Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#101 PostWysłany: 29 Paź 2021 14:09 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Tego co mogłeś zobaczyć chyba nie da przeliczyć się na złotówki?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#102 PostWysłany: 29 Paź 2021 14:12 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Oczywiście, że nie, ale po prostu wolę polecieć w innym terminie i zrealizować swój plan, niż lecieć na zasadzie ,,sztuka dla sztuki" i tak mimochodem wydając na miejscu pieniądze na noclegi i jedzenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#103 PostWysłany: 30 Paź 2021 09:27 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
actualności pogodowe z Katanii
wg. CataniaToday.it

Eksperci: "Oko medyka Apollo wraca tam, skąd przyszło".

Trochę wiatru w Katanii, ale opady miały charakter "sezonowy". Odnotowano niewiele niedogodności. Najbardziej dotkniętą prowincją były Syrakuzy. Według ekspertów z 3bmeteo oko medycyny Apollo wraca do południowej części Morza Jońskiego.

Daria Raiti
Daria Raiti
Dziennikarz CataniaToday
30 października 2021 08:27

Duże oczekiwanie i niepokój w związku z przejściem cyklonu Apollo. Ale w Katanii nie wywołało to niepokoju. Wiał lekki wiatr, ale generalnie opady miały charakter "sezonowy". Najbardziej dotkniętą prowincją były Syrakuzy. Niewiele problemów odnotowano w prowincji Etna. Najnowszy raport straży pożarnej pokazuje 15 interwencji w toku (aktualizacja o godz. 19.30 w piątek 29 października) i 40 już przeprowadzonych. Czterdzieści procent interwencji dotyczyło kruszących się tynków z powodu szkód wyrządzonych przez wodę, 30 procent polegało na osuszaniu zalanych pomieszczeń, a pozostałe 30 procent na kontroli statycznej i sprawności fizycznej.

Nie jesteśmy jeszcze "poza niebezpieczeństwem". Na dzień dzisiejszy Obrona Cywilna przedłużyła stan czerwonego alarmu do północy na wschodniej Sycylii (żółty na zachodzie). Szkoły w Katanii są zamknięte na wszystkich poziomach. Zamknięte są również targowiska na wolnym powietrzu, natomiast dla wszystkich innych przedsiębiorstw (z wyjątkiem tych najważniejszych, w tym gastronomicznych, które zachowają swoje normalne godziny pracy) otwarcie zostanie przesunięte na 14 godzin.

Wszyscy staliśmy się ekspertami w dziedzinie mediów społecznościowych. W ciągu 48 godzin wszyscy patrzyli na zdjęcia satelitarne i radarowe w nadziei, że uda im się dostrzec zmianę trajektorii. Ale zobaczmy, dokąd oko Apolla zawędrowało w swojej podróży.

Według meteorologów z 3bmeteo, oko apollo wraca tam, skąd przyszło, czyli nad południowe Morze Jońskie, co sprzyja przynajmniej częściowemu złagodzeniu fali złej pogody, jaka przeszła wczoraj nad jońską Sycylią. Sytuacja pozostaje jednak krytyczna, zwłaszcza w Syrakuzach i ich prowincji, gdzie w ciągu ostatnich 48 godzin spadło do 300 mm deszczu, ale także w rejonie Ragusy.

