Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1382 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 70  Następna
Autor Wiadomość
#621 PostWysłany: 16 Maj 2020 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2373
platynowy
To jest indywidualnie ustalane i zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej.
Może być tak, że jeśli masz konto w PKOBP, a nie jest to glowny rachunek (nie jest tam przelewana pensja) to zdolność kredytowa jest wyliczona nieprecyzyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
#622 PostWysłany: 16 Maj 2020 18:43 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1150
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
pawfazi napisał(a):
To jest indywidualnie ustalane i zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej.
Może być tak, że jeśli masz konto w PKOBP, a nie jest to glowny rachunek (nie jest tam przelewana pensja) to zdolność kredytowa jest wyliczona nieprecyzyjne.


Wiem, wiem ;) Tylko bardziej zastanawiam się jak długo PKO liczy taką zdolność. Przy założeniu, że są regularne wpływy (te ich systematyczne wpływy) i kwoty nie są z serii a przeleję na piwo xD

W kontekście liczenia mam na myśli brak tego komunikaty odnośnie dodatkowej weryfikacji.
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4


Ostatnio edytowany przez zakino, 16 Maj 2020 19:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#623 PostWysłany: 16 Maj 2020 19:05 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 128
Mi liczyli gdzieś 1-2 min, potem musiałem zaakceptować w iko i po 2 tyg około przyszła karta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#624 PostWysłany: 16 Maj 2020 19:42 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 594
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
zakino napisał(a):
W odniesieniu do PKO. Jak długo przy wniosku o kartę kredytową mieliście informację "Kwota limitu wymaga dodatkowej weryfikacji Banku". Komunikat ten widnieje niezależnie, czy jest 1000 złotych, czy 50k.
Ja tak miałem. Dostałem info że mogę podnieść limit o 20k ale jak wchodziłem we wniosek to pojawia się komunikat o dodatkowej weryfikacji w banku. Zadzwoniłem do mojej opiekunki i wyjaśniła mi że muszę przejść cały wniosek. Powiedziała też jakie zarobki wpisać dla żądanej kwoty limitu. Na ostatnim etapie system wypluwa dwie oferty. Jedna niższa do akceptacji w aplikacji. Druga wyższa z papierami w oddziale.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#625 PostWysłany: 17 Maj 2020 21:52 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
W kwestii karty PKO. @zakino - pisaliśmy prywatnie w tej sprawie i jak wiesz, mam już kartę PKO i konto w tym banku.
Z ciekawości poprosiłem dziś o zwiększenie limitu z 50 do 60 tysięcy. Mimo, że powyżej 50 tysięcy miałem komunikat "wymagana weryfikacja banku", wszystko przebiegło online, a limit został powiększony.
Wiem, że to nie odpowiada na Twój problem, ale "wymagana weryfikacja banku" nie oznacza, że będziesz musiał donosić jakieś dokumenty.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#626 PostWysłany: 21 Maj 2020 13:05 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 464
niebieski
poszwin napisał(a):
Rodzaj karty kredytowej: Visa Platinum w WBK (obecnie Santander)
Opłata za pierwszy rok karty kredytowej: teoretycznie 500 zł a faktycznie 0 zł (piszę teoretycznie, ponieważ jest bardzo łatwe zwolnienie z tej opłaty rocznej - Opłata nie jest pobierana pod warunkiem dokonania i nieodwołania minimum 10 transakcji w ciągu 3 miesięcy od dnia podjęcia pozytywnej decyzji o wydaniu karty. Czyli w ciągu pierwszych trzech miesięcy robimy 10 razy zakupy w Żabce w stylu bułka czy piwo i nie mamy opłaty ;) )
Opłata za kolejne lata karty kredytowej: 42 zł/miesięcznie ale łatwo zrobić żeby było 0 zł (warunek jak wyżej ale w skali danego miesiąca czyli musimy zrobić w danym miesiącu minimum 10 transakcji i jesteśmy zwolnienie z tej opłaty miesięcznej w wysokości 42 zł)
Szybkość wydania kart kredytowej z PP i dokumentacja wymagana przez bank: od chwili wypełnienia wniosku w banku już po kilku dniach przyjechał kurier z kartą kredytową; odnośnie formalności i dokumentacji to praktycznie nic ode mnie nie chcieli z racji tego, iż jestem ich klientem premium i wykonuję wolny zawód.

