Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Paź 2014 14:59 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
próbuję sklecić następny wyjazd na Teneryfę ( przełom luty/marzec). Co myślicie o takim planie:

1dzień. Przyjazd wieczorem TFS
2-4 dzień nocleg Los Silencios ( jako baza wypadowa z autem na cały pobyt - cenowo noclegi są spoko)
Aqualand i plaża
Teide i plaża

5-7 przejazd na pólnoc - noclegi w Tequeste
- Loro Park
- Anaga Park
- zwiedzanie stolicy ( lub coś innego) i powrót na lotnisko TFS ( wylot)

Chodzi o to aby zobaczyć najfajniejsze miejsca ale nie biegać z wywiszonym językiem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 13 Paź 2014 15:12 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 578
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
Na północy obowiązkowo Playa de las Teresitas!

https://www.google.pl/search?q=playa+de ... s+tenerife
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Paź 2014 15:16 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
ooooo tak :)

No to zamiast stolicy jakby zabrakło czasu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Paź 2014 15:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
:D mamy mniej więcej podobnie, ale nie planujemy zmieniać noclegu. Chyba, żeby...
1 Przylot, 2 relax-okolica-plaża, 3 Loro Park, 4 rejs statkiem-Los Gigantes-delfiny, 5 Teide, 6 plaża, 7 plantacja bananów, 8 wylot.
oczywiście to jest pierwszy zarys planu. A znając życie może jeszcze wiele się zmienić. Nie wiemy jeszcze czy wracamy bezpośrednio do domu czy zahaczymy o jakieś miasto. A może zostaniemy dłużej.

Kopiłeś już bilety?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Paź 2014 15:25 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
przelot już mam. Pomału zabieram sie za szczegóły :)
też chciałem pierwotnie mieć nocleg w jednym miejscu ( południe) - Loro park można z południa spokojnie też zrobić. Ale ten park czy plażę powyżej to już bez sensu codziennie wracać te 60km.
Pewnie więc rozbijemy na 2 miejsca noclegowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Paź 2014 15:29 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Może komuś się przyda :)

Załączniki:
IMG_0383.jpg
IMG_0383.jpg [ 101.03 KiB | Obejrzany 4409 razy ]
IMG_0382.jpg
IMG_0382.jpg [ 97.52 KiB | Obejrzany 4409 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 13 Paź 2014 15:49 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
Można zrobić fajną pieszą wycieczkę, wąwozem Masca w dół do zatoki i dalej łajbą do Los Gigantes. Widoki w wąwozie niesamowite.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Paź 2014 12:45 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
Odnośnie wąwozu Masca, to zamiast zorganizowanej wycieczki i powrotu stateczkiem polecam wrócić na nogach w górę, przy okazji ułatwiona sprawa dojazdu, bo przy zejściu jest parking, gdzie można zostawić auto. Tylko warto wziąć pod uwagę, że na dole brak możliwości kupna napojów (przynajmniej tak było w marcu tego roku), więc warto zabrać prowiant.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Paź 2014 12:00 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Na Teide jeżeli chcę wyjść wyżej niż stacja kolejki potrzebuję buty trekingowe czy w sportowych obskoczę? Masca gdzieś czytałem, że jak u nas Morskie Oko więc zalecane szpilki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Paź 2014 12:47 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
sebjag napisał(a):
Na Teide jeżeli chcę wyjść wyżej niż stacja kolejki potrzebuję buty trekingowe czy w sportowych obskoczę? Masca gdzieś czytałem, że jak u nas Morskie Oko więc zalecane szpilki :)

