Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 31 Sty 2018 16:23 

@sranda

odpowiedź prosta -> wypłata bez prowizji w Revolut to tylko 200 euro miesięcznie. Więc chciałem wypłacić w styczniu 200 Euro w Polsce żeby móc w lutym wypłacić kolejne 200Euro z bankomatu za granicą. Niemiła niespodzianka -> przy wypłacie 100Euro z Euronetu 40 zł w plecy - nauczka na przyszłość - nie korzystac z bankomatów Euro w Polsce.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 31 Sty 2018 16:46 

Loty: 115
Kilometry: 107 591
srebrny
Ok, argumenty do mnie trafiają, ale z drugiej strony wymieniając co miesiąc 200 EUR przy umacniającej się złotówce powoduje, że i tak średnia ceny wymiany do czasu wyjazdu moze okazać wyższa o więcej niż te 2%, które Revolut pobierze przy jednorazowej wypłacie większej niż 200 EUR.
Także pytanie czy to się rzeczywiście opłaci i czy na pewno warto tak kombinować?
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 31 Sty 2018 16:51 

niebieski
Czy ten wątek naprawde musiał tak "uróść"?

Jak już powiedziano wyraźnie- Euronety obciążają w PLN, stosując swój, słabo korzystny, kurs.

Bankomatów, które wypłaciłby EUR i obciązyły w EUR bez dodatkowych prowizji mamy pewnie w kraju kilka- ale ogólnie to jak na lekarstwo. Chodziły plotki o niektórych bankomatach Citi, w Warszawie. A może to dolarowe?

Jeśli ktoś czuje nieodpartą potrzebę pobierania 200EUR co miesiąc, to należy założyc sobie rachunek w Alior Kantor, przelewać nań EUR z Revoluta a następnie człapać do oddziału, który akurat obsługuje gotówkę walutową. Lub przeprosić się z jakimś okolicznym kantorem, przepłacając pewnie parę groszy.

Co do kursów walutowych- wróżenie z fusów jeszcze nikomu nigdy nie wyszło. PLN się wzmocni. Albo osłabi.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 31 Sty 2018 16:52 

Podejście wymiany mniejszej ilości miesięcznie zmniejsza ryzyko kursowe. Oczywiście nie zawsze będzie to korzystniejsze. Ale równie dobrze złotówka może się osłabiać za jakiś czas.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 03 Lut 2018 03:03 

john_doe napisał(a):
[...] Chodziły plotki o niektórych bankomatach Citi, w Warszawie. [...]

Wydaje mi się, że aby wypłacić euro lub dolary (obydwie są obsługiwane) z bankomatu Citi, należy mieć kartę Citi, więc Revolut nie zadziała.
Dodam jeszcze, że te walutowe bankomaty Citi są też wpłatomatami.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 07 Mar 2019 12:13 
Awatar użytkownika

niebieski
kliperjk napisał(a):
2) nie ma innych bankomantow wyplacajacych w euro w Polsce

Są i to całkiem sporo, oprócz wspomnianego-złodziejskiego Euronetu. Tylko trzeba przetestować czy "łykają" Revoluta.

Np. niektóre bankomaty ING (choć na stronie podane że tylko dla klientów banku, ale to nie musi być prawdą) oraz CITI Handlowego
(W Warszawie w CH Arkadia oraz Galerii Mokotów).

Czy ktoś mógłby zrobić dobry uczynek reszcie i to przetestować?
Ja nie mam obecnie karty Revolut.

Kiedyś na lotnisku Chopina oraz w krakowskich Balicach były bankomaty bezproblemowo i BEZPROWIZYJNIE wypłacające Euro banku BPH. Niestety na lotnisku Chopina pozbyto się go w 2013 a w Krakowie nie wiem bo dawno nie byłem. Ktoś potwierdzi?

Bankomaty ING, w których wypłacisz walutę EUR, udostępniamy 24/7 w miejscowościach:

•Opole, Zwierzyniecka 2
•Nysa, Celna 28
•Krapkowice, 1 Maja 2
•Przemyśl, Plac Na Bramie 8
•Katowice, Sokolska 34
•Racibórz, Sienkiewicza 2
•Warszawa, Al. Jerozolimskie 54 (Dworzec PKP)
•Nowy Sącz, Kościuszki 13
•Chorzów, Wolności 12
•Strzelce Opolskie, Krakowska 30
•Kędzierzyn Koźle, Piastowska 14
•Prudnik, Rynek 8
•Starachowice, Krzosa 4
•Olesno, Reymonta 3
•Częstochowa, Al. NMP 36/38

W bankomacie wypłacisz nominały 50 i 100 EUR.
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 12 Paź 2019 18:38 

Byłem dziś w bankomacie ING w Chorzowie, niestety po włożeniu karty Revolut nie było w ogóle opcji wypłaty euro... Jakiś specjalny trick trzeba zastosować czy jak? Chyba że już jest rzeczywiście tylko dla klientów ING.
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 27 Cze 2020 20:13 

Loty: 38
Kilometry: 22 649
Obecnie mają (ING) blisko setki tych bankomatów w Polsce, ale nie sądzę (mam teraz za daleko), by wchodziły inne karty niż ING. A może ktoś jeszcze przetestował?
 Relacje PM off  

[ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 10 gości