Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Mar 2015 12:45 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 152
Loty: 87
Kilometry: 133 780
Tak jak mowilam ja nie mam narazie jak sprawdzic (to znaczy isc na stacje I zapytac). Ostatnim razem znajomi oddawali karty w grudniu po kilkudniowym pobycie i wszystko bylo ok.

Dobrze wiedziec ze komus sie udalo zwrocic karte i odzyskac piniadze. Tak jak mowilam czasami to zalezy od szczescia albo od tego na kogo trafimy. Czesto ludzie w okienku sa normalni i chca pomoc, oddadza nawet jak nie powinni. Duzo osob napewno tez nie wie o tym przepisie. A komputer nie jest tak madry jak by sie wydawalo. Zreszta ja ciagle nie jestem pewna czy ten przepis napewno istnieje. A na przeczytanie calego regulaminu niestety nie mam czasu.

Opcja jest tez zostawienie oysterek na pozniej moze kiedys sie wroci do Londynu albo odsprzedanie ich w pl. czy poproszenie kogos by je oddal po tym miesiacu.

wera masz racje to jest bardzo duzy koszt. Transport w Londynie jest strasznie drogi nawet dla mieszkancow a co dopiero przyjezdzajacych. Jednak lepiej wiedziec o tych wszystkich kosztach przed wyjazdem niz w trakcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#22 PostWysłany: 06 Mar 2015 12:23 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@monikalb, bo przepis wszedł od stycznia 2015. Jak widać z doświadczenia keniek81, TFL jeszcze nie zdążył przeprogramować (nielicznych) automatów, które umożliwiają zwroty.

@wera29, jeśli będziecie w piątek rano mieć czas, to sprawdźcie w Travel Centre, czy do 1 karty Visitor da się podpiąć 2 x Young Visitor Discount (YVD), a w kasie metra (poziom -1), czy do zwykłej karty Oyster można dołączyć YVD i jeśli tak, to ile. W ten sposób najszybciej i najkonkretniej da się ugryźć ten temat.

Pod hasłem "obniżanie kosztów" przypomniała mi się ta strona:

http://www.toptiplondon.com/food-drink/ ... treet-food (gorąco polecam Borough Market, w Londynie to wręcz instytucja :-) - restauracja fish! sprzedaje na wynos pyszną fish 'n' chips, a na samym rynku można spróbować specjałów ze wszystkich stron świata - i to za rozsądne pieniądze; lokalizacja: blisko południowego końca London Bridge)

http://www.toptiplondon.com/food-drink/cheap-lunch (sekcja City wydaje się aktualna, reszta - nie wiem, ale rozpoznaję kilka nazw; polecam spróbowanie kanapek z wędliną albo pieczenią prosto od rzeźnika - w sklepach trudno o taką jakość, a poza tym to zwyczaj jeszcze z czasów rewolucji przemysłowej! :-) ).

W supermarketach (Tesco i Sainsbury - tańsze, Waitrose i M&S - droższe) i w drogeriach Boots za ok. 3.5 - 5 funtów można kupić zestaw lunchowy (kanapka albo wrap albo sałatka + chipsy albo ciasto albo batonik albo porcja owoców + napój). Ciut drożej wyjdzie w bistro typu Eat czy Pret-a-manger. To pierwsze ma też w miarę smaczne zupy - cen już nie pamiętam, ale można je sprawdzić na stronie internetowej. Jeśli ktoś z Was lubi sushi i inne japońskie dania (w tym zupy i coś na ciepło), to skierujcie się albo do Wasabi (taniej, choć mnie osobiście smak ich jedzenia nie powala) albo Itsu (drożej, ale mniam :-) ).

Wielbiciele bajgli i curry znajdą swój tani raj na Brick Lane.

Tyle offtopu nt taniego jedzenia! ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 06 Mar 2015 15:04 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 22
Kara napisał(a):
@monikalb, bo przepis wszedł od stycznia 2015. Jak widać z doświadczenia keniek81, TFL jeszcze nie zdążył przeprogramować (nielicznych) automatów, które umożliwiają zwroty.

