Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#1781 PostWysłany: 27 Wrz 2022 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Korzystałem z tego ubezpieczenia w takiej sytuacji. Pobyt w szpitalu, leki itp.
Wysłałem wszystkie rachunki i zero problemów. W ciagu 30dni odzyskałem wszystkie pieniądze. Jeśli dobrze pamietam to wyslalem tez potwierdzenie naszych biletów lotniczych z tej podróży ale nie wiem czy jest to przez nich wymagane.


Pro
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#1782 PostWysłany: 27 Wrz 2022 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Kothson napisał(a):
Ubezpieczenie MC Platinum i Visa Infinite obejmuje partnera (konkubenta) posiadacza karty. Pytanie czy ktoś miał okazję przetestować?

Jak rozumiem przed wyjazdem nie muszę nic nikomu zgłaszać ani opłacać hoteli/przelotów ww. kartami. Jak faktycznie wygląda proces realizacji szkody w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku? Wystarczy że 'wskażę palcem', że ta konkretna osoba jest moim partnerem i nic nikomu nie muszę udowadniać?

Czy taka sytuacja nie stwarza pola do manewru dla kombinatorów? Załóżmy że ktoś chce oszczędzić, nie wykupuje ubezpieczenia. Dochodzi do wypadku. Poszkodowana osoba znajduje wśród swoich znajomych posiadacza Visy/MC i zgłasza szkodę?

Z góry napiszę że nie zamierzam kombinowować, bardziej chciałbym się upewnić że w przypadku wystąpienia szkody ubezpieczalnia nie będzie kręciła nosem? Wszyscy wiemy że w przypadku szkody o wartości 500 zł. ubezpieczyciel bez problemu zrobi przelew, ale czy zachowa się podobnie w przypadku szkody na kwotę 200 000?

Najlepiej poproś o certyfikat ubezpieczenia gdzie wprost podasz kto z Tobą jedzie. Jak osoba będzie na certyfikacie, to mniejsze pole do "kręcenia nosem".
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#1783 PostWysłany: 27 Wrz 2022 14:53 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Moim zdaniem takie kwestie powinny być doprecyzowane. Bo jeżeli będą chcieli weryfikować to jak? Przecież w świetle prawa to nawet nie musze mieszkać z partnerem, chociaż akurat ja mieszkam i pewnie jako karty przetargowej użyłbym potwierdzenia zameldowania na pobyt stały.

Druga sprawa, nie muszę nic potwierdzać, bo przecież osoba z którą lecę mogła zostać moim partnerem akurat w dniu wylotu (zaiskrzyło między nami na lotnisku).

Trochę sarkastycznie, ale dziwi mnie brak konkretów w regulaminie/OWU.
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#1784 PostWysłany: 27 Wrz 2022 15:21 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
@Kothson "Zaiskrzenie" raczej nie będzie działać. Dawno temu pytałem się dokładnie o to samo i ubezpieczyciel mi powiedział, że jeśli nie ma oficjalnie potwierdzonego konkubinatu, to powinny być jakieś wspólne rachunki na ten sam adres.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#1785 PostWysłany: 27 Wrz 2022 15:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Złoty napisał(a):
[aktywacja]
czy ubezpieczenie w MC trzeba w jakiś sposób aktywować przed podróżą zagraniczną?


Przed zagraniczną nie trzeba, ale już w Polsce wymagane jest potwierdzenie noclegu poza miejscem zamieszkania jako aktywator ubezpieczenia :!:
Byłem na szkoleniu sportowym gdzie nocowałem w namiocie, doszło do NNW, odmowa wypłaty ze względu na brak potwierdzenia noclegu jako ekwiwalentu przebywania poza miejscem zamieszkania (mimo potwierdzenia rezerwacji szkolenia, przesłanych potwierdzeń transakcji z miejsca szkolenia). Odmowa zgodnie z OWU, więc nie narzekam, ale zwróćcie na to uwagę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1786 PostWysłany: 27 Wrz 2022 15:29 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Washington: ciekawe ja miałem kraksę na rowerze która skończyła się uszkodzeniem barku i napisałem że potem starając się o świadczenie że była to jednodniowa wycieczka rowerowa o trasie z A - B - A i nikt niczego więcej nie oczekiwał.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#1787 PostWysłany: 27 Wrz 2022 15:42 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Chupacabra napisał(a):
@Kothson "Zaiskrzenie" raczej nie będzie działać. Dawno temu pytałem się dokładnie o to samo i ubezpieczyciel mi powiedział, że jeśli nie ma oficjalnie potwierdzonego konkubinatu, to powinny być jakieś wspólne rachunki na ten sam adres.
Mieszkam z narzeczoną, jestem właścicielem mieszkania. Nie mamy "wspólnych rachunków", bo za media/czynsz płacę ja. Nie wiem jakie rachunki miałbym przedstawić.

Umówmy się też, że potwierdzenie zameldowania na pobyt stały nie oznacza, że osoba jest moim partnerem. W moim mieszkaniu mogę zameldować kolegę, koleżankę, uchodźćcę z Ukrainy. Mogę zameldować 5, 15, 30 osób.

Tak jak napisałem, mam wątpliwości. Przy likwidacji szkody niskiej wartości pewnie nikt o nic nie zapyta, ale zbyt długo żyję na świecie żeby uwierzyć w to że nie będzie problemów np. w przypadku zgonu lub trwałego uszczerbku na zdrowiu.
Góra
 Profil Relacje PM off
tommmik lubi ten post.
 
