Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#2241 PostWysłany: 26 Sty 2023 10:00 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
@M4R10
Cała ścieżka u mnie (w skrócie) wyglądała tak:
1. składam wniosek o 12:00 podając tylko dochody, wydatki itd., bank nie wie o mojej historii wynagrodzenia, bo ono wpływa do innego banku
2. 12:15 odmowa (i propozycja Platinium z której nie skorzystałem)
3. 13:00 rozmowa z doradcą - WTF?
4. 13:10 podłączenie konta z innego banku do PKO
5. 13:15 nowy wniosek w iPKO
6. 14:00 decyzja OK, prośba o dosłanie zaświadczenia z ZUS o składkach lub zaświadczenia o zatrudnieniu. Dosłałem ZUS, bo generuje się na PUE od ręki.
7. 15:00 podpisanie umowy
8. +24h karta w domu

Nie mam pewności ale prawie na pewno doradca zaangażował się w proces, w końcu początek roku, nowy kwartał, targety się same nie zrobią. Niemniej jednak jedyną zmienną rzeczą od odmowy do zatwierdzenia wniosku było podłączenie konta, kwoty się nie zmieniły.


szymko1995 napisał(a):
Podpięcie innych kont przez open banking nic nie zmienia - to jest dla nas do wglądu tylko, nie do wyliczania zdolności (info od konsultantki).

Moim zdaniem nie jest to prawda, bank sam zachęca podczas składania wniosku do podłączenia konta z innego banku albo wpisywania wszystkiego ręcznie. Zaznacza się tam też różne zgody, chyba na przejrzenie historii w stosunku do składanego wniosku również tam jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2242 PostWysłany: 26 Sty 2023 10:07 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Wg moich doświadczeń, które są po części potwierdzane przez dużą ilość postów, to w przypadku "problemów" z pozytywnym wnioskiem o kartę kluczową rolę odgrywa właśnie... doradca. Miałem już nawet przypadek, że była odmowa karty z powodu... zbyt dużych dochodów. :shock: :lol:
Doradca zaczął kombinować "po swojemu" i nagle karta zrobiła się dostępna, bo "mniejsze dochody".
Także algorytmy i zasady przyznawania są dosyć dziwne i mocno niejasne - także niestety dla doradcy. Tylko że ten ma doświadczenie z mnóstwa klientów i wie, co "wolno" i co "może pomóc".
Oczywiście, jak doradca do niczego, to i tak to nic nie zmieni.
Tym niemniej sami potwierdzacie, że tak jest, bo jest tutaj mnóstwo historii, że "się nie da", a po kontakcie z doradcą "pozytywny wniosek". ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2243 PostWysłany: 26 Sty 2023 10:38 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 882
złoty
Ja już czekam 8 dni na kartę, nie wiedziałem że wysłać coś do Warszawy zajmuje tyle ile przejazd koleją transsyberyjską :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2244 PostWysłany: 26 Sty 2023 10:53 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 128
Było ostatnio ze jak się nie przypomnisz im ze chcesz wysyłkę ekspresową, to leci najtańszym ekonomicznym (i czasem nie doleci w ogóle)
Góra
 Profil Relacje PM off
radek.barkley lubi ten post.
 
      
#2245 PostWysłany: 26 Sty 2023 11:06 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Jak mogą być "za duże dochody"? Nie mogę sobie tego wyobrazić...
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2246 PostWysłany: 26 Sty 2023 12:35 

szymko1995 napisał(a):
Podpięcie innych kont przez open banking nic nie zmienia - to jest dla nas do wglądu tylko, nie do wyliczania zdolności (info od konsultantki).

Cytuj:
Moim zdaniem nie jest to prawda, bank sam zachęca podczas składania wniosku do podłączenia konta z innego banku albo wpisywania wszystkiego ręcznie. Zaznacza się tam też różne zgody, chyba na przejrzenie historii w stosunku do składanego wniosku również tam jest.

