Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 21 Sty 2019 16:25 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Byłem dzisiaj w pekao SA z zapytaniem o WEMC niestety bez private banking nie ma szans
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#382 PostWysłany: 21 Sty 2019 18:37 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
z tego co wiem banki dające WEMC w bankowości personalnej a nie prywatnej to :
mBanki , Alior Bank , Citi , i chyba Noble Bank


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 21 Sty 2019 19:12, edytowano w sumie 1 raz
puste cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#383 PostWysłany: 22 Sty 2019 11:04 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Alior rozumiem PP ma tylko dla 1 os ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 22 Sty 2019 12:21 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
Tak


Ostatnio edytowany przez marcino123, 22 Sty 2019 15:04, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 10 Lut 2019 12:09 

Rejestracja: 04 Sie 2016
Posty: 49
Taka sytuacja..

Mam Priority Pass z ING, świeża. Koniec stycznia odbyłem kilka lotów, byłem w salonikach.
Pierwszy w Katowicach, zaprosiłem gościa. Pani kazała podpisać, wszystko super, wchodzę.
Powrót był przez Budapeszt, wchodzę z gościem, podpis, jesteśmy. Później już samodzielnie w Warszawie, wszystko ok.

Wróciłem do domu, sprawdzam sobie i ku mojemu zdziwieniu nie ma opłat, za nikogo. Dopiero teraz aktywowałem ta kartę kredytową, myśląc, że dojdą płatności za gościa, które gdzieś wiszą. Dalej nic.
W aplikacji Priority Pass nie mogę sprawdzić, pisałem do Nich, mówią, że karta jako benefit z banku nie może być podpięta pod apke. BTW, też tak macie?!

No to w końcu jak z tym gościem? Jest za friko??? Bo z tym jest związana kolejna sprawa, zastanawiam się czy brać dodatkową kartę czy nie. Jakie macie doświadczenia?

PS. Jesli karta dodatkowa, do głównej, to musi być koniecznie na to samo imie i nazwisko czy jak to działa?! Bo jesli zrobię np. na Brata, to Priority Pass dodatkowa też na Brata będzie, prawda?
PS2. Mało ciepłego jedzenia zastaję w salonikach, to normalne czy może jakoś oferta jest gorsza teraz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 10 Lut 2019 12:15 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Spokojnie, opłaty za gościa mogą pojawić się nawet za 3-4 miesiące. Ale na pewno się pojawią, nie martw się. ;)

A co do ciepłego jedzenia w salonikach, wypróbuj kilka saloników w Azji, to będziesz miał aż nadmiar w wielu z nich. ;)
Tak poważnie, to salonik salonikowi nierówny, w niektórych nie ma nawet alkoholu, albo jest płatny, w niektórych są tylko jakieś przekąski i nie ma nic na ciepło, a w niektórych bywa po 5-6 ciepłych dań + ze 2 zupy. Nie ma reguły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 10 Lut 2019 12:21 

Rejestracja: 04 Sie 2016
Posty: 49
Jasne, pewnie co salonik to inaczej - dzięki.

Jak to za 3-4 miesiące?! Bez sensu. A w Banku nie potrafią odpowiedzieć dlaczego nie zostało skasowane, nie potrafią powiedzieć czy będzie skasowane, zero informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 10 Lut 2019 12:23 

Przecież masz w tematach o salonikach, że rozliczenie trwa bardzo długo

Taka specyfika

priority-pass-pytania-informacje,15,41799&p=1184973&hilit=pass#p1184973
Góra
 PM off  
      
#389 PostWysłany: 10 Lut 2019 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Podejrzewam, że to kwestia długotrwałego przepływu informacji na trasie salonik > PP > wystawca karty kredytowej. W Santander, czy Diners (choć ten nie jest związany z PP) jest ten sam problem. Warto zapisywać sobie, gdzie, kiedy i w ile osób było się przy użyciu danej karty, bo potem, po tych 2-3 miesiącach człowiek niekoniecznie kojarzy, za co go skasowano . Do tego, bywa, że opłata nie jest prawidłowa więc warto mieć jakąś wiedzę, by tą opłatę zweryfikować. Gdyby karty PP dodawane do kart kredytowych były widoczne w aplikacji PP, nie byłoby to trudne, ale tak niestety nie jest i trzeba rzeźbić na własną rękę.

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 10 Lut 2019 13:32 

Rejestracja: 04 Sie 2016
Posty: 49
tropikey napisał(a):
Gdyby karty PP dodawane do kart kredytowych były widoczne w aplikacji PP, nie byłoby to trudne, ale tak niestety nie jest i trzeba rzeźbić na własną rękę.


