Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Mar 2015 00:09 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 123
Czesc,
czy znacie aplikacje bądź stronę internetową, na której będę mógł sprawdzać trasy dojazdu do poszczególnych miejsc w Kijowie przy użyciu komunikacji miejskiej? Ewentualnie czy macie jakieś doświadczenie w tym zakresie? Będę chciał zwiedzić jak najwięcej w ciągu 2 dni, ale niestety znam wyłącznie łaciński alfabet :
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 06 Mar 2015 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Google maps . działa w Kijowie w tym zakresie.
Karta prepaid to jakieś 15 UAH. Doładowanie za 20 UAH załatwi nie limitowany wolny internet (EDGE). Szybkiego specjalnie nie mają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Mar 2015 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
haxzje napisał(a):
Czesc,
czy znacie aplikacje bądź stronę internetową, na której będę mógł sprawdzać trasy dojazdu do poszczególnych miejsc w Kijowie przy użyciu komunikacji miejskiej? Ewentualnie czy macie jakieś doświadczenie w tym zakresie? Będę chciał zwiedzić jak najwięcej w ciągu 2 dni, ale niestety znam wyłącznie łaciński alfabet :


Myśmy korzystali z tej strony: http://www.eway.in.ua/en/cities/kyiv
Co do podróżowania po Ukrainie w ogóle, tak samo po Kijowie: polecam jednak nauczyć się czytania cyrylicy. Zajmie Wam to 2 godziny w wersji bardzo podstawowej, ale niesamowicie ułatwi poruszanie się po mieście... Mój pierwszy raz na Ukrainie to był lot na lotnisko Żuliany, skąd szukaliśmy marszrutki do metra. Nie ukrywam, ale jak zobaczyliśmy 1 marszrutkę i próbowaliśmy odczytać, dokąd jedzie, trochę to zajęło - dobrze, że pomogli Ukraińcy :lol: Teraz w kwietniu wybieram się kolejny raz i czytanie już nie sprawia mi takiego problemu.
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Mar 2015 01:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Dokładnie. Jeżeli masz chwilę to warto przestudiować alfabet, wyłącznie w celu odszyfrowania literki po literce. Obiecuję, że dużo łatwiej będzie poruszać się po mieście.
Przykładowo marszrutki są oznakowane wyłącznie w ten sposób:

Załącznik:
597112_main.jpg
597112_main.jpg [ 45.29 KiB | Obejrzany 15056 razy ]


Załącznik:
448682_main.jpg
448682_main.jpg [ 45.54 KiB | Obejrzany 15051 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Mar 2015 01:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
W pełni zgadzam się jeśli chodzi o przydatność umiejętności odczytania cyrylicy. Tym niemniej występuje jeszcze problem wpisywania tekstów cyrylicą lub jej transkrypcji na alfabet łaciński. Google Maps charakteryzuje się tu pewną elastycznością. Poza tym wytycza trasy pomiędzy "points of interest"

A jako dekoracja przykład co może wyjść z czytania cyrylicy jako alfabetu łacińskiego

Załączniki:
Hanoi.jpg
Hanoi.jpg [ 17.69 KiB | Obejrzany 15049 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Mar 2015 10:52 

