Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#1841 PostWysłany: 12 Paź 2022 12:29 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 73
Kiedy pobiorą opłatę za Platinum? Zaraz po aktywacji Infinite czy w rocznicę wydania Platinum (według dotychczasowego planu)?
Czy obrót Platinum też jest liczony proporcjonalnie? Przykładowo - po 6 miesiącach zmieniam na Infinite, czy obrót zwalniający z opłaty to 60000 czy 30000?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu
#1842 PostWysłany: 12 Paź 2022 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 777
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Mi za Platinum pobrano opłatę na koniec miesiąca, w którym zamówiłem Infinite. Możliwe, że to przypadek bo Infinite zamówiłem 28.09, a opłata roczna za platynę jest z 30.09
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1843 PostWysłany: 21 Paź 2022 18:16 

Rejestracja: 21 Paź 2022
Posty: 2
Witam,
czy ubezpieczenie w karcie Platinum trzeba "aktywować" poprzez zakup np. biletów lotniczych/kolejowych lub paliwa, czy działa ono cały czas?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1844 PostWysłany: 21 Paź 2022 18:21 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
#1785
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1845 PostWysłany: 21 Paź 2022 21:08 

Rejestracja: 21 Paź 2022
Posty: 37
Po tegorocznej wyprowadzce DinersClub z Europy Środkowej zostałem bez bardzo dobrej karty DC, która służyła mi 20 lat !!!
Z przymusu znalazłem się w PKO BP, gdzie - bez posiadania konta - bardzo łatwo, na zaświadczenie o dochodach otrzymałem kartę MC Platinum. Warunki podobne do DC ale brak PP.
Po dwóch miesiącach zaaplikowałem o VISA Infinite. I tu zaczęły się schody - brak zdolności kredytowej, pomimo dochodów ca. 10k Przyczyna okazała się prosta: dochody były "falujące" w poszczególnych miesiącach a nie stabilne. Nic nie dały wyciągi z poprzedniego banku. Pomogło dopiero założenie konta (Aurum), przeniesienie comiesięcznych dochodów do PKO BP, odczekanie 3. miesięcy i... zakup obligacji skarbowych przez rachunek maklerski w PKO BP. We wrześniu kurier dostarczył mi VISA Infinite z PP.
Opłata za wygaszoną MC Platinum została ściągnięta proporcjonalnie do upływu czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1846 PostWysłany: 21 Paź 2022 21:24 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Ja podbiłem limit do 47 tys na platinum i lipa, więcej nie chce przejść od dwóch miesięcy, w aplikacji wyświetla się info ze mogę do 60tys po udzieleniu dodatkowych informacji /dokumentów tyle ze tych dokumentów nie mogę w żaden sposób dostarczyć bo wniosek jest odrzucany po minucie. Zmiana konta na platinum tez nie pomogło. Straciłem już cierpliwość i czekam aktualnie na decyzje na platinum santandera
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1847 PostWysłany: 21 Paź 2022 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
@eroberto1
ale źle to robisz, idź do okienka, albo umów się z doradcą i pewnie to przeprocesujecie.

Ja mam tak samo, mam odmowę, a limit na kk ciąglę chcą mi zwiększyc, muszę się udać w końcu do banku, do swojego doradcy i pewnie jakoś to przepchnie.

@Markowice10
właśnie, robiłeś te zmianę z Platiniym na infi przez aplikacje czy jednak w "okienku'?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1848 PostWysłany: 21 Paź 2022 22:18 

Rejestracja: 21 Paź 2022
Posty: 37
Miałem odmowę przez 3 m-ce, pomimo aplikowania przez IKO, iPKO, infolinię i doradcę bankowości osobistej. Wszystko było OK, to jest zdolność, BIG i BIK a Infinite nie mogłem zdobyć. Sprawę ostatecznie załatwił doradca, po trzech miesiącach regularnych wpływów ( systematyczne zasilenie z umowy o pracę lub działalności). Pożegnałem się z przelewani wynagrodzeń do mojego dotychczasowego banku. Chyba o to chodziło, bo comiesięczne przelewy były do PKO BP. W sumiena tym samym poziome co dotychczas (ca. 10k). We wrześniu sukces i jest Infinite. Jak się zorientowałem, to decyzję wstępnie generuje algorytm. Nie ważne są aktywa pieniężne ale regularne comiesięczne systematyczne zasilanie konta Aurum. Znacznie łatwiej jest uzyskać MC Platinum. Ale nie ma do niej PP. Ciekawostka: w tym miesiącu PKO BP sam zaproponował zmianę statusu konta na Platinium II .
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#1849 PostWysłany: 21 Paź 2022 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Ja mam PP do Platinium, aczkolwiek za każde wejscia do salonika place 27 euro.
Ale ja platinium mam już z 4 lata.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1850 PostWysłany: 21 Paź 2022 23:15 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Markowice10 napisał(a):
i... zakup obligacji skarbowych przez rachunek maklerski w PKO BP.


