Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 12 Cze 2019 07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Jest lepiej - ukończone 13 lat wystarczy żeby dostać karte debetowa. Zależy od regulacji w bankach i podejscia.

Wydaje mi się że Diners wyda kartę dodatkową właśnie dla dziecka od 13 lat z PP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#402 PostWysłany: 12 Cze 2019 07:41 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Diners nie wydaje kart z PP, ale wyda dla dzieci pow 13 lat z własnym limitem wejść do salonikow

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
#403 PostWysłany: 12 Cze 2019 08:02 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
pasta napisał(a):
Wynika to z tego, że umowę kredytową może podpisać tylko osoba pełnoletnia. Dlatego żaden bank nie wyda nawet karty dodatkowej na dziecko.

KK dodatkowa może być wyrobiona dla dziecka pow 13 r.ż.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#404 PostWysłany: 12 Cze 2019 11:10 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Tak mi tlumaczyli w mbanku dlaczego dziecku nie wydadzą karty dodatkowej. Musiałem wyrobić „na ciocię”, by mieć dodatkową PP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 12 Cze 2019 11:30 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Posiadacz Karty dodatkowej przecież nie zaciąga, żadnego kredytu i może ją mieć po ukończeniu 13 roku życia, jest tylko Użytkownikiem karty podpiętej pod limit Posiadacza KK Głównej, który to zaciąga ów kredyt i to on ustala limity dla KK - możesz mieć MC Ultime z limitem 1.000.000 a dla dziecka taką samą MC Ultime z limitem zaledwie 500.
Oczywiście może być tak, że PP jest tylko do karty głównej jak w przypadku MC Ultime z Citi.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 12 Cze 2019 13:21 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
BrunoJ napisał(a):
A przejrzałeś wątek chociaż kilka stron do tyłu? Jeden z przykładów był już podawany i tutaj i w podobnych tematycznie wątkach - Pekao SA., WE MC. Darmowe wejścia bez limitu dla właściciela i towarzysza (lub towarzyszki).


Tak przeczytałem, dlatego grzecznie pytam czy są też inne, bo w tej przykładowo nie odpowiada mi sposób przeliczania transakcji innych niż w PLN.
Dlatego podtrzymuję pytanie o inne niż ta karty gdzie jest możliwość zabrania za darmo gościa do saloniku.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 12 Cze 2019 13:34 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Millennium MC World Signia / Elite ztcp mają PP dla gości bez limitu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
#408 PostWysłany: 12 Cze 2019 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
-- 12 Cze 2019 14:38 --

lluukk napisał(a):
BrunoJ napisał(a):
A przejrzałeś wątek chociaż kilka stron do tyłu? Jeden z przykładów był już podawany i tutaj i w podobnych tematycznie wątkach - Pekao SA., WE MC. Darmowe wejścia bez limitu dla właściciela i towarzysza (lub towarzyszki).


Tak przeczytałem, dlatego grzecznie pytam czy są też inne, bo w tej przykładowo nie odpowiada mi sposób przeliczania transakcji innych niż w PLN.
Dlatego podtrzymuję pytanie o inne niż ta karty gdzie jest możliwość zabrania za darmo gościa do saloniku.

Pytanie oczywiście jest ok, po prostu nazwy kilku kart pojawiają się wcześniej w wątku, i raczej nic nowego nie przybyło. Niestety ciężko jest dobrać kartę, która ma wszystko. A czasem dochodzi jeszcze kwestia czy w ogóle daną kartę możemy dostać.

-- 12 Cze 2019 14:45 --

lluukk napisał(a):
Posiadacz Karty dodatkowej przecież nie zaciąga, żadnego kredytu i może ją mieć po ukończeniu 13 roku życia, jest tylko Użytkownikiem karty podpiętej pod limit Posiadacza KK Głównej, który to zaciąga ów kredyt i to on ustala limity dla KK - możesz mieć MC Ultime z limitem 1.000.000 a dla dziecka taką samą MC Ultime z limitem zaledwie 500.
Oczywiście może być tak, że PP jest tylko do karty głównej jak w przypadku MC Ultime z Citi.

