Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kijów po raz enty
#1 PostWysłany: 22 Sty 2022 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Właśnie zauważyłem, że nie napisałem jeszcze żadnej relacji z Kijowa, albo nie potrafię jej znaleźć.

Stolica Ukrainy to miasto, które można odwiedzać wiele razy i zawsze znajdzie się coś nowego i ciekawego.

O ile w przypadku Lwowa mogę powiedzieć, że widziałem wszystko (za wyjątkiem kaplicy Boimów i Cmentarza Łyczakowskiego), a nawet trochę więcej to w Kijowie mogę liczyć na kolejne odkrycia.

Tak było i tym razem. Przyjechałem tu zobaczyć mozaiki na dworcu autobusowym i coś jeszcze.

Zacząłem od pierwszej części programu. Na dworcu byłem już wcześniej, ale trwał tam remont i nic nie udało mi się zobaczyć. Po remoncie budynek jest całkiem inny niż wcześniej, ale mozaiki zostały i nawet je wypieszczono. Są wspaniale, nie wiem czy nie jest to mój numero uno jeśli chodzi o tę technikę (no dobra duo, bo Rawenna tu jednak rządzi)

ImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
wtak uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#2 PostWysłany: 22 Sty 2022 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
A jeśli chodzi o coś jeszcze to nie wiem jak wcześniej tam nie dotarłem, ale Żytni Rynok to było odkrycie wyjazdu. Mieści się na Podole, więc dotrzeć tam to żaden kłopot

ImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#3 PostWysłany: 22 Sty 2022 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Kolejne obiekty nie mieszczą się w kategorii odkrycia, bo je wcześniej widziałem, ale tym razem przyjrzałem się dokładniej i odkryłem ich niezwykłość. To również Podół i osiedle z czasów schyłkowego Sojuza w stylu powiedzmy postmodernizującym. Świetna rzecz
ImageImageImageImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#4 PostWysłany: 22 Sty 2022 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
@pabien Tapatalk nadal masakruje Twoje zdjęcia :(
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#5 PostWysłany: 22 Sty 2022 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
pabien napisał(a):
(...)O ile w przypadku Lwowa mogę powiedzieć, że widziałem wszystko (za wyjątkiem kaplicy Boimów i Cmentarza Łyczakowskiego), a nawet trochę więcej (...)
...ale mozaiki zostały i nawet je wypieszczono. Są wspaniale, ..

A znasz lwowski Krakowski Rynok i most kolejowy koło Zniesienia ;) ?
Świetną inspiracją do podróży są te mozaiki na kijowskim awtowakzale . Jakoś nigdy nie myślałem, że Kijów ma autobusowy dworzec. On jest gdzieś koło żeljeznodarożnego? No dobra , znajdę sobie 😏
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#6 PostWysłany: 22 Sty 2022 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Następnie pojechałem na drugi koniec linii metra przechodzącej pod Podołem. Dokładniej na przedostatnią stację. Na poprzedniej i następnej już byłem i są tam odpowiednio wspaniale osiedle i zabudowania uniwersyteckie - kijowski top.

Pomiędzy jest hipodrom - opuszczony

Image

Image

Image

Image

Obejrzałem również dwa nowe pomniki

Słowackiego - nic niewzykłego, ale ciekawe, że Kijów ma lepszego z wieszczów. Ciekawe kto ma najlepszego?

Gongadzego, i ten pomnik jest ciekawy, bo dziennikarz został przedstawiony w taki sposób jak w przedstawiano młodych sowieckich bohaterów.

