Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Lis 2016 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Zwykła tak, Gold nie ma prowizji bezterminowo ;-)
Jeśli ktoś miał jakieś większe obroty na karcie/koncie, to może warto się przespacerować do banku i zagadać o jakieś promocyjne warunki indywidualnie.
Co do bezpłatnych wypłat z bankomatów za granicą - cały czas można wypłacać bezpłatnie z bankomatów grupy UniCredit (większość krajów Europy).
Przy czym to akurat może się niedługo również zmienić ....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 21 Lis 2016 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
ooo... dzieki!

przejsc sie do naszego oddzialu w najblizszym czasie nie dam rady - wywialo mnie do braci Wegrow na pol roku, ale Unicredita znajde raczej bez problemu

a golda moze dam rade dogadac po powrocie - przepuszczam tu setki tysiecy (forintow :P) przez ta karte w koncu
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Lis 2016 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Gold domyślnie jest to lepszych kont. To mimo wszystko karta debetowa, wiec wykazać trzeba się na koncie, a nie "tylko" zdolnością, jak przy kredytowych. Do tych najprostszych to mogą nie chcieć dać. Ale nawet ze zwykłą pogadaj, czy by nie znieśli prowizji za wypłaty pod jakimiś warunkami. Od pewnego poziomu takim warunkiem jest np "nie przeniosę się do innego banku" ;-). Ale to znowu może nie wystarczyć przy podstawowych wariantach.
Prawdę mówiąc nie pamietam czy na Węgrzech jest jakiś unicredit ale to bedzie łatwo poszukać. No i pewnie warto najpierw potwierdzić u źródła (warunki karty) ewentualnie spróbować na małej kwocie. Ale w Unicredit wszystkie Pekao'we karty miały darmowe wypłaty.

Tak przy okazji - jeśli masz jakieś sensowne wpływy w Forintach to najprawdopodobniej jest możliwość założenia konta walutowego w tej walucie. Ale konkretne warunki trzeba by dopytać. Przy czym jeśli masz dopytywać po powrocie to pewnie juz "po ptakach".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Lis 2016 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Dzięki jeszcze raz. Mignęło mi gdzieś tutaj logo Unicredit wcześniej, i sprawdziłem jeszcze teraz - jest. Wczytałem się też lepiej w opłaty i wygląda na to że będzie ok. Jak nie to dam znać.

Pensję dostaję polską, w PLN, jakbym dostawał HUF to bym założył tu konto po prostu i byłoby z bani, a tak muszę wymieniać co miesiąc. No ale właśnie przez to jest tam jakiś większy obrót to zobaczymy czy da radę zmienić na tego golda. Wcześniej w sierpniu byliśmy w miesięcznej podróży dookoła świata i wtedy te darmowe wypłaty odejmowały nam myślenie o tym ile trzeba lokalnych śmiesznych pieniążków wyciągać, po prostu jak brakowało to szło się do bankomatu i wyciągało 30zł. Bardzo to było wygodne i z chęcią bym na takie warunki wrócił.

Tak dla innych żeby nie było że tu takie gadu-gadu bez sensu - UniCredit jest w 17 krajach, na stronie internetowej https://www.unicreditgroup.eu/en/worldw ... sence.html są to te podświetlone na niebiesko:

Austria, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Niemcy, Węgry, Włochy, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina plus poza Europą Azerbejdżan.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 21 Lis 2016 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
nie ukrywam, że również przyzwyczaiłem się do 'niemyślenia' przy wypłacaniu pieniędzy 'ze ściany'.
Co do krajów które wymieniłeś, ciekawostką jest to że wcale nie tak łatwo trafić na bank UniCredit .... we Włoszech!! W Wenecji i okolicach na każdym rogu jest Banco di Venezia, w Neapolu - Banco di Napoli. Szukając "1" można się naciąć... Zresztą w PL też wcale nie jest tak różowo. Dopóki był bezpłatnie Euronet to miało się wrażenie że można z darmo wypłacać wszędzie, ale typowych bankomatów firmowych jest raptem kilka na duże miasto, głównie przy lokacjach banku.

Mimo wszystko - karta wielowalutowa jest ciekawym produktem i warto przeliczyć, nawet mimo prowizji może wyjść taniej w porównaniu do kart które kroją na przeliczeniu walut.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 21 Lis 2016 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 110
Loty: 172
Kilometry: 409 342
Czy dobrze zrozumiałem ? Nie potrzeba dodatkowego konta walutowego, żeby płacić bezgotówkowo tą kartą np. w EUR i jednocześnie uniknąć przewalutowań banku ( transakcja rozliczona będzie po kursie Mastercard z konta PLN ) ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 21 Lis 2016 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
trzeba mieć do karty podpięte minimum jedno konto walutowe (można i więcej). jeśli będą na nim środki a będziesz korzystał z tej waluty - to pójdzie z konta. Jeśli będzie puste, to wszystko będzie szło ze złotówkowego. Poczytaj dokładnie regulamin karty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 21 Lis 2016 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@‌BrunoJ‌ Nie wiem o jakim mieście piszesz, ale ja szukając oddziału w Warszawie, żeby założyć tę kartę, to aż się zdziwiłem że w zasięgu krótkiego spaceru (takiego żeby mi się nie chciało jechać furą/komunikacją) miałem 4 oddziały. Jak widzę taki bank to aż się zastanawiam na ile mnie goli żeby opłacić te wszystkie oddziały i pensje pracowników w nich.

