Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 24 Sty 2018 12:17 

Rejestracja: 20 Sty 2018
Posty: 6
Dostanę złotą łopatę za odkopanie tematu, ale co tam. Mam pytanie - paszport mam ważny według danych z dokumentu do stycznia 2019 r. Nie jest to paszport biometryczny. W lipcu lecę pewnie do Turcji a we wrześniu na Ukrainę. Czy muszę wyrobić nowy paszport, czy ten (niebiometryczny) jest ważny do dnia wskazanego w dokumencie? Nie znajduje nigdzie informacji, że niebiometryczne utraciły ważność, ale może ktoś z Was wie o czymś, o czym ja nie wiem i czego nie potrafię znaleźć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
#42 PostWysłany: 24 Sty 2018 12:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Jest ok

Ambasady ukraińska i turecka mają też telefony i e-maile, więc możesz na świętego spokoju zadzwonić/napisać
Góra
 Profil Relacje PM off
waterman uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 24 Sty 2018 13:29 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
waterman napisał(a):
Nie znajduje nigdzie informacji, że niebiometryczne utraciły ważność, ale może ktoś z Was wie o czymś, o czym ja nie wiem i czego nie potrafię znaleźć :)

Bo nie utraciły i można posługiwać się nimi do daty upływu ważności.Na wrześniową Ukrainę też jeszcze będzie o.k.
Góra
 Profil Relacje PM off
waterman uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 24 Sty 2018 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1518
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
waterman napisał(a):
Dostanę złotą łopatę za odkopanie tematu, ale co tam. Mam pytanie - paszport mam ważny według danych z dokumentu do stycznia 2019 r. Nie jest to paszport biometryczny. W lipcu lecę pewnie do Turcji a we wrześniu na Ukrainę. Czy muszę wyrobić nowy paszport, czy ten (niebiometryczny) jest ważny do dnia wskazanego w dokumencie? Nie znajduje nigdzie informacji, że niebiometryczne utraciły ważność, ale może ktoś z Was wie o czymś, o czym ja nie wiem i czego nie potrafię znaleźć :)



Paszport jest biometryczny, bo takie są wydawane od 2006 roku, początkowo biometrycznie wprowadzano tylko zdjęcie i pewnie taki masz - bez odcisków palca, wydany w 2009 roku.
Chyba że wystawiono go w jakimś konsulacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
waterman lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 24 Sty 2018 17:53 

Rejestracja: 20 Sty 2018
Posty: 6
A, ok - dzięki za doprecyzowanie i za wszystkie pozostałe odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 25 Sty 2018 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
Częściowo obniżoną opłatę pobiera się w przypadku:

zmiany nazwiska, imienia lub innych danych wpisywanych do paszportu;
zmiany wyglądu osoby posiadającej paszport, mogącej utrudnić ustalenie jej tożsamości;
braku w posiadanym ważnym paszporcie miejsca na wizy i stemple przekroczenia granicy.

I placimy 140 minus tyle lat ile jeszcze zostalo waznosci z obecnego paszportu
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 27 Sty 2018 13:05 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 118
Loty: 155
Kilometry: 329 354
Czy można w jakiś sposób przyspieszyć wyrobienie paszportu po złożeniu wniosku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 27 Sty 2018 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
Nie ma potrzeby. Obecnie paszporty wydawane są w kilka dni od złożenia wniosku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 27 Sty 2018 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Jar3c napisał(a):
Czy można w jakiś sposób przyspieszyć wyrobienie paszportu po złożeniu wniosku?
spytaj podczas składania wniosku, mile panie na pewno Ci odpowiedzą
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 27 Sty 2018 15:18 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Jar3c napisał(a):
Czy można w jakiś sposób przyspieszyć wyrobienie paszportu po złożeniu wniosku?


Tak. Trzeba napisać pismo do kierownika urzędu i podać przyczynę prośby. Z tego co wiem warto powołać się na sprawy zawodowe, badania, umowy itp o ile rzeczywiście można je jakkolwiek udokumentować. Przy składaniu wniosku "w okienku" zostaną udzielone wszelkie informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 27 Sty 2018 17:16 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 118
Loty: 155
Kilometry: 329 354
złożyłem wniosek 16 stycznia , 4 lutego wyjeżdżam... i czy można ten paszport przyśpieszyć, kiedy on jest już w trakcie wyrabiania.. rok temu w lutym wyrobienie zajęło 10 dni , a teraz nie ma jeszcze żadnej informacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 28 Kwi 2018 23:29 

Rejestracja: 06 Kwi 2018
Posty: 1
i jak? udało się? Miałem podobną sytuację, u mnie czas wyrobienia został skrócony do 4 dni - tak że bardzo szybko. Powód: wygrana wycieczka w konkursie. Standardowy okres czekania to nawet 2 tygodnie a nie kilka dni jak kolega wyżej napisał.




______________________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 19 Paź 2018 11:42 

Rejestracja: 19 Paź 2018
Posty: 1
Tulsa napisał(a):
Nie ma potrzeby. Obecnie paszporty wydawane są w kilka dni od złożenia wniosku.




Proszę nie wprowadzać forumowiczów w błąd. Czas oczekiwania na paszport wynosi do 30 dni - sytuacje, kiedy paszport jest wydawany szybciej należy traktować raczej jako szczęście niż regułę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 19 Paź 2018 11:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Dziękujemy panikaro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 19 Paź 2018 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
troche wykop....
Przy okazji - czy nowe paszporty teraz są już z tymi fajnymi obrazkami, czy dopiero od listopada (gdzies tak czytalem, ale nie mogę odszukać)? konczy mi się waznosc gdzies na początku przyszłego roku, i bym z chęcią wcelował żeby dostać "rocznicowy", skoro już jest taka okazja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 19 Paź 2018 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Wyrabiałem w lipcu i mam "niefajne". Ogónopodróżnicze typu statek, balon, dyliżans.
"Patriotycze" mają być od 5 listopada podobnoż.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 19 Paź 2018 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
ok, czyli dobrze kojarzylem. to mi nawet pasuje bo będe w listopadzie chwilę dlużej w kraju. Nie mam przekonania do wszystkich obrazków które w tym paszporcie będą (kiedyś był nawet na ten temat wątek), ale zawsze to jakaś ciekawostka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
billy lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 17 Sty 2019 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
Dla tych, którzy będą używali nowego paszportu - spodziewajcie się przedluzonych kontroli. "Narodowy" paszport jeszcze nie jest "znany". Dzis w nocy w Bogocie m.in. byłem brany na stronę na immigration. Facet chciał się upewnić, że to nie fałszywka u kolegi. W Ekwadorze analogiczna sytuacja.
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 17 Sty 2019 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Mnie martwi coś innego - po dwóch podróżach i kilkukrotnym wyjęciu/włożeniu do kieszeni torby mam juz załamaną przednią okładkę, oraz naddartą okleinę. Stary noszony 10 lat w podobnych warunkach i nie ma śladu. Mam nadzieję że nie okaże się, że to paszport jednoroczny, tylko na rocznicę :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 17 Sty 2019 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 374
Kilometry: 444 935
srebrny
Okładki niestety są dużo gorsze niż w poprzedniej wersji. Jakieś takie light...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group