Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3614 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 181  Następna
Autor Wiadomość
#1121 PostWysłany: 27 Sie 2021 15:27 

Rejestracja: 09 Cze 2021
Posty: 14
Mój doradca klienta nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie
Robaku napisał(a):
A czy ktoś zgłaszał w ramach ubezpieczenia do karty - uszkodzenia motocykla, skutera?

Pytałem w PKO i niestety motocykle nie są ubezpieczone.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Sie 2021 22:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
#1122 PostWysłany: 27 Sie 2021 18:33 

Rejestracja: 18 Paź 2012
Posty: 226
srebrny
lockheed napisał(a):
Mój doradca klienta nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie.


Bardzo rozsądne z Twojej strony, że pytałeś o to doradcę :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1123 PostWysłany: 29 Sie 2021 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2010
Posty: 344
złoty
BarneyGF napisał(a):
Niestety nie ma informacji o ochronie przy zachorowaniu na COVID-19.

Czyli przy wyjeździe np. na Ukrainę ten papier nic nie daje.

Inna sprawa, że ciągle, w związku z zapisem w regulaminie, pko ubezpieczenia może stwierdzić, że jeśli np. drobny uraz za kilkaset złotych, to ok. A jak np. transport medyczny za 200k to, sorry ale zgodnie z regulaminem nie pokryjemy tego z ubezpieczenia... (albo nawet tego za kilkaset zeta też).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1124 PostWysłany: 30 Sie 2021 07:31 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
PiotrekS napisał(a):
Czyli przy wyjeździe np. na Ukrainę ten papier nic nie daje.

Wjechaliśmy kilka dni temu, w 2 osoby, na Ukrainę, przez drogowe przejście w Budomierzu, na tym papierku. Dodatkowo mieliśmy ze sobą wydrukowaną str. 14 z OWU, które bank rozsyłał 25 marca (i które obowiązują od 8 kwietnia), gdzie mowa o tym, że ubezpieczenie obowiązuje również w czasie epidemii.

PiotrekS napisał(a):
Inna sprawa, że ciągle, w związku z zapisem w regulaminie, pko ubezpieczenia może stwierdzić, że jeśli np. drobny uraz za kilkaset złotych, to ok. A jak np. transport medyczny za 200k to, sorry ale zgodnie z regulaminem nie pokryjemy tego z ubezpieczenia... (albo nawet tego za kilkaset zeta też).

Możesz podać, o który punkt regulaminu chodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1125 PostWysłany: 30 Sie 2021 07:41 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 128
§ 1.3 Wyłączenia odpowiedzialności

2. Ponadto, z odpowiedzialności Ubezpieczyciela wyłączone są koszty leczenia, koszty transportu i koszty usług assistance, które powstały w następstwie:

31) Podróży zagranicznej podjętej wbrew zaleceniom lub zakazom wydanym przez uprawnione organy administracji publicznej Rzeczpospolitej Polskiej albo organizacje uprawnione do wydawania takich zakazów lub zaleceń; za zalecenia takie uważa się w szczególności zalecenia wydawane i opublikowane przez: Główny Inspektorat Sanitarny, ostrzeżenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych (www.gov.pl) w dziale informacje dla podróżujących odradzające wszelkich podróży na dany obszar lub do danego kraju, decyzje Rady Ministrów wydane
w rozporządzeniach zakazujących lotów lub podróży na dany obszar, zalecenia i ostrzeżenia Światowej Organizacji Zdrowia lub Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, albo Podróży zagranicznej podjętej wbrew zaleceniom wydanym przez uprawnione organy administracji publicznej w miejscu docelowym Podróży zagranicznej lub zalecenia i ostrzeżenia Światowej Organizacji Zdrowia lub Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1126 PostWysłany: 30 Sie 2021 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2010
Posty: 344
złoty
BarneyGF napisał(a):
PiotrekS napisał(a):
Czyli przy wyjeździe np. na Ukrainę ten papier nic nie daje.

Wjechaliśmy kilka dni temu, w 2 osoby, na Ukrainę, przez drogowe przejście w Budomierzu, na tym papierku.

No to akurat swoją drogą, że przepisy przepisami a życie życiem, szczególnie w krajach byłego bloku wschodniego ;)

5021567@gmail.com napisał(a):
§ 1.3 Wyłączenia odpowiedzialności

2. Ponadto, z odpowiedzialności Ubezpieczyciela wyłączone są koszty leczenia, koszty transportu i koszty usług assistance, które powstały w następstwie:

31) Podróży zagranicznej podjętej wbrew zaleceniom lub zakazom wydanym przez uprawnione organy administracji publicznej Rzeczpospolitej Polskiej albo organizacje uprawnione do wydawania takich zakazów lub zaleceń; za zalecenia takie uważa się w szczególności zalecenia wydawane i opublikowane przez: Główny Inspektorat Sanitarny, ostrzeżenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych (http://www.gov.pl) w dziale informacje dla podróżujących odradzające wszelkich podróży na dany obszar lub do danego kraju, decyzje Rady Ministrów wydane
w rozporządzeniach zakazujących lotów lub podróży na dany obszar, zalecenia i ostrzeżenia Światowej Organizacji Zdrowia lub Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, albo Podróży zagranicznej podjętej wbrew zaleceniom wydanym przez uprawnione organy administracji publicznej w miejscu docelowym Podróży zagranicznej lub zalecenia i ostrzeżenia Światowej Organizacji Zdrowia lub Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

A, czyli jednak byłem w błędzie, bo jest odradzające wszelkich podróży na dany obszar czyli profil 4:
Kod:
W profilach niektórych krajów, w dziale bezpieczeństwo, znajdują się ostrzeżenia dla podróżujących:
1.  Zachowaj (zwykłą) ostrożność – oznacza poziom zagrożenia zbliżony do Polski.
2.  Zachowaj szczególną ostrożność – oznacza poziom zagrożenia wyższy niż w Polsce.
3.  MSZ odradza podróże, które nie są konieczne – oznacza poziom zagrożenia znacznie wyższy niż w Polsce. W naszej ocenie podróże konieczne to wyjazdy w celach zawodowych, pilnych sprawach rodzinnych itd. – wyłączamy z tej kategorii cele turystyczne. Ostateczna decyzja czy podróż jest konieczna należy do obywatela.
4.  MSZ odradza wszelkie podróże – oznacza najwyższy poziom zagrożenia. Odradzane są wszelkie podróże, w tym w celach zawodowych i pilnych sprawach rodzinnych.


