Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#1721 PostWysłany: 11 Wrz 2022 19:38 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
a zbiore sobie posta. moze warto samemu takie podsumowanie zrobic? a mod chetnie przyklei do wiki. bo pewnie ta wiedza nie jest u jednej osoby, tylko gdzies podystrybuowana po forum
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1722 PostWysłany: 11 Wrz 2022 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Anonymous napisał(a):
No dobra, wszyscy chwalą a może ktoś mógłby konkretnie powiedzieć :

ktoś likwidował jakieś szkody z tego ubezpieczenia w pakiecie?
czy trzeba kupować bilety, wycieczkę za tą kartę by korzystać z jej ubezpieczenia?

Do osób które powiedzą; użyj szukajki, mogę ale jeśli ma ktoś czas pisać takie rady to równie dobrze mógłby napisać konkretne odpowiedzi, a nie nabijać sobie posty nie odpowiadając na pytania.
Jeśli jest tylu ekspertów tutaj, to można by zebrać najważniejsze plusy/minusy tej karty i podpiąć na samej górze.
Dziękuję wszystkim za konkretne odpowiedzi. :D
Tak, dwa razy likwidowałem szkody i bez żadnego gadania otrzymałem odszkodowanie. Raz odwołany lot a raz wypadek członka rodziny
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1723 PostWysłany: 11 Wrz 2022 22:15 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
A jak dawno była ta likwidacja szkody?
Pytam bo swego czasu mieliśmy tutaj dyskusję o kontrowersyjnym zapisie w OWU dotykającym kwestii "odradzania podróży, które nie są konieczne" przez nasze organy państwowe i były różne głosy interpretacji więc jeśli Twoja likwidacja szkody była ostatnio to by pomogło ocenić jak ubezpieczyciel podchodzi do tego tematu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1724 PostWysłany: 11 Wrz 2022 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Styczeń i czerwiec tego roku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1725 PostWysłany: 11 Wrz 2022 23:12 

Rejestracja: 20 Maj 2016
Posty: 55
Loty: 188
Kilometry: 457 154
Anonymous napisał(a):
Ktoś mógłby podsumować minusy Visa INFINITE? Czy do ubezpieczenia dodali covid? czy ta karta może być jedną uniwersalną kartą nie martwiąc się o kwestie ubezpieczenia? ktoś likwidował jakieś szkody z tego ubezpieczenia?

Z mojej perspektywy największym minusem tej karty jest automatyczne blokowanie karty przez "algorytmy banku". Myślałem, że ostatnio krew mnie zaleje. Zablokowali mi kartę przy wynajmie auta w Kanadzie (kwota w okolicach 2000 PLN). Zadzwoniłem do banku po odpowiedzeniu na miljon pytań, kartę odblokowali a Pani spytała, czy będą kolejne podobne transakcje. Potwierdziłem, że tak, że będe przez 2 tygodnie w Kanadzie i powiedziała mi, że już nie będą blokować. Po czym przy wynajmie kolejnego auta (kwota blokady w kolicach 1500 PLN) znowu dostałem SMSa z informacją o blokadzie. KOlejny telefon, kolejny miljon pytań, w sumie dwa razy po około 15 minut połączenia z bankiem.
Zrozumiałbym, gdyby dzwonili, żeby upewnić się czy to ja wykonuję transakcję. Ale nie, kara zablokowana z automatu, samemu trzeba dzwonić. I jak widać nie wystarczy ich poinformować, że będzie się przebywało w innym kraju. Dla mnie to naprawdę tragedia, przez wiele lat korzystania z WE MBanku nigdy nic podobnego się nie wydarzyło.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1726 PostWysłany: 11 Wrz 2022 23:32 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Darek M. napisał(a):
Styczeń i czerwiec tego roku

No to w erze COVIDu, czyli dla nas użytkowników na plus...że nie interpretują tego na swoją korzyść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1727 PostWysłany: 12 Wrz 2022 07:23 

looookasz napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Ktoś mógłby podsumować minusy Visa INFINITE? Czy do ubezpieczenia dodali covid? czy ta karta może być jedną uniwersalną kartą nie martwiąc się o kwestie ubezpieczenia? ktoś likwidował jakieś szkody z tego ubezpieczenia?

