Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Kraj: Maroko

Bezprowizyjne:

AL BARID BANK - 0 Prowizji (Bankomaty banku pocztowego, znajdziemy przy pocztach) UWAGA! Karta Revoluta była ciągle wypluwana, mBank Visa Świat/Zen normalnie działała
Są (3 ATM) na placu Jemaa el-Fnaa ale często puste niestety - trzeba próbować.

Z prowizją:

Attijariwafa bank - 35 MAD Prowizji (jest na lotnisku RAK po przylocie w pobliżu punktów GSM i na mieście)
BANK OF AFRICA BMCE GROUPE - 35 MAD Prowizji
BANQUE POPULAIRE - 33 MAD Prowizji (logo konia)
BMCI GROUPE BNP PARIBAS - 35 MAD Prowizji
CREDIT DU MAROC - 22 MAD Prowizji
SOCIETE GENERALE - NIE PRÓBOWAĆ! Wciągnął kartę, zawiesił się na dobre 5min i nie chciał wypluć. Finalnie wypluł kartę i się wyłączył. Bank na Jemaa el-Fnaa

Płatności kartą:

Mała akceptowalność, mi się udało zapłacić tylko w hotelu sieciowym, Carrefour, w 2 kawiarniach "lepszych" i w jednej restauracji na Jemaa el-Fnaa (Taj'in Darna - polecam zjeść Tajin, świetny widok na plac/tutaj też można kartą od 100 MAD. Jeżeli jest mnie niż 100 MAD to dobijają sobie :twisted: ).
Strasznie przycinają, przed złożeniem zamówienia zawsze pytam wszędzie czy można kartą zapłacić? Pada odpowiedź "of course". Tylko zapominają nadmienić, że od 100 MAD w górę...nawet w sieciówce Costa Coffee w Menara Mall...dobrze, że miałem trochę gotówki :|

wikipost stworzony przez: Martinuss


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 29 Gru 2018 19:10 

Rejestracja: 29 Gru 2012
Posty: 3
W dniach 15-22 grudnia byłem w Maroku i potwierdzam, co wyżej. Na lotnisku w Agadirze (niestety nie pamiętam, w którym bankomacie) była naliczona prowizja 23 MAD, bez ostrzeżenia. W Marrakeszu na budynku poczty są bankomaty Al Barid Bank, polecane na tym forum. Próbowałem w niedzielę i w poniedziałek. Za każdym razem bank wysuwał kartę z informacją, że karta nieznana.
Bez prowizji udało mi się wypłacić gotówkę, zarówno w Marrakeszu jak i As-Sawirze, w bankomacie Groupe Credit Agricole Du Maroc.
W As-Sawirze, nie pamiętam dokładnie w którym miejscu, a w Marrakeszu było to nie daleko poczty. Trzeba było pójść ulicą po lewej stronie poczty ok. 100 m. Bankomat był po prawej stronie.
Natomiast polecany wyżej Credit du Maroc, którego logo przypomina Credit Agricole, ale w nazwie słowo "Agricole" nie występuje, lojalnie ostrzegał o naliczeniu prowizji i można było się wycofać. Z polecanych na tym forum bankomatów sprawdził się jedynie jeszcze bank BMCI, ale uwaga bank o podobnej nazwie, różniący się tylko ostatnią literą, już informował o prowizji.
Bez ostrzeżenia natomiast pobierał prowizję i to 30 MAD bankomat Societe Generale.
Mam jeszcze takie spostrzeżenie - żaden z bankomatów, które wypłacały bez prowizji nie pytały się o rodzaj karty, a pobierające prowizję w większości tak. I tu mam pytanie do forumowiczów - czy ktoś wie, jaki rodzaj karty wybrać, jeśli z czterech opcji, "prepaid card" nie występuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#22 PostWysłany: 13 Sty 2019 14:57 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 5
Adam Molecki napisał(a):
Prowizję naliczało w każdym banku - logo z koniem, credit agricole, Al Barid Bank, taki z niebieskim logo, po prostu wszędzie. Nie wiem czy zależy to od lokalizacji, czy od banku, ale nigdzie nie udało mi się znaleźć bankomatu bez prowizji (Agadir lotnisko, Marrakesz)
Prowizja prawie wszędzie 22-23 dirhamy, raz 30 dirhamów

Potwierdzam, w listopadzie 2018 sprawdziłam około 8 bankomatów (Marrakesz)i w każdym wskazywało (przed zakończeniem transakcji) pobranie prowizji. Dlatego lepiej wypłacić raz większą sumę (bo prowizja nie zależy od wysokości wypłaty). W większych sklepach płatność Revolutem możliwa, ale niestety w wielu miejscach tylko gotówka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Sty 2019 23:57 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
Al Barid Bank
Przetestowałem ponownie na lotnisku w Marrakeszu zarówno Visą, jak i MasterCardem od Revoluta.
Wypłata bez prowizji z obu kart. 100 MAD za 40 PLN.