Nie było tematu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1127 PostWysłany: 30 Sie 2021 12:19 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Źle rozumiesz wymogi wjazdowe. Abstrahując od tego, że to nieodpowiedni temat na takie dyskusje (jest inny na forum), to wjeżdżając na Ukrainę, jest wymóg posiadania polisy, która obejmuje leczenie COVID-19. I ubezpieczenie kart PKO BP spełnia ten wymóg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1128 PostWysłany: 30 Sie 2021 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4588
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
Ja mogę tylko napisać, że PKO wypłaca ubezpieczenie za szkody w samochodzie wynajętym w Ukrainie
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1129 PostWysłany: 08 Wrz 2021 12:32 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 18
Cześć,

wiosną tego roku założyłem Konto za Zero, porobiłem kilka przelewów z konta firmowego i udało się dostać MC Platinum. Dotychczas Konto za Zero mi raczej nie przeszkadzało, spłacanie kredytówki w aplikacji jest bardzo wygodne. Powoli zaczyna mnie jednak irytować pilnowanie limitu min. 5 transakcji miesięcznie debetówką (to nie jest mój główny bank, a poza tym staram się płacić wszędzie MC Platinum żeby znieść opłatę roczną). Dodatkowo, mają tę durną opłatę 10 pln za wypłatę z bankomatów obcych debetówką, na którą się niestety nadziałem bo zwyczajnie o niej zapomniałem. W związku z tym, chciałbym dowiedzieć się z pierwszej ręki jak będzie wyglądało użytkowanie i obsługa MC Platinum na co dzień bez jakiegokolwiek innego produktu PKO - zakładając że zamknę Konto za Zero i razem z nim pozbędę się oczywiście karty debetowej. Czy dostęp do IKO oraz iPKO mi zostanie? A jeśli nie, czy po prostu będą mi przychodzić na maila wyciągi z karty kredytowej + nr rachunku do spłaty?

Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1130 PostWysłany: 08 Wrz 2021 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
wczoraj zamknąłem rachunek + kartę debetową z tego samego powodu.
za 30 dni będzie wiedział czy pozostanie mi dostep do serwisy - zostawiam samą KK
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1131 PostWysłany: 08 Wrz 2021 12:37 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 128
Z tego co ja się orientuję wystarczy zrobić liczbę transakcji nawet kartą kredytową a nie tylko debetową I i tak to się liczy do liczb transakcji zwalniających z opłaty za konto. Ale tutaj chyba trzeba było zadzwonić na infolinię bo nie pamiętam czy to było w pko czy mBank. A jeżeli chodzi o wypłaty to zawsze polecam wypłacać blikiem bo to chyba jest za darmo wszedzie i zawsze.

Co do braku innych produktów przy karcie kredytowej to ktoś inny musi się wypowiedziec
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1132 PostWysłany: 08 Wrz 2021 12:38 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Dostęp do iPKO będziesz na 100% mieć. Z IKO kiedyś był problem, ale jakiś czas temu umożliwili używanie właścicielom tylko karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1133 PostWysłany: 08 Wrz 2021 12:55 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 18
5021567@gmail.com napisał(a):
Z tego co ja się orientuję wystarczy zrobić liczbę transakcji nawet kartą kredytową a nie tylko debetową I i tak to się liczy do liczb transakcji zwalniających z opłaty za konto. Ale tutaj chyba trzeba było zadzwonić na infolinię bo nie pamiętam czy to było w pko czy mBank.

Pytałem o to specjalnie jeszcze przed wnioskowaniem o kartę kredytową i niestety odpowiedź brzmiała "nie". Wg. doradcy trzeba debetówką i koniec.
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
#1134 PostWysłany: 08 Wrz 2021 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1593
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
A nie lepiej zrezygnować z karty i zostawić samo konto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1135 PostWysłany: 08 Wrz 2021 13:05 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 128
igore napisał(a):
A nie lepiej zrezygnować z karty i zostawić samo konto.
Wtedy tez jest opłata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1136 PostWysłany: 08 Wrz 2021 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Przy samym koncie nie ma żadnej opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1137 PostWysłany: 08 Wrz 2021 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1593
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
5021567@gmail.com napisał(a):
igore napisał(a):
A nie lepiej zrezygnować z karty i zostawić samo konto.
Wtedy tez jest opłata


Za co, skoro samo konto jest darmowe? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1138 PostWysłany: 08 Wrz 2021 13:15 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 128
Dobra, czytałem stary regulamin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1139 PostWysłany: 08 Wrz 2021 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
jest, ale konsultant czy pani w okienku powie Ci, ze i tak opłatę naliczą :)
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1140 PostWysłany: 08 Wrz 2021 13:24 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 18
suszek napisał(a):
jest, ale konsultant czy pani w okienku powie Ci, ze i tak opłatę naliczą :)

Dokładnie tak - o to też pytałem :roll: Konsultant potwierdził, że zrezygnowanie z karty nic mi nie da bo wtedy konto będzie płatne i tak czy tak zapłacę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3614 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 181  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group