Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Sty 2015 15:10 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 88
Czy świat oszalał?: Mayday (Mayday, Mayday)
FILM DOKUMENTALNY Wielka Brytania 2012 od 12 lat
W skrócie: Kulisy działalności linii Ryanair. Z powodu obniżenia kosztów władze firmy zmuszają pracowników do łamania procedur bezpieczeństwa.


poniedziałek, 19 stycznia 22:50 TVP 2

Opis:
Szokujący dokument ukazujący ogromną skalę nieprawidłowości i zaniedbań, do których dochodzi w jednej z najtańszych linii lotniczych, irlandzkiej Ryanair. Z powodu drastycznego obniżenia kosztów, które ma zapewnić najniższe ceny biletów, władze firmy zmuszają swoich pracowników do łamania podstawowych procedur bezpieczeństwa. W filmie wypowiadają się piloci Ryanair, którzy pokazują prawdziwe oblicze popularnego przewoźnika. Okazuje się, że standardowym zwyczajem jest start maszyny bez wymaganej ilości paliwa na dany lot. W firmie powszechny jest też mobbing. Pracownicy są zastraszani i w ostatniej chwili dowiadują się m.in. o urlopach czy zmianie bazy noclegowej, a za szkolenia płacą z własnej kieszeni. Złe warunki pracy przekładają się na fatalną atmosferę w kokpicie. Ponadto brak ubezpieczenia zdrowotnego sprawia, że za sterami często zasiadają piloci, którzy powinni iść na zwolnienie, ale w obawie przed stratą wynagrodzenia, decydują się na lot. Zdaniem rozmówców Ryanair balansuje na krawędzi ryzyka. Jeśli nic się nie zmieni, naprawdę może dojść do tragedii.
Góra
 Profil Relacje PM off
Oratosia uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 18 Sty 2015 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
OMG, dzięki za info, ale nie wiem czy chcę to oglądać :D chyba sobie nagram, a włączę dopiero jak odbębnię wszystkie zaplanowane loty ryanairem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Sty 2015 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Gdyby ktoś chciał z ang napisami:

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Sty 2015 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Cytuj:
FILM DOKUMENTALNY Wielka Brytania 2012
Długo TVP zbierała pieniądze :P Gdyby faktycznie problem był taki "szokujący", "olbrzymi" i "drastyczny" to raczej do tego czasu wymierzona zostałaby adekwatna kara przewoźnikowi?
Cytuj:
Zdaniem rozmówców Ryanair balansuje na krawędzi ryzyka. Jeśli nic się nie zmieni, naprawdę może dojść do tragedii.
Zakładając, że zarzuty były prawdziwe to chyba się coś zmieniło...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Sty 2015 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Z tego co pamiętam, UE zrobiła regulację w tym zakresie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Sty 2015 20:31 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Mayday
(Mayday, Mayday) 55 min, Film dokumentalny, Wielka Brytania 2012
poniedziałek, 19 stycznia 22:50 | TVP 2
powtórka: wtorek, 20 styczeń 04:30 | TVP 2

Gdy w styczniu 2013 roku Ryanair otworzył pierwszą bazę na terenie Holandii, zapanowała radość z powodu większej dostępności tanich lotów i perspektywy na zwiększony ruch turystyczny. Twórcy filmu postanowili przypomnieć o pewnych praktykach Ryanaira, które mogą mieć poważny wpływ na bezpieczeństwo lotów. W dokumencie wypowiedzi kontrolerów lotów oraz byłych i obecnych pilotów Ryanaira.
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Sty 2015 20:37 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
tak, ale nie wszyscy pamietaja o tym, a moze ktos chetnie pooglada dzisiaj :)
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Sty 2015 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
gdyby ktoś chciał stracić czas na oglądanie tego filmu a jednak się trochę wahał to niech się chwilę zastanowi ile ludzi rocznie wozi ryanair, ile ma samolotów i ile tych domniemanych katastrof się powinno wydarzyć, według co w tym programie powiedzą.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 19 Sty 2015 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
i niech zajrzą w statystyki - z tego co pamiętam to do tej pory jeden wypadek i 2 osoby ranne

z tym że ten "wypadek" to frazeologia lotnicza

pewnie że było iles tam incydentów, ale która linia ich nie ma?
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Sty 2015 22:57 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 106
Loty: 10
Kilometry: 5 872
Na pewno 4You Airlines :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Sty 2015 00:40 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
I co myślicie o programie, który przed chwilą wyemitowała Telewizja Polska?
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Sty 2015 00:50 

