Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#21 PostWysłany: 12 Mar 2017 13:01 

jajacekk napisał(a):

Czy naprawdę nie ma tańszego połączenia z lotniska do centrum niż Alibus za 4€ ?


Też szukam aktualnych informacji , bo byłem w Katanii, ale dawno temu. Wylot mam za tydzień i jest tańsza opcja dostania się do centrum z lotniska. Za 1 euro OW. Autobusem 524 lub 538. Wystarczy wyjść ok 400 m poza teren lotniska, na główną drogę.

https://www.fly4free.pl/forum/katania-fontanarossa-z-centrum-do-miasta,1272,82368

PS. I żeby było w temacie. Mamy tam 4 pełne dni. Jakieś nowe propozycje, co można zobaczyć/odwiedzić ciekawego w mieście i bliskiej okolicy ? Tym razem chyba bez auta, więc komunikacją publiczną. Etna ? Warto ?
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#22 PostWysłany: 23 Mar 2017 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Zamieszczam rozkład jazdy autobusów z Katanii do Taorminy i odwrotnie.
Autobus odjeżdża z dworca autobusowego przy Via Archimede niedaleko dworca kolejowego.
Stojąc tyłem do DK trzeba skręcić w prawo. Bilety kupimy w kasie na ulicy Via D'Amico.
Koszt biletu RT 8,30€
Linia autobusowa Etna, co widać na zdjęciach.

Załączniki:
20170319_105329_resize_resize.jpg
20170319_105329_resize_resize.jpg [ 103.63 KiB | Obejrzany 7499 razy ]
20170319_105317_resize_resize.jpg
20170319_105317_resize_resize.jpg [ 112.25 KiB | Obejrzany 7499 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#23 PostWysłany: 23 Mar 2017 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Tutaj jest rozkład z i do Syrakuz linią Interbus.
Koszt to 9,10€
My wsiadaliśmy do niego blisko Piazza Duomo (centralny plac starego miasta) na Piazza Borsellino, ale nie odjeżdża z placu, tylko zatrzymuje się na głównej ulicy. Bilety kupuje się w budce na przystanku.

Załączniki:
20170323_102858_resize_resize.jpg
20170323_102858_resize_resize.jpg [ 112.71 KiB | Obejrzany 7466 razy ]
20170323_102846_resize_resize.jpg
20170323_102846_resize_resize.jpg [ 104.68 KiB | Obejrzany 7468 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
VincentV uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#24 PostWysłany: 23 Mar 2017 18:24 

Ale startuje tak jak ten powyżej do Taorminy, spod dworca kolejowego. Lepiej tam wsiadać , bo na Borselino( przystanek pośredni) jest już full i ciężko o dobre miejsce siedzące.
Ja poluję zawsze na te w pierwszym rzędzie. Nie za kierowcą, tylko obok. Najlepszy widok do przodu i na bok.
Góra
 PM off  
      
#25 PostWysłany: 07 Kwi 2017 15:16 

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 53
Czy jechał ktoś bezpośrednio z lotniska do Syrakuz. Chodzi mi konkretnie o przystanek Interbus (Catania trasporti) przy terminalu, w którym jest miejscu? Dziewczyna u której wynajmuję apartament odpisała, że trzeba wyjść bocznym wyjciem przy wypożyczalni samochodów. Tam staje Intebus, koszt przejazdu do Syrakuz to 6,20 euro. Ten koszt jakiś niski w stosunku do tego co jest na forum, może ma cenę dla rezydentów albo info z przed jakiegoś czasu i średnio aktualne. Faktycznie google pokazuje tam kasy Interbusa, ale przystanek gdzieś dalej przy rondzie. Czy mógłby ktoś ewentualnie zapytać bądąc na lotnisku . Wiadomo jak z miejscami odjazdu we Włoszech, każdy pokazuje w inna stronę.

Jeszcze jedno - może ktoś korzystał z wypożyczalni samochodów na lotnisku w Catani ( pod kątem kolejnego wyjazdu). Czy wypożyczalnia czynna jest 24h/dobę. Ile trwają formalności oddania auta i czy załatwia się ja na parkingu (dzwoniąc do obsługi?) czy biurze a potem zejście do auta. Chodzi mi generalnie o wypożyczalnie internetowe jak rentalcars obsługujące różne stajnie - to pewno jakiś standard na większości punktów/lotnisk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#26 PostWysłany: 07 Kwi 2017 15:50 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Co do drugiego pytania (tego o wypożyczalnie):
Ostatnio będąc W Katanii brałem auto w Avis i oni mieli biuro czynne od 8:00 rano więc nie 24h. Z tego co pamiętam to większość wypożyczalni tak miała (ale nie powiem czy wszystkie).
Same biura są w dwóch miejscach - kilka w hali lotniska oraz w osobnym budynku 200m na prawo od lotniska.
Tam dostajesz klucze po podpisaniu umowy a plac z autami jest zaraz obok. Ogólnie wszystko blisko siebie i tylko na nogach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 07 Kwi 2017 16:21 

