Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Floryda atrakcje
#1 PostWysłany: 22 Paź 2013 09:52 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
Cześć,
Proszę o poradę..
Wybieramy się na Święta i Nowy Rok do Stanów- Nowy Jork, potem Floryda. Po Florydzie poruszać się będziemy wynajętym samochodem i tak się cały czas zastanawiam nad atrakcjami tego rejonu. Jedziemy we dwójkę, sami dorośli i teraz konkretne pytania: czy jednodniowa wycieczka do Disney World jest warta tych prawie 100 USD a jeżeli tak to który z parków najlepiej wybrać: Magic Kingdom czy EPCOT ? A co z Kennedy Space Center ? Czytam opinie w sieci i wiele jest jednak tych rozczarowujących.
Szanowni Forumowicze... na pewno ktoś z Was był i może mi polecić/ odradzić któreś z tych lub innych atrakcji. Za wszystkie wypowiedzi z góry bardzo dziękuję, Kasia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#2 PostWysłany: 26 Paź 2013 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2013
Posty: 52
Loty: 282
Kilometry: 465 550
ja niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie, do Stanów wybieram się dopiero w marcu. też planuję się wybrać na Florydę, dlatego byłbym wdzięczny za informację w jaki sposób (pewnie bardziej właściwe byłoby pytanie jakimi liniami :P ) i jakim kosztem się tam dostaniecie z Nowego Jorku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#3 PostWysłany: 26 Paź 2013 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2013
Posty: 52
Loty: 282
Kilometry: 465 550
dzięki, planujemy objazdówkę po północnym wschodzie więc szukałem już przelotu z różnych miejsc, typu Buffalo, Boston itp ale o Waszyngtonie nie pomyślałem jeszcze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#4 PostWysłany: 26 Paź 2013 19:30 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 58
Kasia_S napisał(a):
Cześć,
Proszę o poradę..
Wybieramy się na Święta i Nowy Rok do Stanów- Nowy Jork, potem Floryda. Po Florydzie poruszać się będziemy wynajętym samochodem i tak się cały czas zastanawiam nad atrakcjami tego rejonu. Jedziemy we dwójkę, sami dorośli i teraz konkretne pytania: czy jednodniowa wycieczka do Disney World jest warta tych prawie 100 USD a jeżeli tak to który z parków najlepiej wybrać: Magic Kingdom czy EPCOT ? A co z Kennedy Space Center ? Czytam opinie w sieci i wiele jest jednak tych rozczarowujących.
Szanowni Forumowicze... na pewno ktoś z Was był i może mi polecić/ odradzić któreś z tych lub innych atrakcji. Za wszystkie wypowiedzi z góry bardzo dziękuję, Kasia



Kasia,
Na te pytania nie odpowiem, bo w żadnym z tych miejsc ie byłam. Ale ostatnio wróciłam z mężem z Florydy. I mogę polecić przejażdżkę na Key West - ok 200 km po mostach i na końcu miasteczko E.Hemingwaya oraz najdalej wysunięty punkt usa - 120 km do Kuby. I jeszcze park Everglades gdzie zobaczycie aligatory.

Udanej wyprawy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#5 PostWysłany: 26 Paź 2013 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2046
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Byłem w Epcot i Magic Kingdom. Bardziej to dla dzieci i to małych. Nie ma jakichś spektakularnych kolejek. itp. Najfajniejsza rzecz to fajerwerki na koniec dnia. Za mnie płaciła firma, a sam nie wydałbym tej kasy na obejrzenie tego. Pod Kennedy Space Center podjechałem, ale to też sporo kasy kosztowało i nie wszedłem.
Everglades jest fajne, tak na pół dnia. Warto pokręcić się trochę po Miami i okolicach (Key Biscane), żeby zobaczyć jak mieszkają ludzie, którzy mają kasę. Fajny dojazd na Key West.
Moje zdjęcia: http://www.piotrwasil.com/?foto=florida
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#6 PostWysłany: 26 Paź 2013 21:55 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
Bylem w Kenedym i bardzo mi sie podobalo ale jestem mechanikiem wiec moze to dlatego;) Bilet moze nietani cos kolo 50 a do tego +10 za parking ale raczej warto, sa filmy 3D, sa rozne ekspozycje w tym prom Atlantis, jest budynek w ktorym prezentuja wyprawe na ksiezyc(cala sekwencja odliczania itp).
Z florydy polecam tez Sarasote i JohnMarble Ringling museum(czy jakos tak).
No i oczywiscie szoping w Orlando Premium Outlets:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#7 PostWysłany: 26 Paź 2013 22:05 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Całkiem niezła była baza NASA na Cape Canaveral
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#8 PostWysłany: 26 Paź 2013 23:23 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Ja polecam Cape Canaveral, Key West i okolice, Uniwersal Studio, Miami.
Cytuj:
No i oczywiscie szoping w Orlando Premium Outlets:)

Moim zdaniem nie ma sensu. Zdecydowanie lepsze są Century21 w NYC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#9 PostWysłany: 27 Paź 2013 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2046
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
No ceny w tym Orlando Premium Outlets nie powalały. W Chicago w zwykłym Macy's są lepsze ceny na promocjach.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#10 PostWysłany: 27 Paź 2013 14:42 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
cart napisał(a):
No ceny w tym Orlando Premium Outlets nie powalały. W Chicago w zwykłym Macy's są lepsze ceny na promocjach.


poważnie widzicie jakies różnice w cenach pomiędzy outletami w usa? zwiedzilem ich kilkanascie od hawajow po florydę i każdy oferował prawie to samo w tych samych cenach!
chyba ze ta różnica wynosiła 1-2dol to mogłem nie zauważyć bo i tak bylo o połowę taniej niż w pl:)

koleżance z 1postu polecam jeszcze Jungle Island w miami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#11 PostWysłany: 27 Paź 2013 15:13 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
poważnie widzicie jakies różnice w cenach pomiędzy outletami w usa?

