Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kilka rad
#1 PostWysłany: 28 Mar 2014 22:51 

Tak, mam pytanka:

- gdzie dobrze (i tanio) zjeść w Grodnie / i w Mińsku ?
- jakieś warte zwiedzenia miejsca na wschodniej Białorusi - ok. Homla, Bobrujska, Mohylewa ?
- jesteśmy chętni na spacerek po Mińsku (3 maja)

pozdrawiam
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 29 Mar 2014 09:24 
Awatar użytkownika

perednica napisał(a):
- gdzie dobrze (i tanio) zjeść w Grodnie / i w Mińsku ?

W Grodno w centrum jest duzo tanich restauracyj
W Minsku polecam restauracje Kamianica-nie jest tanie, ale autentyczne http://kamyanitsa.by/en/home/
tez jest bardzo tania knajpa w "radzeckim stylu" na ul. Valadarskaha-centrum

perednica napisał(a):
- jakieś warte zwiedzenia miejsca na wschodniej Białorusi - ok. Homla, Bobrujska, Mohylewa ?

Kolo Mohylewa w mizsteczku Lenino mesci sie muzeum polsko-radziecki http://www.lenino.na.by/muz/muz.html
rraaffaall napisał(a):
Orientuje sie ktos czy kantory w Grodnie beda w niedziele otwarte ? czy w tym dniu bedzie tam problem z wymiana waluty ?

Na Bialorusi kantory otwarty codziennie

#3 PostWysłany: 06 Maj 2014 20:35 
Awatar użytkownika

dzdzoanna napisał(a):
Inna sprawa - czy ktoś wie czy w Brześciu są jakieś knajpy i sklepy otwarte 24h?

Z wlasnego doswiadczenia:
w poblizu dworca sklepow calodobowych brak, na dworcu jest bistro(myslam ze z piwem)

#4 PostWysłany: 06 Maj 2014 20:44 
Awatar użytkownika

Loty: 124
Kilometry: 161 812
niebieski
Sklep spożywczy całodobowy - Uniwersam "Prodtowary-5" poprzednia nazwa sklepu "Na bołotie" - Brześć, ul. Kotowskowo 9, w centrum Brześcia około 1,2 km od centralnego dworca kolejowego.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Ostatnio edytowany przez Maktravel, 06 Maj 2014 21:03, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 06 Maj 2014 21:03 

Loty: 85
Kilometry: 125 454
niebieski
Pewnie było już na forum, ale... mieliście złotówki czy dolce czy Euro, wymieniają bez problemu w Brześciu złotówki?
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 06 Maj 2014 21:07 

Bialorusin.A jaka jest najłutrza wodka bialoruska?
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 06 Maj 2014 21:13 

Loty: 29
Kilometry: 41 921
W centrum Brześcia wymieniłam złotówki po kursie 1PLN=3250BYR na deptaku przy ulicy Sowieckiej bez najmniejszych problemów. Na dworcu pod kantorem kolejka była.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 06 Maj 2014 21:22 

Loty: 214
Kilometry: 286 750
Najlepiej mieć dolary, część sklepów pracuje nawet w niedziele. Warto z kolei pamiętać, że w niektórych miastach alkohol sprzedawany jest wyłącznie do 21:00 (np. w Nieświeżu), warto więc rozeznać się po sklepach odpowiednio wcześniej.
 Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.

#9 PostWysłany: 06 Maj 2014 21:28 

Loty: 5
Kilometry: 2 493
Z wyjazdem przed meczem nie ma problemu ja właśnie wróciłem z Białorusi w kantorach najlepszy kurs jest na dolara w Brześciu nie ma problemu żeby wymienić złotówki gorzej jest w Mińsku
 Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.

#10 PostWysłany: 06 Maj 2014 21:29 
Awatar użytkownika

Loty: 131
Kilometry: 338 511
srebrny
A jak z kartami kredytowymi i bankomatami, nie ma kłopotów ? Są sklepy w Mińsku, gdzie można tak płacić za zakupy, czy terminale nie są za bardzo rozpowszechnione ?
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 06 Maj 2014 21:31 
Awatar użytkownika

Loty: 124
Kilometry: 161 812
niebieski
Prawie wszędzie możesz płacić kartą
Chyba w metrze nie :-)
 Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.

#12 PostWysłany: 07 Maj 2014 09:11 

przygotujcie sie raczej na sklepowe jedzenie bo restauracji, knajp, barow oraz budek kebabami czy hot-dogami raczej ciezko uswiadczyc nawet w samym Minsku jest ich jak na lekarstwo poza 1 mc donaldem
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 07 Maj 2014 09:46 

Loty: 5
Kilometry: 2 493
Można spotkac buski z jedzeniem ale jest ono droższe jak u nas i niezbyt smaczne mc donalda mozna spotkac tylko w Mińsku (gigantyczne kolejki) w innych miastach jest niby cos podobnego nazwy juz nie pamietam ale jest duzo drożej i jedzenie jest gorsze
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 07 Maj 2014 10:01 
Awatar użytkownika

diraj999 napisał(a):
Bialorusin.A jaka jest najłutrza wodka bialoruska?

