Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 17 Paź 2019 21:41 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2188
złoty
potek7 napisał(a):
Odnośnie karty Visa Infinite ja to widzę tak (jeżeli się mylę to proszę o uwagi):
- KK Infinite do płacenia za granicą (i w Polsce),
- do tego karta debetowa (do konta aurum),
- konto walutowe (jest kilka walut - chyba 6).
Z bankomatów wypłacać debetówką sparowaną z kontem walutowym (oczywiście wcześniej zasilam sobie konto walutowe). Nie ma żadnych przewalutowań do momentu wyczerpania środków na koncie walutowym (powyżej stanu środków na koncie walutowym ta opcja jest nieopłacalna).

Dodatkowo można aktywować kantor w ramach konta - kursu bardzo przyzwoite (wg mnie lepsze niż w kantor Alior).
Oczywiście w ramach konta aurum w PKO BP wszystkie opisane wyżej instrumenty są za free.
Proszę o Wasze uwagi.


Samo konto Aurum jak się chce mieć Infinite ma oczywiście sens. Szczególnie jak się jest nowym klientem i chce się na nią szybko "zapracować".
Konto i karta są wtedy darmowe (oczywiście po spełnieniu podanych wyżej warunków) a dedykowany doradca jest wartością dodaną. Czyli pierwsza pauza zdecydowanie tak.
Co do dalszej części Twojej wypowiedzi to osobiście nie widzę sensu korzystania z karty debetowej do konta Aurum (poza wypłatą gotówki z bankomatu w Polsce, bo tutaj na Infinite będzie prowizja), a bawienie się w konta walutowe, pilnowanie stanu waluty na nich to w ogóle jakiś kosmos. Przy wypłacie z bankomatu za granicą po prostu nadpłacam Infinite. Taki ze mnie burżuj.
Z drugiej strony każdy jest duży i może sobie wybrać jak korzysta z usług bankowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#302 PostWysłany: 18 Paź 2019 13:18 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
tasma napisał(a):
... a bawienie się w konta walutowe, pilnowanie stanu waluty na nich to w ogóle jakiś kosmos. Przy wypłacie z bankomatu za granicą po prostu nadpłacam Infinite. Taki ze mnie burżuj.
Z drugiej strony każdy jest duży i może sobie wybrać jak korzysta z usług bankowych.

Dokładnie. Dzięki za sugestie. To nadpłacanie karty kredytowej też może się sprawdzić.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 18 Paź 2019 13:24 

Nie może tylko się sprawdza

Tylko jest tu sceptyk, że z KK "się tak nie godzi" :lol:
Góra
 PM off  
      
#304 PostWysłany: 18 Paź 2019 13:44 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Wszystko co wolno to "się godzi".
Co nie wolno - czasami też. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 20 Paź 2019 16:56 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Anonymous napisał(a):
Co jeszcze.....konto Aurum bezpłatne: wplyw 9000 zł lub oszczędności 150000 zł

Wróżę duże zainteresowanie ;) choć akurat nie wymogi dla mnie stanowią problem tylko sam sens posiadania (no chyba, że zwiekszy komuś zdolność kredytową do Infinite)


Mam KK Platinum i nie mogę na Androidzie używać aplikacji IKO, bo do tego trzeba mieć konto w PKO BP. Stąd mam kilka pytań:
  • Czy próbował może ktoś dostać Aurum za darmo? Pytam, bo nie chciałbym pilnować co miesiąc wpływu 9k.
  • Czy jak założę Aurum (a od biedy jakiś inny ROR w PKO BP), to będę mógł płacić kartą Platinum telefonem z NFC przez HCE? Czy karta będzie widoczna w IKO?
  • Czy rzeczywiście przyda mi się to konto Aurum, np. jeśli chciałbym w przyszłości uzyskać Infinite, zakładając, że wypływ pensji byłby mniejszy niż te 9k, a większy mógłbym robić jedynie z konta jakiejś osoby prywatnej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 20 Paź 2019 17:55 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Aurum za darmo bez spełnienia warunków - nie słyszałem o takiej opcji nigdy.
Co do wypływów pensji - polecałbym jednak wpływy :mrgreen: A mówiąc poważniej, to przelewy "z konta jakiejś osoby prywatnej" raczej wątpię, że przejdą. Chociaż niech się wypowiedzą ci, co mają dłużej to konto - ale u mnie Doradca stanowczo wykluczał takie rzeczy oraz własne wpłaty np. we wpłatomacie. Ponoć "system tego nie zaczyta prawidłowo" - w sensie jako wpływy-dochód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 20 Paź 2019 18:05 