Ale FYI do wszystkich: Niesamowicie mnie zdążyli dwa razy zdenerwować na infolinii jak jestem tutaj na Węgrzech. Pierwsza rzecz - limity dzienne wypłaty z bankomatu można zmienić tylko w oddziale. Kaucja za mieszkanie musiała pójść z innego konta. A druga sytuacja była niewiele później jak zgubiłem kartę. Teoretycznie nieduży problem, duplikat mi przywiozła żona, ale do aktywacji potrzeba jakiś PIN, którego zapomniałem. Zadzwoniłem, okazało się że trzeba kliknąć gdzieś w systemie online, oddzwaniają i powinno nie być problemu. Tylko u mnie był - jak nie oddzwonili to następnego dnia po telefonie na infolinię, okazało się że mój telefon który mają w systemie jest za krótki - brakuje jednej cyfry - ktoś źle wpisał. I że nie może tego zmienić, tylko w oddziale mogą, po sprawdzeniu tożsamości. Żaden apel, że jestem za granicą nie pomaga. Wtedy już mną nosiło, bo przyzwyczajony jestem do poziomu obsługi mbanku - tyłka z fotela nie trzeba podnosić żeby wszystko załatwić. Całe szczęście, że pani z infolinii nie wiedziała wszystkiego, i udało mi się to zmienić ten numer online, bez problemu oddzwonili, PIN ustawiony, karta aktywowana. Zapominam o problemie do kolejnej sytuacji gdzie zmiana jakiejś bzdury będzie wymagała ode mnie spaceru do oddziału.

Ale jak mówisz - karta jest dobra. Kursy nie do pobicia.

@‌forfiter‌ karta jest reklamowana jako mądra karta która pobierze z odpowiedniego konta na które sobie wpłacisz EUR. Tylko nikt Ci nie powie, że najmądrzejszy sposób korzystania z karty to mieć do niej podpięte jedno konto (bo minimum jedno trzeba) a na bieżąco pobierać z konta PLN. Chyba że masz wpływy EUR/USD/CHF.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Lis 2016 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
no nie mów, dałeś się zaskoczyć rozmową z infolinią? To na drugi raz pobierz lekcję przed taką rozmową, od najlepszych:


;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Lis 2016 09:47 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 429
Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
@BrunoJ @forfiter jestem szczęśliwym posiadaczem karty wielowalutowej od kilku miesięcy i nie mam nawet jednego konta walutowego, tylko zwykłe zlotówkowe. Na infolinii nikt o tym nie wie, musieli zapytać wyżej co w sumie zajęło im z 10-15 minut :) Od ręki, bez straszenia o zamykaniu konta, dostałem rok darmowych wypłat na całym świecie.

Wysłane z mojego Mi-4c
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 22 Lis 2016 09:59 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Zwykła debetówka PEKAO np. do Eurokonta mobilnego ma tak samo dobre kursy jak karta wielowalutowa (też przelicza po kursie organizacji).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Lis 2016 10:04 

Właśnie w czerwcu zamówiłem kartę wielo-walutową ale nie odebrałem, bo nie wiem czy warto. Teraz unikam tego oddziału żeby mnie nie nagabywali.
Góra
 PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Lis 2016 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
@Marysiek
Ale zwykła debetowa nie ma darmowych wypłat na świecie z wszystkich bankomatów, chyba że indywidualnie wynegocjujesz.

@‌Revan_‌
Ja miałem konta walutowe zanim wyrobiłem tę kartę, więc je po prostu podpiąłem. Wydawało mi się że gdzieś w warunkach był zapis o potrzebie minimum jednego konta walutowego, ale z drugiej strony to jest w zasadzie zwykła debetowa karta do złotówkowego konta z dodatkowymi funkcjami, więc powinna działać i bez kont walutowych, tak jak piszesz. Nie jest wykluczone że 'wciskając' ludziom tę kartę, "wciskają" również założenie konta walutowego, pomijając milczeniem fakt że nie jest ono konieczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 22 Lis 2016 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 203
niebieski
Więc byłem i założyłem . Oto nowości
1. eurokonto aktywne plus - dla nowych klientów banku 0,00 zł przez 1 rok, bez dodatkowych wpływów typu 500+ itp.
2. konta walutowe podst. waluty - bezpłatnie przez 1 rok
3. pakiet usług assisantce ( domowy, medyczny, samochodowy, za granicą) - bezpłatny (oczywiście do pewnych kwot i zgodne z OWU np koszty leczenia za granicą do 80.000 zł.) przez 1 rok
4 karta wielowalutowa - bezpłatnie ( warunek min 4 operacje bezgotówkowe w m-cu) + indywidualne negocjacje ( bezpłatne wypłaty w kraju i za granica we wszystkich bankomatach) przez 1 rok

Pozdr.
_________________
Joker1977
Τζόκερ1977
Джокер1977
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 23 Lis 2016 11:19 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
BrunoJ napisał(a):
@Marysiek
Ale zwykła debetowa nie ma darmowych wypłat na świecie z wszystkich bankomatów, chyba że indywidualnie wynegocjujesz.