"Chociaż zła pogoda rozluźni swój uścisk, pogoda pozostanie bardzo niestabilna między Kalabrią a Sycylią, po raz kolejny szczególnie między Locride, Reggio Calabria, Messina Ionian, Catania, Ragusa i Syracuse - wyjaśniają eksperci - Na tych obszarach można mieć deszcze i prysznice w czasach nawet z burzami i silną intensywnością. Niewykluczone w szczególności nowe lokalne oberwania chmury, zwłaszcza między Katanią a Syrakuzami. Na pozostałym obszarze wyspy możliwe są przelotne opady deszczu lub deszczu, ale nic nadzwyczajnego. Wiatr nadal silny, okresami między wschodem a północnym-wschodem na Morzu Jońskim, ze wzburzonymi lub dużymi morzami, ale stopniowo słabnący".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#104 PostWysłany: 08 Gru 2021 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 83
Kilometry: 130 518
niebieski
Post o rewelacjach pogodowych nieco straszy jako ostatni, także mogę uspokoić - sytuacja od dawna jest pod kontrolą.
Jeśli chodzi o samą Katanię to...hmmm no cóż, nie jest to w wielkim skrócie najpiękniejsze włoskie miasto jakie widziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#105 PostWysłany: 20 Lut 2023 14:56 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Przejrzałem wątek i nadal nie wyrobiłem sobie własnej opinii w temacie: czy lecąc na Sycylię na tydzień latem lepiej zatrzymać się w Palermo czy Katanii :?:
Planuję wypad w lipcu i obie lokalizacje wydają mi się atrakcyjne i dają radę jako miejsce wypadowe do zwiedzania wyspy. Co byście wybrali?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#106 PostWysłany: 20 Lut 2023 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Byłem w listopadzie i miałem podobny problem. I po prostu parę dni spędziłem w okolicach Palermo, a pozostałe w Katanii. Wydaję mi się że więcej do zobaczenia jest w okolicach Katanii jednak większy spokój panował na zachodzie wyspy. Wszystko zależy co chcesz robić.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#107 PostWysłany: 20 Lut 2023 16:39 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@sansibear Najlepiej rozbić pobyt na dwie lokalizacje.
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#108 PostWysłany: 20 Lut 2023 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 75
Loty: 75
Kilometry: 136 902
niebieski
Popieram. Jeśli chodzi o samo miasto to Palermo dla mnie okazało się ciekawsze akurat. Ale jako baza wypadowa oba miejsca są dobre więc warto rozbić noclegi na dwa.

Z Katanii dojedziesz sobie prosto pociągiem np. do Taorminy czy Syrakuz.
Z Palermo można skoczyć do Cefalu czy nawet do Agrygentu.

Po drodze między Palermo o Katanią można zahaczyć o Ennę.
_________________
Więcej zdjęć i relacji - Instagram —> https://www.instagram.com/way.weare/
Relacja z Maroko —> https://www.fly4free.pl/forum/maroko-przywitanie-z-afryka,213,169406

4 kontynenty, 31 krajów.
W planach: Peru, Gorce, Hiszpania
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#109 PostWysłany: 20 Lut 2023 23:33 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Lipiec na Sycylii, jak trafisz w typową pogodę to musisz liczyć na spokojne zwiedzanie w godzinach największych upałów i mimo długiego dnia będziesz wykończony.
Ja stawiałbym na spokojne w Katanii bo tam nie ma co wiele zwiedzać poza spacerami po powrocie z innych miejsc, obowiązkowo Taormina, dla mnie Ragusa była rewelacyjna ale to gusta, Syrakuzy bardzo fajne miejsce i też na spokojnie cały dzień wypad.
Palermo to miasto i na przedmieściach Monreale w jeden cały dzień, Ceafulu i Erice czyli kolejne dwa dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#110 PostWysłany: 20 Lut 2023 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 75
Loty: 75
Kilometry: 136 902
niebieski
Marcin Bartoszewski napisał(a):
dla mnie Ragusa była rewelacyjna ale to gusta


Dla mnie Ragusa to w ogóle najbardziej urokliwe miasto Sycylii - tylko nie wiem jak z połączeniem jeśli miałby to być tylko wypad na jeden dzień, bez noclegu.
Jeśli dojazd rozsądny to bardzo polecam - dla takich widoków warto :)

Załącznik:
8BE164B4-19BF-4CFC-BB73-DAADB7516F75.jpeg
8BE164B4-19BF-4CFC-BB73-DAADB7516F75.jpeg [ 347.64 KiB | Obejrzany 1279 razy ]
_________________
Więcej zdjęć i relacji - Instagram —> https://www.instagram.com/way.weare/
Relacja z Maroko —> https://www.fly4free.pl/forum/maroko-przywitanie-z-afryka,213,169406

