Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1382 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 70  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 17 Paź 2018 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
a w tych innych bankach nie ma mozliwosci wyrobienia karty dodatkowej jak w mbanku ?
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
#262 PostWysłany: 28 Paź 2018 15:03 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Żona z uwagi na nową pracę wymagającą częstszych delegacji chciałaby sobie wyrobić PP.
Czy obecnie jedyną sensowną możliwością jest ING dający do karty kredytowej PP bez limitów? Czy też są jeszcze inne banki, które oferują taką kartę do rachunku czy jakiejś karty kredytowej? Jej zarobki to powiedzmy kilkanaście tys/m-c, więc może znajdzie się coś bardziej sensownego niż ING?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 28 Paź 2018 15:10 

W pierwszej kolejności, bo jak się uda i otrzyma to ty oraz ktoś tam jeszcze skorzysta (karty dodatkowe)
https://www.mbank.pl/oferta-indywidualn ... astercard/

Jest temat/y na forum
Góra
 PM off
flus uważa post za pomocny.
 
      
#264 PostWysłany: 28 Paź 2018 15:37 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
Ok górny tylko ze trzeba zarabiać 20.000 pln netto w przypadku karty world elitę z mnanku. Chyba ze coś się pozmieniało ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 28 Paź 2018 15:41 

Kod:
Jej zarobki to powiedzmy kilkanaście tys/m-c


a nuż bliżej 20 tysi czy zawód lub korporacja ważna dla mBank

Nie spróbuje się nie dowie, wielu tu dostało nie zarabiając tyle, nie wiedząc nawet o co wnioskowali ;)
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#266 PostWysłany: 28 Paź 2018 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
Mnie niestety, mimo dość dobrego zawodu i zarobków ponad 10k nie chcieli dać karty w mBanku nawet mimo próśb "wtyki".
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 29 Paź 2018 23:31 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 93
Od jakiegoś czasu przeglądam ten temat i zastanawiam się oprócz PP coś z tej kary World mBanku można wycisnąć ? Mam od nich karte M&M i zastanawiałem się na drugą M&M albo właśnie Worldem, co ma większy sens ? Mile zbieram na różne sposoby na jakieś RTW przyjemne, samo PP trochę mija się z celem w przypadku kiedy poniżej 1k PLN mogę kupić kartę na rok 1+1. Jakie jest wasze zdanie, pchać się w worlda czy klepać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 30 Paź 2018 00:28 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
WE ma sensowne ubezpieczenie zdrowotne na wyjezdzie (nie wymagajace kupna biletow karta) dla posiadacza i jego rodziny. Dodatkowo dosc sensowna przy duzych wydatkach karta jest promocja Wysokie Loty. Mozna zebrac w najnowszej edycji do 8k PLN na bilety LOTu. No i mozna miec karte glowna i 3 karty dodatkowe gdzie do kazdej dodatkowej jest PP. To w sumie az 4ry PP dla 4 roznych osob. Jedyna wada dla mnie, ze nie mozna gosci wpuszczac za darmo. O ile zonie wyrobilem karte dodatkowa i ma swoj PP to dzieci nie moga miec swoich kart..
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#269 PostWysłany: 30 Paź 2018 00:39 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
Fajnie tylko ze trzeba mieć mieć dochód 20k plus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 04 Lis 2018 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
brzemia napisał(a):
Uzywacie tych kart na co dzień?
Ja osobiscie mam kilka kredytowek ale nie uzywam ich bo nie potrzebuje odroczonego terminu platnosci. Wiadomo ze sa sytuacje w ktorych trzeba zaplacic kk, ale nie wydaje mi sie zeby ktos placil kk za dom lub samochod. A limity ok 1mln sa kosmiczne. Ale jak to mowia to co dla jednych jest sufitem dla innych jest podloga :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

U mnie dokładnie odwrotnie. Używam kart regularnie ponieważ potrzebuje odroczonego terminu płatności. Np część wydatków służbowych robię ze swoich i dopiero potem firma oddaje. Kk to najlepsze rozwiązanie bo najczęściej mam już rozliczenie gdy nadchodzi moment spłaty karty. Bez znaczenia tutaj czy WE czy inna, ale WE w szczególności ma znośny limit - trzeba pamiętać że chcąc wykorzystywać odroczone płatności karta musi pokryć dwumiesieczne koszty/potrzeby plus chociaż 20% na zapas (to taki mój wzór na optymalny limit kredytowy na karcie). Do tego wszelkie zakupy w internecie oraz związane z podróżami (ubezpieczenie/chargeback).
Do codziennych wydatków tez kk dobrze się sprawdza - nabija punkty czy inne mile, podczas gdy środki właściwe są na koncie i może na siebie pracują jakoś. Kwestia „higieny” i dość dokładnego kontrolowania przepływu.

