Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Wrz 2019 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2517
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
W tytułowej cenie: 18 listopada; 2, 9 grudnia; 9, 12 stycznia :roll:
Załącznik:
katowice.londyn78.png
katowice.londyn78.png [ 17.91 KiB | Obejrzany 2363 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 22 Wrz 2019 13:21 

Rejestracja: 29 Lis 2018
Posty: 13
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Wrz 2019 06:18 

Rejestracja: 24 Wrz 2019
Posty: 1
Niestety chyba nieaktualne...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Wrz 2019 09:49 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
szfarcjeger napisał(a):
W tytułowej cenie: 18 listopada; 2, 9 grudnia; 9, 12 stycznia :roll:

@kpr2877 Sprawdź pozostałe daty, grudzień i styczeń nadal aktualne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Wrz 2019 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Pany, jak to jest .... wyląduje o 8 tamtego czasu, wylot o 22. Od której do której realnie bede przebywał w Londynie?
Pewnie dojade przed 10tą do jakiego centrum?
A piszą, że wieczorami 4 godzinne korki i co? o 18stej trzeba się zbierac na lotnisko czyli realne max 8 godzin?
Tower Bridge, Big Ben, Pałac Królewski takie rzeczy by mnie interesowały. Już nie raz widzę takie jedniodniówki i ciekawi mnie realnyy czas w centrum





.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Wrz 2019 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
nawet 8h to jest mnóstwo czasu :D z dobrym planem zobaczysz sporo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Wrz 2019 22:37 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
@DonCorrado. Jest dokładnie tak jak piszesz. Z tą 10 to też optymistycznie, bo potrafią być duże kolejki do autobusów i czeka się na kolejny. Realnie przed 11 powinieneś być. Powrót podobnie. Duże miasto - korki, duże lotnisko - kolejki do security, więc nie ma co odkładać powrotu na ostatnią chwilę. Lepiej dokupić jakiś najtańszy nocleg i zostać na kolejny dzień, albo kupić powrót kolejnego dnia rano i nocować na lotnisku co też szałowe nie jest i trzeba się liczyć ze spaniem na podłodze.
Góra
 Profil Relacje PM off
DonCorrado lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 26 Wrz 2019 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2517
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Byłem już kilkanaście razy na jednodniówce w Londynie i szczerze polecam. Zawsze coś nowego się zobaczy/zje/wypije. Loty z Pyrzowic są lepsze czasowo, gdyż masz więcej czasu na miejscu. Leciałem dwa razy z Krakowa ale to bez sensu bo na miejscu tylko raptem kilka godzin zostaje ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez szfarcjeger, 26 Wrz 2019 21:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
DonCorrado lubi ten post.
DonCorrado uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 26 Wrz 2019 10:00 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
DonCorrado napisał(a):
Pany, jak to jest .... wyląduje o 8 tamtego czasu, wylot o 22. Od której do której realnie bede przebywał w Londynie?
Pewnie dojade przed 10tą do jakiego centrum?
A piszą, że wieczorami 4 godzinne korki i co? o 18stej trzeba się zbierac na lotnisko czyli realne max 8 godzin?
Tower Bridge, Big Ben, Pałac Królewski takie rzeczy by mnie interesowały. Już nie raz widzę takie jedniodniówki i ciekawi mnie realnyy czas w centrum
.


Czasu masz - wierz mi - sporo.
Te 8-10h to czas gdy przy intensywnym zwiedzaniu i tak już nie masz chęci na więcej :) Nogi zaczynają boleć więc ostatnią rzeczą podczas takiej jednodniówki jest myśl "szkoda, że lot nie jest kilka godzin później - pochodziłoby się jeszcze trochę :) "
Swoją drogą ja - a byłem około 10 razy - podczas jednodniówek weekendowych zawsze biorę bilet powrotny na pociąg wraz z metrem (ewentualnie bez metra gdy nie mam potrzeby przemieszczania się). Może nie jest to najtańsze ale wg standardów londyńskich w weekend jest cały dzień poza szczytem i summa summarum drogo nie wychodzi. Zaletą jest większa przewidywalność czasowa powrotu na lotnisko.
Dodatkowo gdy jest Was 3-4 można wybrać wersję grupową czyli za 3-4 osoby płacicie jak za 2 osoby.
Polecam
i chętnie bym się wybrał , ale żona ....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DonCorrado lubi ten post.
DonCorrado uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 26 Wrz 2019 12:13 

Rejestracja: 16 Cze 2018
Posty: 18
Loty: 1
Kilometry: 988
wlasnie za tydzien wybieramy sie w sobote na 1-dniowke. wylot z samego rana powrot poznym wieczorem. kto podpowie jak optymalnie sobie zorganizowac transfery i zwiedzanie, kolejnosc, transport itp .