PODSUMOWANIE czyli:
- plusy: de facto przez cały czas karta PP jest za darmo, ponieważ bardzo łatwo jest się zwolnić z opłat za kartę kredytową.
- minusy: tylko 4 darmowe wejścia w ciągu roku (kalendarzowego); karta dodatkowa de facto nic nie daje (i tak Twój towarzysz musi płacić za wejście na swoją kartę dodatkową PP).


Ma ktoś regulamin tej promocji obowiązujący do 12/2018? Wziąłem z oferty na klik 31/12/2018 i do ub. miesiąca robiłem po 10 operacji i opłaty nie było, a tu nagle buch... 42 zł poszło. Po reklamacji tylko suchy sms, że oplata pobrana prawidłowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#627 PostWysłany: 21 Maj 2020 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
@krzychfra
A nie dostałeś regulaminu na maila? Ewentualnie zobacz jeszcze w zakładce "Poczta" w bankowości elektronicznej i tam zakładka "Archiwum".
Ewentualnie Wujek Google powinien pomóc ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#628 PostWysłany: 21 Maj 2020 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
@krzychfra Tylko te 10 operacji to nie w miesiącu kalendarzowym a w okresie rozliczeniowym karty u mnie jest do 20 czyli np okres od 20 maja do 20 czerwca musi być te 10 transakcji. Też kiedyś na to się dałem nabrać i pobrali opłatę. U mnie na szczęście reklamacja była skuteczna. Spróbuj może ponowić reklamację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#629 PostWysłany: 21 Maj 2020 14:30 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 464
niebieski
Nie, nie dostałem, skorzystałem z opcji "na klik", regulamin był wówczas na stronie i z tego, co pamiętam karta powinna być bez opłaty za wydanie i opłaty miesięcznej pod warunkiem wykonania 10 transakcji w miesiącu. I do tej pory tak było. No i wygooglować jakoś nie mogę tej oferty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#630 PostWysłany: 21 Maj 2020 14:42 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4804
platynowy
Ciężka kk do pilnowania 10 transakcji z zwolnieniem za wydanie kk i zwalniających z opłaty miesięcznej, gdyż okresy liczą się od dnia wydania kk

Sprawdziłem, też do informacji na e-mail nie otrzymałem regulaminu kk Platinum Santander, ale wystarczy najechać myszką na warunki w tabeli opłat na ich stronie i tam masz opisane jakie są okresy rozliczeniowe

Do tego przynajmniej u mnie nie generują się wyciągi miesięczne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#631 PostWysłany: 21 Maj 2020 15:00 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 464
niebieski
Tak, to chyba to. Też nie wiem, gdzie szukać wyciągów, robiłem 10 operacji w jednym dniu i grało. W szczegółach karty stoi, że Data następnego zestawienia jest 2020-06-05, czyli okres chyba trwa od 6 do 5. i co nieco pospieszyłem się z operacjami za marzec i kwiecień, juz w zeszłym miesiącu dostałem sms, że zwracają oplata za brak operacji (bo covid), ale ją zignorowałem, Teraz po reklamacji, niby uznali, ale na razie nie widzę uznania. A operacje robiłem tak: 2019-12-16, 2020-01-08, 2020-02-06, 2020-03-04, 2020-04-01, 2020-05-05. Wychodzi że marzec był za wczesnie, ale zami zwrócili, a za kwiecień w maju pobrali. No i majowe też za wcześnie o dzień chyba zrobiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#632 PostWysłany: 21 Maj 2020 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
A nie łatwiej po prostu załatwić sobie zwolnienie z tego obowiązku 10 transakcji w okresie rozliczeniowym i mieć KK za darmo - bez obowiązku spełnienia jakichkolwiek warunków? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#633 PostWysłany: 21 Maj 2020 15:13 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4804
platynowy
Te warunki są obligatoryjne....