To coś źle czytałeś, na Masce nie ma nigdzie asfaltu, najlepiej mieć trekkingi, ale w sportowych też da radę. Trasa w dół i w górę jest dość długa, z 6 godzin zejdzie, na dole faktycznie może nie być nic do kupienia, więc lepiej zaopatrzyć się w picie i prowiant. Trzeba też zaznaczyć, że w Masce na górze nie ma wiele miejsc do parkowania i może być problem z zaparkowaniem auta, trzeba po prostu jeździć w te i wewte czekając aż się coś zwolni, bo wiele osób przyjeżdża obejrzeć samą wioskę bez wycieczki do wąwozu.
Na Teide to przede wszystkim potrzebujesz darmowe pozwolenie, które możesz sobie zarezerwować na stronie parku narodowego Teide, łatwo znajdziesz link w Internecie czy tu na forum. Tyle, że trzeba sporo wcześniej rezerwować, bo jest limit miejsc, a popularność duża. Druga sprawa, że nic nam nie da pozwolenie jeśli na trasie będzie śnieg, lód - wtedy trasa jest zamknięta i nie można wchodzić, miałem tak na początku lutego w tym roku. Sama trasa ponoć nie jest wymagająca, gorzej właśnie jak leży śnieg, to wiadomo, że lepiej mieć trekkingi.
Góra
 Profil Relacje PM off
sebjag uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 27 Paź 2014 12:20 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Jeżeli chodzi o porównanie do Morskiego Oka czytałem nie o asfalcie, a o ludziach w klapkach itp.
Oczywiście o pozwoleniu na wejście pamiętam i wiem gdzie go zdobyć. Ile potrzeba czasu na wyjazd kolejką, wyjście na szczyt i powrót?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Paź 2014 12:55 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
sebjag napisał(a):
Jeżeli chodzi o porównanie do Morskiego Oka czytałem nie o asfalcie, a o ludziach w klapkach itp.
Oczywiście o pozwoleniu na wejście pamiętam i wiem gdzie go zdobyć. Ile potrzeba czasu na wyjazd kolejką, wyjście na szczyt i powrót?

Nie przypominam sobie bym widział kogoś w klapkach :) No ale pewnie i takie akcje się zdarzają. Tak czy inaczej trasa jest na pewno trudniejsza od tej na Morskie Oko. Powiem więcej... :P Poprzedniego dnia Polka pracująca w jednej z firm oferujących rejsy w Los Gigantes ostrzegała nas przez tą trasą, bo wg. niej trasa jest wymagająca - w 10 punktowej skali trudności dałaby jej 9, tak mówiła :D Jak się później okazało jej skala była raczej zaniżona do powszechnie panujących standardów. Wrażenie o trudności jej trasy może się też brać z tego, że w pewnych miejscach dany odcinek można było przejść dwoma różnymi drogami (aczkolwiek idzie się cały czas wąwozem, więc zgubić się tam nie da) - trudniejszą i łatwiejszą. Szlaku tam zaznaczonego chyba nie ma, albo jest tylko mało widoczny, już nie pamiętam, a ludzie to wiadomo, łażą jak chcą.
Kolejka jeździ w częstotliwości ok. 15 minut, jedzie się w miarę szybko, z 10 czy 15 minut. Na szczycie nie byłem, ale z tego co czytałem to ok. 40-50 minut w jedną stronę.
O, właśnie, na górze kolejki to pamiętam ludzi w klapkach, a były 3 stopnie, podczas gdy na dolnej stacji z 15, ale Słońce operuje tam mocno. Także ciepłe ubrania obowiązkowo na Teide, nam się przydały zimowe kurtki z Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Paź 2014 12:58 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Po drodze na północ polecam ichniejszą Częstochowę i posągi Gauczów. No i na północy Puerto de la Cruz .piękne miasto ze wspaniałymi widokami na ocean i Teide.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Paź 2014 13:23 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
Japonka76 napisał(a):
:D mamy mniej więcej podobnie, ale nie planujemy zmieniać noclegu. Chyba, żeby...
1 Przylot, 2 relax-okolica-plaża, 3 Loro Park, 4 rejs statkiem-Los Gigantes-delfiny, 5 Teide, 6 plaża, 7 plantacja bananów, 8 wylot.
oczywiście to jest pierwszy zarys planu. A znając życie może jeszcze wiele się zmienić. Nie wiemy jeszcze czy wracamy bezpośrednio do domu czy zahaczymy o jakieś miasto. A może zostaniemy dłużej.

Kopiłeś już bilety?

Zamiast rejsu specjalnie na Los Gigantes, polecam wybrać się do wąwozu Masca, można tam dotrzeć samochodem lub autobusem. Wędrówka średnio trudna, ok. 4h w dół, tam wyjście na plażę, kąpiel, a następnie rejs powrotny statkiem, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na Los Gigantes, a i delfiny też się obficie pokazują (obsługa statku się o to postara). Nie trzeba więc robić osobnej wycieczki na obejrzenie delfinów i klifów Los Gigantes. Bilet na statek powrotny z wąwozu Masca można kupić na plaży po wyjściu z wąwozu, bezpośrednio u operatorów, wychodzi taniej (8E/os.) niż u pośredników na starcie wąwozu w wiosce Masca u góry (10E/os.). Rozwiązanie z autobusem jest lepsze, bo nie trzeba wracać po samochód. Statek dopływa do Puerto de Santiago, stamtąd wraca się autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Paź 2014 13:33 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
KondzikS napisał(a):
Polka pracująca w jednej z firm oferujących rejsy w Los Gigantes...

