Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3587 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#1081 PostWysłany: 19 Lip 2021 11:28 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Najwidoczniej tak właśnie jest.
Co ciekawe, druga osoba z kartą dodatkową, też wzbudziła ciekawość na skanerze, ale jak powiedziałem, że to taka sama karta, to nie było już problemu.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#1082 PostWysłany: 19 Lip 2021 22:38 

Rejestracja: 05 Sty 2020
Posty: 53
Przeglądaj OWU podróżnego zaciekawił mnie taki zapis:

Główne wyłączenia odpowiedzialności
W podróży zagranicznej lub podróży w Polsce:
Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance - główne wyłączenia odpowiedzialności dotyczą:
* podjęcia podróży wbrew zaleceniom/nakazom organów administracji publicznej.

Od 1,5 roku na stronie MSZ wisi zapis, że odradzane są jakiekolwiek podróże zagraniczne z uwagi na koronę, więc pytanie czy w ten sposób ubezpieczycieli nie będzie chciał się tłumaczyć z braku podstaw do wypłacenia ewentualnych roszczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
 
      
#1083 PostWysłany: 03 Sie 2021 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Jeśli ktoś byłby zainteresowany wyrobieniem karty kredytowej MC Platinium, to za jej wyrobienie można zdobyć już nie 20400 punktów w programie Bezcenne Chwile, lecz aż 32000 punktów:
https://www.pkobp.pl/media_files/ece1b0 ... e6f929.pdf
Dodatkowo można zyskać extra 4000 punktów za rejestrację karty w programie:
https://rpm-cms.upaid.pl/media/i0mopz1w ... szenie.pdf
Promocje nie wykluczają się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1084 PostWysłany: 03 Sie 2021 21:58 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Warto czytać regulamin promocji, a tam, że każdy nowy posiadacz może otrzymać max 2 pakiety po 16000 pkt, a tych obu pakietów jest max 3000 każdy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1085 PostWysłany: 17 Sie 2021 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Gdyby ktoś potrzebował dodatkową kartę, to polecam nie zajmować się tym na ostatnią chwilę.
Niestety pracownicy infolinii nie znają procedur i mimo reklamacji sprawa była cały czas przeciągana.

Najlepiej od razu wybrać się do oddziału, ale tam też może nie być łatwo, bo taki systemowy wniosek nie jest składany zbyt często.

Liczę, że kartę otrzymam na dniach - mi zajęło to około 2 tygodni od pierwszego kontaktu z bankiem, ale trzeba brać pod uwagę to, że był duży nacisk z mojej strony.
Jeśli ktoś chce załatwić to na spokojnie, to zrobiłbym większy zapas czasowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1086 PostWysłany: 18 Sie 2021 09:19 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2184
złoty
Ja złożyłem w tamtym tygodniu wniosek o MC Platinum dla żony jako dodatkową do Infinite. Z tego co zrozumiałem z raportu z BIK, PKO wystąpiło o dodatkowy limit na Platinum, kiedy limit Platinum powinien chyba mieścić się w limicie mojego Infinite.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1087 PostWysłany: 18 Sie 2021 09:53 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 128
Wiem ze nie w temacie, ale oni wysłali do biku zapytanie jak zmniejszałem limit na MC Platinum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1088 PostWysłany: 18 Sie 2021 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
@tasma
To jest dokładnie taka sytuacja, o której pisałem w ostatnim poście.

W moim przypadku konsultant też zaczął składać nowy wniosek, ale dopytałem o BIK i przekierował mnie do kartolinii, a tam złożyli dyspozycję (potrzebne było tylko imię i nazwisko + adres do wysyłki). Nic się nie działo, więc przez tydzień męczyłem infolinię, która składała wnioski/reklamacje o przyspieszenie sprawy, ale nikt nie zauważył, że odpowiedź na pierwszą dyspozycję przyszła tego samego dnia. Zawierała info, że sprawę da się załatwić jedynie w oddziale.

I tak jak pisałem, w oddziale też nie było łatwo. Na początku dokopali się procedury, która znowu mówiła o złożeniu dyspozycji (potrzebne były wszystkie dane nowego użytkownika karty + jego podpis). Osoba, która miała być użytkownikiem była w pracy, więc musiałem poczekać na jej podpis. W międzyczasie zadzwonili do mnie z PKO z informacją, że znaleźli prawidłowy wniosek systemowy i już nie będzie potrzebny podpis. Po 20 min miałem już w IKO widoczną nową kartę.