Wystarczy poczytać, by nie pytac wielokrotnie o to samo

Post 223

karta-kredytowa-pko-bp-mastercard-platinum-visa-infinite,1499,93376&p=1253203&hilit=Wra%C5%BCenie#p1253203
Góra
 PM off  
      
#308 PostWysłany: 20 Paź 2019 18:18 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 15
  • Czy jak założę Aurum (a od biedy jakiś inny ROR w PKO BP), to będę mógł płacić kartą Platinum telefonem z NFC przez HCE? Czy karta będzie widoczna w IKO?
[/quote]
Jest możliwość korzystania z MC Platinum do płatności IKO HCE. W Polsce działa to dobrze. W wakacje za granicą na dziesiątki prób, tylko raz przeszła płatność.
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF uważa post za pomocny.
 
      
#309 PostWysłany: 20 Paź 2019 18:32 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
sanchopan napisał(a):
Aurum za darmo bez spełnienia warunków - nie słyszałem o takiej opcji nigdy.
Co do wypływów pensji - polecałbym jednak wpływy :mrgreen: A mówiąc poważniej, to przelewy "z konta jakiejś osoby prywatnej" raczej wątpię, że przejdą. Chociaż niech się wypowiedzą ci, co mają dłużej to konto - ale u mnie Doradca stanowczo wykluczał takie rzeczy oraz własne wpłaty np. we wpłatomacie. Ponoć "system tego nie zaczyta prawidłowo" - w sensie jako wpływy-dochód.


Znam osobę, która ma za darmo, ale jest związana z bankiem pewnie od 20 lat i dostała coś takiego pewnie w momencie, gdy przekształcali Złote Konta w Konta Aurum, więc co najmniej kilka lat temu i dlatego pytam.
O wpływy chodzi mi o to, że gdybym nie uzyskał Aurum za darmo, to sam musiałbym sobie tyle przelewać albo umówić się z kimś z rodziny.

Anonymous napisał(a):
Wystarczy poczytać, by nie pytac wielokrotnie o to samo

Sam powyżej (post 299) kontynuowałeś temat o tym, że Aurum komuś może podnieść zdolność do Infinite, więc pytam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 20 Paź 2019 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Ja w końcu po kilku ładnych reklamacjach i odwołaniach, otrzymałem jakiś konkret, czyli "za granicą wszystkie płatności wymagają podania kodu PIN" i to nie do karty, tylko IKO. Oczywiście po uprzedniej zmianie z PIN na terminalu na PIN w telefonie. Sprawdzę niebawem.
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
#311 PostWysłany: 20 Paź 2019 18:37 

kylo32 napisał(a):
Niestety podczas urlopu w Czechach na około 10 prób płatności HCE IKO tylko raz udało mi się w automacie biletowym w Pradze. Dodatkowo musiałem reklamować tą transakcję bo doliczyli prowizji 3%, oczywiście później zwrócili. Pisałem do banku, nie planują Google Pay niestety.
Po zasilaniu Revolut bezpośrednio w czk płatności Google Pay działały bez problemu.

Z ciekawości jaki jest sens czy korzyści by tak.komplikować sobie prostą płatność kk :)

Ps jako posiadacz PLATINUM ile to bylo w groszach te 3% prowizji :twisted:
Góra
 PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
#312 PostWysłany: 20 Paź 2019 19:14 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2188
złoty
BarneyGF napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Wystarczy poczytać, by nie pytac wielokrotnie o to samo

Sam powyżej (post 299) kontynuowałeś temat o tym, że Aurum komuś może podnieść zdolność do Infinite, więc pytam ;)


