Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Maj 2018 07:37 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Załącznik:
lo.png
lo.png [ 16.42 KiB | Obejrzany 2617 razy ]
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 28 Maj 2018 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Nawiązując do Twojej wrzutki oraz @hubson bud-lax-1521-zl-rt-x,232,128466 jeśli ktoś jest z południa Polski albo/i znajdzie tani dolot do BUD to można w tej cenie odwiedzić na jednym bilecie zarówno LAX jak i NYC ale niestety nie da się wysiąść w WAW bo lot przez BRU ;) Za to termin na koniec wakacji.

Dostępne tylko na amerykańskiej wersji strony UA. Nie znalazłem tego na żadnym OTA, wcześniej pojawiało się na gotogate (też w wersji PL). Swoją drogą warto przełączać się między Europą a USA, czasami ceny znacznie się różnią bo np. taryfa jest tylko do sprzedaży w Europie. Nie wiem jednak czy tak jak na stronie AA nie można kupić na amerykańskiej wersji czy też nie ma z tym problemu?

Załączniki:
UA.png
UA.png [ 10.63 KiB | Obejrzany 2376 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Maj 2018 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
To co Ty wkleiłeś jest niczym innym jak zwykłym BUD-LAX-BUD (tylko ładniej rozpisanym, choć zupełnie niepotrzebnie) ponieważ w EWR jest niecałe 11h przerwy więc jest to najzwyklejsza w świecie przesiadka, a nie stopover.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Maj 2018 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@kemot
Dziękuję, że mnie uświadomiłeś - muszę się w takim razie nauczyć czytać kalendarz, podeślesz odpowiednie materiały? ;)

Poza tym potrzebnie rozpisanym, bo RT BUD-LAX-BUD jest w zupełnie innej cenie.
Zdaję sobie sprawę z tego, że to przesiadka aczkolwiek można wylecieć z LAX tak aby w NYC wylądować dzień wcześniej. Może się komuś przyda, sam szukam podobnej kombinacji (dzień w NYC przy powrocie z zachodniego wybrzeża) ale nie chce mi się jechać aż do BUD. No i można zrobić BUD-LAX / EWR-BUD o $6 taniej :)


Ostatnio edytowany przez monroe, 28 Maj 2018 14:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Maj 2018 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
Chodzi mi o samą zasadę i o to żeby na poważnym forum lotniczym nie mylić pojęć i nie tworzyć złudnego wrażenia podróży 3-odcinkowej w ramach której można "odwiedzić na jednym bilecie zarówno LAX jak i NYC" bo nie jest to żadna podróż 3-odcinkowa tylko tradycyjne RT, w NYC nie mamy stopovera tylko zwyklą kilkunastogodzinną przesiadkę, w ramach której oczywiście można zwiedzić NYC ale tak samo można zwiedzić każde miasto na bilecie RT wybierając odpowiednie loty z przesiadką 15h zamiast 1h.

To jest tak jakbyś leciał LOTem na trasie WRO-GDN, a rozpisał to WRO-GDN (via WAW oczywiście) + GDN-WAW + WAW-WRO, gdzie do WAW dolecisz porannym lotem a do WRO polecisz wieczorem i trąbisz wszem i wobec, że znalazłeś multicity w ramach którego możesz zwiedzić jednocześnie Gdańsk i Warszawę.


Ostatnio edytowany przez kemot 28 Maj 2018 14:31, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Maj 2018 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Nikt nie tworzy "złudnego" wrażenia. Daty są podane, jeden dzień w NYC też jest ciekawą opcją.
Nie mam pojęcia o czym piszesz przy myleniu pojęć bo Twój ostatni wykład nt różnic w stopover i layover chyba wszyscy zapisaliśmy w odpowiedniej zakładce ;)

kemot napisał(a):
To jest tak jakbyś leciał LOTem na trasie WRO-GDN, a rozpisał to WRO-GDN (via WAW oczywiście) + GDN-WAW + WAW-WRO, gdzie do WAW dolecisz porannym lotem a do WRO polecisz wieczorem i trąbisz wszem i wobec, że znalazłeś multicity w ramach którego możesz zwiedzić jednocześnie Gdańsk i Warszawę.


W tym przypadku niestety nie masz racji.

Zrób proste ćwiczenie i wejdź na stronę UA:
1. Wyszukaj RT BUD-LAX-BUD np. w datach 23 VIII - 8 IX i podaj cenę.
2. Wyszukaj Multicity BUD-LAX-EWR-BUD w datach 23 VIII - 7 IX - 8 IX i podaj cenę.
3. Zjedz Snickersa ;)

Better?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Maj 2018 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
RT szukamy w terminie 23.08-07.09. a nie 23.08.-08.09., wklepałem na stronie UA i dostałem wynik 480$ więc wygrałeś o 5$ 8-)

P.S. Cieszę sięże mój poprzedni "wykład" na temat layovera nie poszedł na marne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 28 Maj 2018 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
No i pokazał Ci się lot przez EWR (o którym tu piszemy) czy może niepotrzebne dwie krótkie przesiadki przez IAD i IAH?
Hm?

