Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4242 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213  Następna
Autor Wiadomość
#4181 PostWysłany: 03 Cze 2020 14:59 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Podeslij na priv
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#4182 PostWysłany: 15 Cze 2020 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2325
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Koleżanka ma problem. Dostała voucher o wartości 300 zł mimo transakcji na ponad 6500 zł. Bank ciągle odrzuca reklamację.

Macie jakiś pomysł na to?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4183 PostWysłany: 15 Cze 2020 12:53 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4791
platynowy
Co za problem, powód odrzucenia?

Bo jak TYLKO reklmuje z powodu wartości vouchera to sprawa przegrana, nigdzie w regulaminie nie ma ile ma czy miał odliczać

Te ostatnie dawały extra premię w przypadku anulowania lotu/ów, bo można było zmieniać za darmo na bardzo drogie bilety z ich dostępnej siatki lotów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4184 PostWysłany: 15 Cze 2020 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2325
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
No właśnie, teraz napisała, że działał tylko dla 1 osoby. Ciekawe czy tym razem przyznają rację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4185 PostWysłany: 16 Cze 2020 00:28 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4791
platynowy
Jak koleżanka nie była gapa to i tak dostała dwa, bo pierwszy z tego okresu nie miał daty ważności pełnych 8 miesięcy (wykorzystane u mnie na loty zimą)


Jak go nie wykorzystała na loty do 15.06 to gapa podwójna i sprawa według mnie przegrana

Mój na rezerwacji dla 2 osób za 452 zł odliczył pełne 300 zł, po anulacji darmowa zmiana na loty w 2021r za ok 800 zł

Ps. Jak poczytać posty z tego.tematu to te ostatnie w zależności od trasy nie odliczały dla 1 osoby, a jedynie loty w jedną stronę zamiast w dwie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4186 PostWysłany: 30 Lip 2020 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Po niezliczonej ilości kontaktów na live chacie , udało mi się zamknąć temat zwrotu rezerwacji na lot w marcu opłaconej Aliorowskim voucherem.

Kolejny kontakt z nimi w dniu wczorajszym zaowocował tym iż uzyskałem informację ( oczywiscie totalnie inną od tych z kwietnia , maja ) ze niby rezerwacje opłacane voucherami po refundzie wracają na ten sam numer vouchera no ale mój voucher jest expired więc w ogóle o co mi chodzi :D
Po kulturalnym wyrażeniu niezadowolenia , i tego , że wcześniej byłem zapewniany ze będzie nowy voucher z terminem ważności 8 miesięcy dostałem info ze wyeskalowali gdzieś temat i polecili powrócić dziś na live chat w celu zasiegniecia informacji co uznalem za kolejne już spławianie mnie no ale dziś ku mojemu wielkiemu zdziwieniu , uzyskałem na nim nowy nr vouchera z datą ważności 29.07.2021, więc chyba podchodzą do tego indywidualnie. Voucher o dziwo działa. Ogarniane na chacie angielskim. Oczywiście na mailu zero informacji , także wygląda mi na to , że każdy musi swoje na chacie "odstać" i z automatu nic nie zwrócą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4187 PostWysłany: 30 Lip 2020 17:38 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4791
platynowy
Ale dalej zapewne odlicza max 300 zł

Mozna też było anulowane rezerwacje z voucherem za darmo zamienić w maju na cokolwiek na czacie, ja tak zrobiłem w maju br

Przewazyła ta wartość max 300 zł voicher
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4188 PostWysłany: 30 Lip 2020 17:47 

Rejestracja: 18 Paź 2012
Posty: 226
srebrny
Ciekawa sprawa, bo ja z kolei dostałem dzisiaj maila z voucherem za anulowany lot z marca ważnym do 30/07/2021. Tylko część rezerwacji była opłacona voucherem Aliora (300zł voucher, 410zł karta).

Podobnie jak u Ciebie kontakt poprzez chat w maju, czerwcu w zasadzie nic nie dał. Odezwałem się do nich w ten poniedziałek i najpierw chcieli żebym wypełnił formularz weryfikacji klienta, ten sam który wypełniają osoby z rezerwacjami OTA. Po moim stwierdzeniu że nie jestem w stanie wypełnić tego formularza, bo nie kupowałem biletów przez biuro podróży konsultantka coś przez dłuższy czas sprawdzała.
Finalnie stwierdziła że był jakiś błąd dot. rezerwacji, ale już go poprawiła i teraz mam oczekiwać na zwrot w takiej formie jak ten użyty przy rezerwacji, czyli w domyśle voucher i karta.
Dzisiaj dostałem voucher na całość środków tj. odlicza 710zł.

Lepsze to niż nic, ale teraz zastanawiam się czy warto kopać się z koniem i uderzać do nich o zwrot gotówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4189 PostWysłany: 30 Lip 2020 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
dg72 napisał(a):
Ale dalej zapewne odlicza max 300 zł

Mozna też było anulowane rezerwacje z voucherem za darmo zamienić w maju na cokolwiek na czacie, ja tak zrobiłem w maju br

Przewazyła ta wartość max 300 zł voicher


Tak , zamiany majowe były piękne zamieniłem tak Charleroi dla dwóch osób RT na Teneryfę na styczeń , akceptowali sylwestry , święta , wszystko :D ( jeden voucher )

Drugi voucher użyłem pierwotnie na OW i zamienić mozna bylo tez tylko na OW więc zdecydowalem sie czekać właśnie na ten zwrot. Jego wartość to teraz 64 EUR ( tyle ile moja odwolana rezerwacja ).