      
#1788 PostWysłany: 27 Wrz 2022 15:50 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Dokładnie jest tak jak piszesz. Mój "problem" rozwiązał się wykonaniem potomstwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#1789 PostWysłany: 27 Wrz 2022 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Kothson napisał(a):
Tak jak napisałem, mam wątpliwości. Przy likwidacji szkody niskiej wartości pewnie nikt o nic nie zapyta, ale zbyt długo żyję na świecie żeby uwierzyć w to że nie będzie problemów np. w przypadku zgonu lub trwałego uszczerbku na zdrowiu.


Najprościej jest zadzwonić i zapytać. Ja co prawda z ubezpieczenia nie korzystałem, ale na infolinii otrzymałem informację, że objęta będzie nim wskazana przeze mnie osoba, bez żadnej dodatkowej weryfikacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1790 PostWysłany: 27 Wrz 2022 20:21 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@majek89 - nie radzę ślepo wierzyć w to co mówią konsultanci, często plotą takie bzdety, że ja znam lepiej ofertę mBanku czy PKO i po konsultacji przepraszają. A co do bezproblemowej wypłaty wysokich kwot przy ubezpieczeniu "na konkubenta" to osobiście jestem we frakcji forumowiczów, którzy twierdzą, że będzie dokładna weryfikacja i szukanie możliwości by nie wypłacić (oczywiście to moja subiektywna ocena).
W sumie osobom, które chcą by ich ubezpieczenie obejmowało konkubenta radziłbym napisać do banku i poprosić o pisemną odpowiedź jak bank definiuje pojęcie konkubenta, wtedy będzie podkładka. Bo z samej definicji w OWU
49. Partner - osoba z którą Posiadacz/Użytkownik pozostaje w konkubinacie, przez który rozumie się wolny związek dwóch pełnoletnich,
zamieszkujących we wspólnym gospodarstwie domowym, osób.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#1791 PostWysłany: 28 Wrz 2022 04:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
@lluukk,
Spoko, każdy może mieć swoje podejście - pewnie w Polsce bezpieczniejsze jest takie, że na każdym kroku chcą Cię wydymać. Niemniej, wyżej były przykłady, że raczej zwrot kosztów leczenia w podobnych sytuacjach był bezproblemowy, a Ty bazujesz wyłącznie na swoich przypuszczeniach. Wiadomo, lepiej się zabezpieczyć na okoliczność konieczności wykazania, że się zamieszkuje "we wspólnym gospodarstwie domowym", jednak przy braku obowiązku meldunkowego etc. pewnie trudno to potwierdzić w sensie formalnym.

BTW, rozmowy z konsultantami są nagrywane, więc w razie czego mam +1 do dowodów w sądzie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
 
      
#1792 PostWysłany: 28 Wrz 2022 08:50 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 18
Tak po przemyśleniach, już po powrocie do PL...

Zaczęliśmy się zastanawiać, co łączyło wszystkie odrzucone transakcje i imho tak z perspektywy czasu nie chodziło nawet o hotel vs. nie hotel, a o stosowane terminale. Wszystkie miejsca, gdzie transakcje byłī odrzucane miały identycznie wyglądający typ terminali. I jest to być może jakiś punkt zaczepienia.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że ten typ terminali jest w USA stosowany dosyć powszechnie i raczej to tłumaczenie tym bardziej nie działa na korzyść banku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1793 PostWysłany: 28 Wrz 2022 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Kothson napisał(a):
Mieszkam z narzeczoną, jestem właścicielem mieszkania. Nie mamy "wspólnych rachunków", bo za media/czynsz płacę ja. Nie wiem jakie rachunki miałbym przedstawić.


Ja również skorzystałem z ubezpieczenia partnera i nie było żadnej weryfikacji ani konieczności przedstawiania rachunków/dowodów tego, że razem mieszkamy. Aczkolwiek to była niewielka kontuzja, więc koszty też pewnie niewysokie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#1794 PostWysłany: 28 Wrz 2022 12:53 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Chupacabra napisał(a):
Dokładnie jest tak jak piszesz. Mój "problem" rozwiązał się wykonaniem potomstwa.

Tylko kolega @Kothson może nie zdążyć zorganizować tego rozwiązania przed wyjazdem. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#1795 PostWysłany: 28 Wrz 2022 13:19 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Zgadza się, nawet gdybym dzisiaj odpalił to do wtorku nie zdążę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1796 PostWysłany: 28 Wrz 2022 14:05 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
A tak wszyscy zacnie piszecie o tych zwrotach KL - czy podobnie dobrze jest ze zwrotami za udział własny w wynajętym za granicą samochodzie?
W sensie czy posiadając Infinite można spokojnie i zawsze już wynajmować bez udziału własnego, bo w razie czego zwrócą z racji posiadania Infinite? Czy jednak są jakieś haczyki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1797 PostWysłany: 28 Wrz 2022 14:09 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@sanchopan - opisałem jak działa w odpowiednim wątku - post #1405
ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,1621,6151&p=1559039&hilit=ubezpieczenie+auta#p1559039
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1798 PostWysłany: 28 Wrz 2022 15:15 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
No to chyba "wkrótce" czeka nas niespodzianka - Google Pay w PKO
https://www.cashless.pl/12468-google-pa ... wszystkich
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz_kowal lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1799 PostWysłany: 28 Wrz 2022 16:20 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
O kurde, to byłaby świetna wiadomość, bo nie trzeba by żadnych protez (Curve) stosować.
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1800 PostWysłany: 28 Wrz 2022 16:59 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Akurat przy tej karcie nie wiem, do czego np. Curve miałaby zastosowanie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group