Ale widziałem, że dziewczynie z nowo wyrobionym MasterCardem nie chciał wypłacić.

Poza lotniskiem i pocztą znalazłem taki bankomat na dworcu Gare de Marrakech, w środku dworca kolejowego. Ma to znaczenie, dla kupujących bilety na Supratour w terminalu obok hotelu Ibis, gdyż akceptowali tylko gotówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 03 Mar 2019 12:38 

Rejestracja: 17 Lut 2019
Posty: 3
Byłem w Marrakeszu tydzien temu. Próbowałem wszystkie bankomaty z kartą Revolut.
W każdym prowizja od 20DH to 30DH. Również w tym żółtym.

niedzwiecki.pl napisał(a):
@Adam Molecki
A próbowałeś w tym, którego zdjęcie zamieściłem?
Ja wypłacałem i VISĄ i MC bez prowizji. Ponadto przekierowałem kilka osób na lotnisku RAK, i nawet jakiś Niemiec wrócił i podziękował za informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Mar 2019 12:57 

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 1
Al Barid nie pobiera prowizji, wyplacalem na lotnisku (trzeba przejsc na terminal odlotów ) oraz na mieście (dosc malo bankomatow tej firmy, znalazłem 2). Wszystkie inne banki informowaly o prowizji 20-30 dirhamow.

W żadnym bankomacie nie mogłem wypłacić więcej niz 2000 dirhamow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 20 Gru 2019 10:42 

Rejestracja: 09 Cze 2019
Posty: 20
Wczoraj i przedwczoraj wypłacałem w Marrakeszu pieniądze w dwóch bankomatach Al Barid Bank. W obu bez prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Sty 2020 14:20 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
AL Barid na lotnisku bez prowizji, rev visa (Marrakech)

to bank pocztowy, wiec trzeba szukac na miescie tam gdzie poczta, jest na glownym placu, jest obok poczty glownej etc.
Góra
 Profil Relacje PM off
pablo1603 lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 06 Lut 2020 15:39 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 35
Info z tego tygodnia. Na lotnisku wypłata z BCME (przy wyjściu z budynku, po prawej stronie prawa maszyna) z opłatą 35 MAD, pokazuje informację o prowizji do zaakceptowania na koniec transakcji. Bankomaty przy placu na poczcie po obu stronach wejścia nie zadziałały wcale. Bankomat credit agricole niedaleko placu bez prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Lut 2020 00:19 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Maroko 1-9 lutego.
W sobotę na lotnisku w Rabacie Banque Populaire du Maroc (ten z koniem w logu) wziął z Revoluta MC 33 MAD-y prowizji:
Załącznik:
Banque_Populaire_du_Maroc.jpg
Banque_Populaire_du_Maroc.jpg [ 108.72 KiB | Obejrzany 3232 razy ]

W niedzielę próbowałem wypłacić Revo z banku pocztowego Al Barid Bank w Rabacie. Wyskakiwał jakiś błąd. Revo nie działało:
Załącznik:
Al_Barid_Bank.jpg
Al_Barid_Bank.jpg [ 92.72 KiB | Obejrzany 3232 razy ]


Spacerując wieczorem po Rabacie próbowałem w każdym napotkanym bankomacie sprawdzić czy da się wypłacić Revo bez prowizji:
BMCE Bank of Africa - 35 MAD
Attijariwafa Bank - 16,5 MAD
Societe Generale - 35 MAD
za każdym razem powyższe informacje pojawiały się wraz z wyborem sumy do wypłacenia

W poniedziałek udało mi się wypłacić bez prowizji w banku pocztowym przy pomocy karty Curve (wcześniej leżała na dnie walizki). Revolut ciągle nie działał.