Tragiczny dokument. Jakim cudem to 'cuś' wygrało jakieś nagrody?! Skupili się na tym paliwie i 'biednych' pilotach ale jakoś nie powiedzieli ile ci 'biedni' zarabiają. Na bank tak mało, że ktoś im pistolet do głowy przystawia żeby pracowali :twisted: Ja wiem, te sto tysięcy euro to grosze w porównaniu do KLM. Słabizna.
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Sty 2015 00:53 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 129
w Polsce protestują pod ziemią, a na Zachodzie nad ziemią... :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Sty 2015 00:59 

Coś jest na rzeczy :D Ale żeby nie pójść w stronę polskiej 'polityki węglowej', to równie tendencyjny reportaż można by zrobić o tym jak to Ryanair jest wspaniały i zrewolucjonizował transport lotniczy i 'teraz każdy może latać'. Myślałem, że to będzie siakiś fajny dokument. Niestety TVP kupiła znowu badziew.


Ostatnio edytowany przez luziczek, 20 Sty 2015 15:59, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Sty 2015 01:08 

Rejestracja: 08 Sie 2010
Posty: 40
Wierzę pilotom którzy się wypowiadali w materiale. Oby te oszczędności nie zaskutkowały tragedią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Sty 2015 01:14 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Zebrali z całej linii lotniczej kilku maruderów i stworzyli gniota, oczerniającego na siłę ten genialny biznesowy projekt.

1. Ostatnio jak sprawdzałem, nikt nikogo nie zmusza do pracy. Ja wiem, że w dzisiejszej Europie zasady naszej cywilizacji już nie obowiązują, świat stoi na głowie a o dobrowolnej pracy można się wypowiadać tak, jakby się było zamkniętym w Oświęcimiu. Ale jednak są jakieś granice: jeśli gość obawia się o swoje życie, nie starcza mu do 1-go, jest zestresowany i poddany mobbingowi, to trzeba się po prostu zwolnić. Jeśli dochodzi do łamania prawa to zebrać dowody (w dobie wszechobecnej miniaturowej elektroniki to formalność) i iść do sądu.

Tymczasem linie prężnie się rozwijają i wykonują codziennie setki połączeń.

2. Nie jestem profesjonalistą- i jestem ciekaw ich opinii- ale zdroworozsądkowo, póki co, żaden samolot Ryanair nie miał kłopotów z powodu braku paliwa. To, że pilotów monitoruje się także pod względem tego, na ile ekonomicznie potrafią lecieć, to chyba nic złego. Kierowcy zawodowi też są z tego rozliczani. Znów- jeśli nie podobają się wymagania w pracy, nikt pracować nie każe.

3. Nikt oczywiście nie zestawił narzekania torturowanych pod przymusem załóg z tym, ile zyskali europejscy konsumenci dzięki temu, że loty stały się wreszcie dostępne dla de facto każdego. Do tego niebagatelny impuls konkurencyjny dla linii tradycyjnych, którym skończyło się Eldorado.
Ale to znak czasów- gdyby obecne stosunki polityczno-gospodarcze panowały w Europie 120 lat temu, to samochodu byśmy nie ujrzeli na oczy; projekt zostałby zakrzyczany przez dorożkarzy, jako odbierający pracę, nieetyczny i nieekonomiczny.

