Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3616 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 181  Następna
Autor Wiadomość
#1161 PostWysłany: 27 Wrz 2021 23:26 

Rejestracja: 23 Kwi 2017
Posty: 70
niebieski
Ja mam wyjątkowego pecha, bo ostatnio czasową blokadę mam średnio raz na miesiąc...

Kawa w Krakowie, przejazd autostradą, czy pizza we Włoszech - na kartę PKO nie ma co liczyć. Blokady w Polsce w moim miejscu zamieszkania też wydają się im podejrzane.
Dodatkowo komunikat w apce wprowadza w błąd, bo karty nie można odblokować samodzielnie w IKO.

Po złożeniu reklamacji otrzymałem tylko informację, że to wszystko dla mojego bezpieczeństwa :) Póki co nie mogą nic z tym zrobić, a jak karta zostanie zablokowana poza Europą to trudno... proszę dzwonić na infolinię na własny koszt :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#1162 PostWysłany: 27 Wrz 2021 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
A mi chyba zablkowali ostatni raz na poczatku tego roku, jak bylo kilka transakacji w PL a potem w POR. od tego czasu troche po swiecie pojezdzilem i nic.
Chociaz miesiac temu musialem zablokowac karte i wydali mi nową
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1163 PostWysłany: 28 Wrz 2021 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 618
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Do przedmówców: nie chodzi o sytuację w której bank blokuje kartę z powodu podejrzanych transakcji. Chodzi o zaplanowaną w systemie blokadę po wykonaniu określonej ilości transakcji (wg doradcy co 100) i nie ma znaczenia czy są zrobione w Honolulu czy w Biedronce w Łaziskach Górnych. Dodatkowo bank nie informuje w ogóle że coś takiego może się dziać. Jak robisz dużo transakcji to przy szczęściu możesz dzwonić o odblokowanie co miesiąc ;)

Fajnie mieć trzy karty ze sobą, ale jeśli np. wypożyczasz auto z kaucją kilka tys. zł, nie każdy ma zdolność na trzy karty o takim limicie ;)

Wg mnie karta oczywiście jest super, a benefity potrafią zrekompensować koszt karty przy jednych porządnych wakacjach. Ale piszę o tym po to żeby mieć świadomość, że ta karta może się nie przydać w sytuacjach podbramkowych, jest świetnym produktem w banku rodem z PRL, gdzie np. żeby zamknąć kartę płatniczą do konta firmowego trzeba pisać ręczne podanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
#1164 PostWysłany: 28 Wrz 2021 04:44 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 309
niebieski
No cóż masz kartę ze ZBOWiD banku...
Ile razy proszę o odpowiedź na zadane przeze mnie pytania dotyczące karty czy też konta w formie pisemnej na maila to tyle razy dzwonią z odpowiedzią i to oczywiście wtedy gdy nie mogę rozmawiać. Więc telefonicznie muszę powtórzyć że odpowiedź chce na maila.... już się przyzwyczaiłem że to ZBOWiD bank...
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
 
      
#1165 PostWysłany: 28 Wrz 2021 07:17 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Czy przy karcie Infinite jak.są.darmowe saloniki to czy ma znaczenie jaką linią się leci czy niezależnie czy mam bilet na France, Wizza, czy na PLL LOT czy też Lufę po prostu pokazuje kartę i wchodzę za.free do saloniku? Czy do każdego saloniku można wejść czy też lista jest jakoś okrojona?
Z góry przepraszam za może trywialne pytania ale po salonikach jeszcze nie chodziłem....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1166 PostWysłany: 28 Wrz 2021 07:21 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
@JJ2010 obojętnie czym lecisz, wstęp do tych saloników które akceptują PP, więc nie do wszystkich. Saloniki dostępne sprawdzisz w aplikacji.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
JJ2010 uważa post za pomocny.
 
      
#1167 PostWysłany: 06 Paź 2021 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
lukket napisał(a):
Do przedmówców: nie chodzi o sytuację w której bank blokuje kartę z powodu podejrzanych transakcji. Chodzi o zaplanowaną w systemie blokadę po wykonaniu określonej ilości transakcji (wg doradcy co 100) i nie ma znaczenia czy są zrobione w Honolulu czy w Biedronce w Łaziskach Górnych.

Ja tak się zastanawiam czy ten doradca co mówił o blokadzie po pewnej ilości transakcji, to w ogóle wiedział co mówi. Mam platynę od ponad roku, na każdym wyciągu conajmniej 30-40 transakcji, więc taką blokadę powinienem zaliczyć kilka razy. A tym czasem nic - karta działa bez problemów. Transkacje i lokalne, i zagraniczne, i w sieci (polskie i zagraniczne)......
Trochę mi to się wydaje nieprawdopodobne żeby był taki licznik. Prędzej jakieś zbyt czułe systemy antyfraudowe mające wyłapywać podejrzane transakcje.
Góra
 Profil Relacje PM off
vistacash lubi ten post.
 