4 kontynenty, 31 krajów.
W planach: Peru, Gorce, Hiszpania
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#111 PostWysłany: 20 Lut 2023 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Ragusa, Modica, Scicli, Noto - tam wszystko jest ładne.
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#112 PostWysłany: 21 Lut 2023 00:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
sansibear napisał(a):
Przejrzałem wątek i nadal nie wyrobiłem sobie własnej opinii w temacie: czy lecąc na Sycylię na tydzień latem lepiej zatrzymać się w Palermo czy Katanii :?:
Planuję wypad w lipcu i obie lokalizacje wydają mi się atrakcyjne i dają radę jako miejsce wypadowe do zwiedzania wyspy. Co byście wybrali?
Jak na tydzien to połowa w Katanii i okolicach a połowa w Trapani i okolicach. Palermo zrób w 1 dzień przemieszczając się z Katanii do Trapani.
Chociaż ja osobiście jestem zdecydowanie bardziej fanką zachodniej Sycylii. Dla mnie tam jest co robić nawet dłużej niż przez tydzień.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#113 PostWysłany: 21 Lut 2023 15:24 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Placko napisał(a):
Dla mnie Ragusa to w ogóle najbardziej urokliwe miasto Sycylii - tylko nie wiem jak z połączeniem jeśli miałby to być tylko wypad na jeden dzień, bez noclegu.
Jeśli dojazd rozsądny to bardzo polecam - dla takich widoków warto :)
Bardzo wygodne połączenie z Katanii dużym wycieczkowym busem Etna, komfortowe duże mercedesy, klima i wygodne, rano i wieczorem chyba co godzinę i przez dzień trochę rzadziej.
( dworzec autobusowy w Katanii https://goo.gl/maps/mtRBDZuWYutDvk3Y6 obok bilety https://goo.gl/maps/MqcP7ocSxMDuPUQo8 )

Ragusa

Załączniki:
Z70_3140_.jpg
Z70_3140_.jpg [ 816.05 KiB | Obejrzany 1215 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
shoegaze uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#114 PostWysłany: 23 Lut 2023 20:01 

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 20
Widziałem ostatnie posty więc jestem blisko decyzji, ale zapytam. Gdybyście musieli wybrać jednodniową wycieczkę z Katani do Mesyny albo Ragusy, co polecacie bardziej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#115 PostWysłany: 23 Lut 2023 20:18 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Wyruszyć wcześnie rano i po drodze do Ragusy zatrzymać się choć na 3-4 godziny na Ortygii (Syrakuzy) potem do wieczora Ragusa. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#116 PostWysłany: 23 Lut 2023 20:20 

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 20
W ogóle planowałem cały dzień na Syrakuzy tak czy siak, a Ragusa (albo Mesyna) byłaby w inny dzień. Ma to sens?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#117 PostWysłany: 23 Lut 2023 20:23 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Jeśli czas pozwala to jak najbardziej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
corner lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#118 PostWysłany: 23 Lut 2023 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Zdecydowanie Ragusa.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
shoegaze uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#119 PostWysłany: 23 Lut 2023 21:29 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
corner napisał(a):
W ogóle planowałem cały dzień na Syrakuzy tak czy siak, a Ragusa (albo Mesyna) byłaby w inny dzień. Ma to sens?

Po dniu na Ragusa i Syrakuzy to najlepszy wybór.
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Katania i okolice
#120 PostWysłany: 25 Lut 2023 01:32 

Rejestracja: 25 Lut 2023
Posty: 2
Czesc, czy macie moze wypozyczalnie samochodow godna polecenia? W Katanii lub na lotnisku. Najchetniej z mozliwoscia wykupienia pelnego ubezpieczenia, bez udzialu wlasnego. Dziekuje!
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group