdz najpierw jak to jest dla lotnisk w miastach, ktore wybrales.



Sprawdziłem wszystkie połączenia
Gdansk-Kigali
Kigali-Entebbe
Entebbe-Nairobi
Nairobi-Dar es Salaam
Na Zanzibar i z powrotem poplyne raczej
Dar es Salaam-Livingstone
Z Livingstone do Lusaki chyba pojadę transportem
Lusaka-Gaborone
Gaborone-Johannesburg
Johannesburg -Cape Town
Cape Town-Windhoek
Windhoek-Polska.

-- 14 Sie 2023 14:22 --

DAD napisał(a):
Nie widzę odpowiedzi na internet, więc sprawdziłem airlo dla Afryki. 1GB 27$, 3 GB to 59$

Jeśli pytasz tutaj na forum jaki zabrać plecak, to znaczy ze Twoje doświadczenie nie jest duże, no offence.
Dlatego wybrałbym na Twoim miejscu krótsza trasę, może nawet jeden, max dwa kraje.



Drogo. Nie lepiej zarejestrować lokalna kartę SIM? I jechać na lokalnym dostawcy? Chodzi mi jedynie o dane mobilne jak będę po za mieszkaniem. W mieszkaniach oferują Wi-Fi

-- 14 Sie 2023 14:25 --

DAD napisał(a):
Nie widzę odpowiedzi na internet, więc sprawdziłem airlo dla Afryki. 1GB 27$, 3 GB to 59$

Jeśli pytasz tutaj na forum jaki zabrać plecak, to znaczy ze Twoje doświadczenie nie jest duże, no offence.
Dlatego wybrałbym na Twoim miejscu krótsza trasę, może nawet jeden, max dwa kraje.



Nie mam doświadczenia to fakt. Jeden plus jest taki, że jakby co w każdym momencie mogę wrócić do PL, jeżeli mi się odechce, bilet kupuje w jedną stronę, bez powrotnego bo nie wiem dokładnie ile dni będę w konkretnym kraju. Nie mam zamiaru rezerwować wszystkiego przed wyjazdem do każdego kraju, będę to robił bezpośrednio jak tam będę. Dlatego co do apartamentów mam wybranych po kilka opcji jakby któryś był zajęty.

-- 14 Sie 2023 14:31 --

Sudoku napisał(a):
W dalszym ciągu to nie ma sensu. Jechać do Afryki żeby siedzieć w mieście? Nawet jak ma się tam znajomych, to lepiej z nimi wybrać się poza miasto, żeby zobaczyć najlepsze, co Afryka ma do zaoferowania - przyrodę. Prawdziwę kulturę też prędzej poznasz poza miastami.
Jeżeli chcesz siedzieć w mieście, to szkoda kasy na wyjazd tamże, bo koszty są wysokie. Jest dużo bliższych i tańszych miast.



Nie jest to zły pomysł. Ja akurat uwielbiam historie i muzea, a z tego co wyszukałem dosyć sporo ich w stolicach. Z resztą z każdego wymienionego miasta można wybrać się na safari ale rozumiem co masz na myśli. Na pewno zobaczę trochę przyrody, i fajnych miejsc nawet w Livingstone w Zambii gdzie są wodospady Wiktorii po stronie Zambijskiej i Zimbabwe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Sie 2023 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Nie obraź się - ale twój post jest dość zastanawiający.

Logujesz się dziś po raz pierwszy na jedno z najpopularniejszych forów podróżniczych i informujesz o wyprawie, która nawet dla doświadczonych podróżników byłaby niezłym wyzwaniem.
Po czym zadajesz o pytanie o wielkość bagażu jak świeżo upieczona 17-letnia influencerka, która zaczyna swoje tiktokowe rolki.

Bo z jednej strony wymagająca podróżniczego doświadczenia wyprawa, a z drugiej strony pytania jak totalny świeżak.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 14 Sie 2023 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Tez się nad trollowaniem zastanawiałem. Bo takie flagi to nie potrafi wstawić byle kto :lol:
No ale nawet jeśli to troll, to zobacz jaki ładny ten post. Na serio starał się chłopak napisać to ładnie. Trzeba umieć docenić. 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 14 Sie 2023 15:44 

Rejestracja: 14 Sie 2023
Posty: 9
-- 14 Sie 2023 15:41 --

Tomo14 napisał(a):
Nie obraź się - ale twój post jest dość zastanawiający.

Logujesz się dziś po raz pierwszy na jedno z najpopularniejszych forów podróżniczych i informujesz o wyprawie, która nawet dla doświadczonych podróżników byłaby niezłym wyzwaniem.
Po czym zadajesz o pytanie o wielkość bagażu jak świeżo upieczona 17-letnia influencerka, która zaczyna swoje tiktokowe rolki.

Bo z jednej strony wymagająca podróżniczego doświadczenia wyprawa, a z drugiej strony pytania jak totalny świeżak.




