Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 28 Maj 2019 22:57 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
W sobotę byłem w Czarnobylu z biurem Go2Chernobyl.com
Mogę śmiało polecić wszystkim to biuro. Wycieczka kosztowała mnie 74 EUR (niższa cena ze względu na rezerwację miesiąc wcześniej) + dodatkowo 170 UAH za obiad w stołówce. Kontakt mejlowy z biurem szybki i sprawny. Wszystko punktualnie. Bardzo fajny przewodnik Igor - jego angielski nie był jakiś super, ale przez to wydawał się bardziej autentyczny.
Generalnie wycieczka OK, ale wg mnie nie ma po co tam jechać, no chyba że ktoś się chce popisywać przed znajomymi, że był w CZARNOBYLU ! I słyszeć: "No co ty!? I nie bałeś się!?" :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#322 PostWysłany: 28 Maj 2019 23:35 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Ja jestem z rocznika, który to przeżył. Wyjazd tam uzmysłowił mi ogrom tragedii i rozbudził ciekawość ;)
Reakcja rozmówców zazwyczaj na początku, jest taka sama :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 28 Maj 2019 23:43 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Zapomniałem dodać, że podczas całej wycieczki trzeba mieć ubrane długie spodnie i długi rękaw (przewodnicy bardzo tego pilnują), co w upale jest mega męczące. Ja tam byłem w maju i było już gorąco i duszno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 29 Maj 2019 00:18 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3531
srebrny
taki offtop. na hbogo jest miniserial czarnobyl, nie wiem czy w 100% zgodny z rzeczywistoscia, ale zrobiony dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 29 Maj 2019 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Kontynuując off-top: potwierdzam, że dobrze zrobiony. Na imdb ocena 9,7. Co ciekawe, już nawet na stronie https://www.tourkiev.com jest baner nawiązujący do serialu ;) Tylko czekać, aż ceny pójdą w górę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 29 Maj 2019 19:56 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Zapomniałem dodać, że na stronie Go2Chernobyl.com można pobrać darmowy bilet do muzeum czarnobylskiego w Kijowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 30 Maj 2019 08:54 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1743
srebrny
Czy są jakieś wycieczki, które ruszają z lotniska KBP? Ląduję o 8, więc najlepiej gdyby rozpoczynała się o 10, co raczej jest niemożliwe. A może jednak? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 30 Maj 2019 09:06 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
jabollus napisał(a):
Zapomniałem dodać, że na stronie Go2Chernobyl.com można pobrać darmowy bilet do muzeum czarnobylskiego w Kijowie.


Którego jak ktoś był w Czarnobylu nie ma sensu odwiedzać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 30 Maj 2019 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
@Arekkk IMHO wyjazd z Kijowa o 10 to trochę późno, bo plan dnia jest na takiej wycieczce dość napięty. Z drugiej strony odpowiednia ilość $$ pewnie zdziała cuda, tym bardziej że
https://www.tourkiev.com/itinerary.php napisał(a):
If you need to be picked up at your location we can do that too - just let us know.
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#330 PostWysłany: 30 Maj 2019 16:19 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1743
srebrny
-- 30 Maj 2019 16:19 --

Właśnie nie chcę wydawać kilkunastu $ więcej. Myślałem, że są toury organizowane prosto z największego lotniska w stolicy. Na własną rękę transportem publicznym nie ma co jechać, racja? Mam kolejny lot dzień później o 6 rano.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez marcino123, 30 Maj 2019 19:47, edytowano w sumie 1 raz
zdublowany wpis
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 31 Maj 2019 14:19 

Rejestracja: 31 Maj 2019
Posty: 1
Czy znacie jakieś biura, które organizują wycieczki w języku polskim?. Wybieramy się do Kijowa 31.08 - 03.09 i 1.09 lub 02.09 planujemy pojechać do Czarnobyla. jedziemy w 3 osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 04 Cze 2019 17:37 

Rejestracja: 09 Maj 2019
Posty: 9
adampol napisał(a):
Ja jechałem w marcu z SoloEast i bardzo polecam.
Przewodnik miał gps i nie wchodził do budynków(za wyjątkiem jednego), ale czekał przed, plaił fajke a my mogliśmy chodzić wszedzie.
Po drodze puścili film, obiad wliczony w cene. Miałem grupę 12 osobową więc praktycznie zajelismy prawie calego sprintera :)
Wyjazd był rano 8 albo 9 pewien nie jestem.

Jak cos to polecam pisac bezposrednio z Victorem(kontakt podany na ich stronie) na skype, koles odpisuje o kazdej porze dnia i nocy, platnosc revolutem bez problemów :)



Do jakich budynków udało wam się wejść? Pisząc maila z zapytaniem o wejście do budynków otrzymałem odpowiedź, że regulamin zabrania wchodzenia do budynków w Prypeci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 04 Cze 2019 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
adampol napisał(a):
Po drodze puścili film, obiad wliczony w cene. Miałem grupę 12 osobową więc praktycznie zajelismy prawie calego sprintera :)
Wyjazd był rano 8 albo 9 pewien nie jestem.


