Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kika godzin w Kuwejcie
#1 PostWysłany: 26 Cze 2019 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2876
platynowy
Pytanie do osob ktore byly w Kuwejcie, mam 6h na stopie, laduje o 20:00, warto wogole ruszac sie gdzies z lotnisa zeby cokolwiek zobaczyc,bo browara to raczej nie wypije przy plazy ;) ? Mozecie cos polecic?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 05 Lip 2022 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
co prawda stary post i nikt nie odpisał bo kierunek chyba mało popularny ale może ktoś ostatnio był w Kuwejcie i lub się wybiera z poromocji VIE/KWI/KTM?
chciałbym bardzo wyjść poza lotnisko ale boję się, że mam trochę za mało czasu jeszcze biorę pod uwagę, że obecnych czasach lot z Wiednia może być opóżniony ale jeśli byłby na czas chciałbym dojechać do centrum i cyknąć jedną fotkę żebym mógł się pochwalić, że byłem w Kuwejcie :lol:
jakieś pomysły są może jak to zrobić najrozsądniej? Znalazłem jakieś firmy które oferują samochód z kierowcą ale najkrócej na 6h i koszt takiego wynajmu to 35 KWD co przy dzisiejszym kursie daje jakieś 530 PLN
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Lip 2022 20:59 

Rejestracja: 11 Wrz 2021
Posty: 87
-- 05 Lip 2022 20:51 --

Piotrek, ile masz czasu? 4 godziny chyba musisz mieć żeby nie ryzykować. Tylko taxi bo autobus jest rzadko i długo jedzie.
Taxi pod Tower, fotka i powrót.

-- 05 Lip 2022 20:59 --

Zastanawiam się. 5 h trzeba mieć. Tam są korki czasem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Lip 2022 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
mam dokładnie 4h i 15min ale z tego co patrzyłem po historii lotu J9 22 którym właśnie zamierzam lecieć (VIE-KWI), że lubi się spóźniać, więc chyba nie uda się zrealizować planu.
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Lip 2022 22:37 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 75
Jak dla mnie to tez taxi pod Tower i powrót na lotnisko. W Kuwejcie byłem dobrych parę lat temu chyba z jakiejs promocji Pegasusa i niewiele pamiętam - z rzeczy do zobaczenia było jakieś Aquarium, muzeum wojny z Irakiem i właśnie Kuwait Towers. Jedno z najmniej ciekawych miejsc w jakich w życiu byłem. A mi się wszędzie coś podoba i zawsze coś ciekawego znajdę. Kuwejt był wyjątkiem. Kuwait Towers zobaczysz i kraj będziesz miał odhaczony, ja bym nie wracał ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_89 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 05 Lip 2022 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1544
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
jesli nie byles wczesniej w zadnym imponujacym meczecie to oprócz Tower polecam rowniez Grand Mosque ale ja mialem na stopie ok. 10h wiec zaliczylem kilka atrakcji i poruszalem sie busami. Wyrobienie wizy zajelo mi ok. pol godziny o ile dobrze pamietam ale bylo to z samego rana i nie bylo kolejek.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_89 lubi ten post.
piotrek_89 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Lip 2022 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
ok, dzięki za wskazówki. Też nie spodziwam się jakiś fajerwerków ale lubie "kolekcjonować" odwiedzone państwa świata a bez wyjścia z lotniska nie liczę takich wizyt :mrgreen:

Złożyłem dziś wniosek o wizę turystyczną i został już zaakceptowany ale nie mogę poradzić sobie z procesem płatności. Link który jest podany najwyraźniej nie działa.

eVisa fees KWD3.
To complete the payment process follow this link:

A chciałem przyspieszyć prodcedurę wizową na wypadek gdybym się zdecydował wyjść z lotniska. Macie jakieś pomysły jak to załatwić?
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Lut 2023 13:40 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 28
Też się wybieram do Kuwejtu na kilkanaście godzin. Tanie loty są nową trasą Wiz Air z Abu Zabi. Zobaczę wieże, centrum i Meczet, coś jeszcze warto odwiedzić? Wizę kupię na miejscu, płatność tylko ich walutą, czy można kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off
Marys79 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 30 Mar 2023 18:33 