Nie jestem co prawda gorny77, ale Ci odpowiem.
Infinite bez konta w PKO raczej nie dostaniesz. Nie ma znaczenia co pokazuje BIK ani co masz w innych bankach. U mnie wysokość limitu ruszyła się jak wpłynęły trzy pensje.
Robiąc założenie że chcesz Infinite i masz 9 tysięcy dochodu masz dwie możliwości. Zakładasz zwykłe konto i płacisz za nie chyba około 10 zł /miesiąc (niezależnie czy ma się kartę czy nie) albo zakładasz Aurum i nie płacisz nic. Przynajmniej takie rozumowanie przeprowadziłem u siebie. Je generalnie nie lubię płacić za usługi bankowe.
Są chyba jakieś warunki pozwalające zwolnić z opłaty za kartę przy zwykłym koncie, ale traktuje to jako kolejny problem. Więc starając się o Visę i tak musimy tam przelewać pensje przec co darmowe Aurum jest jakby bonusem.
Jeszcze jedno. Warunkiem, żeby Aurum było darmowe jest wpływ 9000 PLN miesięcznie. Nie ma w regulaminie słowa wynagrodzenie. To dla tych, którzy nie spełniają tego progu a chcieliby Infinite albo chcieliby fajne wszystko mające darmowe konto z osobistym doradcą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
#313 PostWysłany: 20 Paź 2019 19:52 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Podczas rozmowy z Doradcą przed założeniem Aurum, na pytanie o Infinite bez konta powiedział, że "można składać wniosek, ale..." trzeba całe stado zaświadczeń i generalnie z tonu wypowiedzi wynikało, że "można, ale będzie ciężko".
Ja założyłem Aurum i na razie czekam "na staż" odpowiedni: potem się zobaczy, bo już sam nie wiem co lepsze/gorsze: Infinite czy Vintage. :roll: :lol: A po bankach mi się nie chce biegać, żeby "tu i tam ciągle próbować". Nabiegałem się za młodu i miałem wszystko, co chciałem. Portfel wypchany kartami był wtedy rzadkością.
A teraz nie chce mi się dźwigać tego wszystkiego. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 20 Paź 2019 20:08 

Daj im szansę i......zawnioskuj w oddziale o Infonite raptem 15 minut

Esencja to "zdolność kredytowa"...... przynajmniej się dowiesz jak Cię "wyceniają"
Góra
 PM off  
      
#315 PostWysłany: 20 Paź 2019 21:11 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Tak zrobię, ale Doradca powiedział, że stałym klientem się jest po okresie 3-6 m-cy.
Więc czekam, używając konta - aż tak mi się nie śpieszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 21 Paź 2019 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Karta Infinite wymaga 11k średniomiesięcznej wartości operacji, nie udało mi się tylko znależć co dokładnie jest rozumiane pod pojęciem 'operacja' ? ;)


Ostatnio edytowany przez asnahtful, 21 Paź 2019 11:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 21 Paź 2019 09:16 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
sanchopan napisał(a):
Tak zrobię, ale Doradca powiedział, że stałym klientem się jest po okresie 3-6 m-cy.
Więc czekam, używając konta - aż tak mi się nie śpieszy.


Przy sensownych wpływach po 3-6 miesiącach nie będziesz miał pewnie problemu, więc jak Cię nie nagli to spokojnie - powinno być OK.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 21 Paź 2019 09:34 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
MI się nie śpieszy, więc wolałbym - w świetle tego, co tutaj piszecie - dostać np. Infinite w jakiejś uproszczonej procedurze Banku, niż jako obcy klient z ulicy przynosić tony zaświadczeń, bo to potem różnie jest i bank zwykle inaczej ocenia "obcego" a inaczej "swojego".
Z tego co się orientuję, to czasem to są oferty już po 3 m-cach, a czasem dopiero po 4 albo 6 miesiącach (nie wiem dokładnie z jakiego powodu są takie różnice) - widocznie u nich zależy to "od systemu", a nie od człowieka.
Zobaczymy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 21 Paź 2019 09:48 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
@asnahtful - odpisałem na pw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 21 Paź 2019 19:14 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 15
Anonymous napisał(a):
kylo32 napisał(a):
Niestety podczas urlopu w Czechach na około 10 prób płatności HCE IKO tylko raz udało mi się w automacie biletowym w Pradze. Dodatkowo musiałem reklamować tą transakcję bo doliczyli prowizji 3%, oczywiście później zwrócili. Pisałem do banku, nie planują Google Pay niestety.
Po zasilaniu Revolut bezpośrednio w czk płatności Google Pay działały bez problemu.

Z ciekawości jaki jest sens czy korzyści by tak.komplikować sobie prostą płatność kk :)

Ps jako posiadacz PLATINUM ile to bylo w groszach te 3% prowizji :twisted:

Dla mnie jest sporym ułatwieniem płacenie telefonem a nie kartą, do tego jeszcze dochodzi kwestia bezpieczeństwa. Łatwiej o kradzież przy pomocy zeskanowania karty niż tokena karty.

3% prowizji to dokładnie 364 grosze w tym wypadku:
Image

Pieka napisał(a):
Ja w końcu po kilku ładnych reklamacjach i odwołaniach, otrzymałem jakiś konkret, czyli "za granicą wszystkie płatności wymagają podania kodu PIN" i to nie do karty, tylko IKO. Oczywiście po uprzedniej zmianie z PIN na terminalu na PIN w telefonie. Sprawdzę niebawem.

Z ciekawością czekam na info czy Ci się uda bez problemów płacić w ten sposób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group