Także trzeba cisnąć, żeby załatwili to jako wniosek systemowy, bo prawdopdodbnie pracownik banku nie będzie o tym wiedział.
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
#1089 PostWysłany: 18 Sie 2021 10:44 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2184
złoty
U mnie poszło to sprawnie bo podczas jednej wizyty u doradcy w oddziale. Nie był konieczna ani obecność żony, ani też jej podpis (dane mieli w systemie, bo żona ma współwłasność konta). Pani co prawda wykonała kilka telefonów żeby się upewnić jak to zrobić, ale też przyznała się że robi to po raz pierwszy.
Jedyny mój zarzut to kwestia limitu. bo zawsze myślałem, że karta dodatkowa korzysta z limitu karty głównej, a tutaj wygląda jakby ta karta miała dodatkowy limit, który obciąża moją zdolność kredytową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1090 PostWysłany: 18 Sie 2021 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
U mnie jest prawidłowo, czyli obie karty korzystają z jednego limitu i na obu widoczne są dokładnie takie same kwoty (limit, dostępny aktualnie limit, itp.).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1091 PostWysłany: 18 Sie 2021 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
blak napisał(a):
dostępny aktualnie limit

U mnie jest sprawa zupełnie randomowa. Sytuacja z teraz
Image

z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1092 PostWysłany: 20 Sie 2021 18:34 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
dawno mnie tu nie było :)
właśnie dzięki pomysłowości kolegów z forum zamówiłem moją Infinite - podwyższyłem limit w mojej Platinum do 60tyś , a natychmiast pojawiła się możliwość wymiany karty na Infinite bez żadnych zbędnych dokumentów - mam nadzieje że będzie warta 800zł - z wyglądu oczywiście - ;) pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1093 PostWysłany: 21 Sie 2021 09:08 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
pawfazi napisał(a):
ZMIANA OGÓLNYCH WARUNKÓW UBEZPIECZENIA DLA KARTY PKO Visa Infinite - UBEZPIECZENIE PODRÓŻNE DO KART KREDYTOWYCH

Poniżej szczegóły:

8 kwietnia 2021 r. zmienia się ochrona ubezpieczeniowa w Państwa ubezpieczeniu podróżnym oraz pakiecie Concierge do karty kredytowej PKO Visa Infinite. Ubezpieczenie do Państwa karty pozostaje darmowe, a nowe świadczenia obejmują Państwa automatycznie i nie musicie Państwo podpisywać dodatkowych dokumentów. Najważniejsze zmiany znajdują się poniżej.

Doprecyzowanie postanowień dotyczących epidemii, pandemii i kwarantanny

Wprowadziliśmy definicję Epidemii, Pandemii oraz Kwarantanny. Te definicje wskazują, w jakich sytuacjach jesteście Państwo chronieni i w jakich sytuacjach otrzymacie Państwo świadczenie.

Rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej

Podróż za granicą:
- dodaliśmy zwrot kosztów za niewykorzystany karnet lub ski-pass np. gdy nagle Państwo zachorujecie (Załącznik nr 1 do OWU, § 1.1 ust. 3 pkt. 12))
- dodaliśmy wypłatę świadczenia, jeśli zamknięte zostaną narciarskie trasy zjazdowe (Załącznik nr 1 do OWU, § 1.1 ust. 3 pkt. 13))
- zniesienie udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie. W tym ubezpieczeniu dodaliśmy pokrycie kwoty udziału własnego w razie kradzieży wynajętego samochodu
(Załącznik nr 1 do OWU, § 9.1 ust. 1) oraz zwiększyliśmy limit odpowiedzialności z 2 000 EUR do 2 400 EUR
- ubezpieczenie bagażu podróżnego – ochroną objęty będzie bagaż podróżny, należący do Ubezpieczonego, w tym ten przechowywany w bagażniku samochodowym zamkniętym na zamek (również w bagażniku dachowym). Dotyczy to nawet sytuacji, gdy samochód nie znajdował się na strzeżonym parkingu (Załącznik nr 1 do OWU, § 5.1 ust. 1 pkt. 5)). Ochrona bagażu dotyczy również utraty, zniszczenia lub uszkodzenia walizek, toreb, neseserów i plecaków (dotychczas nie były objęte ochroną).

