Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Wrz 2014 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Gdzie w rejonach Stavanger znajde miejsca bez zanieczyszczenia swiatlem miejskim? Stavanger to spore miasto wiec zakladam, ze generuje spora lune w nocy. Wybieram sie na szybkie polowanie na zorze jutro i musze umiejscowic sie gdzies na zdjecia. Polecialabym do Alesund, bo tam jest duzo fajnych miejsc, ale niestety ma byc tam pochmurno w weekend.

Myslalam o wybrzezu, bo tam ma byc czyste niebo w weekend, glebiej w stronie Preikestolen ma byc pochmurno.

Czy te plaze, ktore sa w rejonach lotniskach to sa troche ponizej reszty ladu czy wszystko jest tam plaskie?
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 11 Wrz 2014 20:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 11 Wrz 2014 18:46 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Wybieram się tam jutro (wieczorem z KTW) i widzę że prognoza pogody nie jest taka zła... Nie powinno być dużego zachmurzenia ani w dzień ani w nocy.
http://www.weatheronline.pl/Norwegia/Stavanger.htm
W Stavanger na obrzeżach jest jeziorko Mosvatnet a wokół niego park, może tam będą warunki na obserwację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Wrz 2014 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Znalazlam cos takiego: Holmavatn Ungdoms og Misjonssenter w rezerwacie przyrody, na poludnie od Stavanger. Ceny w miare, skromnie, ale w nigdzie, a to najwazniejsze. Napisze jak bylo.

Jakby ktos kiedys szukal map ciemnego nieba, to znalazlam takie dla Europy - http://www.avex-asso.org/dossiers/wordp ... ge_id=2754

Ja pogode sprawdzalam tutaj - http://www.yr.no/place/Norway/ Mnie nabardziej interesuje pogoda w nocy, ale ladna w dzien tez sie przyda. Zrobie kolejne podejscie na Preikestolen.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mareckipl lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 12 Wrz 2014 00:49 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
To już teraz można zobaczyć zorze? Myślałem że raczej od jesieni..?
http://www.visitnorway.com/pl/co-robic/ ... e-polarna/
Prognoza zorzy polarnej w Norwegii
http://www.norwegofil.pl/norwegia/natur ... arnej.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Wrz 2014 06:21 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 77
Na polnocy jesien juz sie zaczela ;) Zorze mozna zobaczyc nawet i pod koniec sierpnia, tyle ze trzeba miec takie warunki jak np. dzisiejszej nocy - po ostatniej aktywnosci slonca, dzis sila zorzy siegala ponad 5 stopni kp.
Rozumiem Aga, ze sledzisz prognozy zorzy i stad ten spontaniczny wyjazd? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Wrz 2014 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Widzialam zorze w sierpniu w Alesund w zeszlym roku, co prawda blada, bo nie bylo jakiejs wyjatkowej aktywnosc slonecznej, a ja bylam za nisko.

Image

Image


Tak, sledze wszystko co zwiazane z zorza na biezaco. W tym sezonie bylo juz pare ladnych pokazow na polnocy. Wybralam Stavanger, bo w Alesund i Tromso pogoda nie zapowiada sie za dobrze. No i do Stavanger moge poleciec za mile lotnicze, bo zawsze sa miejsca w samolocie BA. W lutym w Szkocji i w polnocnej Anglii mieli bardzo ladny pokaz, wiec jakby bylo kp5-kp6, to i w Stavanger powinno cos byc widac.

Doszlam do wniosku, ze w tym roku bede skakac na zorze, jak bedzie dobra prognoza pogody i sloneczna. Nie chce mi sie siedziec tygodniami w Nowegii i czekaz az cos pojawi sie na niebie i placic za to jak za zboze.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Wrz 2014 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Aga, udało się zobaczyć jakąś zorzę w weekend? Pokaż zdjęcia! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szymonpoznan1 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 16 Wrz 2014 11:31 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ja byłem w weekend w Bergen i nic nie przyuważyłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Wrz 2014 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Również byłem w ten weekend w Bergen. Mimo bardzo dobrych warunków nie udało się upolować zorzy
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Wrz 2014 12:17 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Byłem na weekend w Stavanger i chociaż pogoda była piękna, niebo bezchmurne - to zorzy nie udało mi się wypatrzeć. :(
Czy ty Aga jak byłaś w Stavanger to coś widziałaś? Bo koledzy piszą że nawet w Bergen nie widzieli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Wrz 2014 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Zorza byla slabsza niz wynikalo z zapowiedzi. Spodziewalam sie intensywnosci jaka byla 27 lutego 2014, kiedy to nad Szkocja byly widoczne korony na niebie. Stad tez mialam nadzieje, ze Stavanger bedzie odpowiednia miejscowka, bo jest na tej samej wysokosci co polnocne krance Szkocji. W Tromso zapowiadano deszcze, wiec odrzucilam te opcje. Z tego co widzialam na Spaceweather.com, to wlasciwie tylko tam mieli prawdziwy show, ale bardzo krotki, zanim chmury nie zaslonily im nieba.

Sam pokaz byl dosc krotki, udalo mi sie zobaczyc cos okolo 22.30, szybko pojechalam do miejscowki zdjeciowej, ale mysle, ze przegapilam wtedy najwieksza aktywnosc, ktora i tak byla dosc slaba.

Image

Image

Image

Na trzecim zdjeciu byl juz ksiezyc i bylo duzo jasniej. Zdjecia robilam przy drodze Fylkesveg 201. Gory izoluja od zanieczyszczenia swiatlem z Sandnes i Stavanger, sa tez oczka wodne zeby zlapac odbicie w wodzie.

Wiecej zdjec: http://picasaweb.google.com/AZMTKL/StavangerSept2014#

A zatrzymalam sie w koncu w hotelu Gjesdal Gjestgiveri przy glownej drodze E39.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group