Image

Image

Minąłem jeszcze jeden rynok, byłby super gdyby nie sprofanowano go wielkim koszykiem z artykułami spożywczymi

Image

Do kategorii odkrycie mogę zaliczyć reliefy w metrze olimpijska

Image

Image

A pozostając przy metrze to do look up

Image

Image

Ale na boki też zawsze warto

Image

Image

i przed siebie - również w przejściach podziemnych

Image

A na ulicach warto patrzeć pod nogi



Image

W kategorii odkrycia innego, to idąc obok tej raczej ew iluminacji na zakładach Roshena (chyba to ostatni kawałek przemysłu w centrum Kijowa) zauważyłem, że nazwa tej firmy pochodzi od nazwiska założyciela Petra Poroszenki

Image

Ale wracając na Podół, jest tam kino o nazwie miesiąca, którego nazwa wydawało mi się, że pochodzi od beznadziejnej pogody i nazywa się żopień, ale nazywa się inaczej, a upamiętnia taką jedną rewolucję

Architektura pierwsza klasa

ImageImage

Kawałek dalej jest taki oto napis ładną czcionką

Image

*relację tę napisałem w ekspresowym tempie w knajpie stanowiącej kolejne odkrycie (piwa cipy po 50 UAH), która ujęła mnie nie tylko tymi rurami

Image

A kończę ją pisać pijąc ogórkowy sour, smakujący jak woda po ogórkach kiszonych (czyli super) i w ogóle będący konceptem pierwsza klasa - ciekawe czy można mieć po tym kaca?

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#7 PostWysłany: 22 Sty 2022 23:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Byłem w Kijowie nie raz, ale widzę, że jest tam jeszcze wiele do odkrycia i warto wracać i wracać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#8 PostWysłany: 22 Sty 2022 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Stasiek_T napisał(a):
@pabien Tapatalk nadal masakruje Twoje zdjęcia :(
Tak, ale uznałem że to nie moja wina. Mam je lepszej jakosci i zachęcam do zobaczenia i sfotofrafowania samodzielnie

Polecam też instagram @pabien22
(moje dzieci mówią, że gdybym umiał robić zdjęcia to mój instagram byłby wybitny)

@wtak dworzec autobusowy jest zupełnie gdzie indziej. Przy stacji Demiivska, czyli obok biblioteki narodowej
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#9 PostWysłany: 23 Sty 2022 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Kurczę, błąkałem się onegdaj tam, nie znając.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#10 PostWysłany: 23 Sty 2022 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
W uzupełnieniu moich rozważań co do właściwości piw we wczoraj odwiedzonym barze, recenzent pisze, że glowa nie boli.



Ja mogę potwierdzić, ale to nie był hardrockowy wieczór, więc moje własne obserwacje nie są miarodajne

Tym niemniej wróciłem do hotelu sliszkom późno, więc plan zwiedzania Darnicy muszę odłożyć na przyszły weekend

Dodam jeszcze dobrej jakości mozaikę (tak w zasadzie to technika mieszana) z dworca

Image

Image

O ile do Darnicy mi się nie uda dostać, to jednak postanowiłem wykonać spacer leniwca (za róg i na drugą stronę ulicy). Jest tam jeden moich ulubionych budynku schyłkowego Sojuza, trochę niestety zepsuty przez sajding. Powinien mieć elewację taką jak ten drugi, też zresztą nie najgorszy