O apkach i tym podobnych cudach nic nie wiem , ale pozwólcie, że napiszę kilka zdań o poruszaniu się po Kijowie. Może komuś się przyda.
Metro- liczy 3 linie. Pojedynczy niebieski, plastikowy żeton kupujemy w kasach lub automatach . Wrzucamy go na bramce i wchodzimy. Można się przesiadać na 1 żetonie , dopóki nie przejdziemy bramek wyjściowych. Koszt jednego żetonu to 4 UAH.
Trolejbusy - pojedynczy bilet -3 UAH. Kupujemy u pani konduktorki, która jest w każdym pojeżdzie. Ubrana w odblaskową kamizelkę. 8-)
Marszrutki - pojedynczy przejazd kosztuje 4 UAH. Płacimy u kierowcy.
I tutaj lekka herezja na tym forum , ale jazda komunikacją miejską czy metrem jest na dłuższą metę uciążliwa i czasochłonna.
Stacje metra są bardzo głębokie, jazda schodami ruchomymi, przesiadki na Chreszczatiku, chodzenie podziemiami, zajmuje masę cennego czasu [ ja byłem tylko 2,5 dnia]. No i nie zawsze dojeżdża blisko ciekawych miejsc i trzeba maszerować kawał drogi na nogach.
To samo trolejbusy czy marszrutki. Mimo , że dobrze sobie radzę z cyrylicą i ichnim językiem, ciężko dojść , gdzie co jedzie. A pojazdy te są bardzo powolne i prawie zawsze niemiłosiernie zatłoczone. Podobnie jak i metro.
O standardzie podróży w często 40 letniej, wypełnionej po brzegi marszrutce nawet nie wspominam. :mrgreen:
Widząc to wszystko , wyjeżdziliśmy szybko [2 osoby] nasze zakupione wcześniej na zapas 10 żetonów do metra, bujnęliśmy się raz trolejbusem i 2 razy marszrutką, traktując to jako atrakcję i możliwość integracji z miejscowymi. ;)
Drugiego dnia wynajęliśmy na prawie cały dzień , taksówkę , która za 500 UAH [ już z królewskim napiwkiem , bo postanowiłem dawać tam wszędzie duże napiwki, widząc obecną sytuację tych ludzi] woziła nas po całym Kijowie , czekając po 2- 3 godziny w różnych miejscach. Np na ul. Andriejewskiej { to taki kijowski Montrmarte] Lawra Peczorska, Muzeum Wielkiego Głodu , Memoriał Wielkiej Wojny Ojczyżnianej. A nawet zawiozła nas już praktycznie poza Kijów, na cmentarz zamordowanych przez NKWD Polaków w Bykowni, który koniecznie chciałem odwiedzić.
W inny sposób praktycznie nie byłoby czasu , żeby tak maksymalnie wykorzystać go na obejrzenie interesujących miejsc.
Taryfy są tam teraz wręcz nieprzyzwoicie tanie.
1 kilometr kosztuje 5-6 UAH. Srednio za przejazd np z lotniska Zuliany na Majdan płaciłem 40 UAH, czyli raptem 5 zł za 2 osoby.
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Mar 2015 11:32 

Rejestracja: 20 Lis 2013
Posty: 34
Loty: 40
Kilometry: 40 763
Z metrem to jest tak, że trzeba wiedzieć, które schody są najdłuższe. Stacja Arsenalna na czerwonej linii jest najgłębiej położoną na świecie, ale z doświadczenia wiem, że dłużej jedzie się schodami na Zoloti Vorota na zielonej linii (proponuję wysiąść na Teatralnej- czerwona i zrobić spacer), wcale nie mniej na Hreszczatyk w stronę ul. Instytuckiej. W tym przypadku polecam wysiąść na Majdanie i iść na nogach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Lut 2016 20:41 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 83
Właśnie wróciłem z Kijowa - mogę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami.
Cena metra nadal bez zmian - 4 UAH za przejazd. Przy zakupie 11-20 żetonów cena spada do... 3,90 UAH. Przy większych ilościach - zniżki o kolejne 0,10 UAH. Cenniki są w kasach metra. Ale chyba nie warto ;)
Bilet kupiony u kierowcy kosztuje 5 UAH, nawet nie wydają biletów - czekałem tak długo aż go otrzymam, bo myślałem, że muszę go skasować. Bilet dostałem, ale... kasownika nie było :)
Na marszrutkach są wymienione przystanki a stacje metra dodatkowo wyróżnione literą M. Kierowcy nie mówią po angielsku a na "pytanie": Metro Syrets? usłyszałem: "Ja nie znaju" :(

