Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 10 Sty 2020 19:00 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
moss_LOT napisał(a):
Zaliczyłem dzisiaj wizyte w PKO BP w sprawie Infinite. Najpierw doradca musiała założyć mi konto aurom (wymóg by starać się o karte), a potem okazało się, że trzeba mieć miesięczne wynagrodzenie m.in. 10 tys. bo inaczej w systemie nie pojawiała się w ofercie ta karta. Pani Doradca powiedziała, że zdolność kredytowa na 50k nie ma tu nic do tego, a kryterium stanowi wynagrodzenie.
Więc jak to w końcu jest?


Tak jak @gorny77 pisze - fachowość doradców osobistych PKO jest różna :)

Zdolność 50 000 złotych jest niezbędna, bo minimalny limit dla tej karty tyle wynosi (od 50 000 do 1 000 000).
Więc jeśli sobie na początek wyrobisz MC Platinum, zaczniesz robić obroty na koncie Aurum (koło 10 000-15 000 miesięcznie, przelewy z konta na konto, z "odpowiednim" opisem, żeby bank widział "systematyczny wpływ" - to podpowiedź doradcy akurat), to gwarantuję Ci, że za parę miesięcy będziesz mógł dokonać wymiany karty MC Platinum na Infinite. Będzie to uproszczona procedura, na oświadczenie, jak w moim przypadku.

Jeśli mogę jeszcze coś podpowiedzieć, to warto mieć konto wspólne z żoną, partnerką, której zarobki też na to konto będą wpływać.

Nie mam 10 tysięcy zarobków, choć bardzo bym chciał :D Ale łączne wpływy 2 osób to około 8000 złotych. Z tego co wiem, bank do 50 000 złotych zdolności wymaga oświadczenia zarobków na poziomie 8 000 netto. Widocznie te moje "wspólne" potraktował jako wpływy całościowe.

Niezależnie od wszystkiego, jeśli idziesz do banku i na dzień dobry chcesz od nich najlepszą kartę w banku, to nie dziwię się babce, że chce byś udowodnił 10 tysięcy zarobków.

Ja na dzień dobry miałem problemy z MC Platinum (trochę ciążyły mi karty w innych bankach), a po roku z hakiem w PKO dotarłem do tego, co pokazałem parę postów wyżej. Sposób na Visę Infinite też opisałem.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lupino05 uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#442 PostWysłany: 10 Sty 2020 21:33 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Posiadaczom Visa Infinite, którzy wypożyczają auta przypominam, że w Avis i w Hertz tylko za fakt posiadania karty Infinite można uzyskać status (Avis - President's Club a Hertz - Five Star) pewnie w innych wypożyczalniach też ale tylko z tych dużych korzystam.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#443 PostWysłany: 11 Sty 2020 00:17 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
Czy ubezpieczenie bagażu podróżnego , oraz opóźnienie lotu poprzez posiadanie KK PKOBP Platinum , obejmuje loty krajowe ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 11 Sty 2020 11:50 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
@lluukk - dzięki za podpowiedź z wypożyczalniami.

Jest jeszcze coś takiego - czyli 4 noce w cenie 3. Oczywiście do sprawdzenia czy to się opłaca.
https://visa-hotel-nights.inspiredlifestyles.com/

George1 napisał(a):
Czy ubezpieczenie bagażu podróżnego , oraz opóźnienie lotu poprzez posiadanie KK PKOBP Platinum , obejmuje loty krajowe ?


