Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 08 Mar 2020 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
BB108 napisał(a):
Rezerwować trzeba z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem, bo oni załatwiają pozwolenie na wjazd i bookowanie last minute wymaga od nich dodatkowego zachodu.

Rezerwowalem dzien wczesniej i styknelo. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#382 PostWysłany: 08 Mar 2020 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
Ale cena była wyższa od standardowej, prawda?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#383 PostWysłany: 08 Mar 2020 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@BB108 tak i zamawialem po rosyjsku, gdyz nie sprawia mi roznicy z jakim jezykiem. :)

Załącznik:
Czarnobyl.JPG
Czarnobyl.JPG [ 14.27 KiB | Obejrzany 4373 razy ]

Nie wiem czy taka sama cena za wycieczke z przewodnikiem w j. angielskim.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 08 Mar 2020 22:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 08 Mar 2020 22:11 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Byłem w Czarnobylu, obejrzałem serial Czarnobyl, ale dopiero książka Serhii Plokhy, Czarnobyl. Historia nuklearnej katastrofy, 2019, wyd. Znak Horyzont, zaspokoiła mnie informacyjnie. Polecam wybierającym się do strefy zamkniętej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 08 Mar 2020 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
@cccc
Patrząc na ich stronę (niedziela wieczór), to wycieczki wyglądają następująco:
a) w poniedziałek brak;
b) wtorek-czwartek po 149$ (w czwartek nawet 249$);
c) od piątku po 99$.

To się tak przesuwa, dlatego warto zarezerwować z wyprzedzeniem by uniknąć wzrostu ceny. Ja za pierwszym razem będąc w Kijowie przegapiłem ten moment i ostatecznie zrezygnowałem z wycieczki do Zony, bo nie uśmiechało mi się płacenie 50$ więcej, za coś co dzień wcześniej było o tyle tańsze :) Teraz bym pewnie machnął ręką i się zdecydował, wtedy trochę szkoda mi było kasy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 08 Mar 2020 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@BB108 zgadza sie, im wczesniej tym lepsza cena. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 09 Mar 2020 12:56 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
cccc napisał(a):
zwierzak napisał(a):
Jechałem z tourkiev w połowie kwietnia. Za dwie osoby płaciliśmy 172$.


To dobra cena, rowniez jestem ciekawy czy obiad i dozymetr byly wliczone w cene.


Tak jak jekyll wspomniał obiad jest wliczony, dozymetr nie. Niemniej jednak przewodnik zawsze pokazuje 2-3 tzw. hot spoty, gdzie to promieniowanie jest wyższe używając swoje dozymetru, więc jak komuś zależy tylko na tym by mieć kilka zdjęć to ma taką okazję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 06 Kwi 2020 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
A ostatnimi czasy dzieje się
https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/ar ... ownia.html

Zresztą podobną sytuację miałem w 2015 gdy jechałem do strefy.
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 27 Kwi 2021 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Nie mogę znaleźć na forum odpowiedzi na moje pytanie więc się dokleje tutaj.
Na Czarnobyl organizatorzy wymagają +18 lat. Czy to wynika z potencjalnego napromieniowania, wrażeń, czy czego?
Bo w sumie... mam w domu prawie dwulatka... pojawienie się małego dziecka nie sprawia że przestałem podróżować. Jest trudniejsze co do zasady, a w wielu miejscach wręcz przez to łatwiejsze (kontakty międzyludzkie).
Czy jest możliwe wybranie się tam z małym dzieckiem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 28 Kwi 2021 00:53 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Nie ma najmniejszych szans. To teren wojskowy i wszyscy są sprawdzani przy wjeździe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#391 PostWysłany: 28 Kwi 2021 08:21 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Pamietajcie ze najlepszy czas na zwiedzanie to zima. Nie ma lisci,nie ma kwiatow,nie ma ptaszkow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 04 Maj 2021 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2016
Posty: 100
Loty: 34
Kilometry: 62 469
niebieski
Cześć,
wybieram się w czerwcu do strefy i mam pytanie. Czy ktoś wie gdzie mogę dostać album fotograficzny w kolorze ze starymi zdjęciami ze strefy? Szukam od dłuższego czasu i nigdzie nie mogę znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 09 Maj 2021 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Kian napisał(a):
Pamietajcie ze najlepszy czas na zwiedzanie to zima. Nie ma lisci,nie ma kwiatow,nie ma ptaszkow.

Tutaj się nie zgodzę, bo jak trafisz na taką zimę co ja w 2013 to tak naprawdę ch... zwiedzisz ;) :lol:
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 19 Cze 2021 10:48 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Mam pytanie, jak wyglądają te wycieczki jednodniowe, a chodzi mi o to, czy jest to bardziej jeżdżenie z miejsca w miejsce i pobyt w każdym, czy jednak jest dużo chodzenia.
Rozważam to pod kątem osoby z ograniczoną mobilnością, która bardzo chciałaby tam pojechać, ale w przypadku długich spacerów (szczególnie w grupie, kiedy trzeba nadążać za resztą) mogłaby nie dać rady.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 22 Cze 2021 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Sprawdziłem appkę w telefonie z dnia mojego wyjazdu we wrześniu 2019 (kijow-prypec-czarnobyl,1230,58801&start=340#p1256377) i zrobiłem wtedy 12 km pieszo. Pamiętam, że rzeczywiście było dużo chodzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#396 PostWysłany: 10 Lip 2021 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
maggo napisał(a):
Nad strefą można latać dronem?