Chyba, że przy rezygnacji z KK PLATINUM SANTANDER proponują takie zwolnienie, ale u mnie ostatnio na 3 rezygnacje zero propozycji

Ale zaraz po zalogowaniu propozycja nowej kk darmowej przez rok....po 10 transakcjach w ciągu 90 dni

Sama kk Platinum Santander słaba na tle rynku i poza 4 wejsciami do saloników PP nawet skorzystanie z ubezpieczenia wymaga transakcji bezgotówkowej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#634 PostWysłany: 21 Maj 2020 15:19 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 464
niebieski
Ale łatwo dostępna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#635 PostWysłany: 22 Maj 2020 19:38 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1150
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
Takie małe wieści z Santandera.

Jeżeli zastanawiacie się jaki macie okres rozliczeniowy karty to napiszcie na chacie z doradcą z poziomy portalu.

Natomiast w nawiązaniu do opłat za drugi rok. Aktualnie jest promocja na drugi darmowy rok. Wystarczy podnieść limit karty kredytowej o minimum 10 tysięcy złotych. Podniesienie jest darmowe, a jak będziecie chcieli to po miesiącu możecie sobie zmniejszyć ten limit, co jest również darmowe.

Kroki są następujące: należy zgłosić się do doradcy (chat, rozmowa tel) wyrazić chęć do skorzystania z promocji, wtedy doradca zapisze Was do niej, a następnie samemu można podnieść limit KK (min 10 tys zł). Z tego co się dowiedziałem, promocja obowiązuje do końca czerwca.

Może ktoś skorzysta ;)
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#636 PostWysłany: 28 Maj 2020 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Zmiany w mBanku - znikają niektóre prowizje i opłaty dla kart kredytowych:
Załącznik:
mBank_zmiany1.jpg
mBank_zmiany1.jpg [ 192.27 KiB | Obejrzany 1201 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#637 PostWysłany: 30 Maj 2020 09:11 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
MBank rezygnuje z prowizji sle nadal wymienia po swoich kursach czy w końcu wg kursu organizacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#638 PostWysłany: 30 Maj 2020 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
@krzychfra łap , choć to chyba nie ta sama oferta , o której mówisz , bo ja żadnych transakcji poza pierwszymi 10 , które zrobiłem zaraz po założeniu karty robić nie muszę.

Zakładałem kartę w 2018 i zostawiłem sobie ten regulamin na wypadek gdybym znalazł się w sytuacji takiej jak Twoja.

Niemniej jednak to nie nastąpiło i karta leży głównie w szufladzie , używam jedynie do aktywacji ubezpieczenia ;)

Załączniki:
Regulamin-Promocji---Karta-kredytowa-przez-telefon---to-sie-oplaca_82699.zip [644.43 KiB]
Ściągnięto 52 razy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krzychfra lubi ten post.
 
      
#639 PostWysłany: 30 Maj 2020 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
pasta napisał(a):
MBank rezygnuje z prowizji sle nadal wymienia po swoich kursach czy w końcu wg kursu organizacji?

Walutą rozliczeniową dla Mastercarda jest EUR, więc wszystko inne jest przeliczane po kursie organizacji na Euro, a z EUR na PLN po kursie mBanku. Niezbyt korzystnym, dodam :lol:
Ale przynajmniej jedna prowizja mniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#640 PostWysłany: 30 Maj 2020 14:05 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Jak rozumiem, to nie dotyczy to posiadaczy zwykłych "MC World Elite", a jedynie tych z private banking?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1382 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 70  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group