Wydaje mi się że jednak ma wpływ, bo jak wyrażasz zgodę na openbanking to musisz wyrazić trzy lub cztery zgody, jedna z nich dotyczy użycia tych danych do ewaluacji Twojej zdolności przez bank i propozycji innych produktów a kolejna dotyczy propozycji od podmiotów współpracujących.
Góra
 PM off  
      
#2247 PostWysłany: 26 Sty 2023 23:33 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
piotrkr napisał(a):
Jak mogą być "za duże dochody"? Nie mogę sobie tego wyobrazić...


Dla mnie to też było dziwne i zrobiłem na to wielkie :shock: - ale doradca (też zdziwiony, bo dochody duże, staż duży, a "karta niet") drążył temat, bo również nie mógł zrozumieć "o co biega?". No i testował "różne parametry". Dopiero jak zszedł dochodem o 50%, to nagle "karta bez zaświadczeń". :o :lol:
Uzasadnił, że "może" chodzi o to, że duże dochody to duży limit a duży limit to duże ryzyko dla banku. No ale IMHO to jest lekko porąbane: ten brak jasnych zasad i wolna amerykanka, że "w sumie nigdy nie wiadomo, w którą stronę coś się zadzieje". :roll:
Widzicie tutaj, że każdy ma inną opowieść, a i coś co u 5 osób się sprawdza, to u kolejny 5 w ogóle nie ma zastosowania. Mimo że "niby wszystko tak samo".
Ale nie to IMHO jest najsmutniejsze.
Najsmutniejsze jest to, że nawet długo pracujący i obeznany w temacie doradca czasami sam nie wie. :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2248 PostWysłany: 27 Sty 2023 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Właśnie PKO BP rozwaliło mi system.
Zaczęło się od tego, że nie mogłem zapłacić kartą w accorze. Podałem inną i zapomniałem o sprawie. Tydzień później To samo w Hiltonie.
Złożyłem reklamację i wiecie co, przyznali się pośrednio, że zablokowali transakcje zdalne.
Szanowny Panie,
dziękuję za kontakt i Pana uwagi.
Przeanalizowaliśmy dane systemu autoryzacyjnego. Na tej podstawie ustaliliśmy, że odmowy realizacji
operacji z 19.01.2023 r. i 23.01.2023 r. miały związek z nieprawidłowymi danymi otrzymanymi przez bank
podczas autoryzacji. Zgodnie z wymogami bezpieczeństwa transakcje realizowane przez Pana wymagały
uwierzytelnienia w formie wprowadzenia numeru PIN (transakcja powinna zostać zatwierdzona PIN-em).
Podczas prób realizacji operacji nie otrzymaliśmy informacji o takim potwierdzeniu.
Zaakceptowanie braku silnego uwierzytelnienia ze względu na kwotę lub ryzyko jest zawsze decyzją
wydawcy karty. Jeżeli wydawca karty uzna, że silne uwierzytelnienie jest wymagane, odmówi autoryzacji.
Sposobem na przeprowadzenie takiego dodatkowego potwierdzenia jest weryfikacja dwóch elementów
uwierzytelniających. Transakcja internetowa powinna być potwierdzona w ramach usługi 3 D Secure,
natomiast transakcja realizowana w punkcie przez wprowadzenie numeru PIN.
Odmowy realizacji operacji przy użyciu karty nie wynikały z przyczyn leżących po stronie PKO Banku
Polskiego SA.
PKO Bank Polski nie ma wpływu na to jakie dane zostaną przekazane do banku podczas autoryzacji operacji
oraz na ustawienia terminali w danym punkcie.
Wydawane przez PKO Bank Polski karty płatnicze spełniają wysokie wymogi w zakresie bezpieczeństwa
określone przez międzynarodowe organizacje płatnicze. PKO Bank Polski na bieżąco podejmuje działania
mające na celu dostosowywanie swoich produktów i usług do stale zmieniających się wymogów organizacji
płatniczych oraz przepisów prawa, które często mają związek z bezpieczeństwem operacji.
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna, 02-515 Warszawa, ul. Puławska 15
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego numer KRS 0000026438,
NIP: 525-000-77-38, REGON: 016298263; kapitał zakładowy (kapitał wpłacony) 1 250 000 000 PLN strona 2/2
Przepraszam Pana za niedogodności związane z brakiem możliwości realizacji operacji. Zapewniam, że
dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez bank usługi były na najwyższym poziomie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2249 PostWysłany: 27 Sty 2023 21:18 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
A prosiło o ten pin?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2250 PostWysłany: 27 Sty 2023 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2251 PostWysłany: 27 Sty 2023 21:26 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
Ja od kiedy mam ja wpięta w appleid nie miałem żadnego problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2252 PostWysłany: 27 Sty 2023 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
U mnie też działała do tej pory bez zastrzeżeń
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2253 PostWysłany: 27 Sty 2023 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
to mam lifehacka. W hotelach i na stacjach benzynowych nie płacić zbliżeniowo
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
lukket uważa post za pomocny.
 
