Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Kwi 2018 11:33 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
Witam,

Przeszukałam forum ale nie znalazłam wielu informacji na temat Kenya Airways.
Czy leciał ktoś z nimi?
Czeka mnie bardzo długi lot więc mnie to dość interesuje

* wrażenia ogólne
* czy prosił ktoś o miejsca przy wyjściach awaryjnych? W Emiratach jak mają miejsca to mi dają za darmo, tu na stronie pisze że koszt to 95 USD!
*czy ja dobrze czytam że mogę mieć dwa bagaże nadane po 20 kg? zbyt piękne żeby było prawdziwe! :)
* czy jedzenie jest zjadliwe i czy ktoś brał opcję wegańską.

Dzięki i pozdrawiam,


Ostatnio edytowany przez michzak, 16 Sty 2024 21:40, edytowano w sumie 1 raz
Zmiana tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 14 Kwi 2018 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Będę leciał z nimi dopiero w październiku, więc podzielę się wrażeniami po wszystkim - choć istotność opcji wegańskich jest dla mnie równa zeru. A nawet mniej, bo osoby z posiłkami "specjalnymi" są często obsługiwane w pierwszej kolejności :D

Nie wiem czy może to dać pogląd na jakość usług, ale prezesem Kenya Airways jest Polak, dawny szef LOTu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Kwi 2018 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Ihriel, a jaka trasa lecisz?
Lecialem tylko raz na trasie BJM-NBO i odnioslem pozytywne wrazenie, mila obsluga, samolot lecial prawie pusty, tylko kilka osob na pokladzie. :)
Tutaj znajdziesz informacje na temat bagazu, w zaleznosci od trasy:

https://www.kenya-airways.com/prepare-f ... owance/en/

Zdjecie z lotniska w Bujumbura:
Załącznik:
KQ.JPG
KQ.JPG [ 56.37 KiB | Obejrzany 8699 razy ]

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Sie 2018 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Chaos i jeszcze raz chaos.

Na ZNZ przyspieszają nasz lot o 4 godziny informując, że ten którym mamy lecieć będzie odwołany (co w rzeczywistości nie miało miejsca). Przy okazji odprawiają nas na kolejny odcinek, ale nie ten którym mieliśmy lecieć tylko 3,5h później z informacją, że ten o 18:55 też będzie odwołany (finalnie polecieliśmy tym lotem po ciężkich bojach przy stanowisku tranzytowym w Nairobi). Z trzech osób na stanowisku tranzytowym tylko jedna zajmuje się przebookowaniem biletów, reszta nie wiem od czego była, bo wszyscy i tak przychodzili do tego jednego człowieka. Obsługa na lotnisku zagubiona i zdezorientowana zostawia na lodzie ok 20 pasażerów w tym nas. Po 8h walki dostajemy voucher na darmową wizę, hotel, posiłek i wodę. Niestety z grupy 20 osobowej tylko 8 osobom udaje się przejść immigration. Reszta zostaje zablokowana, ponieważ Kenya Airways nie uregulowała voucherów za wizy za pasażerów z poprzednich dwóch dni. Mam wrażenie, że próbowano nas wziąć na przetrzymanie i zmęczenie. Na szczęście upór się opłacił.

Kilka innych odwołanych lotów przez KQ w tym samym dniu powoduje duże napięcie na lotnisku, aż musiała interweniować ochrona lotniska. Ludziom odwoływali po dwa loty z rzędu co generowało dużo negatywnych emocji głównie wśród afrykańskich pasażerów.

Co do obsługi na pokładzie nie mam większych zarzutów, choć miny stewardess i stewardów wskazywały jakby pracowali tam na siłę. Jedzenie jedno z lepszych jakie jadłem w Economy (jagnięcina z ryżem). Napoje do wyboru do koloru - zdecydowanie na plus. Siedzenia sprawiają wrażenie brudnych, choć to może kwestia kolorystyki. Na lotach Nairobi - Dubaj do dyspozycji poduszka i koc. Rozrywka pokładowa jest i działa, można się czymś zająć w trakcie lotu.

Następnym razem dłużej się zastanowię czy ponownie z nimi lecieć. Sytuacja na lotnisku przed wylotem oraz na tranzycie nie napawa optymizmem. Do sloganu "Pride of Africa" jeszcze im wieeeele brakuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 16 Sty 2019 23:32 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 37
Loty: 150
Kilometry: 341 155
Lecieliśmy Kenya Airways z CDG do NBO i z NBO do ZNZ oraz z powrotem tą samą trasą. Wszystko przebiegło bez zarzutów - punktualne loty, miła bądź bardzo miła obsługa, jedzenie "w standardzie samolotowym" ;) alkohol w cenie (piwo i wino dobre, whiskey "Label 5" - średnie/słabe). Samoloty lata świetności miały już za sobą, ale w środku było czysto, sporo miejsca na nogi. Ogólne wrażenia pozytywne, a może i bardzo pozytywne z małym minusem ;)
Bilet sprzedawał Air France, a startowaliśmy w Wiedniu (VIE-CDG-NBO-ZNZ-NBO-CDG-VIE).
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 01 Sie 2022 12:11 

Rejestracja: 01 Sie 2022
Posty: 1
Cześć,

czy miał ktoś podobny problem z rezerwacją/kupnem biletów na Kenya Airways?