@poomex no tu już ciezki temat bo dopłata spora , dobijałbym się na chacie. Choć z drugiej strony ważność jest długa więc coś też pewnie zarezerwujesz sensownego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4190 PostWysłany: 30 Lip 2020 19:03 

Rejestracja: 18 Paź 2012
Posty: 226
srebrny
Pewnie faktycznie coś znajdę w ciągu tego roku.

W kwestii zwrotu najbardziej interesuje mnie jak Ryan zwróciłby wtedy to co było płacone voucherem, bo jeśli musiałbym się z nimi wozić kolejne miesiące żeby odzyskać voucher na 300 zł to chyba gra niewarta świeczki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4191 PostWysłany: 13 Sie 2020 07:12 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
Wczoraj dostałem za anulowany majowy lot voucher tylko za cześć płaconą kartą ( płaciłem tez dwa voucherami po 300zł) Na polskim czacie konsultantka ( Lylyiana B) napisała że zwracają tylko to co karta i wracają vouchery ( ale utraciły juz ważność) Nowych voucherów nie dostanę bo to nie wina Ryanair że były zamknięte granice -nic ją nie obchodziło że gdyby zaraz wróciły vouchery to można byłoby jeszcze coś zabukować (były chyba do 15 czerwca)
Próbować dalej na czacie o nowe vouchery czy już nie ma szans?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4192 PostWysłany: 13 Sie 2020 07:59 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4791
platynowy
#4186 odpowiedź

ewentualnie na pw popytaj autora postu #4186 o szczegóły, by mieć argumenty w rozmowie na czacie Ryanair

Najlepszym rozwiązaniem było przeniesienie rezerwacji na jakąkolwiek inna z ich siatki lotów rok do przodu bez konieczności dopłaty, nikt nie patrzył wtedy czy płacono voucherami
Góra
 Profil Relacje PM off
daffi22 uważa post za pomocny.
 
      
#4193 PostWysłany: 18 Sie 2020 09:25 

Rejestracja: 16 Gru 2016
Posty: 4
Jestem w podobnej sytuacji. Płaciłem za rezerwację voucherami + dopłata kartą. 14.08.2020 otrzymałem jedynie propozycję vouchera na kwotę dopłaty.
Kontakt z czatem nic nie daje.Wysłałem reklamację na zapytaniaklientow@ryanair.com, ale nie liczę na odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4194 PostWysłany: 18 Sie 2020 12:00 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Dziwne, vouchery zwykle rozgrzewały forum do czerwoności a teraz prawie cisza, sezon ogórkowy? FR-anca chce nas oskubać (mam na myśli tych którzy spokojnie czekali na zwroty) a tu raptem dwa posty w tej sprawie. Ja osobiście poczekam na rozwój sytuacji jakiś czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4195 PostWysłany: 18 Sie 2020 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
Nie piszą, bo niewielu to już dotyczy. Wszyscy już albo zrealizowali swoje vouchery przed covidem, albo po ostrzeżeniach na forum zamienili odwołane loty na inne z siatki Ryanaira. Najgorszym rozwiązaniem było domaganie się zwrotu pieniędzy.
Ja na przykład zamieniłam czerwcowy Kijów na lipcową Majorkę z Krakowa. Trochę się obawiałam, czy nie będzie problemu z wakacyjnymi terminami, jak to było w zeszłym roku (brak możliwości odprawy i dopłata 750 zł na lotnisku), ale wszystko przebiegło bez najmniejszego problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#4196 PostWysłany: 18 Sie 2020 12:11 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
To przecież jakiś absurd! Za voucher też przecież trzeba zapłacić. Jeśli bilety zostały zamówione z ważnego vouchera (a inaczej się nie da) do powinien nastąpić zwrot w postaci vouchera z przedłużoną ważnością.

Też czekam na zwrot za bilet kupiony c vouchera
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4197 PostWysłany: 18 Sie 2020 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
A ile to zapłaciłeś za ten voucher? Bo o ile dobrze pamiętam prócz wymogu obrotu na kk nie zapłaciłeś za niego ani grosza;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4198 PostWysłany: 18 Sie 2020 12:15 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4791
platynowy
Temat voucherów z tego tematu padł rok temu z powodu końca programu, a ty @santech o rozgrzewaniu do czerwoności.... :)

W odpowiednim czasie trzeba było zmieniać rezerwacje na cokolwiek od nich bez dopłaty, gdyż było od zawsze wiadomo, że oni voucherów stąd na nic nie wymieniają
Macie zresztą wskazówki na tej stronie jak skutecznie walczyć o ich przywrócenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4199 PostWysłany: 18 Sie 2020 12:18 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 92
Czyli teraz juz nie ma możliwości zmiany daty lotu w przypadku płatności voucherami tylko oddają gotówkę, która się zapłaciło,a vouchery przepadają?
ile czasu czekaliście na połaczenie z człowiekiem na chacie ryanair?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4200 PostWysłany: 18 Sie 2020 12:21 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4791
platynowy
Chyba tylko poprzez reklamację, skoro ważność ostatnich voucherów była do drugiej połowy czerwca br

Swoją drogą trzeba być naiwnym żądając zwrotu przy rezerwacji z tymi voucherami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4242 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group