Po prostu nie byłeś nigdy w Century21 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#12 PostWysłany: 28 Paź 2013 12:02 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
acquiesce21 napisał(a):
ja niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie, do Stanów wybieram się dopiero w marcu. też planuję się wybrać na Florydę, dlatego byłbym wdzięczny za informację w jaki sposób (pewnie bardziej właściwe byłoby pytanie jakimi liniami :P ) i jakim kosztem się tam dostaniecie z Nowego Jorku.


Hej,
My lecimy 24/12/2013 na trasie DCA - MCO ( US Airways), cena za dwie osoby OW 150 euro.
Do Waszyngtonu z Nowego Jorku via Tripperbus ( cena za jeden bilet 27 usd ). Megabus był tańszy ale Tripperbus ma przystanek w Arlington, 100 m od naszego hotelu.
Jak szukałam to była to najtańsza opcja na tej trasie ( sezon świąteczny ).
Kasia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#13 PostWysłany: 28 Paź 2013 12:15 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
Dziękuję Wam za wszystkie informacje - Disney World odpuszczamy, Keneddy Space Center - chyba jednak się skusimy.
Plan jest póki co następujący - lądujemy 24/12 w Orlando - dalej przylądek Canaveral i zjeżdżamy w dół - Miami - Key West. Potem Everglades, dalej z powrotem na północ wzdłuż wybrzeża. Chcielibyśmy dojechać do Nowego Orleanu i stamtąd dopiero wrócić na lat powrotny z Orlando. Samochód wynajęty na 16 dni - myślicie że starczy czasu ?
Kasia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#14 PostWysłany: 28 Paź 2013 12:19 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Starczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#15 PostWysłany: 28 Paź 2013 12:24 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
klayton napisał(a):
Starczy.

Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#16 PostWysłany: 28 Paź 2013 16:23 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
Hmm, to może da się zrobić w tym czasie i taką "pentelkę":
Orlando - Key West - Nowy Orlean - Jackson - Memphis - Nashville - Atlanta - Orlando ?
Czy nie wariować ?
Kasia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#17 PostWysłany: 28 Paź 2013 16:29 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
Kusisz Mateusz, kusisz ..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#18 PostWysłany: 16 Gru 2013 21:48 

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 53
Hej,
może to Wam się przyda: wypożyczalnia samochodów - Atlaschoice, wynajem auta na 3 tygodnie za 543.83 USD. Odbiór i oddanie na JFK w NY. Zabukowałam na koniec stycznia i I połowę lutego. Do tego ewentualnie ubezpieczenie Insurance4car hire za 99 GBP:).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#19 PostWysłany: 17 Gru 2013 11:00 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 66
hej:)

Magic Kingdom to takie niewielkie wesołe miasteczko z ładnymi domkami i przebierańcami z bajek (mniej jest karuzel i innych rzeczy z wesołego miasteczka, więcej różnych parad i pokazów świetlnych) - moim zdaniem typowo dla dzieci. Epcot to nagromadzenie imitacji miasteczek z całego świata w jednym miejscu (Maroko, Włochy, Japonia, Chiny), dla Amerykanów super ciekawostką jest to, że w restauracjach naprawdę pracują ludzie z danych państw (np. w części Włochy, w pizzerii, naprawdę pracują Włosi). Moim zdaniem to typowo dla Amerykanów, którzy nigdy nosa poza USA nie wyściubili...

Co do Kennedy Space Center, to jest tam ciekawie i ja nie żałuję wydanej tam kasy - ale znowu, największy ubaw miałyby dzieci. Jeżeli bardzo interesujecie się kosmosem, statkami kosmicznymi, historią NASA - to jest to miejsce dla Was.

Jeśli macie trochę więcej czasu, polecam Miami, Everglades Nartional Park i Key West (ten ostatni jest dość daleko - to najbardziej na południe wysunięta część USA, tuż obok Kuby).
Wklejam kilka linków do postów na temat Florydy - przyjrzyjcie się zjawisku emerytów na Florydzie, nas to bardzo zainteresowało.

http://travelike.pl/2013/01/17/wielkie- ... la-havana/

http://travelike.pl/2013/01/19/2-dni-na ... k-od-kuby/

http://travelike.pl/2013/01/11/floryda- ... pana-boga/
_________________
http://travelike.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Floryda atrakcje
#20 PostWysłany: 17 Gru 2013 17:00 

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 54
A w którym parku jest najwięcej adrenaliny dla młodzieży 26 lat?

A co polecacie w Kentucky i Georgi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group