To może jednak zależeć od banku (i karty). od 13 lat jest na pewno debetowa, podobnie jak możliwość posiadania własnego konta lub subkonta pod konto rodziców. Z kredytowymi nie mam przekonania, że limity wiekowe są identyczne.
Osobiście nie mam również przekonania, że chciałbym żeby moje dziecko chodziło po mieście z MC Ultimate, bez względu na limit ;-) Ale to już jakby nie na temat...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#409 PostWysłany: 12 Cze 2019 17:45 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
:D No tak Ultime w portfelu 14 latka to taki sobie pomysł ;)
Raczej zasadę wydawania kart a zaciągania kredytu chciałem pokazać
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#410 PostWysłany: 13 Cze 2019 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
lluukk napisał(a):
Mam pytanie.
Czy dobrze rozumiem, że macie takie karty które pozwalają zabrać kogoś ze sobą do saloniku bez opłaty?
)


Chodzi o odpowiednio wysokie statusy które na to pozwalają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
#411 PostWysłany: 13 Cze 2019 09:49 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
lluukk napisał(a):
Mam pytanie.
Czy dobrze rozumiem, że macie takie karty które pozwalają zabrać kogoś ze sobą do saloniku bez opłaty?
Ja właśnie dostałem do KK PP i mogę jak rozumiem niezależnie od posiadanego biletu wejść do saloniku dostępnego dla PP.
Jaką kartę kredytową musiałbym mieć, żeby móc zabrać kogoś bez opłaty?

Na przykład Priority Pass Select pozwala zabierać gości bez dodatkowych opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#412 PostWysłany: 13 Cze 2019 10:01 

Rejestracja: 20 Maj 2016
Posty: 55
Loty: 167
Kilometry: 419 361
lluukk napisał(a):
-- 11 Cze 2019 22:16 --

O to bardziej ciekawi mnie czy jest karta kredytowa z PP podobnym do mojego (że niezależnie od biletu wchodzę ile razy chcę za darmo) ale dodatkowo lepszym o tyle, że mogę kogoś zabrać dodatkowo bez opłaty. Tych kilkanaście-kilkadziesiąt razy rocznie latam i mógłbym prawie zawsze kogoś zaprosić, a tak sam sobie mogę "dogadzać".


Kiedyś robiłem rozeznanie, być może coś się od tamtego czasu zmieniło (a być może nie :) )
Wtedy jedyną kartą która umożliwiała nielimitowane wstępy do saloników PP i możliwość zaproszenia nielimitowanej liczby gości była World Elite z banku Millenium. No ale warunek jej otrzymania jest jednak dosyć niełatwy do spełnienia - milion w aktywach banku.

https://www.bankmillennium.pl/bankowosc ... gnia-elite
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#413 PostWysłany: 13 Cze 2019 10:08 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
ciacho_majonez napisał(a):
lluukk napisał(a):
Mam pytanie.
Czy dobrze rozumiem, że macie takie karty które pozwalają zabrać kogoś ze sobą do saloniku bez opłaty?
Ja właśnie dostałem do KK PP i mogę jak rozumiem niezależnie od posiadanego biletu wejść do saloniku dostępnego dla PP.
Jaką kartę kredytową musiałbym mieć, żeby móc zabrać kogoś bez opłaty?

Na przykład Priority Pass Select pozwala zabierać gości bez dodatkowych opłat.


No ale to jak rozumiem nie jest karta wydawana do KK z Polski a o taką pytam.
Mogę dostać pewnie całkiem "dobrą" ;) KK z polskiego banku - oczywiście nie każdą i chciałbym z takiej KK możliwie dużo (i bez nadmiernych kosztów) wyciągnąć.
Jak pisałem już na moją mogę wejść ile razy chcę bez opłaty ale gość 120 zł

Na teraz mam informacje o kartach z:
Millennium i Pekao SA - obie chyba bardzo trudne do zdobycia.

i żeby nie odchodzić od tematu wątku (jak rozumiem pojawiać się tu mają zaproszenia) już tu nie będę wielce pisał - ale gdyby ktoś dowiedział się o innych niż wyżej opisane KK z banku w PL z PP darmowym dla gości (bez ograniczeń typu 4 razy w roku) to dajcie znać
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 13 Cze 2019 10:45 

Rejestracja: 20 Maj 2016
Posty: 55
Loty: 167
Kilometry: 419 361
lluukk napisał(a):
Na teraz mam informacje o kartach z:
Millennium i Pekao SA - obie chyba bardzo trudne do zdobycia.


