Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Cze 2014 21:55 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 175
Zbanowany
[quote="klayton"]Powtarzam, bo chyba nie zrozumiałeś: bank ma prawo dokonać identyfikacji klienta i zweryfikować jego tożsamość.

Zrozum pojęcie na okaziciela, jak kupujesz bilet na okaziciela to też kontroler ma prawo sprawdzić tożsamość? Po co? Coś co jest na okaziciela jest ważne bez jakichkolwiek dokumentów, jak sama nazwa wskazuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 17 Cze 2014 21:59 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Nazwa produktu nie ma znaczenia - znaczenie maja obowiązujace przepisy prawa

.......................


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 17 Cze 2014 23:27, edytowano w sumie 1 raz
reszta to off topic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 17 Cze 2014 23:03 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
@klayton: wiec moze powolasz sie na jakis przepis z zawartej przez nas umowy podczas zakupu produktu WBK ktory nabylem, bo jak narazie ujadasz jak kundelek 'nie bo nie' czasami' 'nie macie racji'. Chcialbym zobaczyc ktory to punkt regulaminu mowi o tym ze niezarejestrowana karta WBK bedzie wymagala okazania dowodu tozsamosci przy zadaniu zwrotu wplaconej kwoty na ta karte. Moje starania w oddziale po dluzszych rozmowach skonczyly sie tym ze kierownik placowki stwierdzil ze faktycznie nie ma mowy o tym w regulaminie i wobec tego moge wyplacic te 400zl z karty ale PROBLEM pojawil sie przy okienku kasowym gdzie kasjerka nie zgodzila sie wydac pieniedzy bez ogladniecia i zapisania dowodu osobistego lub karty pobytu.

Najwidoczniej kasjerka lepiej zna przepisy prawa, aniżeli kierownik.
Oprócz treści zawartej przez ciebie umowy istnieją akty prawne wyższego rzędu i to tam znajdziesz podstawę prawną, na której bank ma prawo dokonać identyfikacji klienta i zweryfikować jego tożsamość. Jeśli zrozumiesz, to przeczytaj Dz.U. z 2010 r. nr 46, poz. 276 z późn. zm.

Cytuj:
Czy zdajesz sobie sprawe ile obywateli polskich nie ma waznego dowodu osobistego ?

Łamią zatem prawo. Jakiś wniosek z tego próbujesz wysnuć?

Cytuj:
Przyjmij do wiadomosci ze w calym ciagu nabycia i zasilenia karty nikt nie zadal dowodu tozsamoci przyjmujac dane z oswiadczenia ustnego.

Nie żądał, bo nie musiał.

Cytuj:
I nie ma nigdzie w warunkach umowy czegos takiego a powolywanie sie na wirtualny regulamin wewnetrzny banku jest naciaganiem klienta.

Przeczytaj podaną przeze mnie ustawę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 17 Cze 2014 23:05 

- od kliku postów mamy tutaj klasyczny off topic, czyli odbieganie w wypowiedziach od istoty tematu kosztem wzajemnego atakowania się (jak nie będzie poprawy, zostanie posprzątane, bo tu się wzajemnie instruujemy i sobie pomagamy)
- zawsze można napisać o pomoc np. do nadzoru bankowego przedstawiając w/w argumenty wraz z odmową zwrotu swoich pieniędzy z konta karty
Góra
 PM off  
      
#45 PostWysłany: 18 Cze 2014 14:56 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
@klayton: zacytowana przez Ciebie ustawa wyklucza monitorowanie i rejestracje tych kart przedplaconych ktore ja mam, chyba nie ja ale Ty jej nie czytales i warunkow poczatkowych part przedplaconych z limitem miesiecznym do 400-500zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 18 Cze 2014 15:13 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Nie rozumiesz tych przepisów, więc o czym chcesz rozmawiać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 18 Cze 2014 16:40 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 175
Zbanowany
Jak dla mnie to ktoś na tych kartach nieźle wyczesał ludzi przez co znikają co prawdziwsze wpisy. Kilkanaście osób napisało do mnie PW że moderatornia nadaje się do wymiany. Forum istnieje po to aby każdy się wypowiadała, niekoniecznie pochlebnie.

A co do kwestii kart prepaid na okaziciela to każdy wie co oznacza na okaziciela. Kiedy ktoś nie ma, nie chce mieć dokumentów np. w autobusie, pociągu itd. to kupuje bilet na okaziciela. Wówczas nikt od niego nie będzie żądał dokumentu tożsamości. BZWBK łamie prawa konsumentów i to na wielu płaszczyznach, ile to ludzie musieli się naprosić żeby dostawać premie na konta, prawie we wszystkim trzeba u nich pisać reklamacje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 18 Cze 2014 17:03 

Ja kupując swoją na allegro zapewne jak każdy musiałem ją zarejestrować na stronie banku podając swoje dane osobowe i nie miałem z tym żadnych problemów, dodam jedynie że wcześniej zaznajomilem się z regulaminem tego produktu bankowego
Góra
 PM off  
      
#49 PostWysłany: 18 Cze 2014 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
Anonymous napisał(a):
Ja kupując swoją na allegro zapewne jak każdy musiałem ją zarejestrować na stronie banku podając swoje dane osobowe i nie miałem z tym żadnych problemów, dodam jedynie że wcześniej zaznajomilem się z regulaminem tego produktu bankowego

Nie ma obowiązku rejestracji tych kart!
Ja swoje kupuję w banku i zawsze pada pytanie o imię i nazwisko, odpowiadam że nie wiem kto będzie uzytkownikiem karty bo kupuję ją na prezent. Zawsze można podać np. Marek Belka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Chupacabra oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group