Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3614 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 181  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 05 Lut 2020 12:10 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
@tuczy - każdy posiadacz karty ma pełne ubezpieczenie
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
#542 PostWysłany: 05 Lut 2020 12:12 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
@turczy

Bez dogłębnej weryfikacji kk z tak dużym limitem kredytowym masz możliwość szybkiej wypłaty np. jak w twoim przypadku 75000 zł słownie: siedemdziesiąt pięć tysięcy złotych
Z tej przyczyny przy stosunkowo niewielkich kosztach za wydanie ustawiłaby by się po nią rzesza choćby oszustów z np. fałszywymi zaświadczeniami o dochodach

W Banku PKO BP każdy posiadacz tak prestiżowej karty kredytowej jak Infinite posiada swojego opiekuna, dlatego bez skrupułów do niego pisz i pytaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#543 PostWysłany: 05 Lut 2020 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
-- 05 Lut 2020 11:21 --

lluukk napisał(a):
@tuczy - każdy posiadacz karty ma pełne ubezpieczenie

posiadacz a użytkownik to nie koniecznie to samo :)
masz na myśli użytkownika dodatkowego?

-- 05 Lut 2020 11:27 --

dg72 napisał(a):
@turczy

Bez dogłębnej weryfikacji kk z tak dużym limitem kredytowym masz możliwość szybkiej wypłaty np. jak w twoim przypadku 75000 zł słownie: siedemdziesiąt pięć tysięcy złotych
Z tej przyczyny przy stosunkowo niewielkich kosztach za wydanie ustawiłaby by się po nią rzesza choćby oszustów z np. fałszywymi zaświadczeniami o dochodach

W Banku PKO BP każdy posiadacz tak prestiżowej karty kredytowej jak Infinite posiada swojego opiekuna, dlatego bez skrupułów do niego pisz i pytaj


w mbanku mam M&M premium z sześciocyfrowym limitem ok kilku ładnych lat ale nie ma szans na WE z limitem załóżmy 20K bo dochód za mały.
To moim zdaniem jest dziwne.
Jakbyś przyszedł do marketu kupić pralkę i sprzedali ci Samsunga za 7 tysięcy ale nie sprzedali miele za 3K bo miele jest tylko dla ludzi mających 20K dochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 05 Lut 2020 12:32 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Tyle z tym mogłeś zrobić, że się obraziłeś i poszedłeś do innego banku

Takie zbójeckie prawo rynku bankowego :)

A i miałeś możliwość wyżalenia się na forum podróżniczym

Powtórzę @turczy masz swojego opiekuna bankowego, który tylko czeka byś się z nim skontaktował i Ci pomógł oraz udzielił wszelkich wiążących informacji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#545 PostWysłany: 05 Lut 2020 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
ani się nie wyżaliłem ani się nie obraziłem, nadal uważam że mbank ma fajną ofertę. Głupie że jej nie sprzedają.
Ale tak, zagłosowałem poniekąd nogami...

natomiast co do wiążących odpowiedzi opiekuna... buhaha
Wiążący jest regulamin a odpowiedzi opiekuna mogą być co najwyżej poprawne... o ile wie co mówi.
Góra
 Profil Relacje PM off
PanAndre lubi ten post.
 
      
#546 PostWysłany: 05 Lut 2020 14:57 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
turczy - ale Ty masz konto w PKOBP czy nie i tak "z buta, z ulicy"?
...i taka uwaga: łatwo - niełatwo. Zależy. Są takie sytuacje, że masz 30 tys. zł/m-c dochodu, zero kredytów, zero jakichś niespłaconych zobowiązań i... zero możliwego kredytu. Wszystko zależy od tego jakie jakiś tam bank sobie przyjął zasady (nie)udzielania kredytów. Takie widzimisię często.
I stąd się - paradoksalnie - bierze również sytuacja, gdy ludzie biorą 2-gi, 5-ty i 10-ty kredyt na spłatę tego 1-wszego. I choć bank niby to widzi w BIK, to jednak mu "nie przeszkadza" dać 11-sty kredyt, bo "klient przecież spłaca". Tak, spłaca: dzisiaj. Ale nie trzeba być analitykiem, żeby widzieć, że jutro/pojutrze pętla się zaciśnie. I banki w tym "pomagają", bo "takie mają widzimisię".
I zawsze zależy czy się "łapiemy" na to widzimisię. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 05 Lut 2020 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Z buta z ulicy. Ale konto otworzyłem i tak przy okazji oczywiście już po karcie. Mają całkiem fajną kartę wielowalutową debetową.