A czy mógłbyś rozwinąć ten temat? Z jakiego powodu, jak dużo kupić i co to dało?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1851 PostWysłany: 22 Paź 2022 08:01 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 670
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Aplikacja to jedno, fizyczny kontakt z panienką od klientów premium to drugie. Aplikacja podpowiada głupoty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1852 PostWysłany: 22 Paź 2022 16:47 

Rejestracja: 21 Paź 2022
Posty: 37
Karta PKO VISA Inifinite jest dostępna dla klientów Bankowości Prywatnej PKO . Osoby pretendujące do jej posiadania muszą posiadać zdolność kredytową na poziomie co najmniej 50 tys. zł. (Newsletter PKO BP z 2021.05.27). Jak łatwo sprawdzić: bankowość prywatna PKO BP to stopień wyżej od bankowości osobistej. Wymaga aktywów 1 mln PLN. Skojarzone jest z nią konto osobiste Platinium II. Koszt 80 PLN / m-c. Dla wpływów systematycznych z umowy o prace lub działalności >20k lub przy depozytach 250k - koszt konta 0 PLN/m-c. Więc warunki nieco radykalne. Ale można to ominąć zaczynając od karty MC Platinum i otwarcia konta osobistego Aurum. Konieczne regularne wpływy miesięczne z umowy o pracę lub działalności ca. 10k./m-c . U mnie to się wahało. Ponieważ zamrażanie aktywów na lokatach bankowych, przy tej inflacji byłoby absurdem więc kupiłem 4-letnie obligacje Skarbu Państwa indeksowane inflacją (COI). W pierwszym roku oprocentowanie mizerne 7%, ale w trzech następnych latach - oprocentowanie równe stopie inflacji plus 1%. Chyba obecnie najlepsza forma lokaty wolnych środków. Obligacje kupiłem, zakładając rachunek rejestrowy w biurze maklerskim PKO BP. Zakupione obligacje wliczają się do aktywów w PKO BP. Trzeba wyłuskać 250k i przejść na konto Platinium II. Do tego trzy miesiące stałych wpływów z działalności lub umowy o pracę średnio 10k / m-c na konto Aurum. Po trzech miesiącach panienka z bankowości osobistej sama zaoferowała VISA Infinite pomimo iż nie jestem klientem bankowości prywatnej. Do tego zmiana konta Aurum na konto Platinium II. Wszystko!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1853 PostWysłany: 29 Paź 2022 20:09 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Czy jest prowizja przy zasileniu Revoulta kartą MC? Przejrzałem regulamin i nic nie ma na ten temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1854 PostWysłany: 29 Paź 2022 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Ja jak przyszedłem po kartę, to dałem pita, doradca wypełnił wniosek. Wniosek wyświetlił 120K zdolności. Po złożeniu analityk przyciął kwotę do 75K.
Nie było mowy o żadnych bankowościach prywatnych czy osobistych.
Po zgodzie od analityka na kartę namówił mnie na konto Aurum. Dobrze uzasadnił, że będzie mi łatwiej zarządzać kartą, a kartę i tak mogę spłacać z rachunku przy okazji wykonując wymagany obrót (chyba 8K) do bezpłatności.
Wtedy w ogóle nie można było mieć apki do samej karty, Do tego blik z karty...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1855 PostWysłany: 29 Paź 2022 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Swoją drogą to niesamowite, że wymóg przychodów do bankowości prywatnej w pl, (czyli dla banku próg klienta "premium") jest na poziomie skandynawskiego zasiłku dla bezrobotnych :lol:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1856 PostWysłany: 29 Paź 2022 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Nie ma wymogu przychodów do bankowści prywatnej...
Ci co dostają polski zasiłek dla bezrobotnycvh też mogą sobie konto BP otworzyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1857 PostWysłany: 29 Paź 2022 21:59 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Kothson napisał(a):
Czy jest prowizja przy zasileniu Revoulta kartą MC? Przejrzałem regulamin i nic nie ma na ten temat?
Nie ma prowizji, ładuje i nic nie dolicza
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#1858 PostWysłany: 29 Paź 2022 22:49 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Potwierdzam.
O Infinite można wnioskować nawet na - niereklamowanym zbytnio - Koncie Za (Bezwarunkowe) Zero czyli na Koncie Za Zero dla posiadaczy KDR. Aurum nie jest raczej wymogiem, tak jak wcześniejsze posiadanie Platinium, ale... Ale obydwie te rzeczy ułatwiają jednak życie w tym kontekście. :D :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1859 PostWysłany: 30 Paź 2022 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2325
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Konto Aurum jest moim zdaniem spoko. Wystarczą łączne wpływy na min 9000 zł (może być kilka mniejszych - czyli można mielić w ta i z powrotem mniejszą kwotę ) i w zasadzie wszystko jest za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1860 PostWysłany: 30 Paź 2022 08:51 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 670
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Na szybko. Czy CC Visa Infinite można zrobić przelew osobisty (płatność za towar/usługę obcą) aby był on wliczony do obrotu rocznego 96 kpln?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group