Na Stradford na 3 automaty jeden umożliwiał zwrot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 17 Mar 2015 22:59 

Rejestracja: 25 Gru 2012
Posty: 28
witam
właśnie wróciłam z 4-dniowego pobytu w londynie i dzielę się na gorąco doświadczeniem - może ktoś skorzysta

karty oyster zakupiliśmy na stacji st.james park w strefie 1
na pytanie o zniżki dla dzieci 11-15 pan z obsługi podał formularz celem zarejestrowania karty oyster rodzica
zapytał tylko, ile dni spędzimy w londynie
na moje pytanie - jaki adres podać - polecił wpisać adres pobytu w londynie /łącznie z kodem pocztowym/
nie żądał żadnych dokumentów potwierdzających adres
wpisałam adres mieszkania wynajętego przez airbnb
za karty oyster wpłaciliśmy kaucję 5Ł i doładowaliśmy na pierwszy dzień po 10 Ł

faktycznie z karty dziecięcej "zżerało" połowę stawki za dorosłego
limit dzienny daily cap w strefie 1-2, w której się poruszaliśmy, wynosił dla dziecka 3,20Ł

po zakończeniu pobytu - na Victoria station zdając karty w przypadku tej zarejestrowanej musiałam okazać dowód tożsamości, a na wygenerowanym przez miłego pana wydruku z komputera musiałam ponownie wpisać dane adresowe i złożyć podpis

bez problemu zwrócono niewykorzystane środki i kwoty depozytów za kartę

wnioski :
- dzieci korzystają ze zniżki 50%, jeśli wyrobisz im kartę oyster podpiętą do zarejestrowanej karty rodzica;
- proces rejestracji karty jest krótki i niezbyt sformalizowany, załatwia się wszystko przy okienku informacyjnym w strefie 1, trzeba znać adres londyński z kodem pocztowym
- przy zwrocie karty NADAL zwracana jest kaucja /nawet przy pobycie na 4 dni/
- dla dziecka nie są potrzebne żadne zdjęcia, ani składanie aplikacji przez internet z miesięcznym wyprzedzeniem.

Jedna sprawa, która mnie zastanowiła - mieliśmy dwójkę dzieci 11-15 i dla każdego zażądano odrębnej rejestracji karty. Nie był to problem, bo ogółem wyrabialiśmy 7 kart, ale wg informacji na tfl do jednej zarejestrowanej karty można podpiąć 2 dzieci. Cóż - może Pan z obsługi nieco nadinterpretował przepis - ale nie uprzykrzyło to nam życia.

Gdyby nie paskudna pogoda - od strony komunikacyjnej wyjazd zaliczam do udanych. Żadnych przykrych niespodzianek.
Easybus też się spisał - polecam.
Życzę miłych wrażeń innym rodzinom zwiedzającym z dziećmi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 01 Maj 2015 07:56 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
witam, jeszcze jedno pytanie, jadę z córką która ma 10 lat, zgodnie z tym co przeczytałem, nie musi mieć biletu jak podróżuje z dorosłym która ma ważną oyster, a co w przypadku gdy ja i żona będziemy się posługiwali kartami zbliżeniowymi zamiast oyster, czy nie będzie problemu?? pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 01 Maj 2015 08:25 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Nie. W przypadku dzieci poniżej 11. roku życia, które podróżują pod opieką dorosłego, tenże dorosły musi mieć ważny bilet (także nabyty w systemie Pay As You Go - uwaga na wyłączenia), a nie konkretnie Oyster. Szczegóły: http://www.tfl.gov.uk/fares-and-payment ... h-children.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Lis 2015 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Od 2016 r. dzieci w wieku poniżej 11 lat będą mogły jeździć za darmo pociągami (National Rail) w ramach systemu TfL, O ILE będą posiadać Zip Oyster Photocard. Jak ją wyrobić można dowiedzieć się tu: https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/t ... ds?cid=zip.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 22 Lis 2015 16:15 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Anonim3 napisał(a):
Nie. W przypadku dzieci poniżej 11. roku życia, które podróżują pod opieką dorosłego, tenże dorosły musi mieć ważny bilet (także nabyty w systemie Pay As You Go - uwaga na wyłączenia), a nie konkretnie Oyster. Szczegóły: http://www.tfl.gov.uk/fares-and-payment ... h-children.

