Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Katania w lutym
#1 PostWysłany: 27 Gru 2015 18:55 

Rejestracja: 23 Maj 2015
Posty: 15
Witam. Wybieram się w lutym na 8 dni na Sycylię. Zarezerwowałam sobie mieszkanie w Katanii i mam małe pytanie dotyczące bezpieczeństwa. Adres mieszkania Via Del Vecchio Bastione 35. Czy ktoś zna okolicę i może coś więcej powiedzieć. Interesują mnie również wszelkie informacje dotyczące poruszania się po tym mieście komunikacją miejską oraz aktualne ceny biletów na kolej do pobliskich miast wartych zwiedzenia. Obejrzałam mnóstwo stronek w necie, ale na nich wszystko i nic. Strony kolei na Sycylii to jakaś masakra po włosku. Nie mogę się połapać. Jeśli gdzieś przegapiłam wątek dotyczący poruszonych przeze mnie spraw z góry przepraszam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Katania w lutym
#2 PostWysłany: 27 Gru 2015 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Z Catanii koniecznie Syrakuzy i Taormina. Autobusy jeżdżą często (do Taorminy rzadziej) i kosztują ok. 5 - 6 euro w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania w lutym
#3 PostWysłany: 27 Gru 2015 20:31 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Strona włoskich kolei po angielsku: http://www.trenitalia.com/tcom-en

Jak Ci się będzie nudziło, to polecam nieco dalszą wycieczkę do Cefalu, z którego już tylko godzina drogi do Palermo.
Góra
 Profil Relacje PM off
betkap uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania w lutym
#4 PostWysłany: 23 Sty 2016 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Byłem w październiku w Katanii.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to wyglądało to spoko, jest sporo bezdomnych którzy nocami śpią w jakiś zakamarkach pod domami.
Spora wielkich czarnych zajmuje się handlem podróbkami ciuchów/butów w bocznych uliczkach do Via Corso.
Oczywiście też masa handlarzy (beżowych i czarnych) na starej części Via Etnea (główny deptak)
Łaziłem w dzień, łaziłem wieczorami do 23, piłem wino z kartonu na ławeczce w parku i nie czułem zagrożenia większego niż gdzie indziej we Włoszech. Jak byłem w lutym zeszłego roku (czyli jeszcze przed imigrantami) w Atenach to wyglądało to dużo gorzej bo tam bezdomni śpią w środku miasta na głównym deptaku z Syntagmy do Monastiraki.

Tam gdzie masz kwaterę to praktycznie samo centrum - do głównego placu z katedrą będzie niecałe 5 minut spacerkiem.
To styk starego miasta z częścią nową/przemysłową, ale ty będziesz mieszkać w starej części za torami kolejowymi (może być głośno bo tory idą wiaduktem praktycznie przez środek miasta). Niedaleko (wzdłuż torów kolejowych na zachód) masz targ rybny czynny w godzinach dopołudniowych.

Z lotniska do tej kwatery jest ok. 4 km - można to spokojnie przejść piechotką w niecałą godzinę. Po drodze przy rondzie jest spory market z dobrymi cenami. Dobrze szukając miejsc zakupu można praktycznie zaopatrywać się w cenach podobnych do polskich.

Jeśli chodzi o pociągi to nie pomogę bo ja byłem tylko 2 dni i pojechałem autobusem na Etnę.
Główna pętla autobusowa mieści się przed dworcem kolejowym a sam dzworzec jest ciekawie położony bo po drugiej stronie ma morze.

Jakby coś to pisz co chcesz wiedzieć.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
betkap lubi ten post.
betkap uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania w lutym
#5 PostWysłany: 31 Sty 2016 00:08 

Rejestracja: 23 Maj 2015
Posty: 15
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pytałam znajomych Włochów ale oni z Lombardii i niewiele mi pomogli
Pozdrawiam :-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group