Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Sty 2017 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
cześć,

za namową z innego wątku, podskoczę do Kioto na jedną noc (niemal dwa pełne dni), by pooglądać sobie tamtejsze urokliwe miejsca. Gdzie najlepiej ulokować się na tą jedną noc, żeby mieć możliwie dobre miejsce wypadowe do różnych miejsc jednego i drugiego dnia? Na razie myślałem o Ibisie przy dworcu kolejowym, ale im dłużej szukam, tym mniej atrakcyjna cenowo wygląda oferta w tym hotelu (ok. 90 EUR ze śniadaniem, ale niestety nie da się płacić punktami Le Club). Za 30-50% mniej (przy zastosowaniu różnych kodów) jest masa hoteli 3* a nawet 4*, też ze śniadaniem. Na przykład Hana Hotel, M's Plus Shijo Omiya, czy Karasuma Hotel. Na interesujące mnie daty w tym przedziale cenowym jest jeszcze co najmniej kilka obiektów z dobrymi ocenami. Sęk teraz tylko w tym, żeby wybrać najlepiej zlokalizowany. Będę miał tylko niewielką walizkę na kółkach (bagaż podręczny), więc ewentualnie jakiś nieco dłuższy spacer nie jest przeszkodą. Generalnie, chodzi mi o to, by stracić jak najmniej czasu na przemieszczanie się.

Z góry dziękuję za podpowiedzi :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
#2 PostWysłany: 25 Sty 2017 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ja nocowalem w hotelu APA HORIKAWADORI, ok. 10min. od dworca.

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Sty 2017 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
za jak szukam noclegu to po prostu patrze na jego lokalizacje
rzut okiem na mapa i juz wiesz czy tam chcesz spac czy nie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Sty 2017 16:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Szukaj hotelu w okolicach dworca kolejowego, w kierunku zachodnio-północnym. Obok dworca kolejowego jest dworzec autobusowy i główny węzeł komunikacyjny (dojedziesz wszędzie) oraz ogromny supermarket Yodobashi.
Wszystko co będzie w zasięgu ok 20 min pieszo jest dobrym rozwiązaniem. My mieszkaliśmy przy Omiya Dori. Wokół fajne knajpeczki z jedzeniem i piciem.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Sty 2017 18:49 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1714
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
Zobacz Dormy Inn Premium koło dworca. Śniadanie w japońskim stylu. Przysmaki, których normalnie pewnie na oczy bym nie widzial, onsen również bardzo fajny. Dodatkowo w cenie jest ramen wieczorem po przyjeździe - bez limitu więc odchodzi koszt kolacji :D

Nie wiem jakie daty ale cena waha się między 100-130eur, ale mi udało się kodami MMT zbić ja w październiku do ok. 80Eur
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Sty 2017 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Faktycznie, ten Dormy Premium jest niczego sobie. Z kodem od kolegi Tycika wychodzi na cheaptickets za 100 USD z bezpłatną anulacją. Skoro w cenie jest i śniadanie (widziałem zdjęcia - całkiem obficie, a to dla mnie bardzo ważne) i na dodatek wieczorem ramen, to jest to super oferta (oczywiście jak na Kioto i tą lokalizację). Jest jeszcze opcja bez śniadania za 15 USD mniej - pamiętasz może, ile sobie życzą za śniadanie na miejscu?
I jeszcze jedno - co do tego wieczornego ramenu za free - ich strona jest tylko po japońsku, a w opisach hotelu na stronach "bookingowych" nic o tym nie widzę (choć piszą o tym też ludzie w recenzjach), więc zastanawiam się, czy to jest aby dla wszystkich gości, czy też może trzeba wziąć jakiś specjalny rodzaj pokoju?

EDIT: mam jeszcze pytanie o taki oto adres: 114, NishikiOmiya-cho, Nakagyo-ku, Kyoto, Kyoto-fu
To jest zaraz obok stacji Omiya. Sęk w tym, że w przyszłym miesiącu otwierają tam nowy hotel 4* i cena ze śniadaniem wynosi obecnie (przy zastosowaniu kodu) ok. 40 EUR, więc bardzo konkurencyjnie. Pytanie tylko, czy ta lokalizacja nie będzie generować kosztów i czasu przemieszczania się, które "zjedzą" korzyści finansowe wynikające z zarezerwowania świeżego hotelu? Jak oceniacie tą lokalizację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Sty 2017 20:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2605
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Ta lokalizacja co podałeś jest ok, ten hotel jest po drodze do Złotego i Srebrnego Pawilonu które i tak pewnie odwiedzisz. Kioto ma dobrze rozwiniętą gęstą sieć autobusową którą bez problemu da się ogarnąć. Dodatkowo wszystkie trasy dojazdu autobusami można sprawdzić na google maps, sam tak sprawdzałem autobusy w Kioto i nie było żadnych rozbieżności z rozkładem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 25 Sty 2017 20:48 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1714
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
tropikey napisał(a):
Faktycznie, ten Dormy Premium jest niczego sobie. Z kodem od kolegi Tycika wychodzi na cheaptickets za 100 USD z bezpłatną anulacją. Skoro w cenie jest i śniadanie (widziałem zdjęcia - całkiem obficie, a to dla mnie bardzo ważne) i na dodatek wieczorem ramen, to jest to super oferta (oczywiście jak na Kioto i tą lokalizację). Jest jeszcze opcja bez śniadania za 15 USD mniej - pamiętasz może, ile sobie życzą za śniadanie na miejscu?
I jeszcze jedno - co do tego wieczornego ramenu za free - ich strona jest tylko po japońsku, a w opisach hotelu na stronach "bookingowych" nic o tym nie widzę (choć piszą o tym też ludzie w recenzjach), więc zastanawiam się, czy to jest aby dla wszystkich gości, czy też może trzeba wziąć jakiś specjalny rodzaj pokoju?