      
#1168 PostWysłany: 06 Paź 2021 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1308
niebieski
Mogę tylko przyklasnąć, bo u mnie przez blisko 3 lat platyny żadnej blokady na dwóch kartach przy łącznej liczbie miesięcznych transakcji powyżej 70.

z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1169 PostWysłany: 06 Paź 2021 12:59 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 128
Mowa była tylko o infinite, ja na platynie >100 miesięcznie transakcji i nic

Ale wcześniej jak miałem Visa debetowke to też pewna blokada się zdarzała, ale tylko przy zbliżeniowych, co jakiś czas musiałem z pinem wkładając ja do terminala (również informacja od konsultanta)


Ostatnio edytowany przez 5021567@gmail.com 06 Paź 2021 13:06, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1170 PostWysłany: 06 Paź 2021 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
@Japończyk dla mnie to też trochę dziwne, bo sprawdziłem teraz z ciekawości i od grudnia zrobiłem 700 transakcji kartą, miesięcznie ostatnio jadę po 90 kilka, w PL, za granicą i też żadnych blokad, karta Infinite
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1171 PostWysłany: 06 Paź 2021 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Żona z kolei intensywnie (wyciąg ma zwykle ok 10 stron A4 :lol: ) używa Infinite z ING - też żadnych blokad.
Może PKO, z racji tego że z Infinite potencjalnie można ukraść więcej ;), jest bardziej wyczulone na podejrzane transkacje w przypadku Infinite niż platyny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1172 PostWysłany: 06 Paź 2021 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Mnie na platinum robili blokady ale od jakiegoś czasu nic.
Infi jeszcze nie mam .
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 08 Paź 2021 21:33, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1173 PostWysłany: 06 Paź 2021 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 618
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Po tamtej akcji miałem kilka spotkań i telefonów z PKO I robiłem sondę z każdym pracownikiem: istnieje taki limit, czy nie? I najciekawsze jest to, że połowa twierdziła że absolutnie nie ma czegoś takiego, a druga połowa pracowników upiera się że oczywiście limit ilościowy jest :D

Na żadnej karcie kredytowej w Polsce nie spotkałem się z czymś takim, więc tutaj pewnie też miałem pecha, i złapał mnie jakiś anty fraud, a pani z infolinii dorobiła do tego teorię...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1174 PostWysłany: 07 Paź 2021 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Ale u mnie, a platyne mam jakies 3-4 lata, na początku były takie blokady, ale od około roku już nie ma, a wtedy zdarzały się srednio co kwartał, choć jak platyne używam jako codzinena karte do płacenia, wiec tych trasakcji jest naprawde u mnie sporo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1175 PostWysłany: 07 Paź 2021 01:33 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Być może jest limit 15 transakcji dziennie, lub w niedługim czasie.
Sądzę tak po tym, bo za pomocą Curve robiłem GBiT z karty Infinite na inne. I bez problemu przeszło, w krótkim czasie, 15 transakcji, a przy 16-tej błąd - tzn. karta innego banku została obciążona, ale zwrot na kartę Infinite nie nastąpił (powiadomienie z IKO, że transakcja nie przeszła). Natomiast, gdy sprawdziłem po paru dniach, to zwrot nastąpił, bez żadnego mojego udziału. Nie wiem też, czy Curve próbowało ponowić zwrot, no i to nie były obciążenia, tylko uznania, więc może to działać inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1176 PostWysłany: 08 Paź 2021 15:41 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 415
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
tycik napisał(a):
Naciskaj ich. U mnie też pierwszy raz odmowa w związku z chargeback od Ryanair, ale po odwołaniu i w zasadzie powtórzeniu argumentów merytorycznych kasa była w kilka dni na koncie. Nie wiem czy to Ryanair zwrócił, czy też bank a na swoje barki wziął odzyskanie kasy od akceptanta. Wszystko trwało koło dwóch miesięcy.

U mnie podobnie. Zakup u pośrednika biletów TAP. Pierwsza reklamacja odrzucona, bo agent rozliczeniowy nie uznał reklamacji. Druga reklamacja rozpatrzona po 5 dniach pozytywnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1177 PostWysłany: 09 Paź 2021 08:13 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
Może ktoś miał taki przypadek i wie:
Czy ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu obejmuje opłatę pobieraną przez m&m w razie rezygnacji z biletu nagrody?
Jeśli zrezygnujemy z biletu m&m zwraca mile i pieniądze z potrąceniem (teraz różnie 50/25 EUR za bilet) i pytanie czy ta opłata za rezygnację podchodzi pod ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1178 PostWysłany: 10 Paź 2021 22:53 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
W sierpniu leciałem na trasie Drezno-Palma. Po wylądowaniu w Palmie okazało się, że bagaż rejestrowany ma rozwalony zamek pomimo tego, że nie było zamknięte na żaden szyfr/kłódkę itp...wystarczyło delikatnie się z nim obchodzić, ale widać Niemcy podeszli do sprawy siłowo.
W punkcie Francy kobitka zaproponowała śmieszne 20Eur więc odmówiłem i złożyłem reklamację przez stronę Francy.
Niby mają 30 dni na odpowiedź, ale mija już prawie 2 miesiące i cisza...na maile nie odpisują.
Zastanawiam się, czy nie uderzyć o odszkodowanie z KK Platinum, tylko w warunkach PKO jest info "że nie ma się roszczeń u innych podmiotów" lub coś w tym stylu. no i teraz czy mam czekać na święte nigdy aż się łaskawie Franca odezwie, czy uderzać do ubezpieczyciela z KK?
Jakieś podpowiedzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1179 PostWysłany: 12 Paź 2021 19:31 

Rejestracja: 28 Sty 2010
Posty: 12
Fajny bonus na lotnisku VCE Wenecja-Marco Polo Dla posiadaczy karty Mastercard Gold i Platinum jest darmowy Fast Track do kontroli bezpieczenstwa. Nie wiem czy to stała czy czasowa akcja, wystarczyło pokazać kartę Platinum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1180 PostWysłany: 12 Paź 2021 19:47 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1165
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Przy zmianie z MC Platinum na Visa Infinite, jeżeli przy propozycji będziecie mieć mniej niż 50tyś. Np. 40 tys zł. To mimo to warto limit podnieść. Po zatwierdzeniu przez bank nowego limitu należy wystąpić o kolejne zwiększenie do kwoty pow. 50tys. Zł. W moim przypadku do ogarnięcia w 30 minut. Oczywiście po uzyskaniu limitu 50tys Zł pojawia się opcją zmiany na kartę Visa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3616 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 181  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group