Podróż w Polsce:
Dodaliśmy ubezpieczenia, których nie było w dotychczasowym zakresie:
- ubezpieczenie kosztów pomocy medycznej (Załącznik nr 2 do OWU, § 1), w tym taką pomoc jak:
jedną wizytę lekarską
transport medyczny do placówki medycznej i pomiędzy placówkami
transport medyczny do miejsca zakwaterowania
- ochronę bagażu podróżnego (Załącznik nr 2 do OWU, § 4), jeśli bagaż zginie, zostanie skradziony, zniszczony lub uszkodzony albo zostanie Państwu dostarczony z opóźnieniem
- ubezpieczenie sprzętu sportowego (Załącznik nr 2 do OWU, § 5) od utraty, zniszczenia lub jego uszkodzenia
- ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu oraz kosztów skrócenia wyjazdu (Załącznik nr 2 do OWU, § 8).

Assistance rowerowe:
Zwiększyliśmy limity odpowiedzialności w Assistance rowerowym (Załącznik nr 2 do OWU, § 7.1 ust. 2):
z 200 zł do 5 000 zł za naprawę roweru
z 200 zł do 400 zł za koszt transportu ubezpieczonego do miejsca zamieszkania w razie uszkodzenia opony
ze 100 zł do 200 zł za zwrot kosztów za zakup nowej opony w razie jej uszkodzenia
z 300 zł do 600 zł z tytułu odszkodowania za transport roweru w przypadku hospitalizacji ubezpieczonego
z 200 zł do 600 zł za transport w razie wypadku roweru
z 300 zł do 600 zł za zwrot kosztów transportu roweru po wypadku.

Ubezpieczenie biletów:
Rozszerzyliśmy ochronę o nowe ubezpieczenie (Załącznik nr 3 do OWU) – zwrot kosztów biletu zakupionego na wydarzenie o charakterze kulturalnym, rozrywkowym lub sportowym.
Zmiana w ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwych wypadków

Z zakresu ubezpieczenia usunęliśmy świadczenie dotyczące zwrotu kosztów przekwalifikowania – nie wpłynęło do Ubezpieczyciela żadne zgłoszenie, które wiązałoby się z wypłatą takiego świadczenia.

Dodatkowo, Ogólne Warunki Ubezpieczenia podzieliliśmy na sekcje. Osobno opisaliśmy ubezpieczenia podróżne, które obejmują zdarzenia za granicą oraz osobno ubezpieczenia podróżne w Polsce. Dzięki tej zmianie można łatwiej przeczytać informacje o szczegółach ochrony ubezpieczeniowej.

wczoraj dostałem email z dokumentami do Infinite , wszystko jest po staremu jeśli chodzi o sumy ubezpieczenia np. koszt naprawy roweru 200zł..itd :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1094 PostWysłany: 21 Sie 2021 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Może czytamy inny tekst?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1095 PostWysłany: 21 Sie 2021 12:10 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 201
Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
Według aktualnego dokumentu https://www.pkobp.pl/media_files/d51196c7-6b22-4975-9ad1-5a80574f4096.pdf wszystko jest ok. PKO przesyła mailem stare dokumenty.
Góra
 Profil Relacje PM off
George1 lubi ten post.
George1 uważa post za pomocny.
 
      
#1096 PostWysłany: 21 Sie 2021 13:45 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
No to ładna gafa ze strony banku , mam nadzieję że wyślą nowy wzór karty a nie stary :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1097 PostWysłany: 21 Sie 2021 16:26 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Bez obaw. Karta jest nowego wzoru.
Niestety dostarcza ją UPS, który nie ma nawet obowiązku, żeby dzwonić do adresata albo zostawiać awizo w skrzynce, jeśli nie może się dostać do budynku.
W efekcie moje karty były po trzech dniach, ale potem tydzień leżały w punkcie odbioru przesyłek
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1098 PostWysłany: 21 Sie 2021 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
A czy ktoś zgłąszał w ramach ubezpieczenia do karty - uszkodzenia motocykla, skutera?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1099 PostWysłany: 22 Sie 2021 06:35 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 128
Jest ubezpieczenie wkładu własnego samochodu/jachtu, nie skutera, motocykla. A jeżeli chodzi o assistance roweru to wyszczególniony jest opis roweru ewentualnie wspierany silnikiem do 250W do 25 km/h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1100 PostWysłany: 23 Sie 2021 19:53 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
Już się pojawiła w systemie 8-)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3587 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group