Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Dojazd z/na lotnisko Chopina (WAW) ogólnie został opisany tutaj: dojazd-na-z-lotniska-chopina,1285,97115


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 160 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Gru 2012 10:38 

Rejestracja: 28 Kwi 2010
Posty: 12
Hej,
Wizzair poszedl po rozum do glowy i na czas swiat przeniosl loty z Mgłodlina do Chopina. Lece do Barcelony 27 grudnia o 6 rano, wiec musze sie jakos dostac w nocy na lotnisko.
Jade z Lublina, polskibus jeszcze wczoraj mial bilety na kurs nocny a dzis juz wyprzedane wiec szukam autobusow/busow/pociagow.
Znalazlem kilka, ten najpozniejszy autobus zatrzymuje sie tylko na stacji Warszawa Zachodnia (takie info maja na stronie: dojazd do WARSZAWA Zach. przystanek Komunikacji Prywatnej - Al.Jerozolimskie). Jest jakis sensowny dojazd w nocy z tego miejsca na lotnisko ? (nie znam Warszawy). Jesli nie to wybiore wczesniejszy bus ktory jedzie na Centralny, a tam to juz sobie jakos poradze.
Przy okazji, gdyby ktos chcial odstapic bilet na PB Lublin-Warszawa 26.12.2012 godz 21.50 to stawiam piwo
Albo gdyby ktos jechal w nocy z 26 na 27 z lubelskiego do Warszawy i chcial mnie zabrac, to stawiam dwa piwa!


Ostatnio edytowany przez michzak 26 Lip 2016 20:05, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 20 Gru 2012 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Nie sprawdze ci rozkladu bo pisze z telefonu. Sam mozesz to zrobic na stronie PKP ale z Zachodniej na Lotnisko Chopina jezdzi pociag Kolei Mazowieckich i SKM wiec jezeli rano jezdza to bedzie to najlepszy sposob zeby dostac sie na Lotnisko
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 20 Lut 2016 00:45, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Gru 2012 10:59 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Najlepiej kolejką:

Cytuj:
KM9
kier. WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA
16 min

4:14 WARSZAWA ZACHODNIA
pokaż wszystkie stacje
4:30 WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA (5. stacja)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Gru 2012 11:31 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 225
Kilometry: 327 480
niebieski
http://warszawa.jakdojade.pl/
Stronka może okazać sie przydatna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Gru 2012 09:33 

Rejestracja: 28 Kwi 2010
Posty: 12
Na stronie PKP wyszukalem polaczenie Zachodni - Lotnisko wlasnie ta kolejka. Ostatni jest o 23.09 a pierwszy o 4.14
Jesli sie spoznie i nie bedzie gdzie poczekac do 4, to wezme taksowke na lotnisko - tam przynajmniej sie przespie
Dzieki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Sty 2013 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2069
srebrny
Plan jest taki:
Wylądować punktualnie na Okęciu z Paryża francą o 11:50 (tylko podręczny), szybko do SKM na 12:05 na Dworzec Zachodni (12:21) i z Zachodniego 12:35 pociąg dalej w Polskę.

1.Zakładając, że mamy dużego farta jeśli chodzi o zdążenie wszędzie na ostatnią chwilę i bieganie nie stanowi dla nas problemu, jaka jest szansa zdążyć na tą SKM o 12:05 mając 15min? Pokonywał już ktoś biegiem tę trasę i ile ona zajmuje?
mod - tu przykład pokonania tej trasy tak na styk : http://www.fly4free.pl/forum/viewtopic. ... 04#p245304
2.Jeśli mogę prosić o jakąś mapkę (jak jest dostępna , bo nie znalazlem) lub opis w którym kierunku się udać do tej kolejki, żeby nie tracić czasu na szukanie piktogramów. Byłem tam kilka razy, ale nigdy nie sądziłem, że będę potrzebował skorzystać z tej kolejki w ekspresowym tempie, więc się nie rozglądałem szczególnie za tym.
3.Bilety 20-minutowe kupię w pociągu? Kartą, gotówką?
4.Jeśliby się nie udalo zdążyć, to ile mniej więcej kosztuje taxi na Zachodni, ile czasu jedzie i jaką korporację wybrać, żeby się nie naciąć?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Sty 2013 16:29 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Szanse marne, ale walcz.
Jak wyjdziesz przed terminal - goń w prawo. Miedzy starym terminalem a tym, co jest aktualnie budowany jest zejście do przystanku kolejki.
Bilety kupisz w SKM - karta, gotówka. Fizycznie w 5 minut obrocisz, ale sporo wiecej czasu zejdzie na przewozie autobusem z samolotu.
Taxi max 30 zł o ile nie zlapiesz się na tych bez licencji. Jeżeli chcesz bezpieczne taxi - od razu wyjdz przed terminal i nie reaguj na zaczepki. Będziesz widział tradycyjne taksówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Sty 2013 16:33 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
w 15min od wyladowania do skm? nie ma najmniejszych szans
jedynie jak wyladujesz wczesniej, to mozesz probowac. praktycznie to wychodzi ok 30min na szybko z podrecznym lowcostem
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Sty 2013 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2069
srebrny
Dzięki za informacje. Decyzje znów w ostatniej chwili podejmiemy :|
Taxi w poniedziałek w południe w 15min da radę na zachodni?
Późniejsze pociągi prawie 150zł droższe, więc musimy walczyć :twisted:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Sty 2013 17:10 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Taxi przy dobrych wiatrach dojedzie, ale wiedz, ze od momentu zatrzymania się samochodu do wejścia na peron znów minie Ci kilka minut.