VincentV napisał(a):
Czy jechał ktoś bezpośrednio z lotniska do Syrakuz. Chodzi mi konkretnie o przystanek Interbus (Catania trasporti) przy terminalu, w którym jest miejscu? Dziewczyna u której wynajmuję apartament odpisała, że trzeba wyjść bocznym wyjciem przy wypożyczalni samochodów. Tam staje Intebus, koszt przejazdu do Syrakuz to 6,20 euro. Ten koszt jakiś niski w stosunku do tego co jest na forum, może ma cenę dla rezydentów albo info z przed jakiegoś czasu i średnio aktualne. Faktycznie google pokazuje tam kasy Interbusa, ale przystanek gdzieś dalej przy rondzie. Czy mógłby ktoś ewentualnie zapytać bądąc na lotnisku . Wiadomo jak z miejscami odjazdu we Włoszech, każdy pokazuje w inna stronę.



Jest przystanek Interbusa , bezpośrednio do Syrakuz. Jechałem tak. Jak wyjdzieśz ze strefy przylotów[ bagażowej itd] to trzeba iść w prawo. Tak jak do wypożyczalni aut. Jest budka z biletami, a przystanek zaraz obok. Do żadnego ronda nie trzeba iść. Bilet z centrum Katanii kosztuje 9,10 euro OW. Być może z lotniska ciut mniej , bo to już trochę bliżej w stronę Syrakuz. Ale 6 z ogonkiem to chyba trochę za mało. Stara cena zapewne. Jeżdżą punktualnie wg rozkładu. Masz go powyżej. Ktoś wrzucił. Dodaj tylko jakieś 10-15 minut od startu z centrum Katanii[ dworca autobusowego] Również w drugą stronę to samo. Autobus podjeżdża pod sam terminal.
Byłem tydzień temu, więc to świeże i pewne info.
Góra
 PM off
VincentV uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#28 PostWysłany: 07 Kwi 2017 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 69
Bilet w budce Interbusa z lotniska Fontanarossa do Syrakuz kosztował 5,70 euro. Też mnie zdziwiła cena, bo w internecie jest 6,20. Jechałam 1,5 tygodnia temu prosto z lotniska. Rozkład jazdy tutaj http://www.interbus.it/Orarietariffe.aspx?locPartenza=[11&locArrivo=0(6923&DataPartenza=23/04/2017
Góra
 Profil Relacje PM off
VincentV uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#29 PostWysłany: 07 Kwi 2017 17:50 

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 15
Pytanie do tych, co byli lub mają wiedzę na ten temat. Czy istnieje sposób dotarcia z Katanii lub z lotniska Fontanarossa bezpośrednio do Milazzo bez przesiadek w Messynie? Pociągiem trzeba się przesiadać w Messynie. Autobusy SAIS dojeżdżają też tylko do Messyny, potem trzeba zmieniać przewoźnika na Giuntabus. Może jakiś sekretny sposób? Pozdrawiam
http://poza-utartym-szlakiem.blogspot.com/
Blog o zachodniej Sycylii, mnóstwo inspiracji i praktycznych informacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#30 PostWysłany: 09 Kwi 2017 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 69
Też szukałam takiego dojazdu komunikacją publiczną jednak nie znalazłam. My pojechaliśmy pociągiem z przesiadką w Messynie. Po drodze fajne widoki za oknem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#31 PostWysłany: 15 Maj 2017 09:01 

W związku ze szczytem G7 w Taorminie, w ostatnim tygodniu maja , ten rejon będzie zamknięty.

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-imigranci-z-afryki/informacje/news-wybrzeza-sycylii-chronione-podczas-szczytu-g7,nId,2393742

Warto o tym pamiętać przy planowaniu wycieczek w tej okolicy.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#32 PostWysłany: 24 Maj 2017 15:50 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Ląduję w Katanii w niedzielę 28.05 ok 8 rano i będę do wtorku 30.05 do ok 13.00. Co warto zobaczyć? W poniedziałek planowałem Etnę. Czy jeśli zdecyduję się na jazdę tam i powrót komunikacją (autobusem), to wystarczy czasu na wejście na górę? Co warto zobaczyć w samym mieście? Jakieś polecane knajpki? Która plaża najładniejsza? Nocować będziemy przy Via Luigi Capuana jeśli to ma jakieś znaczenie.