Racja.
Skoro nie potrzeba utrzymywać żadnego konta walutowego, to faktycznie wielowalutowa lepsza.
Gdyby trzeba było mieć konto walutowe, po pierwszym roku płatne, to i tak taniej pewnie wyjdzie zwykła, nie wielowalutowa, no chyba że ktoś bardzo lubi transakcje gotówkowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Lis 2016 11:46 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
joker1977 napisał(a):
Więc byłem i założyłem . Oto nowości
1. eurokonto aktywne plus - dla nowych klientów banku 0,00 zł przez 1 rok, bez dodatkowych wpływów typu 500+ itp.
2. konta walutowe podst. waluty - bezpłatnie przez 1 rok
3. pakiet usług assisantce ( domowy, medyczny, samochodowy, za granicą) - bezpłatny (oczywiście do pewnych kwot i zgodne z OWU np koszty leczenia za granicą do 80.000 zł.) przez 1 rok
4 karta wielowalutowa - bezpłatnie ( warunek min 4 operacje bezgotówkowe w m-cu) + indywidualne negocjacje ( bezpłatne wypłaty w kraju i za granica we wszystkich bankomatach) przez 1 rok

Pozdr.

Czyli tak naprawdę nie płacisz nic? No i czy rzeczywiście można nie zakładać konta walutowego, a zarazem cieszyć się fajnymi kursami przy płatnościach/wypłatach za granicą? Oczywiście o ile wynegocjowałbym sobie bezpłatne korzystanie z bankomatów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Lis 2016 12:09 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Kursy na pewno są super czy z kontem walutowym czy bez, a jak komuś na darmowych wypłatach z bankomatu zależy, a nie wynegocjuje gratis bez konta walutowego, to zawsze można wziąć to walutowe i pamiętać żeby za rok zamknąć, a za rok znowu robić rozeznanie, bo pewnie oferta i tak będzie już inna.
Jak ktoś tak jak ja z bankomatu za granicą wypłaca tylko awaryjnie, max 1-2 razy do roku, to szkoda czasu na negocjacje, czy pamiętanie o zamykaniu konta żeby zaoszczędzić te +/- 10 zł rocznie.
Grunt to kursy walut, bo tu wchodzą w grę znacznie większe kwoty niż opłata za bankomat.
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 23 Lis 2016 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 203
niebieski
Tak jest.
A w tym przypadku konta masz za 0 zł. Wypłaty też tyle że dwie w m-cu reszta w bankomatach banku.
_________________
Joker1977
Τζόκερ1977
Джокер1977
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 23 Lis 2016 12:43 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
@‌joker1977‌ A musisz mieć jakieś określone, regularne wpływy? A te dwie bezpłatne wypłaty to się tyczy wypłat złotówek normalną kartą, tak? Bo te wspomniane przez Ciebie "bezpłatne wypłaty w kraju i za granica we wszystkich bankomatach" tyczą się innych walut?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 23 Lis 2016 12:48 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Pierwsze dwie wypłaty z obcych bankomatów darmowe, ale tylko w kraju i tylko w przypadku karty jednowalutowej.
Przy wielowalutowej z tego co widzę standardowo darmowe wypłaty tylko z własnych bankomatów (Unicredit, czyli w Polsce Pekao SA).

-- 23 Lis 2016 12:01 --

Przy jednowalutowej darmowe Eurokonto Mobilne jest przy wpływach 500 zł (można zrobić zlecenie stałe z innego banku ze swojego rachunku).
Za kartę jednowalutową do tego konta (z super kursami i dwiema darmowymi wypłatami z dowolnych bankomatów w kraju i wszystkimi z pekao) się nie płaci w przypadku wykonania 4 transakcji miesięcznie.

Promocja opisana przez @‌joker1977‌ w poście #34 tego wątku jest lepsza o brak konieczności zasilania 500 zł i darmowe wszystkie bankomaty na całym świecie, ale trzeba pamiętać żeby zamknąć konto po roku, bo po pierwszym roku opłata za prowadzenie Eurokonta Aktywnego Plus to 9,99 miesięcznie a za prowadzenie kont walutowych 1,10 USD; 0,99 EUR; 1,39 CHF; 0,69 GBP miesięcznie.
No i jeszcze na plus ten darmowy pakiet assistance - zwłaszcza te koszty leczenia za granicą to realny zysk, jeśli nie ma żadnych kruczków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Krupier oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group