mod- dalszą wymianę -już poza tytułowym tematem- kondensuję w 1 poscie
Maciek78 napisał(a):
Co to za pociąg?
horacy19 napisał(a):
Do Katowic i później jeszcze do Bielska-Białej.
Maciek78 napisał(a):
To może spróbuj PB do Krakowa o 14:30 (planowo dojazd 19:25) i albo o 19:20 zdążysz do BB albo o 21:30. Bilet do KRK 25 zł, do BB chyba 20.
horacy19 napisał(a):
Tak wiem, dzięki. Przeglądałem już wszystkie możliwe opcje chyba, ale problem w tym, że muszę być o 20 w Bielsku :(
Jest jeszcze opcja awaryjna do Krakowa z Warszawy Zachodniej o 13:00-15:59 w Krk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Maj 2013 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
hej, mam pytanko

będę się przesiadał z SKM na Wwa Wschodnia [8 minut na przesiadkę] bądź Wwa Zachodnia [5 minut na przesiadkę] do zwykłego PKP -- w zależności który kurs SKM złapię po wyjściu z samolotu / lotniska

pytanie brzmi, czy to jest wykonalne ? czy SKM podjeżdża na te same perony co PKP czy czeka mnie jakiś dłuższy spacer ?

z góry dzięki
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Maj 2013 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Podaj więcej szczegółów, bo 'zwykłe PKP' niewiele mówi. Na jaki pociąg będziesz się przesiadać? Jeżeli podasz konkretne godziny pociągów, którymi masz zamiar jechać, to postaram się przepowiedzieć ci, co cię czeka.

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Maj 2013 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
zdążysz - ale ja bym wybrał Zachodni
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Maj 2013 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
rw30

Jeśli nie będzie opóźnień to jest to wykonalne w palcem w nosie;) Taniej dojechać na Zachodni bo wystarczy bilet 20min, na Wschodni trzeba jednorazowy (ale tylko 1zł różnicy). Wnioskuję, że będziesz musiał zmienić peron skoro pominąłeś Centralny, gdyż albo przesiadasz się z pociągu lotniskowego jadącego przez Centralny na pociąg podmiejski albo z pociągu lotniskowego jadącego przez Śródmieście na dalekobieżny. W tych przypadkach na Wschodnim i Zachodnim prawie zawsze trzeba zmienić peron.
Pamiętaj o skomplikowanym sposobie kasowania biletów ZTM w pociągach KM oraz o ewentualnej dopłacie 10zł za wystawienie biletu w pociągu ICCC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Maj 2013 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
koncentrator napisał(a):
Podaj więcej szczegółów, bo 'zwykłe PKP' niewiele mówi. Na jaki pociąg będziesz się przesiadać? Jeżeli podasz konkretne godziny pociągów, którymi masz zamiar jechać, to postaram się przepowiedzieć ci, co cię czeka.

Pozdrawiam!


już Ci piszę:
Lot BCN - Wawa, 11:05 - 14:20, liczę że wyląduję trochę wcześniej i zdążę złapać..... ok, i właśnie się połapałem że wydawało mi się że ląduje jakoś po 13, a ląduję po 14, czyli przesiadka na Wschodnim już mi odpada

zatem kolejna opcja to ta przez Zachodnią:
wawa lotnisko 14:35- wawa zachodnia 14:50
i dalej
14:55 ---> Białystok

ale z tego co się zorientowałem [tu na forum] ile czasu potrzeba na wyjście z terminalu na stację SKM to i tak nie wiem czy zdążę na ten pociąg

więc kolejna opcja:
Lotnisko 15:50 - Wawa Wschodnia 16:22
i dalej
16:28 --->Białystok

ale tam już pewnie tłok w pociągu bo pewnie słoiki jadą, wolałbym ten wcześniejszy
no i teraz kolejne pytanie nie - wiem nawet czy ma sens kupować bilet na pociąg z góry, bo jak się spóźnię na jeden to czy będzie honorowany na tym pożniejszym ? pewnie nie
oba to TLK / pkp intercity

i co znaczy 'skomplikowany system kasowania biletów w SKM' ?