Thanks from the mountain
Kuba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#33 PostWysłany: 26 Maj 2017 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Korzystając z komunikacji powinno spokojnie udać się wejść na Etnę. Było to już opisywane przez kilka osób na forum ;)
Co warto? Na pewno Taormina bądź Syrakuzy. Co do plaż w Katanii to tam jest bodajże jedna plaża. Jak dla mnie bardzo sympatyczna i warto ją odwiedzić.
Sam byłem rok temu z dziewczyną własnie mniej więcej tyle czasu co Ty planujesz. Jeden dzień poświęciliśmy na Taorminę, a dwa kolejne na plażę w Katanii i zwiedzenie miasta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#34 PostWysłany: 27 Maj 2017 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Podpinam się pod temat. Na długi czerwcowy weekend są dość tanie loty Berlin - Katania. Będę sam z 5 latką. Gdzie w promieniu 100 km od lotniska najlepiej się zakwaterować.? Priorytet to piaszczysta plaża, w miarę płytko, czysta woda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#35 PostWysłany: 30 Cze 2017 13:03 

Rejestracja: 30 Cze 2017
Posty: 2
Hej. Potrzebujemy w 5 osob dostac się z lotniska do Agnone Bagni. I teraz pytanie lepiej busem czy pociag?. Na mapie widze tory ale czy zatrzymuje się tam pociąg. Bardzo bym był wdzięczny za odp. Tyle zwiedziłem Europy ale tutaj ciężko znaleźć coś w internecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#36 PostWysłany: 04 Paź 2017 15:17 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 985
niebieski
Orientuje się ktoś czy w autobusach SAIS można kupować bilety u kierowcy? Z Katanii chciałbym pojechać prosto do Palermo - na lotnisku niby jest jakieś stoisko ich, ale nie wiem czy otwarte w soboty po 13 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#37 PostWysłany: 04 Paź 2017 15:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Z tego ca pamiętam, to chyba był mały kłopot.
Ale bez problemu możesz kupić on-line. http://www.saisautolinee.it/
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#38 PostWysłany: 05 Paź 2017 00:36 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 985
niebieski
@Japonka76 tak, wiem, wiem tylko nie wiem jak to wygląda w SAIS jak się ma np. bilet na 13:00 a chciałoby się jechać o 14:00, bo np. samolot się spóźnił. Regulamin SAIS mówi coś takiego:
Cytuj:
5 - CAMBIO CORSA
5.1 Tutti i titoli hanno diritto al cambio dell’orario di partenza, purché riguardi una corsa dello stesso giorno.
Questa possibilità, per i titoli acquistati on line, è limitata fino all’orario originario di partenza.

Cytuj:
5 - ZMIANA RYZYKA
5.1 Wszystkie tytuły są uprawnione do zmiany czasu rozpoczęcia, pod warunkiem że dotyczą one wyścigu tego samego dnia.
Opcja ta, w przypadku papierów wartościowych zakupionych przez internet, jest ograniczona do pierwotnego czasu odjazdu.

Więc wynika z tego(?) że chyba jak kupię on-line to nie mogę nic zdziałać? włoskiego nie rozumiem a google translate mówi jak napisałem.

Co do poprzedniego tematu płatności na pokładzie to znalazłem również w regulaminie SAIS:
Cytuj:
3 - PAGAMENTO
3.1 Il pagamento può essere effettuato in diversi modi, a seconda del tipo di acquisto:
Online: carta di credito/debito (visa-maestro-mastercard).
A bordo del bus: contanti.
Rivendite: è possibile utilizzare tutti i metodi di pagamento offerti dalle stesse. In ogni caso, il
pagamento in contanti è sempre possibile.

Google translate:
Cytuj:
3 - PŁATNOŚĆ
3.1 Płatność może być dokonana na kilka sposobów, w zależności od rodzaju zakupu:
Online: karta kredytowa / debetowa (visa-master-mastercard).
Na pokładzie autobusu: gotówka.
Odsprzedaj: możesz korzystać ze wszystkich oferowanych przez nich metod płatności. W każdym razie
Płatność gotówką jest zawsze możliwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#39 PostWysłany: 16 Paź 2017 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2015
Posty: 35
Loty: 44
Kilometry: 113 409
Witam :-)

Będę w Katanii dwa pełne dni ( 19 i 20 Listopad ) Ląduję 18 Listopada o 20:25, i raczej zostanie mi zjedzenie pizzy i spacer po starym mieście. Na pewno chce przeznaczyć jeden dzień aby wejść na Etnę ( 19 Listopad ) i zastanawiam się jak podzielić ten ostatni pełny dzień? Spędzić go 50 na 50 w Syrakuzach i Katanii? Ktoś może mi doradzić ;) ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#40 PostWysłany: 16 Paź 2017 19:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Grzesiek269Jeśli masz ochotę na zobaczenie
Syrakuz to jednak przydałby się minimum cały ostatni dzień licząc dojazd RT.Katania wtedy bardzo minimalistycznie- wieczór pierwszy i drugi po Etnie jak sił starczy. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group