Z mojej perspektywy największym minusem tej karty jest automatyczne blokowanie karty przez "algorytmy banku". Myślałem, że ostatnio krew mnie zaleje. Zablokowali mi kartę przy wynajmie auta w Kanadzie (kwota w okolicach 2000 PLN). Zadzwoniłem do banku po odpowiedzeniu na miljon pytań, kartę odblokowali a Pani spytała, czy będą kolejne podobne transakcje. Potwierdziłem, że tak, że będe przez 2 tygodnie w Kanadzie i powiedziała mi, że już nie będą blokować. Po czym przy wynajmie kolejnego auta (kwota blokady w kolicach 1500 PLN) znowu dostałem SMSa z informacją o blokadzie. KOlejny telefon, kolejny miljon pytań, w sumie dwa razy po około 15 minut połączenia z bankiem.
Zrozumiałbym, gdyby dzwonili, żeby upewnić się czy to ja wykonuję transakcję. Ale nie, kara zablokowana z automatu, samemu trzeba dzwonić. I jak widać nie wystarczy ich poinformować, że będzie się przebywało w innym kraju. Dla mnie to naprawdę tragedia, przez wiele lat korzystania z WE MBanku nigdy nic podobnego się nie wydarzyło.

To cenna uwaga, co do mbanku to faktycznie, kiedyś przed wizytą w USA zadzwoniłem do mbanku poinformować ich o tym a oni powiedzieli że nie chcą o tym wiedzieć.
Blokada kart na wakacjach nie zdarzyła mi się ani w mbanku ani w getinie.

Czy da się tą kartą zarządzać nie mając konta w banku przez www lub aplikację? jak zmieniać limity itp jeśli nie ma się konta? czy dla wygody założyć podstawowe konto bez karty by móc nią zarządzać?
Góra
 PM off  
      
#1728 PostWysłany: 12 Wrz 2022 08:39 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
Możesz mieć samą kartę bez konta. Zarządzasz nią normalnie przez apke lub www.
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1729 PostWysłany: 12 Wrz 2022 14:52 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Jest też "Konto za zero" darmowe, gdy nie zamówisz karty debetowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1730 PostWysłany: 12 Wrz 2022 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
No ja nie wiem, korto jest darmowej jeśli masz kartę debetową i jej używasz. W przeciwnym wypadku, jest a przynajmniej jakiś czas temu była opłata. Wiem, bo składałem reklamacje. Zresztą na pewno pisałem o tym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1731 PostWysłany: 12 Wrz 2022 15:24 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Konto za Zero - jak sama nazwa mówi jest darmowe, można zamówić do niego kartę i za obsługę karty się płaci / lub nie po spełnieniu warunków. Konto bez karty jest darmowe.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1732 PostWysłany: 12 Wrz 2022 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
A wiesz to z nazwy czy z autopsji? Bo ja z autopsji, ale z połowy 2019 roku

Karta była immanentną częścią pakietu. Bez niej nie było konta za Ziobro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1733 PostWysłany: 12 Wrz 2022 15:46 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
@pabien - mam i żona też i nic nie płacimy.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien uważa post za pomocny.
 
      
#1734 PostWysłany: 12 Wrz 2022 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Od 2020 jest wersja konta, gdzie konto jest bezpłatne bez warunku karty debetowej.

Niestety dotyczy to tylko nowych kont po tej dacie, starzy klienci dalej są strzyżeni.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien uważa post za pomocny.
 
      
#1735 PostWysłany: 12 Wrz 2022 23:13 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Takie dziwne powiadomienie dostałem 14 sierpnia, zaraz przed wyjazdem:

Załącznik:
IMG_20220814_012746.jpg
IMG_20220814_012746.jpg [ 61.37 KiB | Obejrzany 1020 razy ]


Kwota transakcji 67.15 EUR, została przeliczona na 315.81 PLN.
Data operacji 2022-08-14. Data waluty 2022-08-16. Jeśli użyję kalkulatora Visa, to przeliczenie zgadza się w dacie operacji, a nie waluty (ktos powyżej o tym już pisał).

Natomiast zastanawia mnie w takim razie co to znaczy ta marża 0.2300%. Później ani razu tej informacji nie zobaczyłem, mimo że płatności w obych walutach było wiele.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1736 PostWysłany: 13 Wrz 2022 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Anonymous napisał(a):
ktoś likwidował jakieś szkody z tego ubezpieczenia?