@George1 - odpowiedź na twoje pytania brzmi "nie". Bagaż podróżny w myśl OWU to "zabierane przez Ubezpieczonego w Podróż zagraniczną oraz przenoszone lub przewożone podczas Podróży zagranicznej przedmioty osobistego użytku". Ponadto polecam opis "Zakresu ubezpieczenia" - paragraf 2, punkt 4.2 wszystko wyjaśnia.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
George1 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#445 PostWysłany: 11 Sty 2020 13:47 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Jest jeszcze coś takiego https://www.visaluxuryhotelcollection.com/benefits
Oraz fajne kody zniżkowe na Hertz i Avis.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 11 Sty 2020 13:54 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
Europe: Infinite, Platinum, Rewards, Gold, Business, and a selection of Classic cards.
nie tylko z Infinite tylko pół asortymentu Visa jest wciągnięty w ofercie luxuryhotels
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 14 Sty 2020 09:21 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 75
czy ktoś kartę PKO VISA Infinite dostał,,do skrzynki" czy zawsze trafia do doradcy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 14 Sty 2020 09:23 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Dotychczas wszyscy pisali, że odbiór w banku.
Oczywiście to może się zmienić i będą przysyłać do skrzynki, ale chyba chcą "uroczyście" wręczać produkt lux ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 14 Sty 2020 09:56 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Kiedyś gdzieś się przewinęło (albo mi się wydawało), że PKO samo jest ubezpieczycielem - nie korzysta z firm zewnętrznych. Ostatnio na ich stronie rzuciło mi się w oczy, że podają maila do mondial. Zawsze tak było, czy coś się zmieniło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 14 Sty 2020 10:12 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Ubezpieczycielem jest PKO. Mondial w tym przypadku będzie likwidatorem. Podobnie mam przy koncie w Pekao. Ubezpieczycielem jest Allianz ale likwidatorem szkód jest Mondial.

Swoją drogą w tym drugim przypadku Mondial jest wysoce upierdliwym likwidatorem, ale to pewnie zależy od tego jaki suwak ustawi ubezpieczyciel
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
 
      
#451 PostWysłany: 14 Sty 2020 10:17 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
meexxx napisał(a):
czy ktoś kartę PKO VISA Infinite dostał,,do skrzynki" czy zawsze trafia do doradcy?

U mnie trafiła do doradcy, a ten wysłał mi ją kurierem (do doradcy mam 220 km).
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off
Tjw1978 lubi ten post.
 
      
#452 PostWysłany: 14 Sty 2020 10:31 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 75
zgodnie z : OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA PODRÓŻNEGO DLA KLIENTÓW PKO BANKU POLSKIEGO SA BĘDĄCYCH POSIADACZAMI I UŻYTKOWNIKAMI KART PKO MASTERCARD PLATINUM I PKO VISA INFINITE

Ubezpieczyciel - PKO Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. z siedzibą w Warszawie.

Centrum operacyjne – podmiot zajmujący się w imieniu Ubezpieczyciela organizacją usług związanych z pomocą w Podróży zagranicznej i Podróży w Polsce, usług Concierge oraz likwidacją szkód (adres: AWP P&C S.A. Oddział w Polsce, ul. Domaniewska 50 B, 02-672 Warszawa; nr kontaktowy telefonu: +48 (22) 563 11 18 lub +48 (22) 383 21 18; e-mail:
pmu.szkody@mondial-assistance.pl).
Góra
 Profil Relacje PM off
Tjw1978 lubi ten post.
 
      
#453 PostWysłany: 14 Sty 2020 14:12 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 75
dzwonił właśnie doradca, że karta jest do obioru u niego - wiec Visa INFINITE zawsze do odbioru w Banku

08 stycznia (środa) - złożenie wniosku w godzinach porannych
14 stycznia (wtorek) - karta do odbioru u doradcy
Góra
 Profil Relacje PM off
Tjw1978 lubi ten post.
 
      
#454 PostWysłany: 14 Sty 2020 19:32 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
@meexxx, teraz nic tylko działać z nową kartą :)
Twój przypadek pokazuje, że opisany patent z podwyższeniem limitu KK Mastercard do 50 000 i zamiana na Visę Infinite działa.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:20 

Rejestracja: 08 Mar 2016
Posty: 10
Visa Infinite :)
Miesiąc walki :) w PKO i wniosek złożony. - bez wymaganego dochodu i zdolności :)
W skrócie - nie wykazywałem dochodu i nie miałem na starcie możliwości wyrobienia tej karty.