Aha, czyli to tez jest w sumie normalne, tak? A ja się na instalowałem, napisałem...
Jasne, napisali mi to co mówisz, ale czasem może być źle zrozumiane czy coś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: kk
#391 PostWysłany: 11 Cze 2019 22:01 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Mam pytanie.
Czy dobrze rozumiem, że macie takie karty które pozwalają zabrać kogoś ze sobą do saloniku bez opłaty?
Ja właśnie dostałem do KK PP i mogę jak rozumiem niezależnie od posiadanego biletu wejść do saloniku dostępnego dla PP.
Jaką kartę kredytową musiałbym mieć, żeby móc zabrać kogoś bez opłaty?
Raczej nie będę miał karty jakichś linii lotniczych czy hoteli bo latam nie tak bardzo często, ale może w ofertach KK jest taka możliwość?
Przy mojej KK mogę wejść ile razy chcę ale tylko ja (tzn. mogę kogoś zabrać ale za opłatą 120 PLN)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 11 Cze 2019 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
możliwe, że ktoś dorzuci jeszcze jakąś inną kartę, ale opcja, o której piszesz istnieje w przypadku platynowej KK Santandera. Niestety, w roku limit wynosi tylko 4-osobowejścia, czyli wchodząc z osobą towarzyszącą wykorzystujesz 2 wejścia z tego limitu. Wątek o tej karcie jest tu: visa-platinum-priority-pass,1499,59622
Jeśli zaś chodzi o zabieranie małżonki/a, to korzystnym rozwiązaniem może być wyrobienie sobie karty Diners Club, a dla tej drugiej osoby karty dodatkowej. Każda z tych kart ma 5 wejść, które są liczone niezależnie od siebie. Wątek o niej jest tu: diners-club-karta-dyskusja-ogolna-i-promocje,181,38970
A tak w ogóle, to najlepiej byłoby zadać to pytanie tu: karty-kredytowe-z-priority-pass,1499,71733 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 11 Cze 2019 22:18 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
-- 11 Cze 2019 22:16 --

O to bardziej ciekawi mnie czy jest karta kredytowa z PP podobnym do mojego (że niezależnie od biletu wchodzę ile razy chcę za darmo) ale dodatkowo lepszym o tyle, że mogę kogoś zabrać dodatkowo bez opłaty. Tych kilkanaście-kilkadziesiąt razy rocznie latam i mógłbym prawie zawsze kogoś zaprosić, a tak sam sobie mogę "dogadzać". Chyba traktowałbym to jako okazję do poznania jakichś fajnych ludzi, którzy latają i zaglądają na takie forum.

-- 11 Cze 2019 22:18 --

Żona ma PP do takiej samej KK. Zaraz sobie poczytam ten wątek jaki podałeś.
Dzięki i Pozdrawiam
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez marcino123, 12 Cze 2019 07:59, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 11 Cze 2019 22:38 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Poczytałem i mam mętlik.
Mam KK z nielimitowanymi wejściami za darmo do saloników i niby jest OK, ale jak kogoś zaproszę to opłata 120 PLN
Mam jednak takie pytanie - możecie podać choć 3-4 KK żeby był wybór ;) z PP takim, że ma darmowe wejście dla posiadacza i zaproszonej osoby bez ograniczenia ilości wejść w roku?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 12 Cze 2019 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
A przejrzałeś wątek chociaż kilka stron do tyłu? Jeden z przykładów był już podawany i tutaj i w podobnych tematycznie wątkach - Pekao SA., WE MC. Darmowe wejścia bez limitu dla właściciela i towarzysza (lub towarzyszki).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#396 PostWysłany: 12 Cze 2019 00:07 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Diners Club Premium Vintage. Karta którą można mieć za 500 zł / rok. W cenie karta główna i trzy karty dodatkowe.
W każdej po 10 wejść w roku, kolejne płatne i kilka innych benefitów (np. fast track na Okęciu, ubezpieczenie).
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
#397 PostWysłany: 12 Cze 2019 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tylko warto pamiętać, że karta dodatkowa jest na konkretną osobę, więc to nie jest tożsame z wprowadzaniem dowolnego gościa do swojej karty PP.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#398 PostWysłany: 12 Cze 2019 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Nie wiem jak w innych bankach, ale w mBanku nie da się wyrobić karty dodatkowej na dziecko, czyli też nici z PP dla niego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 12 Cze 2019 07:23 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Wynika to z tego, że umowę kredytową może podpisać tylko osoba pełnoletnia. Dlatego żaden bank nie wyda nawet karty dodatkowej na dziecko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 12 Cze 2019 07:35 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
hmmm... Tzn chyba graniczna data jest 15 rok życia, bo ja od tego czasu mam kredytowke pod limit rodzicow.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group