Ja również w czerwcu "przetestowałem" ubezpieczenie :roll: - uraz członka rodziny. Pomoc medyczna zorganizowana natychmiastowo, telefonicznie cały czas wsparcie, wszystko w porządku. Potem był wniosek o NNW i odpowiedź odmowna, ale tu już kwestia tego, że dany uraz nie jest wyszczególniony w tabeli uszczerbków na zdrowiu, jedynie jest uraz pokrewny/bardziej poważny. Obiecali również zwrócić za kule i dodatkowe miejsce w samolocie (niby próbowali sami je zarezerwować, ale nie potrafili w Wizzairze, więc poprosili mnie, żebym dokupił, a potem otrzymam zwrot), ale tutaj dopiero będę wysyłał rachunki, bo informowali, że mamy na to 3 lata, więc najpierw się skupiliśmy na NNW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1737 PostWysłany: 13 Wrz 2022 06:35 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
Mam konto za zero bez karty debetowej i nic nie płacę. Konto założone na początku 2021.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1738 PostWysłany: 13 Wrz 2022 09:00 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Jest też konto z kartą naprawdę za zero - i bezwarunkowo: dla posiadaczy KDR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1739 PostWysłany: 13 Wrz 2022 09:59 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 175
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
looookasz napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Ktoś mógłby podsumować minusy Visa INFINITE? Czy do ubezpieczenia dodali covid? czy ta karta może być jedną uniwersalną kartą nie martwiąc się o kwestie ubezpieczenia? ktoś likwidował jakieś szkody z tego ubezpieczenia?

Z mojej perspektywy największym minusem tej karty jest automatyczne blokowanie karty przez "algorytmy banku". Myślałem, że ostatnio krew mnie zaleje. Zablokowali mi kartę przy wynajmie auta w Kanadzie (kwota w okolicach 2000 PLN). Zadzwoniłem do banku po odpowiedzeniu na miljon pytań, kartę odblokowali a Pani spytała, czy będą kolejne podobne transakcje. Potwierdziłem, że tak, że będe przez 2 tygodnie w Kanadzie i powiedziała mi, że już nie będą blokować. Po czym przy wynajmie kolejnego auta (kwota blokady w kolicach 1500 PLN) znowu dostałem SMSa z informacją o blokadzie. KOlejny telefon, kolejny miljon pytań, w sumie dwa razy po około 15 minut połączenia z bankiem.
Zrozumiałbym, gdyby dzwonili, żeby upewnić się czy to ja wykonuję transakcję. Ale nie, kara zablokowana z automatu, samemu trzeba dzwonić. I jak widać nie wystarczy ich poinformować, że będzie się przebywało w innym kraju. Dla mnie to naprawdę tragedia, przez wiele lat korzystania z WE MBanku nigdy nic podobnego się nie wydarzyło.

Miałem podobnie parę miesięcy temu na Malcie, także przy wynajmnie auta po prostu autoryzacja się nie powiodła. Również się wściekłem bo nie po to człowiek wyrabia sobie taką kartę i rezygnuje z innych żeby później mieć jakieś problemy zagranicą, i to w dodatku przy niewielkich kwotach stosunkowo. Dobrze, że wtedy miałem inną kartę. Na infolinii pan powiedział żeby każdorazowo dzwonić do nich w tego typu sytuacjach, to będą odblokowywać online, co jest lekkim absurdem.

Druga nietypowa sytuacja, choć chyba już ktoś o tym wspominał, miała miejsce ostatnio na lotnisku w ARN. Przy security cały czas coś im piszczało/pokazywało na rentgenie. Przetrzymali mnie chyba z dziesięć minut bo cały plecak z 5 razy przez rentgen przewalali, w końcu dorwali się do portfela i kazali go opróżnić. Okazało się, że to Infitive im się nie zgadzała, piewrszy raz chyba widzieli taką ciężką kartę kredytową bo się pytali o co w niej chodzi :). Ale taka sytuacja tylko ra mnie spotkała dotąd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1740 PostWysłany: 13 Wrz 2022 11:24 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@BarneyGF: PKO BP wysyłało niedawno informację na maile że maja obowiązek wysyłać takie komunikaty o kosztach i było tam dokładnie wyjaśnione z czego to wynika.

Link do maila:
https://pko.salesmanago.com/email/messa ... 9f&smlid=0

Idea zacna ale niestety znów tylko "kawałek" bo tylko waluty EU... a szkoda że nie dla wszystkich.
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
BarneyGF uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group