To bedzie nasz 1 raz w Londynie.
czy kupic bilet na komunikacje zbiorowa wczesniej i czy jest taka "jednodniowka " na autobusy i metro ,
czy osobno sie kupuje,
czy jednorazowki. jak kolejnosc zwiedzania zeby w miare obskoczyc najwazniejsze zabytki.
oczywiscie ze swiadomoscia, ze to tylko kilka godzin i niewiele sie zobaczy.

z gory dzieki za pomoc .
moj mail: balesna@wp.pl


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Wrz 2019 23:45, edytowano w sumie 1 raz
L
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Wrz 2019 18:12 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@balesna - jest caly watek nt transportu LTN - Centrum, w ktorym jest mnostwo przydatnych informacji i mysle, ze wszyskie mozliwe warianty zostaly tam opisane. Plus jest bardzo przydatny Wikipost.

PS. Po co komu twoj e-mail?
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 26 Wrz 2019 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
szfarcjeger napisał(a):
Byłem juz kilkanaście razy na jednodniówce w Londynie i szczerze polecam. Zawsze coś nowego się zobaczy/zje/wypije. Loty z Pyrzowic są lepsze czasowo, gdyż masz więcej miejsca na miejscu. Lecialem dwa razy z Krakowa ale to bez sensu bo na miejscu tylko raptem kilka godzin zostaje ;)


Chodzi Ci konkretnie o Luton? Wg Ciebie jest to najlepsze lotnisko z okolic Londynu na jednodniowy wypad? Nie mam pojęcia czy któreś są ogólnie lepsze i gorsze jeżeli chodzi o podróżowanie do Londynu, rozwiń myśl proszę.

Piccolo napisał(a):
Te 8-10h to czas gdy przy intensywnym zwiedzaniu i tak już nie masz chęci na więcej Nogi zaczynają boleć więc ostatnią rzeczą podczas takiej jednodniówki jest myśl "szkoda, że lot nie jest kilka godzin później - pochodziłoby się jeszcze trochę "