Też nie wiedziałem o tym ramenie, dopiero na recepcji przy zameldowaniu mi powiedzieli. Na pewno nie jest to opcja tylko przy wyższym standardzie - na wejściu do restauracji stała tablica z tą informacją, że ' you are welcome' i nikt nie stał 'na bramce' :D

Nie wiem ile wyjdzie śniadanie na miejscu bo rezerwację miałem już z 'breakfast included'. Rezerwowałem przez Easytobook.com

Na zachętę parę fotek śniadaniowych, akurat tutaj wiekszość europejska, ale miejscowe przysmaki również były w dużej ilości :) Ostatnia z nich to kolacja

-- 25 Sty 2017 20:52 --

klapio napisał(a):
Ta lokalizacja co podałeś jest ok, ten hotel jest po drodze do Złotego i Srebrnego Pawilonu które i tak pewnie odwiedzisz. Kioto ma dobrze rozwiniętą gęstą sieć autobusową którą bez problemu da się ogarnąć. Dodatkowo wszystkie trasy dojazdu autobusami można sprawdzić na google maps, sam tak sprawdzałem autobusy w Kioto i nie było żadnych rozbieżności z rozkładem.


Akurat tego nie uwazam,za wybitne udogodnienie. Autobusy często są mega zapchane, w dodatku mając napięty grafik wolałem iść pieszo niż czekać na następny (przez co widziałem wiecej po drodze). Z perspektywy czasu uważam,że na Kioto najlepszy jest ROWER - kilkukrotnie zadrościłem patrząc jak co mądrzejsi mykają na nich...

Załączniki:
IMG_20161104_094131.jpg
IMG_20161104_094131.jpg [ 110.24 KiB | Obejrzany 3726 razy ]
IMG_20161104_092639.jpg
IMG_20161104_092639.jpg [ 126.51 KiB | Obejrzany 3726 razy ]
IMG_20161103_224420.jpg
IMG_20161103_224420.jpg [ 105.55 KiB | Obejrzany 3726 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Sty 2017 21:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2605
Loty: 243
Kilometry: 297 179
OSK napisał(a):
Akurat tego nie uwazam,za wybitne udogodnienie. Autobusy często są mega zapchane, w dodatku mając napięty grafik wolałem iść pieszo niż czekać na następny (przez co widziałem wiecej po drodze). Z perspektywy czasu uważam,że na Kioto najlepszy jest ROWER - kilkukrotnie zadrościłem patrząc jak co mądrzejsi mykają na nich...

Nie do końca się z Tobą zgadzam, zauważ że sporo największych atrakcji w Kioto jest jednak poza centrum i są one dość daleko od siebie oddalone, np. Arashiyama czy Fushimi Inari.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Sty 2017 21:23 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1714
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
Podtrzymuję swoje zdanie - jak ktoś lubi jeździć oczywiście :D Dodatkowa zaleta - autobus nie stoi w korkach i nie zatrzymuje się na przystankach. W Arashiyamie nie byłem. Za to podając Dormy Inn jako punkt początkowy to do Fushimi Inari jest 3km.

Na Kioto miałem tylko 2 dni - zdecydowanie za mało, to wiem. Ale rower byłby znacznie bardziej efektywny i po prostu byłoby to przyjemne z pożytecznym zarazem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Sty 2017 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
OSK napisał(a):
Dodatkowa zaleta - autobus nie stoi w korkach i nie zatrzymuje się na przystankach.


