Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Paź 2022 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 55
Kilometry: 100 853
niebieski
Zz dwa dni wybieram się do Kijowa wraz ze znajomym.
Dla tego mam kilka pytań:
1) Czy metro w Kijowie działa normalnie? czy są jakieś ograniczenia?
2) Czy opłaca się kupić kartę SIM z dostępem do internetu? na pobyt 4 dniowy? (nie potrzeba nam dużo giga 🙂) Czy można zakupić taką kartę na dworcu głównym w Kijowie?
3) Czy kolej dojeżdża do miejscowości Irpień, Bucza? (Kuzyn robi reportaż nt. ludobójstwa).
4) Czy godziny odjazdów/przyjazdów pociągów Przemyśl - Kijów/ Kijów - Przemyśl odbywają się punktualnie? czy trzeba liczyć się z jakimiś opóźnieniami? (np. na granicy)
Będę wdzięczny za wszelkie informacje/komentarze! 🙂
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 06 Paź 2022 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Nie na wszystkie pytania Ci odpowiem ale przynajmniej część będziesz już wiedział ;)
1) Nie znam odpowiedzi ale ciekawostką jest że można płacić karta na bramce
2) Jak najbardziej się opłaca gdyż nie działa Roaming UE (tzn. działa ale w ceny kosmiczne ;) ) Karty SIM są śmiesznie tanie i dostepne wszędzie bez rejestracji. Najbardziej polecam Kyivstar jak i Lifecell. Mozna zarządzac poprzez apkę na tel. Ci dwaj operatorzy + Vodafone mają w ofercie eSIM jeżeli byś posiadał i można to zrobić z domu.
3) Nie odpowiem Ci na to pytanie
4) Tak kolej niestety ma spore opóźnienia w obie strony. Najlepiej dojechać do Medyki, przejść granicę pieszo i za DARMO Uberem do Lwowa a dalej już wsiadasz w pociąg i jazda.

Z fartem i bezpiecznej podróży :D
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
Cubero4 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Paź 2022 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Ad. 1 metropoliten hula, choć jakby trochę rzadziej,
Ad 2. W innym temacie masz niedrogi internet mobilny
airalo-esim-mobilny-internet-na-swiecie-3,1527,166521&p=1560152&hilit=Airalo#p1560152 .
Ad. 3 tak już jeździ,
Ad 4. Opóźnienia są stosunkowo niewielkie, choć pewnie rozumiesz, że sytuacja jest labilna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
Cubero4 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Paź 2022 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@wtak

Tylko że raczej nie każdy ma tel z eSIM. Dlatego lepiej polecić lokalne karty tak jak wyżej napisałem^^
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Paź 2022 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Oczywiście "Twoja opcja" jest również godna polecenia.
Ale jeśli nie musisz tego załatwiać na miejscu, to warto wcześniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Paź 2022 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@wtak

Niby tak ale sporo się też przepłaca, niestety.
1GB - 7 USD (35zł)
3GB - 14 USD (70zł)
5GB - 21 USD (105zł)

Dla przykładu:

Kyivstar - 15GB - 150 UAH (20,50zł) [eSIM dostępny na stronie, wysyłka email]
Lifecell - 8GB - 120 UAH (16,30zł) [eSIM dostępny na stronie, wysyłka email]

Oczywiście każdy sam podejmuje decyzje, które są dla niego lepsze :D
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Paź 2022 22:23 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 245
Rozwiniesz co masz na myśli z Uberem "za darmo"?
Chwilę przed wojną Lifecell chciał dokument do zarejestrowania simki, dziwnym krokiem by było zniesienie tego obowiązku w czasie wojny. Kyivstar też ale tu mam doświadczenia sprzed kilku lat.

A w podanych ofetach obu operatorów nawet z eSim nadal przepłacasz (z puntu widzenia turysty) bo to są regularne pakiety raczej na dłuższy pobyt. A do nowej simki zazwyczaj można dostać coś w gratisie.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/27 euro, CODZIENNIE!
LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -33%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Paź 2022 22:32 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
@Cubero4

Postaraj się napisać relację.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Paź 2022 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@tiffany

Że jak przekroczysz granicę w Medyka/Szeginie to pokazuje Ci się w apce Uber za free do Lwowa.
Załącznik:
Komentarz do pliku: Medyka/Szeginie
Uber free Lwow 1 forum.jpg
Uber free Lwow 1 forum.jpg [ 81.79 KiB | Obejrzany 2735 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: po kliknięciu
Uber free Lwow 2 forum.jpg
Uber free Lwow 2 forum.jpg [ 73.42 KiB | Obejrzany 2735 razy ]


Masz taką opcję, klikasz i wybierasz busa. Na ogół są to małe busy, które wożą do Lwowa.
Można tez tak jechać w drugą stronę.

Co do eSIM Lifecell - zakładałem z domu poprzez sklep Lifecell online i dostałem eSIM na email po opłaceniu (23.12.2020) i nic nie trzeba było rejestrować ani podawać.
Na Ukrainie nie ma obowiązku rejestracji kart SIM. Lifecell trochę krajów ze mną zjechał i nie zawiódł (oprócz Albanii bo tam nawet Play nie chciał działać z dziwnych względów)

Załącznik:
Komentarz do pliku: email po zakupie eSIM Lifecell
Lifecell UA 23.12.2020.jpg
Lifecell UA 23.12.2020.jpg [ 74.23 KiB | Obejrzany 2735 razy ]


Co do regularnych planów - trzeba wejść i przesunąć suwak żeby nie podawało cena na umowę.
Ja w Lifecell mam pakiet za 100 UAH - 7GB i nielimitowane rozmowy na Ukrainie.

Załącznik:
Komentarz do pliku: Pakiet 7GB - 100 UAH
Lifecell pakiet forum.jpg
Lifecell pakiet forum.jpg [ 61.08 KiB | Obejrzany 2732 razy ]
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Paź 2022 07:50 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 245
Szanuję ale z punktu widzenia turysty nielimitowane rozmowy na Ukrainie są zbędne. Starczy pakiet minut albo garść hrywien na ewentualne rozmowy.
nt. eSim nie wiem - się nie wypowiem. Normalną sim kazali mi rejestrować w 2021. Dlaczego - nie wnikam.
Ale nie przeczę że to było tylko złudznenie, bo np. w kantorach może raz mnie poprosili o dokument a w bankach praktycznie zawsze proszą, mimo że chodziło mi o wymianę drobnych sum. Żeby było śmieszniej to póki można było wymieniać samodzielnie w automatach to tam nie prosiło o dokument.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/27 euro, CODZIENNIE!
LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -33%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Paź 2022 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Cytuj:
Szanuję ale z punktu widzenia turysty nielimitowane rozmowy na Ukrainie są zbędne.


Tak wiem, ale ten pakiet już to zawiera ;)
100 UAH za 7GB to bardzo dobra cena bo zaledwie 13zł...a pakiet jest ważny 30 dni od aktywacji.

Co do rejestracji, dostałeś jakiś papier potwierdzający rejestrację czy nic? Bo przeważnie jak byłem w jakimś kraju to dostawałem.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Paź 2022 08:04 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 245
Ale pakietu nikt nie każe Ci kupować. Ja normalnie płacę za starter, ostatnim razem bodajże 30 hrywien i dostaję - wystarczającą - paczkę internetu w prezencie, też na pierwszy okres rozliczeniowy (prepaid oczywiście) czyli miesiąc.

Gościu w salonie bierze paszport, wbija dane i dopiero wydaje starter. Żadnego papieru nie wydaje. No ale to Ukraina.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/27 euro, CODZIENNIE!
LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -33%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Paź 2022 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Tylko po co za każdym razem kupować starter? Bez sensu...
Dla osób co jeżdżą raz na jakiś czas to opłaca się kupić starter i go trzymać i doładować kiedy będzie potrzeba zamiast kupować za każdym razem startery...
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Paź 2022 08:19 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 245
Jak wyżej, szanuję ale z punktu widzenia zwykłego turysty lepiej kupić starter niż pakiety.

Nikt nie powiedział że za każdym razem nowy. Karty z lifecella mi służyły przez kilka lat dopóki się gdzieś nie zapodziały. Za każde 10 hrywien doładowania można było zgarnąć gratis. Albo minuty albo internet.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/27 euro, CODZIENNIE!
LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -33%
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 07 Paź 2022 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Tylko dla korzystania w Ukrainie lifecell jest najgorszą opcją ze względu na zasięg (chociaż w czasie wojny oni chyba mają wewnętrzny roaming)

A jeśli chodzi o bezpłatnego ubera, to trochę zależy od celu wizyty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Paź 2022 08:30 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 245
Mnie akurat bardzo względem zasięgu zawiódł Kyivstar, w Zakarpatii praktycznie bezużyteczny był jakieś pięć lat temu.

Tak, Lifecell zaoferował wszystkim darmowe korzystanie z sieci konkurencji na Ukrainie.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/27 euro, CODZIENNIE!
LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -33%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Paź 2022 19:54 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Martinuss napisał(a):
Że jak przekroczysz granicę w Medyka/Szeginie to pokazuje Ci się w apce Uber za free do Lwowa.


No sorry, ale jest napisane jak byk, że ta opcja za darmo to Uber Aid Shuttle.
Jesteś uchodźcą wracającym do domu? Wieziesz pomoc humanitarną? Jeżeli nie należysz do tych kategorii, to m.zd. korzystanie z tego jest bardzo słabe.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 07 Paź 2022 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@meczko

Za te busy Uber wypłaca kierowcom pensję więc wspomagasz kierowcę.
Na ogół jest 5 miejsc i czekają aż się zapełnią. W większości i tak puste jeżdżą.
_________________
Image
Image


Ostatnio edytowany przez Martinuss, 07 Paź 2022 22:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Paź 2022 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@pabien

Uber - Korporacja -> płaci kierowcom (dużo ich jest przy tej usłudze "darmowych przejazdów") -> kierowca zadowolony bo dostanie pieniądze od korporacji a pasażer pojedzie za free.
"Ale jak to za darmo?!" -> Jak to korporacja robi sobie "dobry" PR że wspomaga itd.
Mam nadzieję że rozumiesz.

Czym więcej chętnych osób na przejazd tym lepiej dla kierowcy tego pojazdu.
_________________
Image
Image


Ostatnio edytowany przez Martinuss 07 Paź 2022 22:00, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Paź 2022 22:13 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@Martinuss
Czyli jazda za darmo busem przeznaczonym dla pomocy humanitarnej to żadne wspomaganie kierowcy, a jedynie niemoralne cwaniakowanie. Takie godne największego napiętnowania...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group