Pekao SA - możliwość bezpłatnego zaproszenia 1 osoby. W Millenium możesz zaprosić całą klasę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#415 PostWysłany: 15 Cze 2019 12:25 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Mam pytanie apropos karty Visa Infinite z PKO BP.
Wcześniej w tym wątku padło stwierdzenie, że potrzebne jest 9K dochodu i zdolność na 50K limitu. Czy to jedyne warunki na uzyskanie tej karty?
Można o nią wnioskować u opiekuna czy też wydawana wyłącznie wybranym przez bank?
I czy na serio jest tam darmowe PP dla posiadacza plus możliwość wprowadzenia gościa jak jest napisane w poprzednim poście? Nie znalazłem nigdzie takiej informacji na stronie banku (o darmowym gościu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 15 Cze 2019 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
Gość nie jest darmowy
Cytuj:
W przypadku kart kredytowych PKO Visa Infinite opłata stanowiąca równowartość 32 USD w złotych zostanie pobrana jedynie za każdą osobę towarzyszącą.


Wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#417 PostWysłany: 15 Cze 2019 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
lluukk napisał(a):
... chyba bardzo trudne do zdobycia.

pojęcia 'chyba' i 'bardzo' są względne.
Podobnie względna jest darmowość takich kart czy dołączanych do nich PP - już ktoś mądry w banku usiadł i wyliczył, że klient spełniający warunki za taką kartę "zapłacił" pośrednio innymi produktami. Trochę tak jak latając w biznesklasie mamy 'darmowy' posiłek...

Co do kart, to były kiedyś publikowane (w Forbes?) rankingi 'drogich' kart z porównaniem przywilejów. Nie pamiętam już było to wrzucane tutaj na forum, czy widziałem luzem w necie. Ale kołacze mi się po głowie że były co najmniej 4 banki dające karty PP z darmowymi gośćmi. Wszystkie z dość kosmicznymi warunkami zdobycia, przynajmniej na papierze.

Edit: na stronach Forbes'a można znaleźć stary ranking z 2016, jest też zajawka, że w papierowej wersji w marcu był najnowszy ranking z 2019. Oczywiście trzeba brać uwagę "obiektywność" takich rankingów, ale nadają się chociażby do celów porównania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#418 PostWysłany: 15 Cze 2019 13:31 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
tasma napisał(a):
Mam pytanie apropos karty Visa Infinite z PKO BP.
Wcześniej w tym wątku padło stwierdzenie, że potrzebne jest 9K dochodu i zdolność na 50K limitu. Czy to jedyne warunki na uzyskanie tej karty?
Można o nią wnioskować u opiekuna czy też wydawana wyłącznie wybranym przez bank?
I czy na serio jest tam darmowe PP dla posiadacza plus możliwość wprowadzenia gościa jak jest napisane w poprzednim poście? Nie znalazłem nigdzie takiej informacji na stronie banku (o darmowym gościu).


Nie wiem czy 9000 dochodu starczy, wymóg formalny jest chyba znacznie wyższy, a ta informacja o zdolności kredytowej na 50.000 bierze się zapewne z tego, że to minimalny limit tej karty. Jeśli ktoś nie ma zdolności kredytowej na 50.000 to chyba przy żadnym dochodzie jej nie dostanie
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#419 PostWysłany: 16 Cze 2019 12:22 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
W lutym tego roku wnioskowalem o ta karte , nie ma juz wymogu dochodowego - kiedys byl 25 000 zl netto- teraz jest tylko zdolnosc od 50 000 zl , trzeba odroznic zdolnosc do karty od zdolnosci do kredytu gotowkowego , sa to inne limity ..karta piekna i prestizowa..mi sie nie udalo w tym roku...powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#420 PostWysłany: 16 Cze 2019 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Jak 9k dochodu ma wystarczyć, jeśli karta będzie za darmo dopiero jak wydasz nią 11k miesięcznie? ;)
Obawiam się, że jeśli kryterium dochodowe jest tutaj problemem, to karta raczej nie jest dla Ciebie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group