Moje ruchy:
Założenie konta na początku grudnia, bez zakładania KK, kilka przelewów tygodniowo, kasa tam i z powrotem :). Z innego banku przelewałem sobie kwoty w wysokości od 4 do 6 tyś (moje saldo nigdy nie było większe niż 10 tyś). Oczywiście przelew i powrót kasy. Jak wróciła to znów wysłałem i tak w koło :). Na początku stycznia pojawiła się dostępna zwykła karta kredytowa. Złożyłem wniosek ale nie podpisałem umowy. Następnego dnia dzwoni miła Pani z PKO i pyta dlaczego nie podpisałem. Powiedziałem, że zwykła karta to jednak mnie nie interesuje, ale nad infinite to bym się zastanowił. Kazała poczekać. 5-7 min później mówi, że może mi ją dać. Jednak musi podnieść zdolność kredytową z 25 na 50 tyś i czy wyrażam na to zgodę, ja że tak. Powiedziała, że za parę minut w ipko będzie nowa umowa na kartę infinite do podpisania :)

Mam nadzieję, że pomogłem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#456 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:24 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
@Patrol - właśnie chodzi o to, żeby uzyskać tą zdolność kredytową na 50 000 :)
Ja ją uzyskałem właśnie w ten sam sposób - robiąc przelewy, czyli obrót na koncie.

Aczkolwiek w twoim przypadku była to Visa Infinite na dzień dobry (nie miałeś karty w banku), a w moim podwyższenie limitu karty MC Platinum do 50 000 złotych i jej zamiana na Visa Infinite.

Oba sposoby dobre :)
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:29 

Rejestracja: 08 Mar 2016
Posty: 10
Tjw1978 napisał(a):
@Patrol - właśnie chodzi o to, żeby uzyskać tą zdolność kredytową na 50 000 :)
Ja ją uzyskałem właśnie w ten sam sposób - robiąc przelewy.

Aczkolwiek w twoim przypadku była to Visa Infinite na dzień dobry, a w moim podwyższenie limitu karty MC Platinum i jej zamiana na Visa Infinite.


Ja też nie miałem Visa Infinite na start. W systemie miałem zwykła kartę - to Pani przez telefon zmieniła mi na Infinite :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#458 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:30 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
W takim razie powstaje pytanie: co konkretnie dla PKO BP znaczy "systematyczny wpływ" i czy i jakie to ma znaczenie w kontekście wpłat i wypłat własnych, dla uzyskania szeroko rozumianej zdolności kredytowej?
Bo równie dobrze - w kontekście tego, co piszecie - można np. wpłacać wpłatomatem, potem wypłacać i tak w kółko.
Pytanie jedno do poprzedników: musieliście jakoś wykazywać dochody, jakiekolwiek(!) dokumenty dodatkowe - czy wszystko "na słowo" czyli "na gębę"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Czy miałeś konto Aurum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 14 Sty 2020 23:31 

Rejestracja: 08 Mar 2016
Posty: 10
sanchopan napisał(a):
W takim razie powstaje pytanie: co konkretnie dla PKO BP znaczy "systematyczny wpływ" i czy i jakie to ma znaczenie w kontekście wpłat i wypłat własnych, dla uzyskania szeroko rozumianej zdolności kredytowej?
Bo równie dobrze - w kontekście tego, co piszecie - można np. wpłacać wpłatomatem, potem wypłacać i tak w kółko.
Pytanie jedno do poprzedników: musieliście jakoś wykazywać dochody, jakiekolwiek(!) dokumenty dodatkowe - czy wszystko "na słowo" czyli "na gębę"?


Wszystko na gębę - zero jakichkolwiek dokumentów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group