Mianowicie, przy próbie znalezienia połaczenia multi city, zgodnie z połączeniem określonym na skyscanner (Warszawa-Amsterdam-Nairobi, Mombasa-Nairobi-Amsterdam-Warszawa) i na stronie, i na aplikacji, pojawia się błąd.
Obsługa klienta na WA Kenya Airways (nr WA zgadza się z tym podanym na stronie) zaproponowała wygenerowanie maila do wykonania rezerwacji.
Mail przyszedł od noreply@directpay.online, odsyła on do strony https://secure.3gdirectpay.com, która wygląda dość normalnie, można zapłacic Paypalem itp.aczkolwiek całościowo wygląda to dla mnie dziwnie.
Czy ktoś miał podobną sytuację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Sie 2022 13:53 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
w afryka nie wszystko musi idelanie wygladac
https://dpogroup.com/industries/airlines/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Kwi 2023 23:04 

Rejestracja: 17 Gru 2020
Posty: 16
Luty 2023. Na jednej rezerwacji KQ w dwie strony WAW-CDG-NBO-JRO. Nakarmiony i napojony x2 na najdłuższym odcinku CDG-NBO i NBO-CDG (+kocyk, podusia, słuchawki). Obsługa uprzejma i pamiętająca życzenia. Loty o czasie. Dla mnie ok.
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 27 Sie 2023 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Ktoś kupował u nich bezpośrednio? Mam jutro kupić ;) 5 biletów bo do Harare taniej się nie da, ale mam jakieś takie obawy co do tych och stron - sam nie wiem co gorsze to czy OTA. Płatność będzie oczywiście KK ale nadal jakoś tak niepewnie to wygląda.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Sie 2023 08:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Ja kupowałam kilka razy bezpośrednio u nich na stronie. Płatności kartą przechodzą. Wszystko ok. Bilety szybko na maila. Potem informacje o odprawie, upgrade, zmianach.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 28 Sie 2023 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Również kupowałem i również wszystko w porządku, choć nie zawsze wybrana karta kredytowa działa. Wtedy pomaga PayPal.

Ciekawostką jest potrzeba(?) potwierdzenia chęci odbycia podróży :D Na lotach międzynarodowych chcą, by tydzień przed podróżą napisać maila, że chce się skorzystać z biletu. Znam takich co nie pisali, wiec nic się nie wydarzy, ale ja postanowiłem ich poinformować. Mail zwrotny zwykle był bardzo szybko i nie wyglądał na bota.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 12 Paź 2023 23:27 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Pierwotna rezerwacja uległa zmianie (lot przeniesiony na koleiny dzień), a zaproponowane nowe daty mi nie pasują. Orientujecie się, jaka jest ich elastyczność/podejście w takich sytuacjach? I czy załatwię sprawę na infolinii Air France? Bilety kupowane na stronie Kenya Airways.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Paź 2023 23:56 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Jeśli bilet kupowany na stronie Kenya to czemu AF miałby się zajmować tą sprawą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Paź 2023 00:00 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Maila dostałem od AF (jeden z lotów był ich).

Edit dla potomnych: w Air France niestety nie da rady tego zmienić.
Kenya przy promocyjnych taryfach akceptuje modyfikacje tylko +/- 1 dzień od pierwotnego dnia na rezerwacji. Zmian można dokonywać wyłącznie na odcinku, który został skasowany, czyli jeśli "powrót" nie był ruszony, trzeba dodatkowo zapłacić, jeśli chce się go przesunąć. Można to załatwić przez Whatsapp (+254 705 474747), ale trzeba uzbroić się w anielską cierpliwość, żeby przebić się przez ich automaty. Szybciej idzie na Instagramie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Sty 2024 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Kurde, no zapomniałem o tym "poinformowaniu, że chce się lecieć", podróż akurat za 7 dni. Nic to - wysłałem im maila i napisałem na FB.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Sty 2024 21:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
https://www.theeastafrican.co.ke/tea/bu ... am-4492646

Urząd Lotnictwa Cywilnego Tanzanii (TCAA) ogłosił, że ze skutkiem od 22 stycznia 2024 r. zawiesił wszystkie loty pasażerskie obsługiwane przez Kenya Airways (KQ) między Nairobi a Dar es Salaam w ramach wzajemnego działania na rzecz Kenii w związku z odrzuceniem niedawnego wniosku Tanzanii o wydanie pozwolenia dla Air Tanzania Company Limited (ATCL), narodowe linie lotnicze Tanzanii, obsługujące loty towarowe między Nairobi a innymi krajami.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 22 Sty 2024 15:23 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Czy ktoś kiedyś claimował mile u nich ??
Próbuje loty KL dodać do KQ i niemożliwa misja:)
Ten formularz to jakiś dramat e-ticket nie wchodzi (wszystkie możliwe opcje próbowałem wprowadzić),
albo np takiego WRO nie ma w formularzu ale IEG jest jak najbardziej, po prostu hit :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Sty 2024 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Mailowo najlepiej.
Zwykły mail na asante@kenya-airways.com ze skanem BP w załączniku.
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
kacper451 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group