PS
Nigdy w życiu nie leciałem Ryanairem
PS #2
Znam osobiście stewardessę z Ryanaira. Bardzo zadowolona z pracy, warunków i możliwości jakie się przed Nią otworzyły.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 20 Sty 2015 02:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Mnie najbardziej podobała się, powtórzona zresztą kilkukrotnie, teza, że niskie ceny biletów wprost przekładają się na bardzo słabe wynagrodzenie pilotów. Jeden z wypowiadających się pilotów stwierdził wręcz, że to jest wyzysk. Czujecie się winni słabej sytuacji materialnej pilotów Ryanaira?
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Sty 2015 09:06 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Teraz trzeba pytać ;-)

- Panie Kapitanie, w której lidze paliwowej Pan chodzi, zielonej, czy czerwonej?
- Zielonej.
- A to polecę następnym ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Sty 2015 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1552
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
scomin napisał(a):
Długo TVP zbierała pieniądze :P
Ustawa nakłada na TVP obowiązek emisji audycji europejskich wytworzonych przez producentów niezależnych i to wytworzonych w okresie 5 lat przed emisją, więc tym razem padło na dokument o Ryanairze. No cóż może następnym razem będzie Wizzair:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Sty 2015 10:50 

Rejestracja: 08 Sie 2010
Posty: 40
Cytuj:
1. Ostatnio jak sprawdzałem, nikt nikogo nie zmusza do pracy. Ja wiem, że w dzisiejszej Europie zasady naszej cywilizacji już nie obowiązują, świat stoi na głowie a o dobrowolnej pracy można się wypowiadać tak, jakby się było zamkniętym w Oświęcimiu. Ale jednak są jakieś granice: jeśli gość obawia się o swoje życie, nie starcza mu do 1-go, jest zestresowany i poddany mobbingowi, to trzeba się po prostu zwolnić. Jeśli dochodzi do łamania prawa to zebrać dowody (w dobie wszechobecnej miniaturowej elektroniki to formalność) i iść do sądu.

Tymczasem linie prężnie się rozwijają i wykonują codziennie setki połączeń.

2. Nie jestem profesjonalistą- i jestem ciekaw ich opinii- ale zdroworozsądkowo, póki co, żaden samolot Ryanair nie miał kłopotów z powodu braku paliwa. To, że pilotów monitoruje się także pod względem tego, na ile ekonomicznie potrafią lecieć, to chyba nic złego. Kierowcy zawodowi też są z tego rozliczani. Znów- jeśli nie podobają się wymagania w pracy, nikt pracować nie każe.

3. Nikt oczywiście nie zestawił narzekania torturowanych pod przymusem załóg z tym, ile zyskali europejscy konsumenci dzięki temu, że loty stały się wreszcie dostępne dla de facto każdego. Do tego niebagatelny impuls konkurencyjny dla linii tradycyjnych, którym skończyło się Eldorado.


1. Oczywiście, że nikt nikogo nie zmusza na siłę do pracy. Jednak będąc na miejscu pilota wiesz, że jak kilka razy nie polecisz to mogą dać ci mniej lotów w przyszłości, przeniosą cię do bazy w innym kraju z dala od rodziny, w końcu nie dostaniesz pieniędzy i nie będziesz miał z czego zapłacić za kredyt wzięty na szkolenie itp. Ostatecznie skutkuje to tym, że pilot poleci mimo, że jest chory, niewyspany itp. Pasażer nie odczuje, że pilot ma mniejszą zdolność koncentracji dopóki coś się nie wydarzy.
2. Jeżeli oglądałeś ten dokument to podanych było kilka przypadków kiedy piloci Ryanair wzywali Mayday prosząc o lądowanie w trybie awaryjnym poza kolejnością z powodu braku paliwa. 1000 razy się uda, a co jeżeli za 1001 pas będzie zajęty albo taki Ryanair zajmie miejsce samolotowi który naprawdę ma problemy? Różnica między zawodowym kierowcą, a pilotem jest taka, że jak pierwszemu zabraknie paliwa w trasie to PKS zatrzyma się na poboczu i najwyżej kierowca nasłucha się wk**nych pasażerów.
3. Większa konkurencja i niższe ceny dla pasażerów to niewątpliwie ważne kwestie. Uważam jednak, że niższe ceny absolutnie nie mogą być osiągane kosztem bezpieczeństwa. Niech będzie dodatkowa opłata za jedzenie, bagaż, nawet niech będzie opłata za skorzystanie z toalety pokładowej ale niech tankują tyle ile trzeba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group