thx
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Maj 2013 22:17 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
SKM jezdzi chyba czesciej, tak co 15-20 min?
Moze przeoczasz ktores kursy ?
O ile 14:20 ladowanie - pociag 14.35 to malo prawdopodobne (ale - byc moze ...)
to potem juz nie musisz hazardowac zeby wsiasc do nastepnego pociagu do B-stoku
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Maj 2013 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
OK. A więc przy pierwszej opcji przyjedziesz na Zachodni na peron 2, a TLK odjeżdża z 4. Przejście zajmie ci minutę. Przy następnym pociągu na Wschodni przyjedziesz na 4, a odjeżdżasz z 5, więc to też jest chwila.
Niestety jak nie wiesz którym pociągiem chcesz jechać, to nie opłaca się kupować biletu na zapas, bo nie będzie on honorowany w następnym pociągu. Wtedy musiałbyś oddać bilet z potrąceniem 20% ceny. Ale z kolei przy pięciominutowej przesiadce nie zdążysz kupić biletu w kasie, a kierownik pociągu doliczy sobie 10 zł.
Sam musisz zdecydować co zrobić z tym fantem. Najlepiej będzie pojechać na Zachodni SKM np. o 15:05, tam sobie spokojnie kupić bilet i pojechać późniejszym TLK.
A co do ostatniego pytania, to chodzi o kasowanie biletów miejskich typu 20-minutowy, jednorazowy, dobowy itp. w pociągach Kolei Mazowieckich, w tych pociągach nie ma kasowników i trzeba je aktywować u kierownika pociągu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Maj 2013 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
z grubsza to będę się starał zdążyć na ten pierwszy pociąg, jak zdążę to dobrze, dopłacę 10 zyka ale nie chce mi się czekać kolejnej godziny dla tych 10 pln

a jak nie zdążę na pierwszą SKMkę to podjadę tą 15.05 i kupie bilet na stacji

dzięki za pomoc
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Maj 2013 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
rw30 napisał(a):
koncentrator napisał(a):
Podaj więcej szczegółów, bo 'zwykłe PKP' niewiele mówi. Na jaki pociąg będziesz się przesiadać? Jeżeli podasz konkretne godziny pociągów, którymi masz zamiar jechać, to postaram się przepowiedzieć ci, co cię czeka.

Pozdrawiam!



już Ci piszę:
Lot BCN - Wawa, 11:05 - 14:20, liczę że wyląduję trochę wcześniej i zdążę złapać..... ok, i właśnie się połapałem że wydawało mi się że ląduje jakoś po 13, a ląduję po 14, czyli przesiadka na Wschodnim już mi odpada

zatem kolejna opcja to ta przez Zachodnią:
wawa lotnisko 14:35- wawa zachodnia 14:50
i dalej
14:55 ---> Białystok

ale z tego co się zorientowałem [tu na forum] ile czasu potrzeba na wyjście z terminalu na stację SKM to i tak nie wiem czy zdążę na ten pociąg

więc kolejna opcja:
Lotnisko 15:50 - Wawa Wschodnia 16:22
i dalej
16:28 --->Białystok


podsumowanie:
dotknęliśmy płyty lotniska około 14.10 - 14.15, udało mi się zdążyć na SKMkę o 14.35 [przy czym końcówka trasy na stację kolejową to już biegem], a potem przesiadka na Zachodnim też się udała

cenne info dla niezorientowanych:
-bilety na SKM można kupić w pociągu [płatność monetami na pewno, nie pamiętam czy kartą można]
-bilety na kolej PKP [to chyba było TLK, ale nie jestem pewny, do sprawdzenia na rozkładzie PKP ] można kupić w pociągu kartą


jeszcze raz dzięki za pomoc
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Cze 2013 23:10 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 9
Jest tu może ktoś kto 8 czerwca po godz. 14:00 jedzie z Okęcia na Dworzec Zachodni? Oddałabym pod opiekę jednego znajomego ;)

Sprawdzam połączenia w internecie i mam pytanie czy Szybka Kolej Miejska i Koleje Mazowieckie odjeżdżają z tego samego przystanku na Okęciu? Po wyjściu z terminalu trzeba iść w prawo i w dół? Łatwo trafić? Na SKM i KM tylko bilety sie różnią? Na SKM można kupić w automacie w środku pociągu? A jak nie ma się monet to gdzie się kupuje bilet na SKM - w kiosku ruchu czy są tam jakieś kasy? I żeby się dostać na Dworzec Zachodni (autobusowy) to wg strony pkp.pl wysiada się na piątym przystanku "Warszawa Zachodnia", a jak się dostać z tej stacji na autobusowy Dworzec Zachodni? Czy to jest daleko i czy są jakieś oznaczenia? Po polsku czy jakieś uniwersalne?

Wg strony jakdojade.pl pokazują mi sie jakieś S2, S3 i KM9, to sa numery tych pociągow SKM i KM?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 160 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group