Miałeś na myśli chyba rower :D

EDIT: swoją drogą temat przemieszczania się rowerem robi się coraz bardziej nęcący. Znalazłem super stronę z mapką z kilkoma wersjami przemieszczania się i wygląda to bardzo fajnie: http://www.j-cycle.com/takatsuji/en/cyclingMap/index.html
Za rower bez przerzutek chcą tam 800 jenów (10.00-18.30). Z przerzutkami + 200 jenów. Do tego dochodzi jeszcze 200 jenów za "bicycle parking pass" (o ile to niezbędne).
Akurat ten operator jest stosunkowo niedaleko od ww. hotelu za 40 EUR, więc może to jest faktycznie pomysł. Wydałbym jeszcze jakieś 700 jenów za transport ze stacji Kioto do tego hotelu i z powrotem (no, chyba że poszedłbym na piechotę - to tylko ok. 30 minut, a dwoma liniami metra 13 minut, więc zysk czasowy niewielki), a cała reszta pozostałaby w kieszeni :-)

A tu taniej, tylko 500 jenów od 9.00-20.00: http://emusica-dmcy.com/en/index.html
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 26 Sty 2017 13:34 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1714
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
Jak dla mnie idealna opcja[SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Sty 2017 13:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Rower jest OK na samo centrum Kioto. Bo wszystkie atrakcje są daleko poza miastem.
Zresztą chyba w każdym hostelu czy hotelu są wypożyczalnie rowerów.
Metro nie jest ciekawe w Kioto, autobusy są zdecydowanie lepsze. I wcale nie stoją w korkach, kursują dość często i są fajne miejsca przesiadkowe na obrzeżach miasta. Ale to prawda, że często są zapchane na maksa dlatego lepiej wsiadać na stacji początkowej - na dworcu autobusowym.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Sty 2017 13:58 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1714
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
Twoje nie stały, mój stał. Autobus oczywiście:-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Sty 2017 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 145
niebieski
Ze swej strony mogę polecić OHTO Ryokan - hotelik tradycyjny, aczkolwiek są również pokoje z łazienkami (bo tradycyjnie to Japończycy myją się wspólnie :) )
https://www.google.pl/maps/place/Ryokan ... 7953?hl=en
Z dworca maszerowaliśmy z walizami około 15 minut.
Ale miejscówka świetna - tuż obok jest Rengeoin Sanjusangendo (buddyjska świątynia z 1001 posągami), Narodowe Muzeum, i przystanek metra też nieopodal na dalsze wyprawy.
Cena podczas hanami w kwietniu 2013 roku była 16.800 JEN z podatkami (daje to około 70 EUR/dobę) za pokój z mikrołazienką (ale zawsze! :) ) i z balkonem - łazienka w postaci gotowego kubika z miską, wanną i umywalką.
Poniżej kilka fotek.

Załączniki:
Kyoto-4.JPG
Kyoto-4.JPG [ 285 KiB | Obejrzany 3566 razy ]
Kyoto-3.JPG
Kyoto-3.JPG [ 186.85 KiB | Obejrzany 3566 razy ]
Kyoto-2.JPG
Kyoto-2.JPG [ 254.54 KiB | Obejrzany 3566 razy ]
Kyoto-1.JPG
Kyoto-1.JPG [ 271.74 KiB | Obejrzany 3566 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Sty 2017 14:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
No nie :( taki obciachowy kibel w Japonii :?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 26 Sty 2017 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 145
niebieski
Japonka76 napisał(a):
No nie :( taki obciachowy kibel w Japonii :?


Hehe, bez fajerwerków, ale "własny" :)
Ciekawe jest to - że cała łazienka jest jakby gotowcem wsadzona w kubaturę pokoju - ot, jakie bywają w pociągach :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Sty 2017 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
mayka napisał(a):
Ciekawe jest to - że cała łazienka jest jakby gotowcem wsadzona w kubaturę pokoju - ot, jakie bywają w pociągach :)

Nie mam na razie wielkiego doświadczenia z japońskimi hotelami, ale w dwóch, w których byłem, łazienki były również "prefabrykowane". Podobnie jest w Mercure Tegel ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Sty 2017 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Zarezerwowałem na razie oba, czyli ten nowy, jeszcze nie uruchomiony M's Plus Shijo Omiya (40 USD) i Dormy Inn Premium (100 USD). Różnica w cenie duża, ale ten droższy ma lepszą lokalizację, większy pokój (w tym tańszym pokój ma tylko 9 m2), gratisowy serwis makaronowy i sprawdzone (bardzo dobre) recenzje. Poczekam z anulowaniem jednego z nich, gdy pojawią się recenzje tego pierwszego.
Dla porównania, w Nagoi mam zarezerwowanego tamtejszego Mariotta (5*) za cenę o 12 USD wyższą, niż w Dormy Premium Inn ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 30 Kwi 2017 23:49 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
ja mogę polecić hosta z AirBnB - https://www.airbnb.pl/rooms/9340222
dzielnica Gion, przy samym parku, blisko 7eleven i przystanki autobusowe we wszystkie strony.
spaliśmy tam dwie noce, cena bardzo dobra, kontakt super, całość bez żadnego osobistego kontaktu z właścicielem, dodatkowo gratis portable WiFi (zwiedzanie z bliskimi na skypie live za darmo - bezcenne :) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group