Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Prosimy o posty przemyślane i z poprawną pisownią.


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 11 Sty 2020 11:48 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
I temat mozna zamknac.
Góra
 Profil Relacje PM off
pemat lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#182 PostWysłany: 11 Sty 2020 11:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
To wszystko pokazuje jak bardzo rządy państw mogą kłamać - póki wydaje im się, że może nikt ma dowodów na ich winę. Pojawią się dowody, to dopiero ewentualnie się przyznamy. Punkty reputacji - minus milion. Najgorszy PR dla własnego państwa jaki mogli zrobić. Cała ta sytuacja jest niezwykle smutna, frustrująca i wkurzająca, bo w imię politycznych gierek po raz kolejny zginęli niewinni ludzie :cry:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#183 PostWysłany: 11 Sty 2020 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Mnie zmartwiło słowo "nieintencjonalne" To znaczy co, a wystrzelę sobie rakietę zobaczymy co się stanie?
Sugeruje to kompletny brak jakichkolwiek środków nadzoru.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 11 Sty 2020 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Unintentionally znaczy po prostu nieumyślne.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#185 PostWysłany: 11 Sty 2020 12:42 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Ja do końca przekonany byłem, że powodem katastrofy był ten kluczyk w silnik wrzucony, o którym jedna z osób się rozpisywała.
Góra
 Profil Relacje PM off
snooka lubi ten post.
 
      
#186 PostWysłany: 11 Sty 2020 12:56 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Ta osoba potem jako pierwsza napisala ze to rakieta nieumyslna post #75
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 11 Sty 2020 13:21 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
brzemia napisał(a):
Najprostsze wyjasnienia sa najlepsze.


Cóż, nadal nie wiem czy najprostsze, ale miałeś rację. Kajam się.

becek napisał(a):
czyli dobrze widziałem...


Still nope. Popatrz na te zdjęcia, serio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 11 Sty 2020 13:22 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1483
złoty
Kashpir napisał(a):
Punkty reputacji - minus milion. Najgorszy PR dla własnego państwa jaki mogli zrobić.


Mam wrażenie, że akurat tym relatywnie szybkim przyznaniem się Iran raczej zyskał niż stracił na reputacji. Gdyby brnęli w zaprzeczanie faktom, byłoby dla ich wiarygodności znacznie gorzej. Wystarczy zestawić to z zestrzeleniem przez Rosjan MH17, gdzie Rosjanie stworzyli potężną machinę fake newsów i wymyślanych na siłę alternatywnych wersji, żeby tylko na siłę zaprzeczać swojej odpowiedzialności, która od początku wyglądała na dość oczywistą, a w miarę śledztwa pojawiały się kolejne wskazujące na nią dowody.
Irańczycy będą teraz próbowali przerzucić moralną odpowiedzialność na Amerykanów, i tu trudno im odmówić pewnego stopnia wiarygodności, bo to Amerykanie doprowadzili do sytuacji, w której obrona przeciwlotnicza siedziała 24h na dobę z palcami na przycisku z nerwami napiętymi jak postronki.
Góra
 Profil Relacje PM off
miszczu1987 lubi ten post.
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#189 PostWysłany: 11 Sty 2020 13:27 

meczko napisał(a):
................... bo to Amerykanie doprowadzili do sytuacji, w której obrona przeciwlotnicza siedziała 24h na dobę z palcami na przycisku z nerwami napiętymi jak postronki.


Ja bym zamknął jednak ten temat

170 zostało zabitych, ale klepię w klawiaturę bzdety w stylu...."zachowali się honorowo, przeprosili"

Łaski żadnej nie zrobili, generalnie im tylko chodzi o mniejsze sankcje i mniejszą międzynarodową izolację...by sprzedawać ropę czy gaz


Ostatnio edytowany przez Abcn 12 Sty 2020 14:36, edytowano w sumie 2 razy
Cytat
Góra
 PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#190 PostWysłany: 11 Sty 2020 13:43 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 314
niebieski
Podsumowując. Jakby ktoś chciał obliczyć prawdopodobieństwo takiego wydarzenia że cywilny samolot (3 letni, 2 dni po przeglądzie technicznym) spadł akurat kilka godzin po działaniach militarnych to wiedziałby że jest to prawie nierealne i niemożliwe.

Wydaje mi się, że wystąpienie Trumpa, którego ego jest tak wysokie, że po ataku na amerykańskie bazy chciałby się zemścić a nic nie zrobił dawało do myślenia.