Image

Image

Image

p.s. ogarnąłem foty w tapatoku - trzeba dodawać każdą osobno


Ostatnio edytowany przez pabien, 23 Sty 2022 13:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#11 PostWysłany: 23 Sty 2022 13:27 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Kiedyś był w Warszawie.... https://polska-org.pl/7759193,foto.html
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#12 PostWysłany: 23 Sty 2022 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
A no był i Emilka i pawilon Chemii. Najwyraźniej nasi deweloperzy są bardziej agresywni niż ukraińscy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#13 PostWysłany: 23 Sty 2022 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
@pabien masz bardzo mądre dzieci
Twoje relacje są naprawdę świetne, też lubię beton, wszelkie modernizmy i zawsze chętnie oglądam i czytam wszystko co wrzucasz. Nad zdjęciami jednak nie tyle że mógłbyś, ale powinieneś popracować. Niektóre kadry są dość brawurowe, ale wiadomo, czasami na ciasnej ulicy lepiej się nie da. Często jednak widać pewną hmm... niedbałość w kadrowaniu. No i mógłbyś popracować nad geometrią. Teraz już nie trzeba kupować drogich obiektywów z shiftem, prosty program np. ShiftN daje dobre rezultaty. Nawet edycja w smartfonie, chociaż ta akurat zmienia proporcje. Albo zostawiaj więcej dołu i potem edytuk kadr. Jeżeli nie miałeś nigdy potrzeby i okazji, żeby edytować zdjęcia architektury to chętnie Ci pomogę. I mógłbyś jednak ładować zdjęcia przez stronę, a nie z aplikacji. W końcu firmujesz je swoim nickiem i podejście typu "to nie moja wina" wydaje się dziwne, skoro i tak znajdujesz czas i zadajesz sobie trud (szczerze to doceniam) stworzenia relacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#14 PostWysłany: 23 Sty 2022 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Tak, umiem przycinać zdjęcia, ale nie chce mi się mnożyć bytów a galerii. I rzeczywiście w relacjach traktuję je jako poglądowe. Na instagramie trochę bardziej się staram (bo tam mam więcej lajków xD)

Dzieki za te uwagi, następnym razem spróbuję się poprawić. Relacja z brutalustycznego Paryża będzie miała fotki poprzycinane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#15 PostWysłany: 23 Sty 2022 17:36 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
W mediach nagłówki o mającej się zaraz zacząć rosyjskiej inwazji, a tu widzę, że handel mandarynkami z kontrolowanej przez Rosjan Abchazji idzie w najlepsze :-)

pabien napisał(a):

(piwa cipy po 50 UAH)


Widzę po zdjęciach, że ta knajpa chyba gdzieś indziej, ale fajny lokal z tymi piwami jest też na Besarabskim Rynku, w fajnej starej hali targowej.

No i nie chcę psuć skojarzenia, ale to się czyta "cypa" - litera będąca w rosyjskim "i" jest ukraińskim "y" :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#16 PostWysłany: 23 Sty 2022 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Zostanę przy swoim tłumaczeniu ;)

I jeszcze krótko o ostatnim akcencie pobytu.

Postanowiłem jednak gdzieś pojechać. Wybór padł na dawno planowaną do odwiedzenia okolicę ostatniej stacji metra Czerwony Chutor. I okazało sieć, że chutor składa się z trzech wielkich bloków w budowie i lasu. Tak, metrem kijowskim można dojechać do lasu.

Stamtąd jedyny rozsądny dojazd do lotnika ro bus. Jednak wydaje mi się, że od kiedy jest pociąg busy jeżdżą nie według rozkładu lecz po zapełnieniu. Poza tym jest mniej chętnych na Charkiwskiej, więc zebranie kompletu do taksówki po te same 60 UAH na twarz stanowi problemu. W efekcie jechałem z trójką za 80
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#17 PostWysłany: 23 Sty 2022 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Na zakończenie podróży spotkanie z polskim "ładem" W Modlinie nowoczesność i bramki biometryczne, a za bramkami żadnych pytań. Nowoczesność prowadzi w czasy post covid, które mam wielką nadzieję przyjdą w tym sezonie wakacyjnym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#18 PostWysłany: 23 Sty 2022 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Nie dali Ci kwarantanny? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#19 PostWysłany: 23 Sty 2022 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Nie no ja byłem odpowiednio wyposażony, ale tam nikt o nic, nawet o szczepienie nie pytał. Czas od wyjścia z samolotu do wyjścia z lotniska to głównie przejście do wejścia, bo samolot zaparkował chyba najdalej jak mógł. Na drugim miejscu był labirynt, a potem już tylko skan paszportu, skan ryja i wsio
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów po raz enty
#20 PostWysłany: 24 Sty 2022 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Ooo ! To fajowo.
Bo tydzień temu wracałem ze Lwowa (wylot opóźniony o 1:50h), przed nami usiadł Kijów i był jeden wielki bałagan zanim się to wszystko przewaliło przez zwykłą kontrolę.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group