NIkt ci nie odpisał i było to ponad rok temu, ale widzę w ofercie na https://www.tourkiev.com że mają informację o dronie.
Trzeba zapłacić dodatkowe 10$ za pozwolenie. Tylko nie bardzo wiem gdzie dokładnie można latać i w sumie czy to bezpieczne.
Ktoś z tronem przerabiał temat?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 19 Lip 2021 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Dopisze kilka słów o Czarnobylu i Prypeci, bo wróciłem wczoraj.

Trip z https://www.tourkiev.com a w zasadzie robi to Solo Travel. 12 osób w busie.
Jak było? Było ok... nie mogę powiedzieć że żałuję, bo tak nigdy bym nie powiedział. Od jakiegoś czasu nie można wchodzić do budynków i my tez nie mogliśmy. Tym samym chyba czułem niedosyt, aby nie powiedzieć rozczarowanie, bo liczyłem na fajne ujęcia zdjęć takie jakie znam z filmów na YT czy innych relacji w necie. Zostały tylko fotki w Prypeci z zewnątrz.

Aktualny koszt 79$. Przy dwójce spadły do 72$ od osoby.
Licznik Gaigera - 8$. W zasadzie niemal każdy miał i nic specjalnego. Popatrzysz na inne liczniki i posłuchasz jak pika. Zbędny wydatek. Po godzinie przestałem nawet wyciągać z kieszeni.

Dron. Tutaj totalna porażką. Permit kosztował 15$. Mogłem polatać tylko przy karuzeli, bo w innych m miejscach była zakaz całkowity. Dodatkowo wzbiłem się na max 5 minut.. bo już trzeba było iść dalej. Totalne nieporozumienie.
W Czarnobyl 2 przy Echo Moskwy można było latać gdzie się chce, ale zależało mi na Prypeci. Najgorzej wydane pieniądze wg mnie.
Trzeba wcześniej zgłosić numer modelu, który sprawdzali. Co ciekawe przy wyjeździe musiałem wydać kartę z drona i sprawdzali czy nie nagrywałem w miejscach niedozwolonych. W sumie gdybym miał możliwość i chęć, to mogłbym wysłać filmy na telefon i nikt by nie wiedział. Tylko nie bardzo było kiedy filmować, serio.
Przy okazji kontroli... nie wolno było robić przy sarkofagu zdjęć tego budynku takiego z "ochroną". Sam sarkofag oczywiście tak. Dwie osoby robiły... kilkanaście minut później jak przejechaliśmy do innego miejsca, strażnik wszedł do busa, odnalazł te dwie osoby i kazał im usunąć z telefonu te zdjęcia. W sumie zaskakujące było to że tak skrupulatnie podeszli do tematu i przypilnowali. Jeszcze muszą zrozumieć że każdy nowoczesny smartfon ma katalog kosz...z którego w kilka sekund zdjęcia mogą wrócić. Tylko że to bezwartościowe zdjęcia szarego budynku i tyle.

Na pewno było warto. Rozczarowany byłem jedynie brakiem wejść do budynków, bo się na to nastawiałem i pewnie dlatego. To tak jak idziesz na mega reklamowany film, a on jest bo bardzo dobry, zamiast wyśmienity, bo napompowałeś sobie balonik wyobrażeniem ;-).
Nie będę dodawał zdjęć chyba, bo już były, a przecież każde kolejne będzie podobne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#398 PostWysłany: 22 Lip 2021 10:40 

Rejestracja: 21 Lip 2021
Posty: 1
Czy ktoś zna grupę wypadową Chernobyl Tours - Ukrainianweb? Maja wyjazdy 2 dniowe koło 1000zl z hotelem i jedzeniem( wyjazd z Kijowa) niestety w weekendy. Może ma ktoś grupę godna polecenia na te wyprawę? 2dni, przylatuje w czwartek więc w pt mógłbym ruszyć.
Pozdrowienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 04 Sie 2021 21:54 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 23
DAD napisał(a):
Dopisze kilka słów o Czarnobylu i Prypeci, bo wróciłem wczoraj.

Powiedz mi czy jakieś zapasowe ciuchy, obuwie trzeba mieć ze sobą? Bo podobno ci co byli mówią, że są jakieś pomiary promieniowania na powrót i jak masz zbyt wysokie to rzeczy trzeba zostawić :P to jakiś pic na wodę bo nikt o czymś takim nie wspomina.
Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 04 Sie 2021 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Pic na wodę fotomontaż nie potrzebujesz dodatkowych ciuchów, aby zwiedzać Zonę. Niektórzy łazili nawet w kombinezonach przeznaczonych do malowania XD :lol:
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group