Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lis 2019 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1561
HON fly4free
Moi Drodzy,

czy ktoś z Was natrafił tutaj na temat, który ma statystyki w sobie i polegał na "dawaniu" wskazówek na ile dni (średnio i statystycznie) przed wylotem szukać danego taniego lotu w dany konkretny region? Jeżeli tak to czy może podesłać linka, jeżeli nie to czy można by zrobić taki temat w "Szukam taniego lotu" i go podpiąć, np.:

Europa:
Portugalia
Lizbona - 50-60 dni przed wylotem, poza okresem letnim, wtedy 120-150 dni przed wylotem.

Azja
Phuket - 100 dni przed wylotem

itd. Czysto poglądowy temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 04 Lis 2019 21:25 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Patrz, a ja poskładałem Portugalię TAPem (TXL-LIS-FAO-FNC-LIS-TXL) za 800 z rejestrowanym 11 miesięcy przed planowanym lotem.
Te wszystkie zasady i teorie są niewiele warte.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Lis 2019 21:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Porto - 395 dni ;) warszawa-ndash-porto-first-minute-od-152-zl,231,144814&hilit=porto?start=0
To prawda - przydatność takiego tematu będzie iluzoryczna. Za dużo zmiennych - trzeba brać pod uwagę różne rzeczy, np. jakieś duże targi, wydarzenia sportowe, koncerty gwiazd, zmieniające się daty ferii zimowych, zmieniającą się atrakcyjność jakiejś destynacji (w tym in minus - chociażby w wyniku jakiegoś zamachu terrorystycznego, co akurat często wpływa na obniżki cen biletów), fakt czy dane lotnisko lub region płaci albo przestało płacić liniom lotniczym (patrz np. Izrael), liczbę przewoźników (a nawet bardziej liczbę lotów i oferowanych miejsc) na danej trasie, w wybranych krajach Azji czy Afryki znaczenie będzie miało kiedy wypada Ramadan. To wszystko będzie zaburzać porównywalność wyników w kolejnych okresach.

Zamiast tworzyć taki temat, to proponowałbym po prostu przeszukanie strony głównej f4f i działu promocji na forum - wyszukiwarka, patrzymy na wyniki - jeśli jakąś cenę uznajemy za atrakcyjną, to wchodzimy w temat i sprawdzamy z jakim wyprzedzeniem można było trafić dobre ceny. Zawsze to jakiś wyznacznik, choć jak zaznaczyłem powyżej i tak nie będzie gwarancji powtarzalności.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Lis 2019 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1561
HON fly4free
Niby tak i macie rację, ale też nie do końca. Gdy się patrzy krótkoterminowo (rok-dwa) wtedy statystyka dużo nie da.

@Kashpir już od dawna wiem, że gdy chcę kupić wakacje z W6 to trzeba patrzeć 13-14 msc wcześniej. Wtedy kiedy otwiera się kalendarz, bo ludzie wykupią całość. ;) Wiem, że Azja na wrzesień co roku jest do kupienia w maju i w dobrych cenach ze standardowym ochyleniem na cyklony/tajfuny/monsumy. Jak by się zebrało takie zależności w kupę, co wymaga wiele czasu, to może i coś by się udało. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Lis 2019 17:50 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
To W6 otwiera kalendarz 13-14 mies wczesniej? Czlowiek sie codziennie czegos nowego nauczy... czasami niestety glupot.
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 05 Lis 2019 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ja najczęściej szukam tanich lotów po kolacji, ale jeszcze przed pójściem do łóżka. Wtedy mi z reguły wychodzi najtaniej.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Lis 2019 18:01 

A ja po co namniej 5 piwach i wtedy 39 czy 79 zł za lot OW w porównanu do całości wyjazdu to jakieś 5% różnicy którą i tak się wyda na piwo lub jedzenie.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Lis 2019 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 419
Kilometry: 793 822
srebrny
lataczuk napisał(a):
To W6 otwiera kalendarz 13-14 mies wczesniej? .


No tak. We wrześniu 2019 były już dostępne loty na październik 2020.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Lis 2019 10:54 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
MTalma napisał(a):
Niby tak i macie rację, ale też nie do końca. Gdy się patrzy krótkoterminowo (rok-dwa) wtedy statystyka dużo nie da.