Gdzieś słyszałem, że można u niej się załapać na tańsze rejsy :) mógłbyś mi wyjaśnić gdzie dokładnie jest ta firma? Domyślam się, że w porcie, ale nie chcę tracić czasu na szukanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Paź 2014 13:40 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
sebjag napisał(a):
KondzikS napisał(a):
Polka pracująca w jednej z firm oferujących rejsy w Los Gigantes...

Gdzieś słyszałem, że można u niej się załapać na tańsze rejsy :) mógłbyś mi wyjaśnić gdzie dokładnie jest ta firma? Domyślam się, że w porcie, ale nie chcę tracić czasu na szukanie.

Tak, pisałem to w jednym z wątków tutaj na forum. W jednym z biur tam znajdujących się (wszystkie są po drodze do portu po prawej stronie) była wywieszka - "rozmawiamy po polsku", trzeba negocjować, bo na starcie niższej ceny nie dostaniesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Paź 2014 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Czy jest możliwość, by popłynąć z Puerto de Santiago do "wylotu" wąwozu, pójść jakiś odcinek w górę (np. do mniej więcej połowy), a potem zawrócić i statkiem wrócić do portu?
Wysłane z Lumii przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Paź 2014 13:53 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
tropikey napisał(a):
Czy jest możliwość, by popłynąć z Puerto de Santiago do "wylotu" wąwozu, pójść jakiś odcinek w górę (np. do mniej więcej połowy), a potem zawrócić i statkiem wrócić do portu?
Wysłane z Lumii przez Tapatalk

Zapewne i tak można, konkurencja jest tam duża, wystarczy się dogadać. Konkretniej to z Los Gigantes się płynie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Paź 2014 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Zrobiłem sobie ostatnio spis najciekawszych miejsc na Teneryfie.
Może się komuś przyda i zaoszczędzi komuś wyszukiwania najlepszych miejsc na Google.
Wklejam więc.

Położenie tych miejsc można sobie znaleźć na Google Maps oczywiście.
Oto więc nazwy tego co najważniejsze do odwiedzenia:

Teide [wulkan] + park narodowy + kolejka górska
Anaga mountains + Parque Rural de Anaga
Auditorio de Tenerife - santa cruz de tenerife
Benijo - Santa Cruz de Tenerife
Cueva del Viento
Drago Tree - Icod de Los Vinos
El puertito
Garachico
La laguna - miasto
La oratova - miasto
Loro park - Puerto de la Cruz
Masca - wąwoz
Museo de la Naturaleza y el Hombre - Santa Cruz de Tenerife
Playa Las Vistas
Playa de Las Americas
Playa de los cristianos
Playa Fanabe - Costa Adeje
Playa La Tejita - Montaña Roja, El Médano
Playa Bollullo - Puerto de la Cruz
Playa Da Las Teresitas - Santa Cruz de Tenerife
Playa de La Arena - los gigantes
Playa de Leocadio Machado
Playa de san juan
Playa Del Duque + zamek - Costa Adeje
Playa El Camisón
Playa Jardín - Puerto de la Cruz
Playa la enramada
Playa la pinta - costa adeje
Playa troya - costa adeje
Punta de teno
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Lis 2014 23:56 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 26
Hej!

W grudniu wybieramy się z dziewczyną na 5 dni na Teneryfę, interesuje nas odpoczynek na plaży na południu oraz zobaczenie kilku fajnych miejsc, które są atrakcyjne również w grudniu. Jakie miejsce do zarezerwowania noclegu polecacie? Co się bardziej opłaca - nocleg na północy i wynajęcie samochodu, czy południe?

Jeśli są jakieś osoby, które już były na Teneryfie i będą w stanie pomóc zaplanować te parę dni, to proszę o wiadomość: kuba.radzewicz@gmail.com

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group