Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Katar w Korei
#1 PostWysłany: 19 Lut 2017 18:01 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 13
Czemu Katar? Bo dwa dni przed wyjazdem rozłożyło mnie przeziębienie, ból zatok, mocny katar, brak smaku i węchu oraz nasilający się ból gardła.
Miałem wątpliwości przed lotem, ale się zdecydowałem, teraz siedzę w Hotelu i opisuje pierwszy dzień wyprawy do Korei Południowej.
Relacja a właściwie to będzie bardziej foto-relacja będzie live, jakość zdjęć będzie się bardzo różniła bo używam lustrzanki, GoPro oraz iPhone, na koniec postaram się złożyć jakiś fajny film który tutaj tez wrzucę.
Cały koszt wyjazdu podam na sam koniec, ale zaznaczam ze nie jest to bardzo budżetowa podróż.
A wiec zaczynajmy!
Wylot z Warszawy polskimi liniami LOT rejs nr LO097 o 15:35 czasu lokalnego, maszyna Boeing 787 Dreamliner o numerach SP-LRD
Image

Po kilkudziesięciu minutach od startu załoga przechodzi po pokładzie rozdając przekąski oraz napoje, do wyboru: woda, soki, wino białe i czerwone, piwo i napoje gazowane oraz orzeszki albo żelki, mój wybór: orzeszki oraz czerwone wino, smak wina pozostaje mi obcy ze względu na przeziębienie i brak smaku i węchu
Image

Podglad trasy lotu:
Lot z Warszawy do Seulu ICN trwa około 9h40min, 787 leci na wysokości 11887metrow z prędkością okolo 946km/h
ImageImage

Czas na obiad, do wyboru kurczak lub wieprzowina, mój wybór to opcja numer 2, zestaw zawierał dobrze zrobione kawałki wieprzowiny z chińskim makaronem, szpinakiem(prawdopodobnie to był szpinak bo tak jak mówiłem nie czuje smaków), jakaś sałatka z małymi kawałkami bekonu, do tego bułeczka, masło,plasterek szynki, sera i na deser ciastko oraz małe piwo(do wyboru wino, woda, soki itd)Image

Rozrywka na pokładzie:
ImageImage

Myślałem ze będą trochę lepsze tytuły, ale Kiler uratował sytuacje:)
Około 2 godzin przed lądowaniem dostaliśmy śniadanie, ale niestety, nie mam zdjęcia bo byłem tak zaspany ze zapomniałem zrobić(z tego co pamietam był jakiś omlet, pieczarki, owoce i napoje do wyboru)
Polski Dreamliner w otoczeniu większych braci
Image

Jedno zdjęcie terminala
Image

Lotnisk Incheon w Seulu jest OGROMNE! Nie spodziewałem się takich rozmiarów lotniska szczerze mówiąc.
Z lotniska do Centrum (na stacje Seoul station) dojechaliśmy Arexem(9500Wonów/za dwie osoby), zdjęć brak, ze względu na wygrywające ze mną zmęczenie.
Bilet jednorazowy:
Image

I karta t-monet na przejazdy komunikacja:
Image

Pierwsze zetknięcie z Seulem
Image

Wejście do metra:
Image

Image

Drobne zakupy:
To polecam
Image
Image
Image
Image

Tego nie kupujcie!
Image
Image

Oraz wieczorne już wyjście na kolacje uliczna:
Image
Image
Image
Image

I wieczorny spacer
Image
Image
Image
Na dziś koniec, jutro druga cześć mojego 4 dniowego pobytu w Seulu.
Pozdrawiam


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Katar w Korei
#2 PostWysłany: 19 Lut 2017 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Jak jestes ubezpieczony, to polecam skoczyc do lekarza - Koreańczycy mają jakieś turbolekarstwa na katar, przejdzie Ci w kilka godzin :D
Moi koledzy z Samsunga kilka razy skorzystali podczas podróży służbowych. Lot + praca po kilkanaście h dziennie + wieczorne picie w karaokebarach z przełożonymi = szybki sposób na przeziębienie. Jednak to co mają w aptekach - stawia na nogi od razu :)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katar w Korei
#3 PostWysłany: 19 Lut 2017 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ze zdjec widze, ze byla kolejka do kontroli paszportowej, dlugo stales?
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katar w Korei
#4 PostWysłany: 19 Lut 2017 23:40 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 13
apadlo napisał(a):
Jak jestes ubezpieczony, to polecam skoczyc do lekarza - Koreańczycy mają jakieś turbolekarstwa na katar, przejdzie Ci w kilka godzin :D
Moi koledzy z Samsunga kilka razy skorzystali podczas podróży służbowych. Lot + praca po kilkanaście h dziennie + wieczorne picie w karaokebarach z przełożonymi = szybki sposób na przeziębienie. Jednak to co mają w aptekach - stawia na nogi od razu :)

Mnie stawia na nogi co innego, wczoraj(czasu lokalnego) zjadłem na ulicy jakiegoś kurczaka z tak ostrym sosem, ze w prawdzie łzy leciały mi z 10 minut, to katar juz przeszedł. Jeszcze tylko gdybym odzyskał smak i węch to byłoby super;)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katar w Korei
#5 PostWysłany: 19 Lut 2017 23:42 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 13
Aga_podrozniczka napisał(a):
Ze zdjec widze, ze byla kolejka do kontroli paszportowej, dlugo stales?

Do kontroli czekaliśmy z 15 minut, ale moim zdaniem dosyć sprawnie to idzie;)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group