Też bardzo lubię jednodniówki i wiem jak nogi na nich czasem same niosą :lol: Ale lepiej wiedzieć, czy realne jest 10 godzin, czy wyjdzie z tego 6 czystego łażenia. Przymierzałem się kiedyś, coś zacząłem temat czytać ale jest to kopalnia sugestii, chyba jest po prostu za dużo możliwości i kombinacji transportu Z i NA lotnisko w Londynie i stąd mętlik, już i tak się sporo dowiedziałem, najbardziej mnie ten powrót frapuje, zawsze wole dłużej godzine siedzieć na lotnisku niż nerwówka i na ostatnią chwilę, a jest temat dojadu i napisane, ze w Londynie dojazd na lotnisko 2 godziny, ale to Londyn i trzeba to pomnożyć raz dwa .... i robi się cztery godzin, dodając tak jak wspomniałem moją spokojną głowę, to jeszcze bym do tych czterech godzin swój zapac godzine - póltora dodał ... no i powrót 22 a wyjezdzal bym z centrum o 17:30 i co? Dojadę na 21sza, a jak się uda może i na 19sta .... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Wrz 2019 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2517
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Nie wypowiem się o wszystkich lotniskach, gdyż latam W6 z Pyrzowic (Luton) lub FR z Balic (Stansted). Masz do wyboru różne środki lokomocji, ja kupuję zwykle przejazd autobusem National Express ale na stronie EasyBus - są niższe ceny. Absolutnie nie powiem Ci, że będziesz miał na miejscu tego i tego dnia tyle godzin, albowiem to zależy od szeregu czynników. Raz samolot wylatywał opóźniony już z Pyrzowic z uwagi na mgłę w Londynie - nie zdążyłem na swój autobus do centrum, jechałem następnym kursem. Samoloty rano w Londynie lądują w kolejce i wszyscy idą potem długimi korytarzami do kontroli, im więcej ludzi wyprzedzisz, tym szybciej ją przejdziesz. Jeśli masz nowy paszport, możesz iść do bramki, z dowodem (ID) idziesz do urzędnika, a to kolejne minuty. Sam-szybciej, z kimś/rodziną/dziećmi-czekasz, więc wolniej. W ogóle ciężko jest przewidzieć ile czasu zajmie rano przejście przez kontrolę i szybka wizyta w wc, gdyż czasem kontrola idzie na bieżąco (tak miałem ostatnio w sobotę rano na Stansted, aż się zdziwiłem), a bywa i tak, że stoisz w długim ogonku ludzi... wg mnie nie do przewidzenia jest to co do minuty... Są zwolennicy przejazdu do centrum pociągiem, jest szybciej ale drożej, więc co kto woli. Jeśli lecisz na jednodniówkę, no to chyba z bagażem podręcznym ?! Według mnie przy powrocie 1,5-2h na lotnisku wcześniej wystarczy. Trzeba zatem zerknąć na godzinę odjazdu autobusu np. z Victoria, czas przejazdu i mniej więcej wybrać coś aby nie było na ostatnią chwilę. Za jednym razem i tak wszystkiego nie zobaczysz, zwiedzisz więc zależnie od godzin lotów wybierz sobie najwcześniejszy możliwy lot tam oraz najpoźniejszy powrót. W przypadku Gdańska chyba Luton-Gatwick, z Pyrzowic-Luton, a z innych trzeba sprawdzić... Ja polecam bo lubię takie możliwości jednodniówek w Londynie, Dortmundzie, Malmo, Eindhoven czy Sandefjord ale nie każdy musi się ze mną zgodzić...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DonCorrado lubi ten post.
DonCorrado uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 26 Wrz 2019 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Najprędzej w moim przypadku Balice lub Katowice, mam najbliżej, najlepiej Kraków. Dzięki za objaśnienie, przyznam, że nie wiedziałem, że w UK sa kontrole, nigdy się tym nie interesowałem, myślałem, ze to samo co wszędzie, wysiadka z samolotu i na miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Wrz 2019 22:49 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
UK nie jest w Schengen - stad kontrole, ale jak wezmiesz paszport to praktycznie zero kolejek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Paź 2019 11:51 

Rejestracja: 16 Cze 2018
Posty: 18
Loty: 1
Kilometry: 988
mam jeszcze pytanie. czy można kupić na lotnisku LUTON jakąś karte przejazdową ale na komunikację na jeden dzien na wszystko- łącznie z transferem na lotnisko, żeby opłacić jeden bilet jednodniówka na wszystko, a nie kupować wszystko osobno , transfer, autobus, metro, pociąg? Jest coś takiego jak jednodniówka- jeden bilet na całość łącznie z transferem do londynu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Paź 2019 12:17 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Można. Na forum w dziale z dojazdami z/do Luton masz opisane dość dokładnie - lotnisko-londyn-luton-miasto,1273,247

Pociągiem http://ojp.nationalrail.co.uk/service/t ... w/1715/dep
bilety Super off Peak Day Travelcard (taki jest w weekendy najtańszy bo w tygodniu drożej wyjdzie) obejmuje dojazd z lotniska na stację kolejową busem (kilka minut) potem pociąg do St Pancras (ja tak zwykle wybieram), metro cały dzień, powrót z St Pancras koleją i bus na lotnisko.
Dodatkowo gdy jest Was więcej to Group Save.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Paź 2019 12:18 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@balesna mozesz kupic bilet na pociag w dwie strony wraz z travelcard na wszystkie strefy (obowiazuje na metro, autobus, dlr). Jezeli bedziesz w weekend koszt to ok. 20 funtów, przy 3 osobach doroslych spada do ok. 13, dziecko stala stawka 2 funty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: mariusz198787 oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group