@Kashpir już od dawna wiem, że gdy chcę kupić wakacje z W6 to trzeba patrzeć 13-14 msc wcześniej. Wtedy kiedy otwiera się kalendarz, bo ludzie wykupią całość. ;) Wiem, że Azja na wrzesień co roku jest do kupienia w maju i w dobrych cenach ze standardowym ochyleniem na cyklony/tajfuny/monsumy. Jak by się zebrało takie zależności w kupę, co wymaga wiele czasu, to może i coś by się udało. ;)

A ja z kolei zauważyłem, że bilety w W6 WAW - OTP rozsądną cenę zaczynają mieć 3-4 miesiące przed lotem. Wcześniej (także tuż po wrzuceniu nowego kalendarza) mają chore ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Lis 2019 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1561
HON fly4free
@lataczuk dlaczego głupot? ;)

Czy któraś linia daje duże lasty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Lis 2019 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
A kojarzycie jak to wygląda dla krajówek po wschodzie USA (luty)?
Wyłączając opcje bez dużego podręcznego (Spirit, Frontier, UA), widzę, że najniższe ceny zaczynają się od 50-70 USD.
Czy zdarza się, że ceny spadają na 1-2 miesiące przed wylotem? Pamiętacie może czy na BF/CM były jakieś promocje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Lis 2019 11:34 

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 146
Jedyna reguła jest taka, że nie ma reguły.

Może kilka lat temu promki były bardziej "schematyczne", obecnie jest totalne pomiesznie - czasem najtaniej "na już", czasem na 11 miesięcy do przodu.

Polecam być elastycznym co do kierunków i nie skupiać się na jednej konkretnej destynacji, praktycznie co tydzień jest dobre promo do "gdzieś' :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez ole-dziii, 06 Lis 2019 17:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 06 Lis 2019 11:37 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Otóż to. Ja kupuję bilety tylko tam, gdzie jest tanio. Mam jeszcze tyle krajów do odwiedzenia, że zawsze coś się znajdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 12 Lis 2019 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
Wyznaję podobną zasadę, dostosowuje kierunki do cen biletów, a nie odwrotnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Lis 2019 12:42 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Wizzair ma często dobre ceny first minute. Ryanair ma często dobre ceny last minute. To jedyna zasada dotycząca "naszych" lowcostów jaką znam. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Lis 2019 12:46 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Wizzair ma dużo zmian rozkładów lotu przy first minute, więc trzeba brać poprawkę, że hotele później trzeba szukać, nigdy nie wiadomo czy poleci się do Lizbony czy Londynu :D

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Lis 2019 13:02 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Za to można trochę zarobić na tych zmianach. Nawet przy stosunkowo tanich lotach, spokojnie uciułasz na rejestrowany i polecisz jak panisko.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 12 Lis 2019 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4096
HON fly4free
Jak iles osob to juz przedstawiło, nie ma ZADNEJ dobrej odpowiedzi na tak postawione pytanie...dynamic pricing model bazuje na kilkudzisieciu, a niekiedy na setkach parametrow, ktore linie dobieraja i wykorzystuja wedle wlasnego uznania i mozliwosci technicznych. Sa setki opracowan w sieci na ten temat, mozna znalezc bez trudu, jak choziazby jedno z wielu:
https://cowles.yale.edu/sites/default/f ... /d3003.pdf
A jak widac na screenach prawie takie same wyszukiwania, daja zgola odmienne rezultaty :-)

Załączniki:
2x-westcoast.JPG
2x-westcoast.JPG [ 45.14 KiB | Obejrzany 1177 razy ]
FR-WMI-OPO_LIS.JPG
FR-WMI-OPO_LIS.JPG [ 46.65 KiB | Obejrzany 1177 razy ]
pricing model.JPG
pricing model.JPG [ 14.41 KiB | Obejrzany 1177 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 12 Lis 2019 15:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Nawet nie śmiem dyskutować z tym wzorem :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 19 Lis 2019 22:11 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 97
Ja uważam że taki wątek byłby przydatny. Bo promocje czy okazje mają swoje odpowiednie działy, ale jak ktoś szuka konkretnego połączenia tym bardziej na konkretny termin to musi za każdym razem zakładać nowy wątek.
Np ja szukam konkretnie do Nowego Jorku na konkretnie przełom lipca i sierpnia gdzieś z Europy. Był wątek rok temu ktoś pytał, z 3 osoby się pod temat podpięly. Jednak sporo ludzi szuka takich informacji. Ja do tej pory nie wiem czy szukam za wcześnie czy może lepiej po nowym roku albo w ogóle po kwietniowym przetasowaniu rozkładów lotów.... bo rozumiem że wielu leci do NYC jak jest deal za 15p€, ale też jest wielu z potrzebą żeby lecieć na konkretny termin i tylko potrzebna pomoc KIEDY szukać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group