EDIT: Tak myślałem, że nie, bo takowy w konfiguracji RT nie pokazuje się na stronie UA, przynajmniej nie w tych datach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Maj 2018 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
W istocie tego konkretnego routingu nie wypluło mi w tej cenie przy klasycznym RT ani na stronie UA ani u pośredników (dziwne ale OK posypuję głowę popiołem), natomiast w ramach ciekawostki mogę podać, że w ferworze poszukiwań znalazłem na dokładnie ten sam termin niemal identyczny routing, z taką tylko róznicą, że ostatni kilkunastogodzinny postój jest w Waszyngtonie a nie w Nowym Jorku (może komuś bardziej się spodoba bo czysto teoretycznie jest to ciekawsza opcja ze względu na to, że NYC sam w sobie jest dużo tańszy i łatwiej dostępny) i można taki bilet kupić w jednej i tej samej cenie zarówno jako 3-odcinkowe multicity (na stronie UA) lub jako zwykłe RT (u pośredników).

Image

Image

Do czego zmierzam od samego początku? Chodzi wyłącznie o to aby uświadomić ludzi iż tak atrakcyjna cena dla tego typu kombinacji występi tylko i wyłącznie dlatego, że niezależnie od tego jak sami sobie ją rozpiszemy, to jest to zwykłe RT. Jeżeli spróbujemy wrócić z EWR (lub w moim przykładzie z IAD) do BUD choćby o dzień później, a nie wątpię że znakomita większość osób zainteresowanych tą ofertą a nieświadomych pewnych mechanizmów, będzie tak próbowała to rozegrać żeby w EWR/IAD być dłużej niż 10-11h, to w życiu takiej ceny nie dostaniemy.

@JIK mam nadzieję, że wybaczysz tego całego offtopa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Maj 2018 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Od siebie dodam, że krajówka w UA to jest coś, czego nie życzylibyście nawet największemu wrogowi ;)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Maj 2018 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
Coś o tym wiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Maj 2018 20:36 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@kemot jak OT idzie w takim kierunku, to nie jest szkoda :D
Ciekawa dyskusja :P
PS.
Krajówka UA na krótkich trasach jest znośna, chyba że chodzi o jakiś long typu LAX-NYC ;)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Maj 2018 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
W moim przypadku było to ORD-ANC-ORD na B738 by United właśnie, raczej nie do przebicia i w istocie były to 2 najgorsze loty w moim życiu 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Maj 2018 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
kemot napisał(a):
Do czego zmierzam od samego początku? Chodzi wyłącznie o to aby uświadomić ludzi iż tak atrakcyjna cena dla tego typu kombinacji występi tylko i wyłącznie dlatego, że niezależnie od tego jak sami sobie ją rozpiszemy, to jest to zwykłe RT.


Sam piszesz, że jesteśmy na "poważnym forum lotniczym" dlatego osobiście nie wątpię, że jeśli ktoś zacznie szukać tego typu kombinacji to zauważy, że to nie jest stopover i wcale tak tego nie określiłem. Jednak w niektórych przypadkach kilkanaście godzin w NYC, zwłaszcza dla osób, które już tam były, może być interesującą opcją. Oczywiście w Waszyngtonie też.

kemot napisał(a):
Jeżeli spróbujemy wrócić z EWR (lub w moim przykładzie z IAD) do BUD choćby o dzień później, a nie wątpię że znakomita większość osób zainteresowanych tą ofertą a nieświadomych pewnych mechanizmów, będzie tak próbowała to rozegrać żeby w EWR/IAD być dłużej niż 10-11h, to w życiu takiej ceny nie dostaniemy.


Owszem, nie dostaniemy. Tak samo jak i wielu innych rzeczy co widać w systemie rezerwacyjnym. Nie zrozum mnie źle, ale z całym szacunkiem do Ciebie, bo inteligentny z Ciebie facet i do tego znasz się "na rzeczy" dużo bardziej niż chociażby ja - nie wiem po co "profesorski" ton w poprzednich (i nie tylko) wypowiedziach.

kemot napisał(a):
@JIK mam nadzieję, że wybaczysz tego całego offtopa ;)


Skoro offtop dotyczy też taryf UA (sorry @JIK) to jako, że od kilku miesięcy obsesyjnie poszukuję stosunkowo taniego lotu na Hawaje (dlatego sprawdzam też doloty do LAX lub SEA) a ostatnie okazje z różnych względów mnie ominęły, to interesujące jest jak UA praktycznie codziennie po 20:00 naszego czasu wrzuca na kilka godzin taryfę ważną do 24 czasu EDT na loty z AMS do HNL/KOA/LIH/OGG w terminie od 21 sierpnia do któregoś października. Dzieje się tak na pewno od miesiąca, może wcześniej też tak było, nie wiem. Bilety po 674 euro (więc szału nie ma biorąc pod uwagę doloty z PL ale obecnie nic tańszego nie ma z Europy na tym kierunku), na weekend taryfa ważna od piątku do niedzieli (po 695 euro) i czasami widać ją tylko na europejskiej wersji strony ale nie na amerykańskiej (dzisiaj akurat widać na jednej i drugiej). Kompletna ciekawostka ale sprawdzam codziennie wieczorem z nadzieją, że raz będzie jednak taniej :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Maj 2018 22:17 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Przeciętna krajówka w USA generalnie niczym szczególnym nie różni się od przeciętnego rejsu europejskiego... No może tym, że obsługa w USA w wielkiej trójce nie bawi się w kontrolowanie bagażu podręcznego, a u nas coraz więcej coraz bardziej szacownych linii to robi ;-) No i tym, że za oceanem pax wysokostatusowy ma ciągle całkiem sporą szansę polecieć w F (domestic) z wykupionym biletem w Y. W Europie można o tym generalnie zapomnieć, chyba że jest overbook.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group