Z tym 1 mln limitu to nie kojarzę żeby tutaj ktoś o tym pisał. Kwota 1 mln była raczej wymieniana w kontekście wymagań banków co do posiadanych aktywów, żeby taką kartę dostać. Żeby dostać 1mln limitu zapewne trzeba się wykazać bardziej. Plus chyba mieć dobrze sprecyzowane potrzeby co do takiego limitu - wg wyżej podanego mojego wzoru oznaczałoby to miesięczne regularne obroty na karcie w wysokości ok 400tys. Może kiedyś ... ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 06 Lis 2018 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
shadowofacloud napisał(a):
Używam tej karty w tandemie z revolutem, więc nie dowiadywałem się u źródła.

Natomiast z tego, co czytałem na forach, mamy rozliczenie po kursie organizacji plus 3% prowizji za przewalutowanie. Będę w stanie potwierdzić to w poniedziałek.


Update co do rozliczania płatności platynową kartą ING w walutach obcych: najpierw jest wymiana z waluty na EUR po kursie organizacji, następnie z EUR na PLN po kursie banku.

Co do kart dodatkowych - można mieć jedną, za 200 PLN rocznie, bez opłaty za wydanie, dla osoby, która ukończyła 13 lat. Do tej karty dostaje się PP bez limitu wejść. Czyli, nie licząc promocji, całkowity koszt dla dwóch kart to 850 PLN rocznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
grzegorz84 lubi ten post.
 
      
#272 PostWysłany: 07 Lis 2018 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Jesteś pewny?
Nie tak dawno jak się dowiadywałem w ING to wyraźnie mówili, że do karty dodatkowej nie dają PP.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 07 Lis 2018 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Nie testowałem tego, ale pracownik banku, u którego wyrabiałem kartę, napisał mi dzisiaj co następuje:

"Posiadacz umowy może wnioskować o wydanie maksymalnie 1 karty dodatkowej dowolnej osobie (użytkownik karty dodatkowej), w tym również osobie posiadającej ograniczoną zdolność do czynności prawnych, która ukończyła 13 rok życia, będąca rezydentem, lub nierezydentem.

Do karty dodatkowej również jest wydawany cały zestaw Kart Priority Pass itd."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 07 Lis 2018 13:34 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
Po WE MC z mBanku jest to chyba najbardziej dopieszczona karta jeśli chodzi o PP , ale daleko jej do prestiżu i piękna WE MC ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 07 Lis 2018 14:09 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
Poważnie ktos to zauważa? Ja dopiero po przeczytaniu tego wątku zorientowalem sie ze czarny kolor karty cos znaczy ;) zawsze mi sie wydawalo ze najbardziej odpowiednim kolorem do kart jest kolor złota.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 07 Lis 2018 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4100
HON fly4free
No wlasnie, Naprawde kogos kreci kolor karty?
Jesli jednak tak, to moze zainwestowac w Lion's, pytanie czy sie oplaca dla design'u... :-)

Załączniki:
Lions.PNG
Lions.PNG [ 140.91 KiB | Obejrzany 1142 razy ]
Maserati.PNG
Maserati.PNG [ 118.15 KiB | Obejrzany 1142 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 07 Lis 2018 14:26 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Juz kiedys pisalem o tym prestiżu.. w zadnym miejscu jeszcze nie zauwazylem, by ta karta byla w jakikolwiek sposob rozpoznana. Widocznie w zlych kregach sie obracam albo zle miejsca odwiedzam:)

A kolor czarny ma również karta Curve :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 07 Lis 2018 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
KKL ,
To jest inny czarny. I zapewne faktycznie odwiedzasz złe miejsca.
Placisz taką kartą np na Reeperbahn za drinka i zaczynasz odliczać. Zanim minie 10 sekund pojawia się zupełnie przypadkowo miła dama i zaczyna rozmowę... ;-)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Lis 2018 20:54, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 07 Lis 2018 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4100
HON fly4free
Seriously? :-)
A na powaznie i wracajac do glownego tematu - obecna promocja ING jest calkiem OK. Co prawda to nie jest to karta WE, ale daje nielimitowany dostep do salonikow PP, jest tez mozliwosc otrzymania karty dodatkowej (wiec 2 PP w cenie 1). Do tego lekkie warunki zwolnienia z 650PLN rocznej oplaty - 5 transakcji miesiecznie. Wiec za kupno np. 60 bieltow komunikacji miejskiej juz jest za free.
A warunki tez nie sa zaporowe (albo inaczej ujmujac lzejsze niz w standardowych WE) - 10KPLN miesiecznych dochodow lub posiadanie aktywow 150KPLN (aby byc klientem premium).
Czyli w sumie da sie za free miec dwie karty PP. I troche innych pomniejszych beneftow.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#280 PostWysłany: 07 Lis 2018 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
Tak
zgadzam się,
ING bardzo ułatwia dostęp do PP. Trzeba tylko 4 transakcje w miesiącu kalendarzowym zrobić. Np. doładowanie Revolut. Ciekaw jestem co będzie za rok.
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Lis 2018 21:00, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1382 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 70  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group