Iran po prostu nie miał innego wyjścia niż się przyznać do błędu. Amerykanie mając dowody (a na pewno mieli!) mieliby potem pretekst, aby pokazać IRAN jako kraj oszustów (czytaj terrorystów) i mieć pretekst do ataku. Wtedy nikt nie współczułby Irańczykom. Tak przyznali się do błędu i nieumyślnego zestrzelenia, a potem ciężej byłoby im taki scenariusz "utrzymać". Iran od razu zdawał sobie sprawę ze swojego błędu, a mimo kilka dni zaprzeczali temu. Widocznie także kalkulowali na ile są szanse, że to nie wyjdzie.

Niestety, zginęli niewinni ludzie. Ale zawsze giną. Bo czy to cywile, czy wojskowi to oni są tylko pionkami w rękach dyktatorów / prezydentów, którzy podejmują swoje egoistyczne, biznesowe decyzje za swoich eleganckich biurek w imię religii, wolności...
_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#191 PostWysłany: 11 Sty 2020 13:52 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1483
złoty
Ależ ja się zgadzam z obydwoma powyższymi postami. To jest oczywiste, że decyzja Iranu o przyznaniu się wynika z kalkulacji, jak też oczywiste jest to, że ważnym czynnikiem tej kalkulacji są czynniki reputacyjne. I nie, nie jestem za tym, żeby skwitować śmierć niewinnych ludzi "zachowali się honorowo, bo przeprosili". Chciałem tylko zwrócić uwagę, że przyznając się Iran ponosi mniejsze koszty reputacyjne (wiem, paskudnie to brzmi...) niż gdyby wzorem rosyjskim brnęli w dalsze łgarstwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 11 Sty 2020 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2633
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
QbaqBA napisał(a):

becek napisał(a):
czyli dobrze widziałem...


Still nope. Popatrz na te zdjęcia, serio.


Był też film na którym Irańczycy krótko po katastrofie, wśród palących się jeszcze szczątków, szukają ciał ludzi i podnoszą części samolotu. Jedna z nich była poszatkowana jak części z MH17 - ten film opublikowano na forum lotnictwo.net na którym sam się udzielasz. Może gdybyś był na bieżąco, to nie twierdziłbyś, że powinniśmy iść do okulisty...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 11 Sty 2020 15:40 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3529
srebrny
Cytuj:
"Gdy samolot został błędnie uznany za wrogi cel i w okolicznościach niezamierzonego błędu ludzkiego maszyna została strącona rakietą krótkiego zasięgu" - dodał Hadżizadeh.

Dodał, że samolot został wzięty za pocisk i operator, mając 10 sekund na powzięcie decyzji, otworzył ogień bez możliwości potwierdzenia rozkazu.



to niezle maja te systemy, lub wyszkolenie, jesli nie odrozniaja jetlinera od pocisku

ale ze nie zamkneli przestrzeni dla cywilnych samolotow i walili rakietami, oczekujac odwetu, to juz niewytlumaczalne.


e: w takiej sytuacji mogli tez strzelic w Turkisha albo Qatara, ktore startowaly wczesniej...

https://www.flightradar24.com/blog/ukra ... om-tehran/
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#194 PostWysłany: 11 Sty 2020 15:56 

Ale wtedy trzeba, by podważyć "Unintentionally znaczy po prostu nieumyślne"

Z tego co widzę tamci latają AIrbusami, a tu mają problem z USA i zestrzelono Boeinga
Góra
 PM off  
      
#195 PostWysłany: 11 Sty 2020 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2633
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@gorny77
Aż tak bym się nie rozpędzał...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 11 Sty 2020 16:12 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 332
Qatar też leciał Boeingiem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 11 Sty 2020 16:15 

Kod:
Samolot został wzięty za pocisk i operator mając 10 sekund na podjęcie decyzji, otworzył ogień bez możliwości potwierdzenia rozkazu


Nadlatująca rakieta wroga nie wznosi się nad pozycjami atakowanymi
Góra
 PM off  
      
#198 PostWysłany: 11 Sty 2020 16:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
Anonymous napisał(a):
Nadlatująca rakieta wroga nie wznosi się nad pozycjami atakowanymi

A co, uderza od spodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 11 Sty 2020 16:39 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 145
Jeśli to stała trasa samolotów pasażerskich to musiał być nawalony, żeby wziąść go za pocisk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 11 Sty 2020 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
Dajcie już spokój. Zginęli ludzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group