Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Lip 2017 23:00 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Planując podróż po Nepalu nie zastanawiałem się nad poruszaniem się samolotami, tym bardziej, że generalnie lubię tanie lokalne środki transportu, a pobieżna analiza cen lokalnych połączeń lotniczych w Nepalu dawała kwoty przekraczające 100 USD OW.

Aż tu natknąłem się w innym wątku na wpis @OSK i teraz poważnie zastanawiam się nad przelotem na trasie Kathmandu-Pokhara. 25 minut lotu za $80 jest ciekawą alternatywą dla wielogodzinnej jazdy autobusem (być może z "atrakcjami").

To teoria... a teraz jak wszystko wygląda w praktyce? Miał ktoś z czytających przyjemność latania na trasie KTM-PKR, w szczególności linią Simrik Airlines? Jak często zdarzają się opóźnienia, odwołania, problemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 07 Lip 2017 23:12 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Sam szukałem jakiegokolwiek info na forum przed lotem ale nic nie znalazłem. Postanowiłem zaryzykować i nie żałuję.
Większość ludzi rekomenduje linie Yeti albo Buddha ale jak dla mnie niczym się one nie różnią, a cena w Simrik na mój termin była po prostu najkorzystniejsza. Miałem dodatkowe atrakcje, które zafundował mi FlyDubai gdzie po przylocie do KTM okazało się,że mój bagaż bedzie na nastepny dzień o 9.00 rano, czyli po odlocie Simrika do PKR... Na lotnisku udało się bez problemu przebókowac za darmo na kolejny lot, ten przebiegł bez problemu i w ten sam dzień ruszyłem na ABC :D

Opóźnienia mają wszystkie lokalne połączenia - jesli pogoda jest zła. Bierz poranny wylot, im później tym większe ryzyko załamania pogody.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Lip 2017 23:58 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Dzięki za informacje. No właśnie o tym najwcześniejszym locie myślałem, bo daje najwięcej możliwości:) Nawet mógłbym całą papierologię trekingową załatwić w Pokharze, zamiast w Kathmandu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Lip 2017 00:10 

Rejestracja: 17 Sty 2017
Posty: 27
Podróż autobusem może być męcząca. Trzeba sobie liczyć nawet 10h (tyle jechałem turystycznym autobusem). Wyjazd z Kathmandu był strasznie zakorkowany (przez to, że ciężarówki i autobusy miały problem z wymijaniem się na zakrętach), na dodatek drogę zatorowało nam osuwisko. Na całe szczęście koparki akurat kończyły przekopywać przejazd więc straciliśmy na to tylko ~40min.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Lip 2017 00:45 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
@tymeq1 dlatego też wspomniałem o możliwych "atrakcjach" ;) Już tyle naczytałem się o korkach, strajkach, blokadach i innych niekoniecznie przyjemnych doświadczeniach na tej trasie, że mnie - miłośnikowi jeżdżenia 3. klasą w tajskich kolejach, powoli otwiera się portfel na ten, jakby nie było, dużo wyższy wydatek związany z przelotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Lip 2017 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Sam próbowałem znaleźć tańszy lot I się nie udało, więc lepiej sprawdzić czy jest taka możliwość, w końcu pojechaliśmy busem a wracaliśmy autobusem lokalnym i było tanio,szybko i bez problemów i bez czekania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Lip 2017 18:18 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Ja chyba jednak zdecyduję się na samolot (myślę, że mniej niż $80 już nie znajdę), TIMS i ACAP załatwię tym samym w Pokharze, a do Kathmandu wrócę autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Mar 2019 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 22
A możecie napisać jak często autobusy jeżdżą do Pokhary? Chodzi mi o info czy jest jeden dziennie czy np co 3 h?
Dzieki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Mar 2019 15:52 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
z tego co pamietam, to albo wczesnie rano jest sporo kursow (7 am), albo ze dwa nocne. nie jezdza w ciagu dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Mar 2019 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
autobusy jeżdżą ciągle do Pokhary od wczesnych godzin do ok.3 po południu, wystarczy przyjść na dworzec Gongabu, a właściwie na na główną ulicę tzw. ring i będziesz słyszał okrzyki nawołujące do jazdy do Pokhary od ok. 500 rupii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group