Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Wrz 2017 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Taksówki są, ale nie jestem ci w stanie powiedzieć w jakich cenach.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 14 Wrz 2017 14:07 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Dla pieszych:
z lotniska przez via Goretti, via Alla Rena, przeskok przez trasę Kennediego przez pasy
https://www.google.pl/maps/@37.4716229, ... 312!8i6656
i myk na plażę. Przejść jest kilka - pasem zieleni.
Cały spacer trwał 90 minut + plażing i baring.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 03 Paź 2017 13:23 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 146
Ktoś się orientuje czy ten kiosk z biletami niedaleko lotniska jest czynny w soboty po 13:00?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 13 Lis 2017 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Cze 2013
Posty: 414
niebieski
W tym kiosku nie można płacić kartą. Tylko gotówka.
Natomiast w ALIBUSUE bez problemu zapłacimy kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 13 Lis 2017 16:01 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
Ja natomiast ostatnio testowałem taxi spod tego placu przy katedrze i słoniku, bo mieliśmy mało czasu do lotu i wziął 20 Euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 17 Lut 2018 19:52 

Rejestracja: 17 Kwi 2016
Posty: 1
Czy komuś lądującemu z Berlina o 23:40 udało się załapać na ten ostatni autobus o 24:00 ? Jest to w ogóle możliwe czy trzeba się nastawiać na taxi? :P

Przystanek z którego odjeżdżają te autobusy jest od razu przy wyjściu z terminala czy trzeba go gdzieś szukać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 21 Mar 2018 14:44 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 5
Właśnie wróciliśmy z Katanni.
Drogę z lotniska do centrum pokonywaliśmy pieszo.
Powrót już autobusem lini 524 i krótki spacer.

Droga piesza - jeśli chcemy iść przez miasto to wychodzimy w z lotniska w strone ronda z czerwonym samolotem, na rondzie w lewo i potem najlepiej cały czas prosto w strone centrum. Warto mieć navi, łatwiej można się odnaleść w uliczkach. Daleko nie jest bo ok 4km do centrum,ale idzie się dość długo i szczerze mówiąc średnio. Dlaczego? Po pierwsze poza scisłym centrum pojęcie chodników w Katanii praktycznie nie istnieje, chodzi się poboczem, pasem środkowym - ogólnie gdzie można, na rondzie czasem przecinasz ja między autami, albo normalnie tak jak kierowcy okrążasz :) Duży ruch sprawia że czasem trzeba zmienić stronę ulicy albo przystanąć itp - ogólnie tempo marszu bardzo spada i wymaga sporej uwagi, szczególnie po przylocie - po 2 dniach juz człowiek porusza się miedzy autami i skuterami jak tubylec :)

Ogólnie jednak nie jest to miły spacerek dla zakochanych.

Trzeba też pamietać że idąc przechodzimy także przez "nieturystyczne" przedmiescia Katanii, ciekawe doświadczenie, ale slumsy jak się patrzy, choć ludzie mili i raczej bezpiecznie, choć nie wygląda :)

Dlatego powrót był autobusem.

Mając nocleg w centrum (a tylko taki się opłaca) najlepiej iść na Piazza Paolo Borselino, tam jest zajezdnia autobusów (przy McDonald's) i tak jak już podane autobus 524, bilet za 1 euro z kiosku lub automatu i jedziemy. Wysiadamy za rondem z czerwonym samolotem i tam już 10 minut spacerku na lotnisko (najlepiej środkiem drogi na pasie z latarniami)
Autobus jedzie ok 10 minut, przystanki sa na żadąnie, najlepiej przed rondem wcisnąć przycisk - choć tam chyba i tak zawsze ktoś wsiada. I taki transport polecam - sprawnie i tanio.
Rozkład autobusów - trzeba odnaleść 524
http://www.amt.ct.it/?page_id=48

Przy porannych wylotach nie ma co się tak spieszyć, kontrola mimo wielu odlotów bardzo sprawna - po 20 minutach od wejscia na lotnisko byliśmy już pod gate.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 08 Sty 2019 16:08 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Czy w sobotę ok. 19 jest możliwość kupna na lotnisku biletu na zwykły autobus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 27 Sty 2019 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 490
Widzę rozkład 524 z centrum na lotnisko
http://www.amt.ct.it/?page_id=48

Ale nie widzę nigdzie w drugą stronę czyli ze wspomnianego wcześniej przystanku przy rondzie z czerwonym samolotem w kierunku centrum.