Rejestracja: 30 Mar 2023
Posty: 1
Czy ktoś wie czy przy tranzycie i wyjściu z lotniska potrzebna jest wiza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Mar 2023 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Raczej jest (eVisa lub VoA) :
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Travel_ ... h_citizens
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Maj 2023 23:48 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
roso napisał(a):
Też się wybieram do Kuwejtu na kilkanaście godzin. Tanie loty są nową trasą Wiz Air z Abu Zabi. Zobaczę wieże, centrum i Meczet, coś jeszcze warto odwiedzić? Wizę kupię na miejscu, płatność tylko ich walutą, czy można kartą?

Jeżeli chcesz coś kuwejckiego to koniecznie Al Qurain Martyrs Museum. Zwłaszcza jeśli interesujesz się Bliskim Wschodem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Sie 2023 20:05 

Rejestracja: 30 Sie 2023
Posty: 7
Loty: 142
Kilometry: 163 603
roso napisał(a):
Też się wybieram do Kuwejtu na kilkanaście godzin. Tanie loty są nową trasą Wiz Air z Abu Zabi. Zobaczę wieże, centrum i Meczet, coś jeszcze warto odwiedzić? Wizę kupię na miejscu, płatność tylko ich walutą, czy można kartą?

Szukam informacji jak dostać się do meczetu. W jakich godzinach jest otwarty dla nie muzułmanów? Jak znaleźć przewodnika+
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Sie 2023 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
Z lotniska autobusem miejskim, Myślę ze około 1h droga. Koszt 1 KD.
Meczet otwarty dla niemuzułmanów od 16:00
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
TIT uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 27 Wrz 2023 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Witam,
meczet też otwarty w godzinach porannych - od 9:30 do 11:30 potem od 16:00 - wejście tylko z przewodnikiem;


W odpowiednim dziale dałem wpis na dojazd z lotniska: z przystanku po prawej stronie od wyjścia z hali przylotów przy Information System Department DGCA, Building 1 do centrum miasta (do bazaru Al Mubarakiya czy też Safat square) dojechałem w 45 minut autobusem 21A za 250 flisów. Jest to blisko meczetu.Także dojedzie się praktycznie tym 21A.

13 widziałem też jeździła - na szyldzie miała AIRPORT.
Wracałem taxi - bo miałem inne plany - za 4 KWD.
Na marginesie: po przylocie przeglądnęli mi dokładnie wszystkie pieczątki w paszporcie - kartka po kartce - na szczęście nie miałem wbitych z wizyty w Izraelu.

Dodam, że Kuwait National Museum to na chwilę obecną w mojej ocenie całkowita strata czasu. Teren zaniedbany/zarośnięty. Czynne rano 8:30-12:30 oraz 16:30 do 20:30.
Tyle tylko, że jak byłem wczoraj można było wejść tylko do dwóch sal: w jednej banknoty i monety z kilku krajów arabskich w drugiej trzy garnki i kilka innych rzeczy z wykopalisk archeologicznych.
I to tyle - można wejść tylko do tych dwóch sal + zobaczyć łódź przed wejściem. Początkowo nie mogłem uwierzyć.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 18 Mar 2024 05:15 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Krótka piłka: mam do wyboru pobycik w Kuwejcie od 16 do 9 rano (łącznie z przejściami granicznymi, wyjściem z lotniska itp.) lub od 9 do 16. Jak lepiej? Czyli moje pytanie w zasadzie sprowadza się do tego, czy lepiej zwiedzać krócej ale w dzień czy mieć więcej czasu ale głównie w nocy. Na jakieś wielkie zwiedzanie wszystkich muzeów itp. się absolutnie nie nastawiam, ale chcę zobaczyć wieże i ogólnie jak wygląda to miasto bez większego pośpiechu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Mar 2024 07:54 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
Ze względu na temperaturę może się okazać, że nocna opcja będzie lepsza. Narodowe muzeum było kiedyś czynne do dwudziestej, także też jest szansa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kafar lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group