Ja nie uzywam alko, mowia ze ten napoj jest podobny do nimieckiego Jegermiejstr
Image
milanista1 napisał(a):
przygotujcie sie raczej na sklepowe jedzenie bo restauracji, knajp, barow oraz budek kebabami czy hot-dogami raczej ciezko uswiadczyc nawet w samym Minsku jest ich jak na lekarstwo poza 1 mc donaldem

Od Pl. Niepodleglosci do Pl Kastrycznickaja na pr. Niepodleglosci naliczylem 8 restoracyj i knajp- gdzies 1 km

#15 PostWysłany: 07 Maj 2014 10:24 

A jak jest z wwożenim żywności, chciałbym zabrać zesobą jakieś małe ilości, ze dwie paczki kabanosów, może jakiś ser, wszystko zamknięte fabrycznie. Czy może stanowić to na granicy problem?
Może polacacie w Mińsku jakieś klimatyczne miejsca gdzie można kupić wódke i zakąskę. Interesują mnie też ceny alkoholiw sklepach, czy opłaca się kupować whisky, jak jest z wyborem?
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 07 Maj 2014 20:17 
Awatar użytkownika

kalu217 napisał(a):
A jak jest z wwożenim żywności, chciałbym zabrać zesobą jakieś małe ilości, ze dwie paczki kabanosów, może jakiś ser, wszystko zamknięte fabrycznie. Czy może stanowić to na granicy problem?
Może polacacie w Mińsku jakieś klimatyczne miejsca gdzie można kupić wódke i zakąskę. Interesują mnie też ceny alkoholiw sklepach, czy opłaca się kupować whisky, jak jest z wyborem?

Najtansza wodka-4 euro.
Alkoholi wyrobiony nie na Bialorusi drozsze niz w Polsce, na graniach sa Duty free.
Polecam:
Kamianica
https://maps.google.com/maps?q=%D0%BA%D ... 16&iwloc=A
lahcimmm2 lubi ten post.

#17 PostWysłany: 08 Maj 2014 15:01 

Loty: 22
Kilometry: 12 387
złoty
krystoferson112 napisał(a):
Pytanie dla "tambylców" Nasi celnicy przegrzebują torby przy powrocie? Czy traktują ulgowo jak ktoś jedzie pierwszy raz? I nie chodzi mi o nadmiar wódeczki będę miał dozwolony 1 litr ale co śmieszne "sało" czyli słynną białoruską słoninę na, którą mam zamówienie od znajomych. Mój znajomy mieszkał jako dziecko w rejonie Hajnówki i wychował się na tym "mięsku" Wiem, że jest tzw. afrykański pomór świń na Białorusi i jest zakaz przywozu jakichkolwiek wyrobów mięsnych, ale to tylko :D jedna słoninka..... :D Napiszcie jak to była w Waszych przypadkach przy powrocie.

Taką słoninę możesz spokojnie zrobić sobie w domu, to żadna filozofia. Sam próbowałem wg. przepisu z netu.

#18 PostWysłany: 08 Maj 2014 16:57 

Loty: 85
Kilometry: 125 454
niebieski
ok, ok ...ale to nie forum kulinarne :D , nie wiesz, że sprawianie komuś przyjemności jest też przyjemne. Ma być z Białorusi i basta... :) Pozdrawiam.
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 09 Maj 2014 22:12 

złoty
Cytuj:
Zaciekawiła mnie kwestia browarów restauracyjnych, możesz napisać jakieś szczegóły co i jak planujesz?

W Mińsku jest 10 browarów (2 przemysłowe, 1 rzemieślniczy a reszta to miniaki). Tym razem (bo byłem już w kwietniu i część już widziałem) wybrałem 2 (Arbat i Bierbank), które łatwo odwiedzić tylko przy pomocy metra i mają najciekawsze piwo. Rakowski, Taler odwiedziłem poprzednio i jakoś mnie nie "ruszyły". Gradski i Nowyj Niaswiż nie są pewne czy są dostępne - mogą pracować jako browary macierzyste dla innych lokali. Na Mistrzostwa ma być otwarty Druzja. Chodziły słuchy, że na ostatniej kondygnacji Czyżowki ma być jeszcze jeden browar, ale ostatnio coś o nim cicho (nawet na stronie firmowej stadionu), więc pewnie nic z tego nie wyszło.
W Mińsku dostępne jest też piwo tego rzemieślniczego (Maksel/Beaver) oraz podbrzeskiego rzemieślniczego (Baupivo/Plznensky Pivovar). Jakby co służę pomocą.

https://mapsengine.google.com/map/viewer?mid=z20EfoxEQJEY.kzhhddAi89tU
Mapa piwna przygotowana przez kolegę z Mińska. Nie ma na niej nowości (Arbat i Druzja), ale bardzo przydatna.

Ostatnio edytowany przez e-prezes 09 Maj 2014 22:52, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: kilka rad
#20 PostWysłany: 30 Wrz 2015 09:52 

złoty
kalu217 napisał(a):

Jest zakaz wwozu produktów mięsnych i mięsa, także zapaczkowanego. Przy rewizji bagażu mogą Ci kazać te produkty wyrzucić. Niemniej czasem nie rewidują bagażu dokładnie.

[ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości