Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Gru 2015 00:06 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Czy ktoś ma doświadczenia z wynajęciem kierowcy-przewodnika, który woziłby rodzinę przez 2 tygodnie po Tajlandii?
Jadę z dwoma gówniakami i zastanawiam się nad taką opcją, zwłaszcza że na Sri Lance świetnie się to sprawdziło.

Jeśli ktoś korzystał, to proszę o opinie, namiary i ceny.

Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 29 Gru 2015 00:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Ale gdzie dokładnie w Tajlandii? Trochę ona duża jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 29 Gru 2015 00:12 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Zeus napisał(a):
Ale gdzie dokładnie w Tajlandii? Trochę ona duża jest.


Na razie nie mam planu. Lądujemy w Bangkoku w drugiej połowie lutego, więc pewnie kierowca z tamtego rejonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Gru 2015 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Najpierw zrób sobie porządny plan wyjazdu i tego co chcesz zobaczyć...może się okazać, że wynajęcie kierowcy nie jest konieczne. Bo i po co Ci on jak będziesz plażował na jakiejś małej, pięknej wyspie. Podobnie na lądzie, sieć busików jest rozbudowana i w każdym regionie zapewne można się nimi swobodnie poruszać w obrębie miejsc do zwiedzania. Nawet z dziećmi taka opcja chyba rozsądniejsza niż jeżdżenie po i z Bangkoku w różne rejony.

A samodzielne wypożyczenie auta i jazda po Tajlandii wcale nie jest taka straszna. Na pewno przyjemniejsza niż u Arabów.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Gru 2015 00:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Bangoku i kierowca? To strata czasu. Większość atrakcji to wokół pałacu, i wszędzie na nogach sobie pospaczerujesz.

Potem jak @Tom K pisał. Leć do Chiang Mai, i potem jakiś szlak albo chociaż wycieczkę słoniem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Gru 2015 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Wtrącę od czapy, ale akurat pojawił się temat. A propos tego słonia, to z jakiegoś zaufanego "campu", a nie biedaka męczonego łażeniem po asfalcie w centrum jakiegoś miasta.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Gru 2015 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Branie kierowcy na 2 tygodnie w Tajlandii nie ma sensu, bo przemieszczanie się po niej jest łatwe. Mogę jednak polecić gościa, z którego usług korzystaliśmy przy okazji dwóch różnych wyjazdów na południe Tajlandii, gdy jechaliśmy z kilkuletnią córką i zależało nam na uproszczeniu niektórych spraw. Zajął się głównie transferami z lotnisk na wyspy docelowe albo w odwrotnym kierunku (Np. Krabi - Koh Ngai - Koh Kradan - Krabi, albo Koh Lipę - Hat Yai), ale również zrobił z nami wycieczkę do Thale Noi, a innym razem do Hat Yai i Songhkla. Jest dobrze zorganizowany i dobrze mówi po angielsku. Nazywa się Ekkachai Binwacha. Jest na Facebooku. Ma też swoją www, ale nie pamiętam teraz adresu. Podawałem go już tu na forum jakiś czas temu.

Pozdrawiam, Bartek

EDIT:
ta jego strona to
http://www.trang-all-tour.com/index.php/contact-us/
Góra
 Profil Relacje PM off
Poochaty lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 29 Gru 2015 12:48 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
[quote="tropikey"][/quote].
Dokładnie chodzi mi o uproszczenie pewnych spraw ze względu na młodsze dziecko.
Poszukam tego człowieka.

Dziękuję za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Gru 2015 13:01 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Zaciekawił mnie temat. Do Tajlandii jadę w lutym z 2ką dzieci (2,5 i 5,5). Jak cenowo ma się korzystanie z takiej usługi w stosunku do taksówki? Czy cena za dzień jest stała i wy mówicie jedź tu i tu. Czy plan musi być z góry ustalony? U mnie takie rozwiązanie wchodziłoby w grę w okolicach Chiang Mai - będę tam 6 dni i dotychczas rozważałem wynajem samochodu lub branie taksówki na dzień ( z tego co czytałem wyjdzie podobnie cenowo).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Gru 2015 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
W moim przypadku plan byl uzgodniony szczegółowo z wyprzedzeniem. Potem były drobne zmiany, ale tego się nie uniknie.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 30 Gru 2015 10:54 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Jak się płaci, za dzień, czy po prostu cena za całość wycieczki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Gru 2015 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
u nas było tak, że mieliśmy za każdym razem kilka różnych usług, które były zsumowane i płaciliśmy łącznie za wszystko. O ile pamiętam, płaciliśmy jednorazowo po zakończeniu ostatniej usługi, a jeden raz, gdy zrobił dla nas rezerwację noclegu (dał najniższą cenę), musieliśmy przesłać PayPalem zaliczkę, bo wymagał tego hotel.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 01 Lis 2018 11:45 

Rejestracja: 01 Lis 2018
Posty: 1
Mieszkam w Taj .. Mogę oprowadzić / obwieść po Tajlandii , Kambodży , Laosie może po Malezji i południowym Wietnamie też.
Góra
 Profil Relacje PM off
giluk lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 17 Wrz 2019 21:42 

Rejestracja: 17 Wrz 2019
Posty: 1
@marjabjob czy to aktualne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group