W następnych dniach bez prowizji udało mi się jeszcze wypłacić w bankomatach BMCI Paribas. Revolutem i Curve.
Załącznik:
BMCI_Paribas.jpg
BMCI_Paribas.jpg [ 142.32 KiB | Obejrzany 3232 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Lut 2020 08:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Tu nie chodzi o Revoluta czy Curve.
Ogólnie w Maroku wypłata kartami zagranicznymi w wielu bankomatach jest obciążona prowizją.
Lub obowiązkowym wybraniem kilkuset Dirahmów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 03 Mar 2022 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
2022:
Revolut czasem działa, czasem nie. Raz popsuł bankomat. Prawie wszędzie prowizja (20-35 MAD). Również w BMCI, przynajmniej w Marrakeszu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 24 Maj 2022 17:15 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Udało mi się wypłacić pieniądze bez prowizji w Al Barid Bank na lotnisku w Casablance. Dodatkowo w hotelu też bez problemu mogłem wypłacić gotówkę. Pani nabijała kwotę na terminal i dawała $$ jak normalny bankomat. Za każdym razem bez prowizji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 04 Sty 2023 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Na lotnisku RAK też jest bankomat Al Barid Bank (między kantorami w tej części lotniska, gdzie są odloty) i - z tego, co widzę na koncie - też obyło się bez prowizji.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 04 Sty 2023 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Najlepiej wziąć gotówkę i wymienić, można już na lotnisku ale bliżej wyjścia są lepsze kursy, kartą udało mi się zapłacić bez problemu w sklepach sieciowych np Carrefour, w riadzie w Marakeszu też przeszła ale za 3 razem, podobnie jak w lepszej knajpce, ale też druga karta za 3 razem, resztę płaciłem gotówką i tak najlepiej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Karta Revolut w Maroku
#35 PostWysłany: 10 Sty 2023 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Lotnisko w Marrakeszu - sprawdziłem wszystkie bankomaty (Revolutem)
Jedyny, który nie pobiera opłaty to bankomat Al Barid Bank - mieści się on w połowie hali wylotowej (po wyjściu już do strefy landside po przylocie idziemy w prawo).
Także kurs wymiany walut w kantorze jest w nim najlepszy z lotniskowych.
Pozostałe bankomaty uczciwie ostrzegały przed opłatą dodatkową 33-35 MAD.

Na placu Dżami Al-Fana bankomat ten jest od strony gdzie są zaklinacze węży.
Oprócz tego widziałem je też w innych miejscach, więc można na bieżąco brać kasę.
Minimalna wartość 100 MAD.

Image
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 11 Sty 2023 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Tomo14 napisał(a):
...Na placu Dżami Al-Fana bankomat ten jest od strony gdzie są zaklinacze węży...
Podajesz koordynaty jak jakis miejscowy Berber, a nie czlowiek z XXI wieku wyposazony w google maps :-) No offence
O to miejsce i tych panow chodzi? https://goo.gl/maps/5YUDh3hupiPKDN1U8
PS. zaraz obok jest jeden z lepszych kantorow w miescie. Przy kursie srednim EUR/MAD 10.98 proponuja 10.802 - wiec marza ok. 1-1,5%
Image Image
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 12 Sty 2023 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Oprócz maszyn Al Barid Banku bezprowizynie było też w bankomacie Dar Al Amane.
Załącznik:
obraz_2023-01-11_234838993.png
obraz_2023-01-11_234838993.png [ 12.68 KiB | Obejrzany 2066 razy ]

Korzystałem w Agadirze, na Avenue Hassan II
Wypłacałem z karty Monese, a nie Revo, ale to akurat chyba żadnej różnicy nie czyni..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 12 Sty 2023 10:30 

Rejestracja: 18 Lis 2019
Posty: 58
Al Barid Bank to bank pocztowy, więc najprościej znaleźć lokalizację poczty, a tam będzie bankomat. Na placu Jemaa el-Fna jest to dokładnie w tym miejscu: https://goo.gl/maps/rXmAhNiih5tbFUd18
Również używałem jakiś czas temu, wypłata bez prowizji.
_________________
zdjęcia i relacje z moich podróży:
instagram.com/kierunek.koniec.swiata
facebook.com/kierunek.koniec.swiata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 04 Mar 2023 18:49 

Rejestracja: 29 Sie 2014
Posty: 15
Tomo14 napisał(a):
Lotnisko w Marrakeszu - sprawdziłem wszystkie bankomaty (Revolutem)
Jedyny, który nie pobiera opłaty to bankomat Al Barid Bank - mieści się on w połowie hali wylotowej (po wyjściu już do strefy landside po przylocie idziemy w prawo).
Także kurs wymiany walut w kantorze jest w nim najlepszy z lotniskowych.
Pozostałe bankomaty uczciwie ostrzegały przed opłatą dodatkową 33-35 MAD.

Na placu Dżami Al-Fana bankomat ten jest od strony gdzie są zaklinacze węży.
Oprócz tego widziałem je też w innych miejscach, więc można na bieżąco brać kasę.
Minimalna wartość 100 MAD.

Image

Wczoraj po wylądowaniu wypłacałem w tym bankomacie dirhamy z karty Revolut. Nadal jest bez prowizji. Kurs wymiany z konta w zł wyniósł 1zł=2,335
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 14 Cze 2023 20:23 

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 15
Potwierdzam Al Barid Bank bez prowizji. Korzystaliśmy z niego w całym Maroko i nigdy nie pobrał prowizji. Inaczej z Paribasem który wziął 25 MAD.
Na lotnisku Marrakesz Al Barid Bank jest trochę ukryty - tzn. po odebraniu bagaży są 3 bankomaty każdy z prowizją, a dalej wyjście z lotniska. Zamiast pójść w stronę wyjścia trzeba skręcić w prawo gdzie są odloty i pójść prawie na koniec hali. Tam znajduje się bankomat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group