Szukałem też aplikacji na iOS - znalazłem 1 (MetroKiev), która... wyświetlała mapę metra a po kliknięciu w stację: godziny "otwarcia" i ewentualne możliwe przesiadki. I nic po za tym. Nie warto.
Stacje są dość dobrze opisane, także alfabetem łacińskimi, są zapowiedzi głosowe: nazwa stacji i przesiadki po ukraińsku (po angielsku tylko nazwa stacji) ale w wagonach są mapki i diagramy z przystankami każdej lini. Na ścianach stacji metra są też wypisane kolejne stacje wraz z przesiadkowymi. I zgadzam się z justii - Arsenalna może i jest najgłębsza ale schody są krótsze i podwójne. Na innych stacjach są dłuższe schody prowadzące do samego wyjścia. W godzinach szczytu działają po 2 linie w każdym kierunku, w pozostałych porach tylko 1 i robią się korki. Metro kursuje przez większość dnia co 1,5 min. więc nie ma się co spieszyć :) Wieczorami co 3 - 4 min.
Generalnie polecam ze względu na regularność - z marszrutkami były w tym zakresie problemy. Z każdej stacji do zabytków - "rzut beretem" a z Arsenalnej do Ławry szliśmy jakieś 30 min. ale z przystankami na zdjęcia przy pomnikach w okolicznym parku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Lut 2016 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
Nieważne czy znasz tą cyrylice czy nie i tak warto pojeździć tamtejszym metrem albo marszrutka, to też jest atrakcja Kijowa Warto.
Zawsze znajdziesz kogoś kto zna chociaż trochę polski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Maj 2016 09:59 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Z początkiem czerwca br. w Kijowie pojawią się trzy nocne trasy autobusów. Cena przejazdu 10 Uah ....
http://www.ukrinform.ua/rubric-society/ ... casom.html
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 30 Cze 2016 15:30 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Uber od dzisiaj w Kijowie.

Cena za przejazd :
Przyjazd auta 25UAH, 1 km - 4,50UAH oraz minuta przejazdu 0,4UAH
minimalna cena za przejazd to 40UAH

http://strana.ua/news/20499-minimalnyj- ... 0-grn.html
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 01 Sie 2016 15:59 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Od dzisiaj w Kijowie zostaje wprowadzony jeden bilet elektroniczny na miejski pociąg,
tramwaj 4 i 5 oraz autobusy linii 59,60,61. Cena 6 UAH.
http://delo.ua/ukraine/kiev-vvel-edinyj ... -v-320651/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Sie 2016 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
no i jak ten Uber w Kijowie, ktoś jeszcze miał okazję, duża dostępność ?
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Sie 2016 22:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Była mowa, że średnio - będę testował niedługo

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Sie 2016 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
pewnie przetestujemy razem w drodze na lotnisko ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Paź 2016 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Ma ktoś pewną mapę kijowskich trolejbusów? Albo czy te dwie są aktualne(trochę się różnią)?
Image
Image
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Paź 2016 00:36 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Nie zawracaj sobie d**y mapami trolejbusów, tramwai, marszrutek, itp. w Kijowie. Podstawa to metro. Reszty dowiesz się/dopytasz na miejscu.
Mapy albo są nieaktualne albo nie ma co liczyć na punktualność/systematyczność kursowania. Poza tym, jak masz ochotę jechać tramwajem, marszrutką, trolejbusem to wsiadaj w dowolny pojazd i przed kupieniem biletu (o zgrozo, pewnie z 1 zł) dopytaj czy jedzie tam gdzie chcesz. Poza tym ciężko znaleźć czasami(często) przystanek nie wspominając o rozkładzie jazdy.

Jeśli potrzebujesz dojechać z punktu A do p. B to napisz na priva - coś podpowiem.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Paź 2016 01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Tak wiem, metro jako podstawowy sposób przemieszczania się po Kijowie. Natomiast wycieczkę trolejbusami chcę potraktować jak osobną atrakcję związaną z moim dziecięcym zamiłowaniem do tego środka transportu :) A mapa przydałaby się by połączyć to od razu z jakimś dalszym przejazdem, na przykład w stronę cmentarza w Bykowni.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Paź 2016 20:25 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Do Bykowni trolejbusem na pewno nie dojedziesz. Zresztą, jeśli interesuje Cię transport naziemny, to bardziej polecam tramwaj, a konkretnie linię 12 z Kontraktowoji Płoszczy do Puszczy Wodyci, zwłaszcza kilkukilometrowy odcinek przez las
A aktualne schematy i rozkłady znajdziesz na www.kpt.kiev.ua
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Paź 2016 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Do samej Bykowni trolejbusem nie, ale do przystanku „stacja metro lisowa", czyli miejsca, do którego metrem też bym dojechał już tak ;)
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group