Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sty 2019 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 16
Skąd
  • Warszawa, Katowice

Dokąd
  • Miami

Data wylotu
  • 06.01.2020

Data powrotu
  • 18.01.2020

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Liczba pasażerów
  • 3

Sam znalazłem
  • Aktualne oferty LOT lub LUFTHANSA ok. 3600 zł

Dodatkowe informacje
  • Proszę doświadczonych forumowiczów o radę w jakim okresie i czy w ogóle jest szansa na pojawienie się promocji na loty z PL do MIA. Mam na myśli politykę linii lotniczych, głównie LOT-u i Lufthansy. Od czerwca ruszają bezpośrednie loty naszego polskiego przewoźnika z WAW do MIA i chyba jesteśmy za tą opcją z uwagi na najszybszy przelot (podróżujemy z dzieckiem w wieku 9 lat). Z kolei do Katowic mamy 60 km, a stamtąd loty do MIA oferuje Lufthansa, jednakże podróż się wydłuża z uwagi na przesiadkę we Frankfurcie. Znamy już konkretny termin kiedy chcemy lecieć (od 6-18.01.2020 r. - ferie zimowe 2020) Budżet już jest :D i teraz tylko wypatrywanie i polowanie na okazję.
    Jaka cena będzie już promocyjna i będzie warto zakupić wtedy bilety? Jak myślicie, czy LOT zrobi jakąś promocję z uwagi na uruchomienie nowego kierunku? W szalonej środzie bilety WAW-MIA-WAW były za ok. 2200zł jednakże na podróż w terminie od 01.09-31.10.2019r.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 04 Sty 2019 13:23 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Przy 3 osobach to juz oplaca sie szukać z Wiednia lub Berlina. Ja przy 4 najtaniej znalazlem z FRA. Przy okazji rodzine odwiedzę.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Sty 2019 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 16
Dziękuję #brzemia za odpowiedź. Niestety lecąc z Berlina czy z Wiednia wydłuża się znacznie czas podróży z uwagi na dojazd do tych miast. Do Warszawy dojedziemy w 2h pendolino gdzie cena łączna za naszą rodzinkę +/- 128 zł kupując bilety miesiąc wcześniej. Do Berlina ani do Wiednia nie dostaniemy się za te pieniądze.

Bierzemy pod uwagę wylot głównie z WAW LOT-em lub z KTW Lufthansą. Bardziej moje zapytanie dotyczyło polityki/ tendencji wspomnianych linii lotniczych co do zmian cen i szansy na ewentualne promocje do MIA również w innych liniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Sty 2019 14:14 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Wróżenie z fusów, może będzie, może nie. Ale ja bym chyba czekał, 3600 zł to dość sporo imo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Sty 2019 14:15 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Jesli chodzi o normalne linie to najtaniej bylo 6 mies przed lotem. (dziennie sprawdzam ceny). Nie bylo jeszcze lepszej ceny. Oczywiscie moga sie pojawic jakies promocje lub bledy, ale to juz zalezy od szczescia. Pomysl nad LOT do Miami. Ta trasa dopiero startuje i moga sie pojawic promocje.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Sty 2019 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 16
Czy cena za termin jak w temacie (styczeń 2020) ok. 2440zł za trasę WAW-MIA-WAW bezpośrednio LOT-em jest atrakcyjna? W cenie bagaż rejestrowany (taryfa economy promo). Brać czy czekać na promocje LOT-u na tej trasie?
Doświadczeni Forumowicze proszę doradźcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Sty 2019 10:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jak tobie jest atrakcyjna i pasuje ci, to kup.
Ja, jak @michzak napisał szukałbym w okolicach polski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Sty 2019 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 16
A ja, jak już pisałam podróżuję z dzieckiem i czas trwania całej podróży jest bardzo istotny. Dlatego nie wchodzą w grę kilkugodzinne dojazdy do lotnisk sąsiednich krajów. ;) WAW-MIA jest to nowa trasa i porównując do wcześniejszej ceny 3600zł te 2440 zł jest kuszące. Nie leciałam nigdy LOT-em więc mało się orientuję jakie ceny są już atrakcyjne a jakie jeszcze nie. Inne trasy tego przewoźnika do USA w promocyjnych cenach oscylują wokół 2000 zł. Dlatego zadałam to pytanie. Może te 2440zł też już jest dobrą ceną dla Miami, które same w sobie jest drogie.... @Zeus nie bardzo mi pomogłeś :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Sty 2019 11:24 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
ale bardziej pomóc się nie da. Da się kupić taniej, da się drożej. Chęć kupna taniego biletu ma ten problem, że nie wiesz, czy cena jutro nie wzrośnie/spadnie o 20%. Jeżeli lecisz z dzieckiem, liczy się dla Ciebie czas i cena jest dla Ciebie ok, to tak, jest to dobra cena. Nie znaczy to, że jutro nie pojawią się podobne bilety za 2000. Ale może też się zdarzyć, że będą za 3000.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Sty 2019 11:41 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Taniej niz 2000zl raczej nie bedzie.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Sty 2019 11:45 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
ja wiem kto zna odpowiedź na to pytanie, wystarczy zwrócić się do tej pani:
Image
Przecież to takie proste!
Góra
 Profil Relacje PM off
Juska uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group