Odnośnie spirali zadłużenia to wogóle nie ten temat.
Po prostu bank ustalił zasadę minimalnego dochodu i twardo się jej trzyma. Zdolność/Czy obciążenia nie mają znaczenia. Minimalny dochód 20000 i tyle. 19999,99 przepraszamy ale nie sprzedamy Ci karty.
Ja rozumiem jakby była za darmo, ale jak za nią płacisz i to niemało.... .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 05 Lut 2020 16:37 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2276
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@turczy: ale to jest prawo Banku aby ustalić tak a nie inaczej ofertę - mają jakieś założenia i chcą aby ich produkt był "prestiżowy" (tak tak specjalnie piszę w cudzysłowie) no i ich prawo. O jakiej wielowalutowej mówisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 05 Lut 2020 16:41 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Wystawca karty tez ma cos do powiedzenia komu bank moze ja dac.
Góra
 Profil Relacje PM off
benjamin uważa post za pomocny.
 
      
#550 PostWysłany: 05 Lut 2020 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
brzemia napisał(a):
Wystawca karty tez ma cos do powiedzenia komu bank moze ja dac.

Tak jak w przypadku tej infinite :)
seal napisał(a):
@turczy: ale to jest prawo Banku aby ustalić tak a nie inaczej ofertę - mają jakieś założenia i chcą aby ich produkt był "prestiżowy" (tak tak specjalnie piszę w cudzysłowie) no i ich prawo. O jakiej wielowalutowej mówisz?

Debetówka do konta aurum. Można otworzyć kilka bezpłatnych kont walutowych i podpiąć do karty. Do tego w tym kantorze pkobp kursy wyglądają naprawdę ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#551 PostWysłany: 05 Lut 2020 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1308
niebieski
Byłaby dobrą wielowalutówką gdyby po wyczerpaniu zasobów na rachunkach walutowych albo w przypadku ich braku brała przy przeliczaniu chociażby ich kurs kantorowy, który rzeczywiście jest przyzwoity i często na szybko z niego korzystam. A tak trzeba mieć tyle rachunków walutowych, jak bardzo karta ma być wielowalutowa.

Wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#552 PostWysłany: 06 Lut 2020 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Nie ma kart idealnych.
Są tylko lepsze i gorsze. Ale ta w tandemie z infinity robi dobrą robotę. Infinity płacisz wszędzie, a debetówką wybierasz z bankomatów. Można sobie 5 minut przed wypłata przygotować konkretną kwotę waluty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 06 Lut 2020 22:37 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2276
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@turczy: no tylko jak wypłacić sensownie kasę w VND, SGD czy MYR? NIestety ilość tych kont jest ograniczona monco i sensowność tego rozwiązania jest mocno wątpliwa. Do wypłat z bankomatu używam karty do konta przekorzystnego w PEKAO S.A..
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
 
      
#554 PostWysłany: 06 Lut 2020 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1308
niebieski
Sensownie można wypłacić MC Platinum o której traktuje temat i która może towarzyszyć Infinity. Taką konstrukcję już ktoś tu polecał.

Wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 06 Lut 2020 23:34 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
nadpłacanie karty kredytowej jest bezsensowne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 06 Lut 2020 23:41 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Myślę, że można rozważyć nadpłacanie Karty Kredytowej PKO BP Platinum zamiast posiadania kilku kolejnych kart wielowalutowych :)

A Karta ma nazwę Infinite, Infinity to niestety marka samochodów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#557 PostWysłany: 06 Lut 2020 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
-- 06 Lut 2020 22:53 --

dg72 napisał(a):
Myślę, że można rozważyć nadpłacanie Karty Kredytowej PKO BP Platinum zamiast posiadania kilku kolejnych kart wielowalutowych :)

wszystko zależy jak głęboko zaczerpnie się z limitu :) Czasem nadpłacenie na zawołanie może być trudne.

-- 06 Lut 2020 22:56 --

seal napisał(a):
@turczy: no tylko jak wypłacić sensownie kasę w VND, SGD czy MYR? NIestety ilość tych kont jest ograniczona monco i sensowność tego rozwiązania jest mocno wątpliwa. Do wypłat z bankomatu używam karty do konta przekorzystnego w PEKAO S.A..

ja używam visy świat z mbanku ale zastanawiam się nad zamknięciem w porównaniu Infinite ma mało zalet. Pewnie użyłbym jej ze 2-3 razy w roku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 07 Lut 2020 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2372
platynowy
@tycik Ja słyszałem w PKO BP że aktywacja karty Visa INFINITY deaktywuje kartę MC Platinium. Do sprawdzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 07 Lut 2020 11:25 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Co do bankomatów - wiadomo, że przy Platinum i Infinite nie ma opłaty za wypłatę z bankomatu za granicą, no i kursy walut są bardzo dobre. Przypomniała mi to ostatnio Pani, która została moim doradcą przy zakłądaniu Aurum. Spytałem jej - "no ale transakcja jest traktowana jako gotówkowa?" - a ona na to, że bezgotówkowa. Nie miała racji, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 07 Lut 2020 11:49 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
Nie miała.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3614 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 181  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group