Ląduje w sobotę o 19:10 i nie wiem czy jeszcze coś pojedzie czy zostaje Alibus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 20 Mar 2019 23:51 

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 53
Koryguję dojście do przystanku autobusu 524 i 538 jadącego na Piazza Borsselino/Lotnisko. Wracając z centrum Katani na lotnisko kierowca + grupa starszych Włochów nie wypuściła nas zaraz za rondem z samolotem przy tabachi - misjsce gdzie jest podane j na tym forum do wsiadania/wysiadania na Lotnisko autobusem miejskim. Przejechaliśmy dwa przystanki dalej i tam wysiedliśmy. To zdecydowanie lepsze miejsce do wsiadania i wysiadania:Zresztą korzystają z niego Włosi
1) Nie idziesz ulicą, jak napisał kolega wcześniej między wypożyczalniami/parkingiem tylko ładną uliczką/aleją wzdłuż szpaleru starych drzew.
2) Dla jadących z Fontanarossa do centrum ulica ta jest na wprost przystanku alibusa, stojąc tyłem do terminala.
Niech was nie zwiedzie te dwa przystanki od rzeczonego Tabachi (które jest opisane wcześniej), to odległosć tyle ile ma terminal Lotniska (autobus staje gęsto)
Zaleta powyższego: transport do centrum za 1 EURO a nie za 4 E.
Góra
 Profil Relacje PM off
Undertone lubi ten post.
rpilski uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 04 Lip 2019 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
wybieram sie z rodzinka wiec czeka mnie targanie bagazu rejestrowanego plus plecakow :( moich dziewczyn
wychodzac z terminala chcialbym skorzystac z 524 lub 538
strzalki na mapkach wskazujacych kursowanie tych autobusow troche sa pokrecone w okolicy lotniska
zazwyczaj przystanki nie posiadaja zadnych oznaczen

ktory przystanek mam wybrac by dojechac do centrum bez biegania jak wariat z torba z jednej strony jezdni na druga
stac na przystanku dla jadacych w kierunku ronda z samolot czy w druga strone :D ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Sty 2020 23:23 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
We wrześniu jechałem z lotniska do centrum autobusem 538. Szedłem z lotniska Via Fontanarossa do ronda.
Załącznik:
Katania_1.jpg
Katania_1.jpg [ 147.1 KiB | Obejrzany 4937 razy ]

Załącznik:
Katania_2.jpg
Katania_2.jpg [ 184.88 KiB | Obejrzany 4937 razy ]


Za rondem wpierw stałem na TYM przystanku, ale facet stojący po drugiej stronie ulicy wołał na mnie po włosku i pokazywał na DRUGI przystanek w kierunku północnym. Zaufałem, przeszedłem na druga stronę ulicy i po chwili przyjechał autobus 538 - P.zza Borsellino - Vaccarizzo. Bilet kupiony u kierowcy, nie pamiętam za ile, ale jakieś grosze. Na pewno taniej niż Alibusem z lotniska. Zapisałem godziny wyjazdu, autobus rusza o 16:28 i na miejscu: P.zza Borsellino był o 16:53. Powrotna podróż na poranny lot w poniedziałek odbyła się autobusem 524 - P.zza Borsellino – Santa. M. Goretti, ruszył o 7:00 a o 7:13 był już na przystanku PRZED rondem, gdzie wysiadłem. Autobus zatrzymał się po chwili na następnym przystanku za rondem, na tym na którym wsiadałem pierwszego dnia. Polecam ten transport singlom, parom oraz rodzinom z dziećmi.