Okej jeżeli jakoś ma mi to pomoc to niestety nie bardzo, myślałem że po to jest to forum, żeby zrobić post i zapytać jeżeli ma się wątpliwości. Swoją wyprawę planuje nie od dzisiaj tylko od prawie 2 lat. Zadałem pytania na które nie potrafiłem znaleźć jasnej odpowiedzi na internecie. Tak jestem swiezakiem a o bagaż pytam ponieważ zastanawiam się czy nie będzie za mały, jadę tam pozwiedzać muzea spotkać się ze znajomymi spędzić fajnie czas. Forum obserwuje też od kilku lat. Pytam bo niektóre wątki są stare sprzed kilku lat. Nie jadę tam spać w buszu czy na hardkorowe piesze wędrówki. Chcę tam się udać jako turysta ale normalny nie na pokaz mody. Nie każdy musi lecieć do Afryki żeby przemierzać kraj wzdłuż i wszerz, każdy ma swoje upodobania. Ja wiem co mnie interesuje i co chce zobaczyć. Interesują mnie muzea, historia, nowe jedzenie a przede wszystkim ludzie, kultura. Myślałem że bycie w większych miastach danych panstw + przemieszczanie się między krajami poprzez loty nie jest wyzwaniem, to nie jest autostop czy publiczny transport jak busy itp. Po Prostu będę w jednym góra dwóch miastach w danym państwie. Dla niektórych to głupota dla mnie nie, tym bardziej jak masz tam znajomych których poznałeś dobre 4 lata temu więc będę z tubylcami, czyli ryzyko niepożądanych zdarzeń chyba maleje czy się mylę? Co do plecaka to wiem że wybrałem dobry bo także posługiwałem się tym forum i różnymi recenzjami zza granicy, jestem tu by zasięgnąć wiedzy od doświadczonych podróżników nie po to by przepychać się słownie. Proszę o pomoc z kulturą. Czy dam radę czy nie to się okaże. Chcę spróbować.

-- 14 Sie 2023 15:44 --

DAD napisał(a):
Tez się nad trollowaniem zastanawiałem. Bo takie flagi to nie potrafi wstawić byle kto :lol:
No ale nawet jeśli to troll, to zobacz jaki ładny ten post. Na serio starał się chłopak napisać to ładnie. Trzeba umieć docenić. 8-)




Nie troluje.... A taki post napisałem żeby zamieścić w nim jak najwięcej informacji, żeby ułatwić osoba chętnym mi pomóc przedstawienie swojego planu itp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Sie 2023 17:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
rewiz napisał(a):
Może jestem szalony albo głupi ale mam zamiar jechać tam tylko z bagażem podręcznym, ponieważ są tam pralki, pralnie, także o cicuhy się nie martwię. Zakupiłem do tego plecak CabinZero 36l.

Czy wybór bagażu podręcznego na taką podróż jest okej? I czy marka plecaka i model jaki zakupiłem jest dobry? (Na stronie producenta są informacje, że spełnia wymóg bagażu podręcznego wszystkich najpopularniejszych linii lotniczych)


Z podręcznym będziesz bardziej mobilny, ja bym jednak rozważył trochę większy plecak, w większości linii plecaków się nie czepiają nawet jak są większe niż teoretyczne dozwolone wymiary. Ja bym brał ciuchów na tydzień.

Cytuj:
Co jest lepsze względem bezpieczeństwa money belt czy saszetka ukryta pod koszulka? Tego płaskiego typu jak marki Deuter. A może obie te rzeczy naraz? Np money belt na kasę a saszetka na dokumenty?


Saszetka pod koszule, ale super wygodne to nie jest, natomiast zmiesci tez paszport.

Cytuj:
Czy powinienem kupować kartę SIM w każdym kraju po wylądowaniu czy jest np jedna karta SIM która działa w kilku krajach? Np jedna w Rwandzie Ugandzie itp a inna na RPA Botswane Namibię?


Najtaniej będzie w każdym kraju, ale często trzeba rejestrować co zajmuje czas. Wygodniej, choć drożej, będzie jedna generyczna karta na wiele krajów.

Cytuj:
Ile mniej więcej w poszczególnych krajach kosztuje transfer na lotnisko i z lotniska?? Lubię mieć wszystko zaplanowane tak samo budżet na transport.
Jak wygląda wypłacanie pieniędzy z bankomatów? Czy prowizja jest wysoka? Czy bankomat wypłaca dolary amerykańskie czy lokalna walute? Posiadam Santander bank i zamierzam dodać do konta opcje z kontem walutowym do wypłacania USD z międzynarodowych bankomatów


Zapraszam do poszczególnych działów danych krajów - tam będą informacje o konkretnych lotniskach. Podobnie jest cały dział o płatnościach zagranicznych, poznasz która karta Ci się najbardziej przyda (rozważ np kredytowa PKO platinium - brak przewalutowan, darmowe wyplaty z bankomatow, dobre ubezpieczenie podrozne). Bankomaty wyplacaja najczesciej w lokalnej walucie, bedzie ciezko Ci wyplacac dolary.

Cytuj:
Pytanie na temat lekarstw? Czy Hydroksyzyna jest legalna? Mogę z tym wjechać do każdego z tych krajów?


Musisz sprawdzić w każdym kraju z osobna, różnie z tym bywa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Sie 2023 17:32 

Rejestracja: 14 Sie 2023
Posty: 9
Dzięki za pomoc! Doceniam


Ostatnio edytowany przez Washington, 14 Sie 2023 18:00, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group