      
#2254 PostWysłany: 28 Sty 2023 01:10 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Podobnie miałem będąc w Azerbejdżanie. Zaczęło mi odrzucać transakcje, telefon do banku - zalecenie żeby zrobić płatność z PINem (a robiłem zbliżeniowo). I poszło od razu.
Pytałem czemu na terminalu nie wyświetlało się odpowiednie żądanie. Odpowiedź: "ze względów bezpieczeństwa". :-D
Więc jak zbliżeniowo nie działa, trzeba od razu z PINem próbować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2255 PostWysłany: 28 Sty 2023 02:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Tu nie chodzi o zbliżeniowo, tylko transakcję zdalną.
Podajesz dane tj numer, datę ważności a hotel obciąża ci kartę bez jej obecności fizycznej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2256 PostWysłany: 28 Sty 2023 13:25 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
piwili napisał(a):
Podobnie miałem będąc w Azerbejdżanie. Zaczęło mi odrzucać transakcje, telefon do banku - zalecenie żeby zrobić płatność z PINem (a robiłem zbliżeniowo). I poszło od razu.
Pytałem czemu na terminalu nie wyświetlało się odpowiednie żądanie. Odpowiedź: "ze względów bezpieczeństwa". :-D
Więc jak zbliżeniowo nie działa, trzeba od razu z PINem próbować.

Ja miałem taką sytuację na samoobsługowej stacji benzynowej w Polsce. Gdy wybierałem kwotę 100 zł, czyli bez podawania PIN-u, to odrzucało. Dopiero jak wybrałem 150 i podałem PIN, to poszło bezproblemowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2257 PostWysłany: 30 Sty 2023 23:18 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 211
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
Czy PP do Infinite ma limit ilości wejść na rok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2258 PostWysłany: 30 Sty 2023 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
Złoty uważa post za pomocny.
 
      
#2259 PostWysłany: 31 Sty 2023 18:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
To kontynuując temat kart dodatkowych sprzed paru stron ;)
Rzeczywiście nie obyło się bez wizyty w placówce, ta przebiegła sprawnie, karta przyszła w 2 dni, ale teraz pojawia się kolejny problem ;)
Czy właściciel karty dodatkowej powinien tą kartę widzieć w swoim IKO? Bo ja kartę widzę u siebie, ale żona nie. To jakiś błąd czy celowo? Tylko jeśli celowo to w jaki sposób ma właściciel karty dodatkowej płacić ją przez Internet (autoryzować transakcje)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bonifacy uważa post za pomocny.
 
      
#2260 PostWysłany: 31 Sty 2023 19:03 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
@Washington, dodatkowa powinna być widoczna w i-pko żony, Ty w aplikacji widzisz swoją i dodatkową żony.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group