A jak jest w przypadku dzieci w wieku 11-15 i Young Visitor Discount? Muszę ja mieć kartę oyster czy wystarczy karta płatnicza z funkcją zbliżeniowa?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Lis 2015 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Na tej stronie nie ma wymogu dt Oyster: https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/t ... h-children. Nie wiem, jak to wygląda w praktyce (a powyżej przetestowano jedynie podłączenie YVD do zwykłej karty Oyster - plus z Visitor dla dorosłego działa z definicji). Daj znać, jeśli z kartą zbliżeniową też będzie działać.

-- 22 Lis 2015 16:09 --

Dziecko ma osobną kartę Oyster, na której przez 14 dni jest zakodowana zniżka 50%. Później płaci jak dorosły. Przez zwykłą bramkę każdy przechodzi osobno. Jeśli używacie specjalnej bramki dla rodzin/ niepełnosprawnych albo windy, każdy odbija swoją kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 22 Lis 2015 17:11 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Dzięki Kara za informacje. Te punkty w metrze gdzie można załatwić formalności są otwarte również wieczorem?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 22 Lis 2015 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Każda stacja - o ile ma kasę (raczej w 1. strefie lub w węzłach przesiadkowych) - może mieć różne godziny otwarcia. Dawniej można było je sprawdzić na stronie TfL, ale teraz zaczęli projekt cięć (likwidacja części kas na rzecz automatów) i te informacje zniknęły. Mogę więc tylko powiedzieć, że stacje przy dworcach powinny mieć kasy otwarte do 19:00 (koniec wieczornego szczytu) - 21:00.
Góra
 Profil Relacje PM off
esposa lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 03 Sty 2016 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
http://londonist.com/2016/01/children-t ... from-today
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Kwi 2016 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 8
Witam,

mam taką zagwozdkę: wybieram się z żoną i dziećmi (11 i 13 lat) do Londynu pod koniec kwietnia, na 4 dni. Przylatuję na Stansted i z tamtąd mam już kupiony Stansted Express do Tottenham Hale - tam bym chciał się przesiąść na metro. Mam 2 normalne karty Oyster z poprzednich wyjazdów (samodzielnych), na każdej po kilkanaście funtów. Co najlepiej zrobić, żeby z dzieciakami poruszać się metrem w strefach 1-3? Chciałbym wykorzystać te środki na moich normalnych Oysterach - dla dzieci najlepiej będzie wyrobić Visitor Oyster czy jakoś podpiąć pod nasze zwykłe karty? Przyznam, że gubię się trochę w Oysterowych zawiłościach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 05 Maj 2016 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 8
krzyspvfr napisał(a):
dla dzieci najlepiej będzie wyrobić Visitor Oyster czy jakoś podpiąć pod nasze zwykłe karty? Przyznam, że gubię się trochę w Oysterowych zawiłościach...


Odpowiem sam sobie, kupiłem dzieciakom na miejscu zwykłe Oystery (po 15 funtów, 5 funtów kaucja i 10 doładowanie) i pracownik stacji metra załadował mi zniżki dla dzieci do 15 lat (50% ceny dorosłej osoby). Przy wylocie, po wyjściu z metra, anulowałem te Oystery w "dużym" automacie biletowym i oddało całą kasę.
Góra
 Profil Relacje PM off
esposa lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 05 Maj 2016 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
A wystarczyło przeczytać posty nr 2 lub 24...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group