Ten obiad jedzony na stołówce w Czarnobylu to raczej minus a nie plus... Nikt z naszej piątki nie zjadł w całości chociaż niektórzy pamiętają czasy PRLu :lol:

Może coś teraz się zmieniło ale my wychodziliśmy na dach jednego wieżowca (można było pooglądać też puste mieszkania), byliśmy m.in. na basenie, w szkole czyli standard. To był wrzesień 2017 r., organizator SoloEast.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 04 Cze 2019 19:48 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Obiad w stołówce w Czarnobylu jest dosyć "specyficzny", tj. suchy ryż / makaron z keczupem :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 04 Cze 2019 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Nieee, u nas było dwudaniowo - zupka, jakieś mięsko mielone (mam nadzieję, że nie z tych bezpańskich psów z zony ;) ) i kompocik ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 05 Cze 2019 17:06 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 29
Odpowiem zbiorczo :D

Weszliśmy na Basen, do szkoły, do jakiegos pierwszego budynku w ktorym byly lalki i pietrowe lozka ( chyba przedszkole) do tej takiej restauracji czy co to bylo ( tak wszystkiego super nie pamietam ), do sklepu, na gore tam kolo boiska, ale ogolnie pochodzilismy po budynkach, nie bylo problemu.

Co do obiadu to nie była to restauracja z gwiazdkami Michelina, ale normalnie schabowy z ziemniaczkami, kompot. Na deser po jabłku i babka jak dobrze pamiętam. No nie jest zle, wszyscy zjedli i zyli :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 20 Cze 2019 16:15 

Rejestracja: 09 Maj 2019
Posty: 9
jabollus napisał(a):
W sobotę byłem w Czarnobylu z biurem Go2Chernobyl.com:



Czy wam również pozwolono no zwiedzenie budynków od środka? Zakaz wchodzenia do budynków obowiązuje od 1.04.2019. Czy ktoś był po tym terminie i może polecić jakieś biuro z którym możliwe jest wejście do najpopularniejszych budynków?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 20 Cze 2019 21:41 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Mojej grupie przewodnik powiedział wprost, że jeśli w trakcie wycieczki sytuacja pozwoli na wejście do jakiegoś budynku (np. nie będzie innych grup w pobliżu), to pozwoli nam wejść. Ale jakoś tak się złożyło, że chyba nikomu z mojej grupy nie zależało na wchodzeniu, bo nie wchodziliśmy. Zresztą, pokazywał nam budynek który kilka dni wcześniej się zawalił, więc tym bardziej ja osobiście nie miałem ochoty nigdzie wchodzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 24 Cze 2019 15:24 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Polecam tourkiev.com - standardowa trasa: przedszkole w wiosce Kopacze. Prypeć: szpital z zewnątrz (podobno bezwzględny zakaz wchodzenia), port rzeczny, lunapark, supermarket i dom kultury (z zewnątrz), szkoła+basen (z wejściem do środka), teren stadionu i jakieś małe złomowisko (chyba okolice jakiegoś posterunku).
Przewodnik zapytał czy chcemy wejść na dach bloku, ale grupa wymiękła. Oprócz mnie może z 2 osoby były zainteresowane a reszta była na nie - głównie z racji strasznego upału.
Wyglada na to ze wejście na dach jest możliwe w ogarniętej grupie z odpowiednim przewodnikiem.

Za to zupełnie zapomniałem o chwytaku, którego też nie widzieliśmy. Nie wiem czy są co do tego jakieś ograniczenia, ale to chyba najbardziej napromieniowany obiekt w okolicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 24 Cze 2019 18:27 

Rejestracja: 30 Sie 2016
Posty: 5
ret napisał(a):
Polecam tourkiev.com - standardowa trasa: przedszkole w wiosce Kopacze. Prypeć: szpital z zewnątrz (podobno bezwzględny zakaz wchodzenia), port rzeczny, lunapark, supermarket i dom kultury (z zewnątrz), szkoła+basen (z wejściem do środka), teren stadionu i jakieś małe złomowisko (chyba okolice jakiegoś posterunku).
Przewodnik zapytał czy chcemy wejść na dach bloku, ale grupa wymiękła. Oprócz mnie może z 2 osoby były zainteresowane a reszta była na nie - głównie z racji strasznego upału.
Wyglada na to ze wejście na dach jest możliwe w ogarniętej grupie z odpowiednim przewodnikiem.

Za to zupełnie zapomniałem o chwytaku, którego też nie widzieliśmy. Nie wiem czy są co do tego jakieś ograniczenia, ale to chyba najbardziej napromieniowany obiekt w okolicy.


Takie wycieczki z PL to tylko tego typu oferty https://www.wytworniawypraw.pl/wyprawy/35,czarnobyl/289,trasa i losowo dobierana grupa na zasadzie kto się zgłosi? O Czarnobylu myślę...dlatego dopytuję, więc jeżeli będziesz w stanie to napisz coś więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group