Z ciekawostek autobus 538 jedzie obok dzielnicy Librino, z której ostatnio takie wiadomości:
Cytuj:
Dwaj bracia w wieku 9 i 10 lat prowadzili nielegalny bar z salonem gry w Katanii na Sycylii. Odkrycia tego dokonała policja, która zamknęła i skonfiskowała lokal. Zarzuty postawiono ojcu i starszemu bratu chłopców, którzy pracowali gdzie indziej.

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/ar ... kohol.html
Góra
 Profil Relacje PM off
rpilski uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 27 Sty 2020 13:06 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 37
Loty: 150
Kilometry: 341 155
Też próbowaliśmy podróżować 538 albo 524 z okolic tego rondka, ale 22 grudnia w niedzielę, spędziliśmy tam blisko półtorej godziny (ok.13:45-15:15) i nie przyjechał żaden autobus :evil: Jeśli ktoś chce zaoszczędzić te 2,5 czy tam 2,8 Euro to..... ok. :?
Dla mnie to była żenująca strata czasu i w końcu powrót pod terminal i Alibus za 4 Euro.
Ale potwierdzam, że zdecydowanie łatwiej dojść z terminala do rondka na wprost wyjścia, niż do ronda z czerwonym samolotem.
Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 07 Lut 2020 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 38
Czy ten kioski tabacchi o którym pisaliście to przy rondzie z czerwonym samolotem czy tym drugim? może ktoś dokładną lokalizację podać?
lub czy kupie bilet na lotnisku(jest tam kiosk?)
co do zakupu u kierowcy to już sam nie wiem, jedni mówią, że można, inni, że nie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 11 Lut 2020 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 38
To sam sobie odpowiem.
Biletu na lotnisku nie da rady kupić, natomiast kupiłem go u kierowcy.
Co do powrotu z miasta na lotnisko to kierowca nie miał biletów by mi sprzedać i kazał siadać i za darmo pojechaliśmy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 01 Sie 2020 21:01 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Aktualnie (Covid) nie ma opcji kupowania biletów u kierowcy. Natomiast pojawiała się opcja kupowania przez włoską aplikacje "App Drop Ticket".

Godziny otwarcia Tabacchi przy lotniskowym przystanku 538/524 się nie zgadzają z tym co podaje google maps. O 19:45 był już zamknięty. Lepiej mieć przygotowaną aplikacje żeby móc kupić sobie bilet na taki wypadek.

Poza tym polecam tą opcję. Dużo taniej niż Alibus a czas przejazdu prawie taki sam (plus oczywiście krótki spacerek na rondo).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 27 Wrz 2021 20:14 

Rejestracja: 22 Lis 2017
Posty: 48
Jaka jest aktualna cena biletu na komunikację? Autobusy 524 lub poruszające się po mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 27 Wrz 2021 20:25 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
audiotop napisał(a):
Jaka jest aktualna cena biletu na komunikację? Autobusy 524 lub poruszające się po mieście.

o, a u mnie Google działa...
https://www.amt.ct.it/biglietti-e-abbonamenti
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 03 Paź 2021 20:25 

Rejestracja: 26 Wrz 2021
Posty: 7
90 minutowy 1 e
120 min 1,2e
całodzienny 2,5e

Wie ktoś czy dalej kierowcy nie sprzedają biletów z powodu COVID19?
Pojutrze się wybieramy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 03 Paź 2021 20:48 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Ale to standard że kierowca nie sprzedaje, zależnie od regionu masz czasami w autobusach automaty od archaicznych na monety po takie z czytnikami kart itp ale niczym dziwnym nie jest też brak automatu jak i brak zakupu u kierowcy :) ja będę za tydzień to się przekonam, póki co zastanawiam się jeszcze jak dojechać do centrum Katanii z lotniska bo latanie za kioskiem żeby kupić bilet i zaoszczędzić 3 euro nie koniecznie będzie priorytetem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group